Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів

Опубліковано

Зараз на ринку дуже популярними стали органічні продукти, які роблять наш раціон більш здоровим. Це стосується і улюблених чипсів та снеків. Всі знають, скільки шкоди та хімії є в тих знайомих нам упаковках зі “смаколиками”, які є на поличках кожного супермаркету. Але українські виробники пропонують корисну альтернативу та виготовляють чипси з кокоса, яблук, апельсину, льону, норі та навіть м’яса.

1. Натуральні кокосові чипси від “Coco Deli”

Для любителів картопляних снеків корисною альтернативою стануть чипси з кокоса від “Coco Deli”. Вони не жаряться в купі олії як магазинні, а сушаться за спеціальною технологію, яка дозволяє зробити їх максимально натуральними.

“Coco Deli – це вже ціла культура! А почалося все в 2016-му! Скажемо відверто, ми жадали місії від своєї справи. Тому ламали голову, що ж таке особливе зробити. Поки мізкували, зламали декілька сотень кокосів, наслоїли на слайси кокосовий м’якуш та зробили кокосові чипси”, – кажуть засновники бренду.

Читайте також: Суперфуди у райцентрі: як родина переселенців виготовляє еко-чіпси

Продукт виготовлений зі стиглої м’якоті кокосу, без шкідливих добавок. До того ж є різні смаки чипсів – з перцем, чорносливом, пармезаном, кавою та корицею.

Де купити: сайт

Ціна:
36 грн за 30 грамів

2. hi Snack – натуральні фруктові та овочеві чипси

Засновник бренду hi Snack Олександр Янов у Англії на власні очі побачив вплив фастфудів на здоров’я людей – їм важко рухатись, у них зайва вага та погане самопочуття. А всьому виною – неправильне харчування та неякісна їжа. Саме тоді зрозумів, наскільки важливо їсти корисні продукти. І вирішив зайнятись виготовленням натуральних фруктових та овочевих чипсів.

Бренд hi Snack працює з фермерами, які поставляють якісні овочі та фрукти з необхідними документами. Адже тільки з якісної сировини можна зробити смачний продукт.

В асортименті виробника є чипси з манго, апельсину, ананасу, яблук та груш. Ще у них можна знайти фруктово-горіхові мікси, а також у планах сушити батат, томати, кабачки та буряк. 

Де купити: Фейсбук

Ціни:
20-60 гривень

3. Лляні снеки від futurefood

Здорові та корисні чипси, без купи спецій та жирів? Так, саме такі є в українського бренду futurefood. Вони виготовляють чипси з льону!  Головним компонентом фьючіпсів є льон, який багатий на Омегу 3, поліненасичені жирні кислоти, клітковину та вітаміни A, B, E.

“Снеки можуть бути корисними”, – кажуть засновники бренду. Тому у складі відсутні консерванти, емульгатори, розпушувач та будь-яка інша хімія. А для виготовлення таких чіпсів потрібні лише льон, помідори, гарбузове насіння та базилік. Також додають цибулю або італійські трави.

Читайте також: Ковбаса з равликів чи устриці made in UА: 7 українських виробників для справжніх гурманів

Такі фьючіпси смакують і як смачний перекус, і як корисна альтернатива хлібу, і як закуска до хумусу, гуакамоле чи інших соусів.

Де купити: сайт

Ціни: 34 грн за 50 грамів

4. ТМ Еко Чипси – снеки з кавуна та буряка

ТМ Еко Чипси – це сімейне підприємство, яке займається виготовленням здорової альтернативи мало корисним снекам. Засновники не встигали переробляти урожай яблук у дачному саду. Тому спробували сушити тонко нарізані ломтики – сподобалось. Так почали пригощати знайомих та друзів, а пізніше хобі переросло у бізнес.

Овочі та фрукти  виробляються сушінням теплим повітрям при температурі 40-50 С без використання жиру, солі, цукру, кислот, барвників, стабілізаторів, консервантів і т.п. При цьому в чипсах зберігаються всі вітаміни, корисні речовини і мікроелементи фруктів і овочів, видаляється лише волога.

Тут можна придбати чипси з банана, ківі, дині, грейпфрута, апельсина, мандарина, кавуна  і т.д.  Але корисні снеки готують не тільки з фруктів. У ТМ Еко Чипси є чипси з болгарського перцю, буряка, помідора, гарбуза та моркви.

Де купити: сайт

Ціни: 40-90 грн за 50 грамів

5. Корисні сухарики від “Жива кухня

Українські компанії створюють корисні альтернативи не тільки чипсам, а й знайомим нам сухарикам. “Жива кухня” виготовляють цільнозернові хлібці, такі ж хрусткі та смачні, але набагато корисніші. В основі такі інгредієнти: насіння гарбуза, насіння соняшника та пророщений льон.

“Разом з тим організм отримує велику кількість легкозасвоюваних елементів: вітаміни А, В2, В9, С, D, К; мідь, залізо, марганець, цинк, калій, кальцій, магній, фосфор, ефірні олії. Великий вміст вітаміну Е в продукті запобігає передчасному старінню, зберігає молодість шкіри. Продукт має легку антипаразитарну дію. Завдяки вмісту жирів та білків цільнозернові хлібці дуже ситні, достатньо одного, щоб втамувати голод”, – кажуть засновники компанії.

Читайте також: З кавою, лавандою та вином. Вісім крутих українських виробників крафтового сиру

У “Жива кухня” є смачні лляні, гречані та цільнозернові хлібці. До них додають гострий перець, томати, моркву, гарбуз та різні спеції. Це чудовий варіант перекусу, який можна взяти з собою на роботу, прогулянку, або просто посмакувати до кави та салатів.

Де купити: сайт

Ціни: 35 гривень за 100 г

6. М’ясні чипси від foodcraft

Якщо ви фанат в’ялених закусок, тоді обов’язково варто спробувати м’ясні чипси! Сімейна компанія foodcraft створює снеки з курятини, яловичини чи свинини. У них є понад 100 найменувань продукції в асортименті, а ще виробник готовий виконати індивідуальне замовлення, пов’язане з сушінням будь-яких продуктів. Фруктові снеки, крафтові сири, пастила, цукати, м’ясні чипси – все це можна знайти в foodcraft. 

“М’ясні снеки – це не звичне, а сушене м’ясо, це продукт який має багато засобів вживання. Це надзвичайно тонесенькі справжні пікантні м’ясні ласощі. Виготовляються м’ясні снеки із найсвіжішого м’яса, з делікатесних частин   вищого ґатунку, зачищених та знежилених. Таке м’ясо дуже смачне та поживне, має малу вагу, це дуже зручно в поході та в дорозі. Крім того, таке м’ясо можна регідрувати (у воді), та використати для класичного приготування перших та других страв. Також м’ясні снеки прийдуться до вподоби шанувальникам вина на пінного напою”, – кажуть засновники foodcraft.

Де купити: сайт

Ціни: 50-850 грн

7. Еat easy – корисні чипси з норі

Eat easy – це перший бренд цілісного і здорового харчування в Україні. Тут можна знайти збалансовані страви для сніданку, обіду чи вечері, продукти з home collection, щоб готувати смачно та корисно вдома, напої, guilt-free десерти та снеки.

Виробник створює унікальні альтернативи шкідливим смаколикам – чипси з буряку, батату, а також лляні хлібці з різними спеціями. Найунікальнішим продуктом Eat easy є чипси з водоростей норі –  джерело йоду та вітаміну С, збалансованого рослинного заліза та амінокислот, а ще бета-каротину в них в 10 разів більше, ніж у моркві, а вітамін А та аскорбінова кислота дуже важливі для підтримання імунітету та нормальної мозкової діяльності.

У eat easy є смачні корисні десерти – вівсяне печиво, гранола, батончики з какао бобів, зефір, чіа пудинг. А також в асортименті можна знайти комбучу, квас та лимонади.

Де купити: сайт

Ціни: 89 гривень 

Суспільство

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі

Опубліковано

На міжнародному фестивалі незалежного кіно OFF CAMERA, що відбуватиметься у Кракові з 26 квітня по 5 травня, покажуть два українські фільми.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Державного агентства України з питань кіно.

Фільм “Назавжди-Назавжди” режисерки Анни Бурякової увійшов до основної конкурсної програми. Стрічка розповідає про складні стосунки та вибори в сучасному суспільстві через призму особистих історій його персонажів.

“Назавжди-Назавжди” відтворює драматичні й комічні моменти з життя підлітків наприкінці 1990-х років через історію 15-річної Тоні. Вона змушена змінити школу через аб’юзивні стосунки з колишнім однокласником, що не припиняє її переслідувати. Нове освітнє середовище несе нові виклики, зокрема участь у любовному трикутнику, який ставить Тоню перед моральним вибором і допомагає осмислити власні бажання та цінності.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Читайте також: Військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро: як податися на конкурс

Фільм “Уроки толерантності” режисера Аркадія Непиталюка покажуть у конкурсній програмі “На межі”, що зосереджена на актуальних соціальних темах та новаторському підході до кінематографії. Ця драматична комедія висвітлює життя провінційної шкільної вчительки, яка використовує урядову програму євроінтеграції для розв’язання своїх особистих криз.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Основний сюжет розгортається навколо головної героїні, яка стикається з важкими життєвими випробуваннями, включно з фінансовими труднощами та загрозою розпаду сім’ї. У найскладніший момент свого життя вона дізнається про програму “Уроки толерантності”, яка надає нові можливості для особистісного та професійного розвитку.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні.

Фото: Державного агентства України з питань кіно

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

Опубліковано

До Всесвітнього дня книги та авторського права, Укрзалізниця розігрує для пасажирів п’ять книжок про Київ з нової серії проєкту «Книга-мандрівка. Міста».

Про це повідомляє УЗ на сторінці у Facebook.

Відсьогодні ж і до кінця тижня підписники сторінки Укрзалізниці в Facebook отримають можливість виграти одну з 5 книжок – «Книгу-мандрівку. Київ» для цього необхідно:

  • вподобати сторінку Укрзалізниці у Facebook;
  • написати в коментарях до цього посту ТОП-3 книг, які б ви порадили для читання під час подорожі поїздом.

Читайте також: Була залізничницею, а тепер вирішує питання ВПО. Переселенка з Донеччини завдяки стажуванню знайшла себе на новому місці

“Переможці будуть обрані серед тих, хто виконав всі умови, випадковим чином, та зможуть отримати свої книжки на будь-якому найближчому залізничному вокзалі”, – розповіли в УЗ.

Додамо, минулого тижня книжки, які розповідають про 6 незламних прифронтових міст України – Харків, Чернігів, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ – зʼявились у бортовій бібліотеці на 6 маршрутах Укрзалізниці, почитати їх під час подорожі можуть всі бажаючі пасажири.

Нагадаємо, в Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У МОЗ нагадали про важливість вакцинації

Опубліковано

МОЗ України нагадує про важливість вакцинації від небезпечних інфекцій. Українській календар профілактичних щеплень наразі передбачає вакцинацію проти 10 хвороб.

Про це повідомляє МОЗ.

“Це вакцинація проти туберкульозу, гепатиту В, правця, дифтерії, кору, епідемічного паротиту (“свинка”), краснухи (рубелли), кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції (Hib-інфекція)”, – пояснили у МОЗ.

Читайте також: EIT Jumpstarter: українським стартапам пропонують участь в програмі та гранти

Усі вакцини, які використовуються згідно з календарем щеплень можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря.

Нагадаємо, на Київщині один день діятиме Містечко здоровʼя.

Фото: МОЗ

Читати далі