Суспільство
«За Перекопом є земля», «Човен» і «Голодним не слухати». 10 аудіокниг і подкастів липня від ШоТам та MEGOGO
Сховатися вдома від спеки чи літньої зливи з крутими подкастами. Дізнатися купу нового про українську кухню або почати слухати великий роман. Увімкнути дитині історії про українського супергероя і таємний сад, що змінює людей. ШоТам та MEGOGO зібрали добірку подкастів та аудіокниг, що точно зроблять ваш липень цікавішим. Діставайте навушники, відкривайте MEGOGO Audio на своєму смартфоні та насолоджуйтесь.
Аудіокниги
«За Перекопом є земля»
Авторка: Анастасія Левкова
Про що книга? Львівська письменниця протягом 10 років жила в кримськотатарських сім’ях, вивчала мову, культуру, менталітет і подарувала нам великий кримський роман — про пошук ідентичності, любов та дорослішання. Це путівник Кримом і його життєпис, який допоможе зрозуміти все, що відбувалося на півострові з початку 90-х і до анексії в 2014-му.
Цікавий факт — книга стала однією з найпопулярніших на останньому «Книжковому Арсеналі», а ще її придбали президент і перша леді.
«Медальйон трьох змій»
Автор: Андрій Новік
Про що книга? Історія починається з підлітка-жебрака Віктора, який краде книги. А далі захоплює все сильніше з кожною главою. Адже в ній є те, що постійно триматиме в напрузі: потойбічні істоти, загадки, магія, таємні організації та влучні референси на світову класику літератури.
А зрозумілий українцям часопростір Австро-Угорщини початку XX століття додає нотку затишку. Не можемо вас більше затримувати від цієї пригоди — вмикайте хутчіше!
«Внутрішній голос. Як навчитися слухати себе»
Автор: Ітан Кросс
Про що книга? Внутрішній критик — радник важливий, але специфічний. Бо якщо з ним посваритися, він закине на вашу спину цілий мішок нав’язливих думок, тривог та сумнівів.
Ітан Кросс — професор психології та менеджменту в Мічиганському університеті, тому точно знає, що порадити в такій ситуації. Вмикайте аудіоверсію його книги, щоб приборкати гнітючі думки або зіграти наввипередки та взагалі запобігти їхній появі.
«Таємний сад»
Авторка: Френсіс Годґсон Бернет
Про що книга? Книга про десятирічну сирітку Мері, яка ночами гуляє таємним садом, може здатися дитячою. Але це тільки на перший погляд.
Маленька Мері Ленокс помічає красу, співчуває іншим, намагається брати на себе відповідальність, а ще вчить цього дорослих. Роман сподобається в будь-якому віці, бо Френсіс Годґсон Бернет писала для всіх дітей — великих та маленьких.
«Олекса Довбуш. Таємниця сили»
Автор: Василь Карп’юк
Про що книга? Слухаючи цю аудіокнигу, ваша дитина уявними стежками карпатських гір та полонин потрапить у світ Гуцульщини 18-го століття. У ній описаний тогочасний історичний контекст, соціальні стани населення, побут, лексика та навіть різні професії.
І все це — на фоні легкої та захопливої історії життя справжнього українського супергероя, якого автор наділив здібностями персонажів Marvel і DC. Тож «Довбуш. Таємниця сили» — правильний вибір, щоб одночасно розважати та розвивати допитливу чомучку.
Подкасти
«Човен»
Автори: видання «Бабель»
Про що подкаст? Це подкаст про всіх, хто бореться з наслідками підриву Каховської ГЕС: невтомних рятівників, волонтерів, зоозахисників, постраждалих родин і навіть журналістів, які намагаються відкрити очі всьому світу на масштаб трагедії.
У п’яти доступних випусках можна послухати історії порятунку людей, дізнатися, кому росіяни не дають евакуюватися, а також почути прогноз, що може чекати на жителів Півдня далі.
«Знак переходу»
Автори: Данило Гайдамаха і Радіо Культура
Про що подкаст? Перейти на українську не так складно, якщо робити це поступово й комплексно. Український мовний блогер і активіст Данило Гайдамаха пройшов цей шлях декілька років тому, а зараз допоможе і вам не загубитися.
Ви дізнаєтеся про «мовну дієту», важливість смартфонів і соцмереж при переході на українську, сучасний сленг. А коли буде важко і трохи не вистачатиме натхнення, вмикайте випуски про непереможну історію літери «ї» та видатних українців, які самі колись перейшли на українську мову.
«Голодним не слухати»
Авторка: Настя Іванцова
Про що подкаст? Уявіть паралельний всесвіт, у якому кожна відома людина була б якимось подкастом. Так от, Євген Клопотенко точно перетворився б на проєкт «Голодним не слухати».
Фудблогерка Настя Іванцова надихає не боятися нових смаків, розповідає історію традиційної української кухні та допомагає по-новому відкрити, на перший погляд, звичайні страви. Ми б ніколи не подумали, що гречка може бути настільки універсальною! А що здивує вас?
«Історії українського дизайну»
Автори: Володимир Смирнов та MEGOGO Audio
Про що подкаст? Автор подкасту та директор Spiilka design büro Володимир Смирнов переконаний, що історія українського дизайну є одним із ключів до нашої ідентичності.
В «Історіях» ви вже можете послухати про автора перших українських банкнот Георгія Нарбута, легендарну відеогру «Козаки» або візуальний стиль Збройних сил України. Вмикайте якомога швидше — тема дизайну є неочевидною, і від цього в неї ще сильніше хочеться зануритися.
«Служба надзвичайних»
Автори: Radio SKOVORODA
Про що подкаст? Не всі герої носять плащі — деякі щодня вдягають форму з емблемою ДСНС. Цей подкаст про тих, хто евакуює людей зі знищених будівель та міст, гасить пожежі, розміновує території, розбирає завали та надає психологічну допомогу.
Що змінилося з початку повномасштабної війни? Як родини надзвичайників реагують на постійний ризик? Що є найбільшою втіхою в роботі? Дізнайтеся відверту сторону професії тих, хто щодня віч-на-віч із небезпекою.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі