Суспільство
З’явився перший англомовний онлайн-курс про Україну
Український інститут, Києво-Могилянська академія та студія онлайносвіти EdEra розробили перший англомовний онлайн-курс про Україну – «Ukraine: History, Culture, and Identities» (Україна: історія, культура та ідентичності).
Яка програма?
Курс проведе глядача через тисячу років історії України — від Київської Русі до проголошення незалежності. Він допоможе отримати базові знання про українську історію та культуру, розкриє роль України у європейській та світовій історії, а також розвінчає поширені стереотипи щодо України.
Курс «Ukraine: History, Culture, and Identities» безкоштовний, щоб розпочати навчання, необхідно зареєструватися на платформі Udemy. Курс складається із відео-лекцій та додаткових матеріалів, зокрема графіка навчання, словника термінів, списку рекомендованих для читання першоджерел.
Читайте також: Український стартап отримав 640 000 доларів інвестицій
Розробники курсу переконані, що Україна — це не тільки війна і Чорнобиль. Це найбільша країна Європи, місце народження Казимира Малевича, Алли Горської, Олександра Довженка та багатьох інших талановитих і відомих на весь світ митців та діячів. Україна завжди активно впливала на глобальні історичні процеси.
Онлайн-курс «Ukraine: History, Culture and Identities» складається з 5 модулів:
- Київська Русь у Середні віки;
- Українські землі у Ранньомодерну епоху;
- Україна в довгому XIX ст.;
- Україна в XX ст.; • Незалежна Україна.
Лекторами курсу стали визнані українські дослідники, викладачі «Києво-Могилянської академії» — Вадим Арістов, Тетяна Григор’єва, Катерина Диса, Наталя Шліхта, Максим Яковлєв.
Відео про курс (англійською).
Читайте також: Підготували навчальне відео, як продавати на Amazon з України
Довідково
Udemy — міжнародна платформа для навчання онлайн з 35 мільйонами зареєстрованих користувачів.
Український інститут – державна інституція в сфері управління Міністерства закордонних справ України. Місія Українського інституту – зміцнення міжнародної і внутрішньої суб’єктності України засобами культурної дипломатії. Ми налагоджуємо міжнародні культурні зв’язки між людьми та інституціями і створюємо можливості для взаємодії українців зі світом.
EdEra – український освітній проект, що протягом 6 років створює повноцінні онлайн-курси та супроводжуючі матеріали широкого профілю.
Національний університет “Києво-Могилянська академія” – це класичний університет, який створює, зберігає та поширює знання в галузі природничих, соціальних, гуманітарних та технічних наук. Києво-Могилянська академія представляє спільноту, яка формує національно свідомих, чесних, турботливих та творчих особистостей, здатних самостійно мислити та діяти відповідально згідно з загальнолюдськими принципами добра та справедливості для розвитку відкритого та демократичного суспільства.
Нагадаємо, Україна піднялася в рейтингу володіння англійською мовою.
Фото: pon.org.ua
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі