

Суспільство
З Антарктиди та Донецького аеропорту. У Києві покажуть 17 унікальних прапорів України
У Національному музеї історії України в Києві 24 серпня стартує виставка «Прапори Незалежності».
Про це повідомили в телеграм-каналі Міністерства культури та інформаційної політики.
На виставці будуть представлені 17 унікальних прапорів. Зокрема, стяг, що підняли 1990 року біля Київської адміністрації, синьо-жовтий прапорець 1988 року зі столичного мітингу, який передав музею дисидент Олесь Шевченко та прапор України, що вперше підняли над Антарктидою 6 лютого 1996 року.
На виставці також будуть представлені фрагменти українського прапора зі зруйнованої російськими загарбниками телевежі на горі Карачун біля Слов’янська, прапор із Донецького аеропорту з підписами українських захисників та прапор України, який волонтерка Вікторія Кононова врятувала та вивезла з тимчасово окупованого Луганська.
Тест від ШоТам: Символ свободи та незалежності. Що ви знаєте про історію українського прапора?
Виставка «Прапори Незалежності» стартує 24 серпня й буде доступна щодня, з 10:00 до 17:00, на другому поверсі музею. Адреса: вулиця Володимирська, 2.
Раніше ми повідомляли, що Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття приєднався до культурного маршруту Ради Європи «Європейський шлях кераміки».
Також нагадаємо, Буковинська Маланка увійшла до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Фото: t.me/mkipu.
Суспільство

Український військовий та гуморист Віктор Розовий отримав осколкове поранення у голову у 2024 році. Після тривалого лікування та реабілітації він зміг зробити свої перші кроки.
Про це повідомив Віктор Розовий.
Під час боїв поблизу Авдіївки 120-мм міна влучила в окоп, уразивши Віктора уламком, який пробив шолом і спричинив серйозні ушкодження мозку. У нього діагностували геміпарез та спастичність лівих кінцівок, парез правої стопи, порушення слуху та зорово-просторового сприйняття.
Після тривалого відновлення Віктор Розовий почав самостійно ходити — наразі з тростиною та в ортезах, які підтримують стабільність стоп.
Читайте також: «Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну
Нагадаємо, що 21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба.
Фото обкладинки: інстаграм-сторінка Віктора Розового
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» поширили у містах на Луганщині нові українські символи, зокрема стрічки, наліпки та плакати.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
Символи спротиву розповсюдили на вулицях Алчевська та Сіверськодонецька, а також біля алеї військової слави у Фащівці.
«Ми віримо в Україну, чекаємо на ЗСУ і робимо все, щоб над нашими містами і селами знову піднявся український прапор»‚— написали представники руху.
Читайте також: Deep State та «Культурні Сили» створили мапу звільнення Криму від більшовиків


Нагадаємо, що у Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

Напередодні Великодня українські військовополонені почали отримувати листи від родин та посилки від Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Україна та росія узгодили списки з 1500 полонених на початку березня. Родини передали листи, а Червоний Хрест сформував посилки.
«Окрім того, з російською стороною було обговорено продовження практики обміну листами від військовополонених як зворотної звістки для сімей про їхню долю, а також заходи для повернення військовополонених та розв’язання гуманітарних питань», — додав Лубінець.
Нагадаємо, що напередодні Великодня 277 захисників України звільнили з російського полону (ФОТО).
Також ми писали, що стартап з України залучив 100 тисяч доларів на розвиток платформи з військового вишколу.
Фото обкладинки ілюстративне: Pexels