Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Освіта

ЮНІСЕФ виділить понад 200 млн гривень на ремонт українських шкіл

Опубліковано

З листопада ЮНІСЕФ виділить 203,35 млн гривень для 700 українських шкіл, що отримають по 290 500 гривень на підготовку до зимового періоду. Кошти надано Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку (KFW).

Про це повідомляє МОН.

«Спільна мета уряду і донорів — забезпечити безперервність освіти та створити комфортні умови для навчання, особливо в зимовий період», — зазначила заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.

Читати також: У Дрогобичі відкриють нову книжкову фабрику

Заклади можуть використовувати кошти на обігрів, утеплення, закупівлю обладнання та ремонт інженерних мереж. До 83 000 грн може бути витрачено на ремонт і модернізацію шкільних їдалень.

Фінансова підтримка є разовою, а кошти почнуть надходити на рахунки шкіл наприкінці листопада 2024 року. Заклади зобов’язані звітувати про використання коштів протягом трьох місяців.

Повний список закладів можна знайти за покликанням.

Нагадаємо, що уперше за історію українська мова переважає в соцмережах: результати дослідження.

Фото: Freepik.

Коментарі

Освіта

Медіаграмотність для школярів: в Україні створили унікальну XR-виставку для розвитку критичного мислення (ВІДЕО)

Опубліковано

XR-виставка «EDAR: За лаштунками реальності» включає 20 інтерактивних постерів, які анімовані за допомогою мобільного додатку EDAR. У проєкті використали передові технології доповненої (AR) та віртуальної реальності (VR), а також штучного інтелекту (AI).

Про це повідомили у пресслужбі проєкту.

Презентація нової XR-виставки «EDAR: За лаштунками реальності» пройшла у Печерському ліцеї №75. Цей проєкт розробила Громадська організація «Європейський Інститут Чорнобиля» та «Нота Єнота» за підтримки IREX.

Читайте також: Хаб для ветеранів та їх родин: на Київщині відкрили простір «VETERAN SPACE. IRPIN» (ФОТО)

Відео: edAR — XR-exhibitions

«Кожен постер — це витвір AI-мистецтва, що містить 3D моделі, віртуальні світи та спеціально створені пісні, які допомагають учням легше засвоювати складні теми медіаграмотності. Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з мобільним додатком EDAR, завдяки якому всі переваги 3D, AR та VR-досвіду стають доступні для навчального процесу», — зазначили творці проєкту.

Наразі 300 комплектів виставки вже направились в навчальні заклади по всій Україні в день презентації. Загалом виставку «EDAR: За лаштунками реальності» проведуть у 500 школах Україні та покажуть її понад 35 000 учням.

Читайте також: Київська мережа кав’ярень до Геловіна перетворила свої фасади на стіни з незакритими зборами (ФОТО)

Фото: пресслужба проєкту

Важливість подібної виставки в Україні

В умовах інформаційної війни, яка триває в Україні, медіаграмотність стає ключовою навичкою для молодого покоління. Проєкт «EDAR» не лише популяризує медіаграмотність, а й допомагає підліткам розвивати критичне мислення.

Як зазначають ініціатори виставки, у сучасному світі новітні технології, такі як XR (доповнена та віртуальна реальність) та гейміфікація, стають провідними інструментами та головним трендом освіти молоді. Вони перетворюють традиційний процес навчання на інтерактивний, захопливий і ефективний. Виставка «EDAR: За лаштунками реальності» демонструє, як ці технології можуть бути корисними для освітніх проєктів. Більш того застосунок EDAR робить ці технології доступними без спеціальної техніки.

Нагадаємо, що луганець думав, що Україна виникла в 1991 році: як похід у музей Становлення української державності переміг фейк (ВІДЕО)

Фото: пресслужба проєкту

Коментарі

Читати далі

Освіта

В Україні стартував новий осінньо-зимовий сезон кампанії «Помічай зміни»: дізнайтеся про мінну безпеку

Опубліковано

В Україні продовжується інформаційна кампанія з мінної безпеки «Помічай зміни». Новий сезон кампанії привертає увагу населення до правил мінної безпеки в осінньо-зимовий період.

Кампанію реалізує BBC Media Action за технічної підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Ініціатива є частиною Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні, що фінансується урядом Нідерландів.

Фото: BBC Media Action

Після повномасштабного вторгнення росії 23% території України потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами. Тільки у вересні 2024 року росія запустила по Україні 1339 ударних безпілотників. Щодня в різних регіонах країни падають уламки ракет і дронів, які можуть містити нерозірвані боєприпаси або небезпечні речовини, що створює серйозну загрозу для життя та здоров’я українців.

Про кампанію

Кампанія «Помічай зміни» покликана сприяти зменшенню кількість нещасних випадків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, шляхом підвищення обізнаності населення щодо правил мінної безпеки.

Про новий сезон

Новий сезон кампанії зосереджений на потенційній небезпеці, яка загрожує громадянам в осінньо-зимовий період. Особливо через зміну погоди, коли опале листя та сніг можуть ускладнювати можливість побачити вибухонебезпечні предмети у лісах, парках, полях, на узбіччі дороги та інших локаціях.

Осінь для багатьох українців — традиційний сезон збирання грибів, проте через війну значні території лісів в Україні залишаються замінованими та небезпечними для відвідування. Під листям, у ґрунті, кущах або на узбіччях можуть ховатися нерозірвані снаряди, протипіхотні міни, уламки дронів тощо. Помітити які досить складно, а іноді — неможливо, що значно підвищує ризик травмування або загибелі.

Кампанія «Помічай зміни» показує реальні ситуації потенційної небезпеки та закликає громадян дотримуватися основних правил при виявленні підозрілих предметів: Стій! Не чіпай! Телефонуй 101!

Кампанія, що стартувала в червні 2024 року, включає соціальну рекламу на телебаченні та радіо, онлайн-контент, а також білборди й плакати в деокупованих і прифронтових областях України. До інформаційної підтримки ініціативи долучилися відомі українські бізнеси та лідери думок.

Також у межах кампанії було створено освітній серіал та симулятор про мінну безпеку, що доступні для безкоштовного перегляду на національній освітній платформі Дія.Освіта.

Андрій Даник, Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій, відзначив: «Осінь та зима ускладнюють виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів, тому ми продовжуємо активно інформувати громадян бути уважними та обережними! На жаль, чимало людей нехтують основними правилами: «Стій! Не чіпай! Телефонуй 101!», а дехто несе підозрілі предмети додому, що взагалі є недопустимим. Допоки сапери ДСНС працюють над очищенням українських земель, інформаційні кампанії на кшталт «Помічай зміни», у рамках якої наразі ДСНС України співпрацює з BBC Media Action, мінімізують кількість випадків травмувань і загибелі як дорослих, так і дітей. Ми продовжуємо працювати у напрямку формування культури безпечної поведінки у суспільстві».

Фото: BBC Media Action.

Коментарі

Читати далі

Освіта

В Азербайджані пройшов відкритий урок до Дня української писемності та мови (ФОТО)

Опубліковано

До Дня української писемності та мови в українському освітньому центрі Сумгаїта пройшов відкритий урок мови та літератури.

Про це повідомило посольство України в Азербайджані

«На уроці діти з великим захопленням декламували вірші, загадували загадки, демонструючи свої знання та любов до української мови. Це стало прекрасною нагодою зібратися разом, відчути єдність та поспілкуватися у колі однодумців», — написали в посольстві.

Читайте також: Українські діти здобули п’ять медалей на міжнародних змаганнях з тхеквондо

Фото: фейсбук-сторінка посольства

Захід відвідали не тільки діти, але і їхні батьки та представників української громади, які підтримують збереження і просування культурної спадщини України. У посольстві подякували всім, хто приєднався до цієї події, зберігає в собі пам’ять про рідну країну та передаючи її молодшому поколінню.

Нагадаємо, що «Перша українська школа» у Польщі здобула перемогу на World Best School Prizes 2024.

Фото: фейсбук-сторінка посольства

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...

Суспільство2 тижні тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

Суспільство2 тижні тому

«У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати ЮНІСЕФ виділить понад 200 млн гривень на ремонт українських шкіл на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик ЮНІСЕФ виділить понад 200 млн гривень на ремонт українських шкіл на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення
Відхилити
Дозволити сповіщення