Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Amazon та Etsy Amazon та Etsy

Суспільство

Як отримати гроші за продані на Amazon та Etsy товари – поради Олександри Томашевської

Опубліковано

Попит на товари з України, які продаються через найбільші міжнародні торгові майданчики (Amazon та Etsy), зростає. Як правильно оформити документи і скільки доведеться заплатити за доставку.

Українські підприємці відкривають світ. Кількість бажаючих продавати свою продукцію через найбільші міжнародні майданчики, такі як Amazon чи Etsy, збільшується щороку. Сувеніри або одяг з українською символікою приваблює все більше покупців за кордоном. Це цікаво і продавцям, які можуть запропонувати свою продукцію людям з різних країн і отримати виручку у валюті. Як підприємцю, який готовий зайнятися новою сферою діяльності, правильно оформити документи, пройти фінансовий моніторинг і врахувати доставку?

Олександра Томашевська
Олександра Томашевська

Податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу, генеральний директор компанії Е.С.Консалтінг.

Яку компанію реєструвати?

Робота з міжнародними маркетплейсами складається з двох блоків. Перший – виведення коштів за отриманий товар, а другий – відправлення вантажів покупцям.

Багато експертів пишуть, що підприємцю необхідно зареєструвати тільки третю групу платника податків в тому випадку, якщо він вирішить продавати товар через Amazon та Etsy. Це частково правда, але стосується вона виключно сфери послуг. Наприклад, якщо підприємець працює на фрілансі, а його замовник – іноземна компанія. Всі інші можуть реєструвати другу групу, яка не забороняє займатися експортом товарів. Це може бути продаж одягу, взуття або навіть сувенірів з українською символікою.

Як отримувати кошти за товар?

Підприємець, який займається поставками товарів на закордонні ринки, повинен відкрити два рахунки – один в гривні, другий – в доларах США. Виручка буде надходити в доларах, а на гривневий рахунок будуть надходити гроші після продажу валюти.

Всі платежі приходять в Україну по системі SWIFT і ці реквізити потрібно вказувати при формуванні інвойсу – документа, в якому зафіксовано перелік виробів та їх вартість. Багато бізнесменів користуються для розрахунків системою Payoneer, але вона не дозволяє змінювати призначення платежу і реквізити. Тому при переказі коштів з системи на рахунок бізнесмена буде вказано, що відправник і одержувач – одна особа. Це не зовсім те, що потрібно підприємцю для звітів перед державними органами. Зазвичай необхідно, щоб у системі було зазначено, що «переказ коштів з рахунку проводився згідно інвойсу № за наданий товар». В цьому випадку до документа про отримання коштів необхідно прикладати інвойс на цю ж суму.

Якщо бізнесмен працює через платформу, яка приймає оплату і потім перераховує кошти на рахунок підприємця, то правила роботи будуть абсолютно іншими. В особистому кабінеті системи необхідно лише самостійно сформувати інвойс. Кошти надійдуть на субрахунок, а в платежі буде вказано, що це виручка від торгівлі за кордоном.

Читайте також: Хочу продавати на Etsy: поради, як відкрити магазин

Найбільші платформи-посередники, з якими працюють українські підприємці – Seller-online та WesternBid.

Гроші, які оплачують клієнти, потрапляють спочатку до них, а вже потім перераховуються їх на банківську карту продавця. За це вони беруть комісію. Наприклад, у WesternBid вона складає 5%, у Seller — 9%. Кошти зараховуються протягом дня.

Ще один варіант – користуватися послугами американської платіжної системи Payoneer. Можна відкрити банківську картку, яка буде прив’язана до цієї системи, що коштуватиме її власнику біля $30 на рік. Карту надсилають поштою, що може займати два-три тижні. Карту можна і не замовляти, а лише відкрити власний рахунок і потім виводити з неї кошти. Комісію сплатити все ж доведеться. За зарахування коштів в доларах потрібно заплатити 1% від суми, комісію до 3% необхідно оплатити при перерахуванні коштів в залежності від його картки.

Чи потрібен зовнішньоекономічний контракт?

Для продажу продукції за кордон через Amazon та Etsy досить тільки одного документа – інвойсу. Його буде достатньо для валютного нагляду банку та податкової інспекції. Коли приходять кошти, в документах клієнта банку часто просять показати підставу для отримання валюти – це теж інвойс. Створювати контракт заради контракту не варто.

Коли потрібно відкривати американську компанію?

Багато українських підприємців прагнуть освоїти американський ринок, який обчислюється мільярдами доларів. Для цього можна відкрити компанію в США з банківськими реквізитами американського банку. Це дозволить працювати з контрагентами без посередників. Клієнти будуть перераховувати кошти на рахунки американської компанії, а вона – пересилати їх в Україну. Це вигідно, коли продажі обчислюються десятками або сотнями тисяч доларів на рік. Возитися з документами підприємцям-новачкам, продажі в яких відносно невеликі, немає ніякого сенсу.

Читайте також: Як стати власником магазину

Перед тим, як відкривати компанію за кордоном, потрібно врахувати деякі особливості. З наступного року в силу вступає вимога про декларування доходів власників так званих контрольованих іноземних компаній. Громадянин України зобов’язаний буде подати декларацію про доходи і вказати прибуток своєї іноземної компанії. Якщо вчасно оформити і подати всі документи, з проходженням фінансового моніторингу проблем не виникне.

Як відправляти невеликі посилки?

Вантажі вартістю до 150 євро підпадають під дію закону «Про поштовий зв’язок». Вони оформляються як поштові відправлення, кожному з яких присвоюється поштовий номер. Цей документ підтверджує, що товар був вивезений за кордон як посилка. При продажу товару на суму менше 150 євро митна декларація не оформлюється.

Як надсилати дорогі відправлення?

Якщо вартість товару перевищує 150 євро, то вантаж підпадає під дію норм Митного кодексу. Необхідно провести його митне оформлення. І тут починається найцікавіше. Наприклад, бізнесмен готується поставити за кордон сукню вартістю $ 300. За митне оформлення необхідно буде заплатити $ 30-40. Всю свою націнку доведеться віддати брокеру. Тому краще оформляти на відправку більше товарів і закладати ці витрати в їх вартість.

Компанії, які працюють через Amazon та Etsy легально, декларують всі вантажі і правильно прораховують собівартість свого товару, активно розвиваються. Деякі підприємці вже збільшили свій бізнес в десять разів. Але це можливо тільки для тих підприємців, які працюють чесно.

Коментарі

Суспільство

Друкарня «Фактор-Друк» відновлює свою роботу

Опубліковано

У Харкові відновлює роботу друкарня «Фактор-Друк», яку росіяни зруйнували 23 травня ракетним обстрілом.

Про це повідомляють у сюжеті «Радіо Свобода».

Наразі друкарня готує підручники до нового навчального року та набирає на роботу нових співробітників. Але «Фактор-Друк» поки не може провести повний цикл виготовлення книжок. Тому надруковані книжки передають іншим друкарням, аби ті зробили обкладинки й передали у магазини та школи.

«Зараз основне, що ми можемо, — це друкувати. Ми друкували “Історію України“, Всесвітню історію, Фізику, Мистецтво, взагалі багато підручників. До цього був 7 клас, а зараз ми друкуємо 1–2 клас», — розповіла генеральна директорка друкарні Тетяна Гринюк.

Читайте також: Україна вперше візьме участь у Міжнародному книжковому ярмарку «Liber» в Іспанії

Вона додає, що основне влучання було в палітурний цех, який знищили. Та зараз уже провели демонтажні й монтажні роботи та відновили дах, стелю і стіни.

Нових співробітників друкарні допомагали вчити колеги з інших підприємств. Вони навчали працівників та давали їм можливість стажуватися, аби ті були готовими до роботи у «Фактор-Друк».

Нагадаємо, що редакція ШоТам готувала добірку своїх улюблених книжок від видавництва Vivat, яке входить до холдингу «Фактор», як і сама друкарня.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Шахтар» придбав квартиру для родини, яка постраждала від ракетного удару в Краматорську (ВІДЕО)

Опубліковано

Футбольна команда «Шахтар» придбала квартиру для родини 3-річної Яни Степаненко, яка постраждала під час ракетного удару по вокзалу Краматорська. Тоді Наталя Степаненко — мама двійні — втратила ліву ногу, а її дочка Яна — обидві нижні кінцівки.

Їхню історію дивіться у відео ШоТам.

Після року реабілітації у США родина повернулася до України. І завдяки футболістам «Шахтаря» має новий дім.

На новосілля до сім’ї завітав капітан «Шахтаря» Тарас Степаненко. Він передав їм особливий подарунок — шарф «гірників», який воїни ЗСУ врятували з одного з будинків у рідному для сімʼї Степаненків селищі Нью-Йорк на Донеччині.

Фото: ШоТам

Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.

Фото: «Шахтар»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Готель «Україна» у центрі Києва продали за 2,5 мільярда гривень

Опубліковано

18 вересня завершився перший аукціон в рамках великої приватизації. За 2,5 мільярда гривень продали готель «Україна» у Києві.

Про це повідомили у Фонді державного майна України.

На торги виставили 4-х зірковий готель «Україна», який має 14 поверхів, 363 номери та 6 конференц-залів. Організатором аукціону став Фонд державного майна України. Стартовою ціною аукціону був 1 мільярд гривень.

Читайте також: Цифра дня: скільки податків сплатила IT-сфера в Україні з 2022 року

Переможець аукціону

Переможцем торгів стало ТОВ «Ола Файн», яке заснували у 2021 році. Основний вид його діяльності, за даними YouControl, — це надання в оренду й використання нерухомого майна. Розмір статутного капіталу компанії — 768 тис. грн. Її власником є підприємець Максим Кріппа.

Нагадаємо, що у Києві перейменують вулицю на честь Богдана Ступки.

Фото: Фонд державного майна України

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...