Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Amazon та Etsy Amazon та Etsy

Суспільство

Як отримати гроші за продані на Amazon та Etsy товари – поради Олександри Томашевської

Опубліковано

Попит на товари з України, які продаються через найбільші міжнародні торгові майданчики (Amazon та Etsy), зростає. Як правильно оформити документи і скільки доведеться заплатити за доставку.

Українські підприємці відкривають світ. Кількість бажаючих продавати свою продукцію через найбільші міжнародні майданчики, такі як Amazon чи Etsy, збільшується щороку. Сувеніри або одяг з українською символікою приваблює все більше покупців за кордоном. Це цікаво і продавцям, які можуть запропонувати свою продукцію людям з різних країн і отримати виручку у валюті. Як підприємцю, який готовий зайнятися новою сферою діяльності, правильно оформити документи, пройти фінансовий моніторинг і врахувати доставку?

Олександра Томашевська
Олександра Томашевська

Податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу, генеральний директор компанії Е.С.Консалтінг.

Яку компанію реєструвати?

Робота з міжнародними маркетплейсами складається з двох блоків. Перший – виведення коштів за отриманий товар, а другий – відправлення вантажів покупцям.

Багато експертів пишуть, що підприємцю необхідно зареєструвати тільки третю групу платника податків в тому випадку, якщо він вирішить продавати товар через Amazon та Etsy. Це частково правда, але стосується вона виключно сфери послуг. Наприклад, якщо підприємець працює на фрілансі, а його замовник – іноземна компанія. Всі інші можуть реєструвати другу групу, яка не забороняє займатися експортом товарів. Це може бути продаж одягу, взуття або навіть сувенірів з українською символікою.

Як отримувати кошти за товар?

Підприємець, який займається поставками товарів на закордонні ринки, повинен відкрити два рахунки – один в гривні, другий – в доларах США. Виручка буде надходити в доларах, а на гривневий рахунок будуть надходити гроші після продажу валюти.

Всі платежі приходять в Україну по системі SWIFT і ці реквізити потрібно вказувати при формуванні інвойсу – документа, в якому зафіксовано перелік виробів та їх вартість. Багато бізнесменів користуються для розрахунків системою Payoneer, але вона не дозволяє змінювати призначення платежу і реквізити. Тому при переказі коштів з системи на рахунок бізнесмена буде вказано, що відправник і одержувач – одна особа. Це не зовсім те, що потрібно підприємцю для звітів перед державними органами. Зазвичай необхідно, щоб у системі було зазначено, що «переказ коштів з рахунку проводився згідно інвойсу № за наданий товар». В цьому випадку до документа про отримання коштів необхідно прикладати інвойс на цю ж суму.

Якщо бізнесмен працює через платформу, яка приймає оплату і потім перераховує кошти на рахунок підприємця, то правила роботи будуть абсолютно іншими. В особистому кабінеті системи необхідно лише самостійно сформувати інвойс. Кошти надійдуть на субрахунок, а в платежі буде вказано, що це виручка від торгівлі за кордоном.

Читайте також: Хочу продавати на Etsy: поради, як відкрити магазин

Найбільші платформи-посередники, з якими працюють українські підприємці – Seller-online та WesternBid.

Гроші, які оплачують клієнти, потрапляють спочатку до них, а вже потім перераховуються їх на банківську карту продавця. За це вони беруть комісію. Наприклад, у WesternBid вона складає 5%, у Seller — 9%. Кошти зараховуються протягом дня.

Ще один варіант – користуватися послугами американської платіжної системи Payoneer. Можна відкрити банківську картку, яка буде прив’язана до цієї системи, що коштуватиме її власнику біля $30 на рік. Карту надсилають поштою, що може займати два-три тижні. Карту можна і не замовляти, а лише відкрити власний рахунок і потім виводити з неї кошти. Комісію сплатити все ж доведеться. За зарахування коштів в доларах потрібно заплатити 1% від суми, комісію до 3% необхідно оплатити при перерахуванні коштів в залежності від його картки.

Чи потрібен зовнішньоекономічний контракт?

Для продажу продукції за кордон через Amazon та Etsy досить тільки одного документа – інвойсу. Його буде достатньо для валютного нагляду банку та податкової інспекції. Коли приходять кошти, в документах клієнта банку часто просять показати підставу для отримання валюти – це теж інвойс. Створювати контракт заради контракту не варто.

Коли потрібно відкривати американську компанію?

Багато українських підприємців прагнуть освоїти американський ринок, який обчислюється мільярдами доларів. Для цього можна відкрити компанію в США з банківськими реквізитами американського банку. Це дозволить працювати з контрагентами без посередників. Клієнти будуть перераховувати кошти на рахунки американської компанії, а вона – пересилати їх в Україну. Це вигідно, коли продажі обчислюються десятками або сотнями тисяч доларів на рік. Возитися з документами підприємцям-новачкам, продажі в яких відносно невеликі, немає ніякого сенсу.

Читайте також: Як стати власником магазину

Перед тим, як відкривати компанію за кордоном, потрібно врахувати деякі особливості. З наступного року в силу вступає вимога про декларування доходів власників так званих контрольованих іноземних компаній. Громадянин України зобов’язаний буде подати декларацію про доходи і вказати прибуток своєї іноземної компанії. Якщо вчасно оформити і подати всі документи, з проходженням фінансового моніторингу проблем не виникне.

Як відправляти невеликі посилки?

Вантажі вартістю до 150 євро підпадають під дію закону «Про поштовий зв’язок». Вони оформляються як поштові відправлення, кожному з яких присвоюється поштовий номер. Цей документ підтверджує, що товар був вивезений за кордон як посилка. При продажу товару на суму менше 150 євро митна декларація не оформлюється.

Як надсилати дорогі відправлення?

Якщо вартість товару перевищує 150 євро, то вантаж підпадає під дію норм Митного кодексу. Необхідно провести його митне оформлення. І тут починається найцікавіше. Наприклад, бізнесмен готується поставити за кордон сукню вартістю $ 300. За митне оформлення необхідно буде заплатити $ 30-40. Всю свою націнку доведеться віддати брокеру. Тому краще оформляти на відправку більше товарів і закладати ці витрати в їх вартість.

Компанії, які працюють через Amazon та Etsy легально, декларують всі вантажі і правильно прораховують собівартість свого товару, активно розвиваються. Деякі підприємці вже збільшили свій бізнес в десять разів. Але це можливо тільки для тих підприємців, які працюють чесно.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: