

Суспільство
З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Зараз на ринку дуже популярними стали органічні продукти, які роблять наш раціон більш здоровим. Це стосується і улюблених чипсів та снеків. Всі знають, скільки шкоди та хімії є в тих знайомих нам упаковках зі “смаколиками”, які є на поличках кожного супермаркету. Але українські виробники пропонують корисну альтернативу та виготовляють чипси з кокоса, яблук, апельсину, льону, норі та навіть м’яса.
1. Натуральні кокосові чипси від “Coco Deli”

Для любителів картопляних снеків корисною альтернативою стануть чипси з кокоса від “Coco Deli”. Вони не жаряться в купі олії як магазинні, а сушаться за спеціальною технологію, яка дозволяє зробити їх максимально натуральними.
“Coco Deli – це вже ціла культура! А почалося все в 2016-му! Скажемо відверто, ми жадали місії від своєї справи. Тому ламали голову, що ж таке особливе зробити. Поки мізкували, зламали декілька сотень кокосів, наслоїли на слайси кокосовий м’якуш та зробили кокосові чипси”, – кажуть засновники бренду.
Читайте також: Суперфуди у райцентрі: як родина переселенців виготовляє еко-чіпси
Продукт виготовлений зі стиглої м’якоті кокосу, без шкідливих добавок. До того ж є різні смаки чипсів – з перцем, чорносливом, пармезаном, кавою та корицею.
Де купити: сайт
Ціна: 36 грн за 30 грамів
2. hi Snack – натуральні фруктові та овочеві чипси

Засновник бренду hi Snack Олександр Янов у Англії на власні очі побачив вплив фастфудів на здоров’я людей – їм важко рухатись, у них зайва вага та погане самопочуття. А всьому виною – неправильне харчування та неякісна їжа. Саме тоді зрозумів, наскільки важливо їсти корисні продукти. І вирішив зайнятись виготовленням натуральних фруктових та овочевих чипсів.
Бренд hi Snack працює з фермерами, які поставляють якісні овочі та фрукти з необхідними документами. Адже тільки з якісної сировини можна зробити смачний продукт.
В асортименті виробника є чипси з манго, апельсину, ананасу, яблук та груш. Ще у них можна знайти фруктово-горіхові мікси, а також у планах сушити батат, томати, кабачки та буряк.
Де купити: Фейсбук
Ціни: 20-60 гривень
3. Лляні снеки від futurefood

Здорові та корисні чипси, без купи спецій та жирів? Так, саме такі є в українського бренду futurefood. Вони виготовляють чипси з льону! Головним компонентом фьючіпсів є льон, який багатий на Омегу 3, поліненасичені жирні кислоти, клітковину та вітаміни A, B, E.
“Снеки можуть бути корисними”, – кажуть засновники бренду. Тому у складі відсутні консерванти, емульгатори, розпушувач та будь-яка інша хімія. А для виготовлення таких чіпсів потрібні лише льон, помідори, гарбузове насіння та базилік. Також додають цибулю або італійські трави.
Читайте також: Ковбаса з равликів чи устриці made in UА: 7 українських виробників для справжніх гурманів
Такі фьючіпси смакують і як смачний перекус, і як корисна альтернатива хлібу, і як закуска до хумусу, гуакамоле чи інших соусів.
Де купити: сайт
Ціни: 34 грн за 50 грамів
4. ТМ Еко Чипси – снеки з кавуна та буряка

ТМ Еко Чипси – це сімейне підприємство, яке займається виготовленням здорової альтернативи мало корисним снекам. Засновники не встигали переробляти урожай яблук у дачному саду. Тому спробували сушити тонко нарізані ломтики – сподобалось. Так почали пригощати знайомих та друзів, а пізніше хобі переросло у бізнес.
Овочі та фрукти виробляються сушінням теплим повітрям при температурі 40-50 С без використання жиру, солі, цукру, кислот, барвників, стабілізаторів, консервантів і т.п. При цьому в чипсах зберігаються всі вітаміни, корисні речовини і мікроелементи фруктів і овочів, видаляється лише волога.
Тут можна придбати чипси з банана, ківі, дині, грейпфрута, апельсина, мандарина, кавуна і т.д. Але корисні снеки готують не тільки з фруктів. У ТМ Еко Чипси є чипси з болгарського перцю, буряка, помідора, гарбуза та моркви.
Де купити: сайт
Ціни: 40-90 грн за 50 грамів
5. Корисні сухарики від “Жива кухня“

Українські компанії створюють корисні альтернативи не тільки чипсам, а й знайомим нам сухарикам. “Жива кухня” виготовляють цільнозернові хлібці, такі ж хрусткі та смачні, але набагато корисніші. В основі такі інгредієнти: насіння гарбуза, насіння соняшника та пророщений льон.
“Разом з тим організм отримує велику кількість легкозасвоюваних елементів: вітаміни А, В2, В9, С, D, К; мідь, залізо, марганець, цинк, калій, кальцій, магній, фосфор, ефірні олії. Великий вміст вітаміну Е в продукті запобігає передчасному старінню, зберігає молодість шкіри. Продукт має легку антипаразитарну дію. Завдяки вмісту жирів та білків цільнозернові хлібці дуже ситні, достатньо одного, щоб втамувати голод”, – кажуть засновники компанії.
Читайте також: З кавою, лавандою та вином. Вісім крутих українських виробників крафтового сиру
У “Жива кухня” є смачні лляні, гречані та цільнозернові хлібці. До них додають гострий перець, томати, моркву, гарбуз та різні спеції. Це чудовий варіант перекусу, який можна взяти з собою на роботу, прогулянку, або просто посмакувати до кави та салатів.
Де купити: сайт
Ціни: 35 гривень за 100 г
6. М’ясні чипси від foodcraft

Якщо ви фанат в’ялених закусок, тоді обов’язково варто спробувати м’ясні чипси! Сімейна компанія foodcraft створює снеки з курятини, яловичини чи свинини. У них є понад 100 найменувань продукції в асортименті, а ще виробник готовий виконати індивідуальне замовлення, пов’язане з сушінням будь-яких продуктів. Фруктові снеки, крафтові сири, пастила, цукати, м’ясні чипси – все це можна знайти в foodcraft.
“М’ясні снеки – це не звичне, а сушене м’ясо, це продукт який має багато засобів вживання. Це надзвичайно тонесенькі справжні пікантні м’ясні ласощі. Виготовляються м’ясні снеки із найсвіжішого м’яса, з делікатесних частин вищого ґатунку, зачищених та знежилених. Таке м’ясо дуже смачне та поживне, має малу вагу, це дуже зручно в поході та в дорозі. Крім того, таке м’ясо можна регідрувати (у воді), та використати для класичного приготування перших та других страв. Також м’ясні снеки прийдуться до вподоби шанувальникам вина на пінного напою”, – кажуть засновники foodcraft.
Де купити: сайт
Ціни: 50-850 грн
7. Еat easy – корисні чипси з норі

Eat easy – це перший бренд цілісного і здорового харчування в Україні. Тут можна знайти збалансовані страви для сніданку, обіду чи вечері, продукти з home collection, щоб готувати смачно та корисно вдома, напої, guilt-free десерти та снеки.
Виробник створює унікальні альтернативи шкідливим смаколикам – чипси з буряку, батату, а також лляні хлібці з різними спеціями. Найунікальнішим продуктом Eat easy є чипси з водоростей норі – джерело йоду та вітаміну С, збалансованого рослинного заліза та амінокислот, а ще бета-каротину в них в 10 разів більше, ніж у моркві, а вітамін А та аскорбінова кислота дуже важливі для підтримання імунітету та нормальної мозкової діяльності.
У eat easy є смачні корисні десерти – вівсяне печиво, гранола, батончики з какао бобів, зефір, чіа пудинг. А також в асортименті можна знайти комбучу, квас та лимонади.
Де купити: сайт
Ціни: 89 гривень

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
55 деокупованих і постраждалих громад з Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської областей отримають техніку для відновлення надання послуг і роботи ЦНАП.
Про це повідомили на сайті проєкту PROSTO.
Зазначається, що техніку надасть шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні».
Кризова підтримка включає комп’ютери, ноутбуки, джерела безперебійного живлення, багатофункціональні офісні пристрої, мобільні валізи для надання послуг. Загалом сума тендерної закупівлі складає майже 9 мільйонів гривень.
Читайте також: Укриття з «голими стінами»? Харківʼяни знайшли краще рішення. Це «Схов» – стартап із виробництва підземних бункерів
Зазначається, що органи місцевого самоврядування подавали заявки на отримання комплексної підтримки через відкриту форму на сайті PROSTO. Окрім матеріальної підтримки громади також отримують інституційну та навчальну підтримку по необхідним їм напрямкам.

Довідка
Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» є шведсько-українським проєктом для України з підтримки реформи децентралізації. Його мета – посилити потенціал місцевих органів влади надавати послуги на благо жителів України.
Особливий акцент приділений підтримці громад у створенні та модернізації ЦНАП, покращенні доступу мешканців до послуг, налагодженні діалогу між жителями та керівництвом громад.
Нагадаємо, українці, які були змушені покинути рідний дім через війну і проживають в Гданську, можуть отримати послуги ЦНАП через віртуального адміністратора.
Також ми повідомляли, що у Києві стартує пілотний проєкт – відсьогодні у кількох районних ЦНАПах можна одружитися, оформити свідоцтво про народження та смерть.
Фото: prosto.in.ua
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Німецька технологічна компанія Quantum Systems відкрила в Україні центри сервісного навчання, підтримки та логістики.
Про це повідомляє Мілітарний.
Зазначається, що у центрах операторів навчають користуватися системами Vector і технічно обслуговувати їх. Також центри будуть спеціалізуватися на закупівлі запасних частин і послугах із ремонту.
Зауважимо, що Quantum Systems розробляє, проєктує та виробляє безпілотні літальні апарати. Україна вже замовила у цієї компанії сотні безпілотників Vector.
Які дрони випускає компанія
Quantum Systems пропонує клієнтам безпілотний літальний апарат Vector, який може злітати й приземлятися вертикально. Він має двигун із низьким рівнем шуму і зашифрований IP-зв’язок, який передає відеопотік.

У конфігурації Scorpion підйомні гвинти встановлюють у горизонтальному положенні на спеціальних кронштейнах, які займають місце крил.
Читайте також: «Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося
Зазначається, що це знижує максимальну швидкість до 15 м\с замість 25 м\с, але водночас забезпечує високу маневреність, яка необхідна в гірській місцевості або в міській забудові.

Також у компанії є безпілотник Trinity Tactical із фіксованим крилом створений на базі літального апарата Trinity F90+.
Як корисне навантаження БПЛА може нести на борту датчики LiDAR (технологія отримання та обробки інформації про віддалені об’єкти за допомогою активних оптичних систем), мультиспектральні камери та RGB-камери з високою роздільною здатністю. У небо Trinity Tactical може злітати вертикально.

Нагадаємо, український благодійний фонд «Повернись живим» передав розвідникам безпілотний комплекс PD-2 за понад 30 млн грн.
До того ж розвідники ГУР опанували вертоліт Black Hawk і використовують його в бойових діях.
Фото: mil.in.ua
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Національна дитяча лікарня «Охматдит» отримала інноваційний комп’ютерний томограф
ДП «Медичні закупівлі України» закупило і доставило до Національної дитячої лікарні «Охматдит» інноваційний комп’ютерний томограф.
Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я.
Зазначається, що ДП «Медичні закупівлі України» на замовлення МОЗ закупили та доставили критично необхідне обладнання в лікарню, аби забезпечити маленьких пацієнтів якісними та безоплатними засобами обстеження.
Комп’ютерний томограф – це пристрій, який дозволяє лікарям отримати докладні зображення внутрішніх органів та тканин людини.

У МОЗ кажуть, що це надзвичайно важливо для вчасної діагностики та ефективного лікування. Завдяки цьому сучасному обладнанню лікарі зможуть ставити точні діагнози та розробляти індивідуальні плани лікування для кожного пацієнта.
Дивіться відео: Лікар-герой із Дніпра провів 300 операцій в оточеній Азовсталі
Сучасний апарат комп’ютерної томографії має покращені технології, спрямовані на зменшення дози опромінення, яку отримує пацієнт під час сканування.
Нагадаємо, у Дубенській міській лікарні на Рівненщині встановили сучасну агіографічну цифрову систему «Artis one» виробництва німецького концерну Siemens.
До того ж у лікарні на Чернігівщині встановлять гібридну сонячну станцію.
Фото: vechirniy.kyiv.ua