Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Amazon та Etsy Amazon та Etsy

Суспільство

Як отримати гроші за продані на Amazon та Etsy товари – поради Олександри Томашевської

Опубліковано

Попит на товари з України, які продаються через найбільші міжнародні торгові майданчики (Amazon та Etsy), зростає. Як правильно оформити документи і скільки доведеться заплатити за доставку.

Українські підприємці відкривають світ. Кількість бажаючих продавати свою продукцію через найбільші міжнародні майданчики, такі як Amazon чи Etsy, збільшується щороку. Сувеніри або одяг з українською символікою приваблює все більше покупців за кордоном. Це цікаво і продавцям, які можуть запропонувати свою продукцію людям з різних країн і отримати виручку у валюті. Як підприємцю, який готовий зайнятися новою сферою діяльності, правильно оформити документи, пройти фінансовий моніторинг і врахувати доставку?

Олександра Томашевська
Олександра Томашевська

Податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу, генеральний директор компанії Е.С.Консалтінг.

Яку компанію реєструвати?

Робота з міжнародними маркетплейсами складається з двох блоків. Перший – виведення коштів за отриманий товар, а другий – відправлення вантажів покупцям.

Багато експертів пишуть, що підприємцю необхідно зареєструвати тільки третю групу платника податків в тому випадку, якщо він вирішить продавати товар через Amazon та Etsy. Це частково правда, але стосується вона виключно сфери послуг. Наприклад, якщо підприємець працює на фрілансі, а його замовник – іноземна компанія. Всі інші можуть реєструвати другу групу, яка не забороняє займатися експортом товарів. Це може бути продаж одягу, взуття або навіть сувенірів з українською символікою.

Як отримувати кошти за товар?

Підприємець, який займається поставками товарів на закордонні ринки, повинен відкрити два рахунки – один в гривні, другий – в доларах США. Виручка буде надходити в доларах, а на гривневий рахунок будуть надходити гроші після продажу валюти.

Всі платежі приходять в Україну по системі SWIFT і ці реквізити потрібно вказувати при формуванні інвойсу – документа, в якому зафіксовано перелік виробів та їх вартість. Багато бізнесменів користуються для розрахунків системою Payoneer, але вона не дозволяє змінювати призначення платежу і реквізити. Тому при переказі коштів з системи на рахунок бізнесмена буде вказано, що відправник і одержувач – одна особа. Це не зовсім те, що потрібно підприємцю для звітів перед державними органами. Зазвичай необхідно, щоб у системі було зазначено, що «переказ коштів з рахунку проводився згідно інвойсу № за наданий товар». В цьому випадку до документа про отримання коштів необхідно прикладати інвойс на цю ж суму.

Якщо бізнесмен працює через платформу, яка приймає оплату і потім перераховує кошти на рахунок підприємця, то правила роботи будуть абсолютно іншими. В особистому кабінеті системи необхідно лише самостійно сформувати інвойс. Кошти надійдуть на субрахунок, а в платежі буде вказано, що це виручка від торгівлі за кордоном.

Читайте також: Хочу продавати на Etsy: поради, як відкрити магазин

Найбільші платформи-посередники, з якими працюють українські підприємці – Seller-online та WesternBid.

Гроші, які оплачують клієнти, потрапляють спочатку до них, а вже потім перераховуються їх на банківську карту продавця. За це вони беруть комісію. Наприклад, у WesternBid вона складає 5%, у Seller — 9%. Кошти зараховуються протягом дня.

Ще один варіант – користуватися послугами американської платіжної системи Payoneer. Можна відкрити банківську картку, яка буде прив’язана до цієї системи, що коштуватиме її власнику біля $30 на рік. Карту надсилають поштою, що може займати два-три тижні. Карту можна і не замовляти, а лише відкрити власний рахунок і потім виводити з неї кошти. Комісію сплатити все ж доведеться. За зарахування коштів в доларах потрібно заплатити 1% від суми, комісію до 3% необхідно оплатити при перерахуванні коштів в залежності від його картки.

Чи потрібен зовнішньоекономічний контракт?

Для продажу продукції за кордон через Amazon та Etsy досить тільки одного документа – інвойсу. Його буде достатньо для валютного нагляду банку та податкової інспекції. Коли приходять кошти, в документах клієнта банку часто просять показати підставу для отримання валюти – це теж інвойс. Створювати контракт заради контракту не варто.

Коли потрібно відкривати американську компанію?

Багато українських підприємців прагнуть освоїти американський ринок, який обчислюється мільярдами доларів. Для цього можна відкрити компанію в США з банківськими реквізитами американського банку. Це дозволить працювати з контрагентами без посередників. Клієнти будуть перераховувати кошти на рахунки американської компанії, а вона – пересилати їх в Україну. Це вигідно, коли продажі обчислюються десятками або сотнями тисяч доларів на рік. Возитися з документами підприємцям-новачкам, продажі в яких відносно невеликі, немає ніякого сенсу.

Читайте також: Як стати власником магазину

Перед тим, як відкривати компанію за кордоном, потрібно врахувати деякі особливості. З наступного року в силу вступає вимога про декларування доходів власників так званих контрольованих іноземних компаній. Громадянин України зобов’язаний буде подати декларацію про доходи і вказати прибуток своєї іноземної компанії. Якщо вчасно оформити і подати всі документи, з проходженням фінансового моніторингу проблем не виникне.

Як відправляти невеликі посилки?

Вантажі вартістю до 150 євро підпадають під дію закону «Про поштовий зв’язок». Вони оформляються як поштові відправлення, кожному з яких присвоюється поштовий номер. Цей документ підтверджує, що товар був вивезений за кордон як посилка. При продажу товару на суму менше 150 євро митна декларація не оформлюється.

Як надсилати дорогі відправлення?

Якщо вартість товару перевищує 150 євро, то вантаж підпадає під дію норм Митного кодексу. Необхідно провести його митне оформлення. І тут починається найцікавіше. Наприклад, бізнесмен готується поставити за кордон сукню вартістю $ 300. За митне оформлення необхідно буде заплатити $ 30-40. Всю свою націнку доведеться віддати брокеру. Тому краще оформляти на відправку більше товарів і закладати ці витрати в їх вартість.

Компанії, які працюють через Amazon та Etsy легально, декларують всі вантажі і правильно прораховують собівартість свого товару, активно розвиваються. Деякі підприємці вже збільшили свій бізнес в десять разів. Але це можливо тільки для тих підприємців, які працюють чесно.

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі

Суспільство

Coca-cola інвестувала 3 млн доларів у реконструкцію дитячого садочка на Київщині

Опубліковано

У співпраці з Українським Червоним Хрестом Coca-Cola відбудовує дитячий садочок в селі Богданівка, що був підірваний російськими окупантами при відступі.

Про це повідомляє радіо NV.

Про допомогу від Coca-Cola

Відбудова в Богданівці розпочалася відразу, як ЗСУ звільнили села. Вже у травні відновив роботу завод компанії Coca-Cola, який працює на території Великодимерської громади понад 25 років.

Навіть після повномасштабного вторгнення на українському заводі Coca-Cola, де працювало 1,5 тисячі осіб, не було скорочено жодного працівника. 104 члени компанії нині служать в Збройних Силах України, їх робочі місця збережено та щомісяця виплачується середня заробітна плата.

Фото: Coca-Cola

“Відбудова дитячого садочка в Богданівці – це продовження проєктів Coca-Cola, спрямованих на підтримку українських громад”, – зазначив генеральний директор Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Аднан Топіч.

Система Компаній Кока-Кола інвестувала у відбудову 3 млн дол. США, проєкт реалізовуватиме Український Червоний Хрест.

Читати також: Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Про дитячий садок

На території дитячого садочка “Півник” і в його околицях досі працюють вибухотехніки ДСНС. Оформити дозвіл на початок будівництва вдалося тільки на початку лютого. Завершення будівельних робіт та внутрішнього оздоблення садочка заплановано на 2025 рік.

Фото: Coca-Cola

Зараз жителі Богданівки возять дітей в садочки у сусідніх селах, місцева влада виділила для цього автобус.

Майбутній дитячий садок спроєктований професіоналами. В ньому будуть сучасні, просторі й світлі приміщеннями, які будуть побудовані з урахуванням всіх необхідних умов для дітей.

Український Червоний Хрест, виступає партнером проєкту. Сьогодні окрім гуманітарної діяльності, якою УЧХ продовжує займатися, чимало проєктів за його участі будуть пов’язані з відновленням України”, – розповідає генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії.

Фото: Coca-Cola

Читати далі

Суспільство

Один постріл з “Джавеліну” зупинив ворожий штурм та знищив танк і 3 БМП

Опубліковано

Ворожий штурм було зупинено силами оборони завдяки точному пострілу з “Джавеліну”.

Про це повідомляють Сили оборони півдня України.

“Ворог пішов на штурм колоною з танку та трьох БМП, сподівався сховатися за рахунок задимлення, але від конкретних протитанкових комплексів це не рятує”, – наголошується в дописі.

Читати також: В Нацгвардії показали ліквідацію російського спостережного пункту “Муром” (ВІДЕО)

Склад Сил оборони України

До них входять: Збройні Сили України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державна спеціальна служба транспорту, інші утворені відповідно до законів України військові формування, а також правоохоронні та розвідувальні органи, в частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Також ми повідомляли, що ветеран, який втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома.

Фото: Вікіпедія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство15 години тому

Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Ще два роки тому це була просто закинута сторічна хатина на малолюдному хуторі, а зараз...

Суспільство3 дні тому

Медові свічки, український хамон і косівська кераміка: як працює магазин українських товарів у Івано-Франківську

У магазині українських товарів пахне квітами. По центру — стіл з уже весняною композицією: жовтенькі...

Суспільство5 днів тому

Режисер у 16. Підліток з Прикарпаття зняв фільм про українських добровольців

24 лютого 2024 року о 9:42 він заходить у кінотеатр «Люм’єр» в Івано-Франківську. Займає почесне...

Суспільство6 днів тому

На старті мала алергію та 100 доларів: історія про те, як розвинути виробництво косметики в карпатському селі

До 30 років Яна Кермощук вважала, що щаслива родина — це все, що їй потрібно....

РЕКЛАМА: