Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
donate shotam
Теплі іграшки Теплі іграшки

Суспільство

Підкорив світ глиняними мініатюрами: історія франківця і його майстерні “Теплі іграшки”

Опубліковано

Козак Мамай, гуцул Любко, чорний сотник УПА Андрій – це українські супергерої, які оживають у руках франківського майстра Богдана Савлюка. У пошуках себе він шість років тому покинув держслужбу та почав ліпити мультяшні глиняні мініатюри. З-під його рук виходять українські історичні постаті, митці, письменники, співаки та навіть політики. Зараз “Теплі іграшки” стають героями мультиків, кліпів українських виконавців, соціальних роликів та навіть зображені на марках Укрпошти. Їх оцінили не тільки в Україні, а й закордоном, звідки Богдану приходить чимало замовлень. 

Теплі іграшки

Богдан Савлюк

Житель Івано-Франківська, автор крафтових рукотворів Теплі іграшки. Має філософську освіту, працював у соціальній службі, яку кинув заради власної справи. Автор мультфільмів “Воїни лісу”. Нещодавно випустив свій перший пригодницький роман “Орден місяця”. 

Проміняв держслужбу на глину

За освітою я філософ, але життя покидало мене на різні роботи. Я працював у лижній школі у Буковелі, потім були різні політичні партії, друкарня. Словом, де мене тільки не було. Я активно шукав себе. Останнім місцем роботи шість років тому став виконком. Ми працювали у соціальній службі та займалися неблагонадійними сім’ями. В той час я багато читав – про саморозвиток, психологію, пошуки себе. В одній з книг я натрапив на завдання – потрібно було згадати своє дитяче захоплення. Так на поверхню виплив пластилін. Дитиною я дуже любив ліпити маленькі фігурки. 

Власне, так воно переросло у доросле життя, виникла ідея робити вироби з полімерної глини – її, на відміну від пластиліну, можна запекти й це вже буде тверда фігурка. Спочатку зліпив трьох козаків з мультика. Я не скажу, що робота була якісною, але друзі порадили продовжувати розвивати себе у цьому напрямку. Я ходив на роботу і паралельно працював над першою колекцією Гуцуликів. Я люблю гори, цікавлюсь темою гуцульщини, тому вирішив популяризувати цю народність. 

 

Коли я презентував свою першу колекцію, почали надходити замовлення. Вже через два тижні я вирішив, що це може приносити гроші, і звільнився. Я почав працювати сам на себе. Я відчув, що це моє і мені до вподоби працювати з глиною. Тут я можу втілювати свої ідеї та фантазії в життя.

Читайте також: Сучасна українська кераміка: топ-8 українських виробників посуду

Перші рік-півтора великого заробітку не було. Але вже через два роки можна було непогано заробляти цією справою.  Ще минулого року це приносило достатньо грошей. Зараз трошки складніше, бо вплинув карантин. Але зробити дві мініатюри за день і заробити тисячу, як для Франківська було непогано. 

Що таке Теплі іграшки? 

Теплі іграшки – це крафтова майстерня рукотворів. Я створюю маленькі фігурки, скульптурки, які зображають українські історію, традиції, побут. Всі іграшки зроблені з полімерної глини та мають висоту 8 сантиметрів. Мої герої – це козаки, гуцули, упівці, сучасні військові, артисти, письменники. Окрім того, у мене можна замовити власну мініатюру, яку я виготовлю за фотографією. Такий собі пам’ятник за життя (сміється). Вартість Теплих іграшок фіксована – один Сковорода або ж 500 гривень.  

Кожна іграшка має свою оповідку. Це декілька речень, написаних на коробці, які характеризують мініатюру. Я помічаю, що людям цікавіше, коли вони написані з гумором, тому зазвичай оповідки кумедні. Михайло, той, що Поплавський, покровитель сала і кропиви. Щось в такому дусі людям заходить. 

Теплі іграшки
Теплі іграшки франківця Богдна Савлюка не просто так носять свою назву. По-перше, всі мініатюри автора – усміхнені, а по-друге, виготовляються при високих температурах.

Теплі вони через те, що всі мої мініатюри усміхнені. Я намагаюсь відкрити їм ротик, показати зубки, усмішку.  До того ж вони запікаються у печі при високій температурі, тобто створюються теплом. Через такі асоціації й виникла назва. 

В Україні подібного більше ніхто не робить. Принаймні, з того, що я моніторив. Є дівчина з Одеси, але у неї більші іграшки і вона виготовляє їх з пластиліну. 

Читайте також: Купують і в Америці, і в ПАР. Як українські ляльки-мотанки підкорюють світ

На початку було дуже складно. Я не художник і не скульптор, тому опановував все поступово. Всю інформацію шукав в інтернеті. Вже зараз, коли я повертаюсь до своєї найпершої колекції, то навіть трошки соромно. Я вже багато чому навчився і мініатюри виходять набагато кращі. Але мене дуже тішить, що коли я тільки починав, друзі, місцеві медіа, просто люди  звернули увагу і підтримали мене. Тому я не опустив руки та продовжував навчатись. А майстерність прийшла з часом. 

Від шматка глини до мініатюрного Винника

Для виготовлення я використовую бельгійську полімерну глину. Зазвичай з цього матеріалу роблять жіночі прикраси. Вона за властивістю як пластилін, але коли ставиш її у піч, вона кристалізується. Я починав з української, але матеріал був не досить якісним, тому довелось перейти на бельгійську, хоч вона і дорожча. Ця глина вже кольорова, тому мої іграшки не фарбовані, а одразу виготовляються в кольорі. 

Всі мініатюри Теплих іграшок виготовлені з полімерної глини. Над кожною автор працює у середньому 5-6 годин, ретельно промальовуючи кожну деталь.

Найперша заготовка – це маленький зелений прямокутник, який запікається у печі. Це буде тіло. Потім я наліплюю на нього ніжки, ручки. Це другий процес запікання. На наступному етапі з’являється підставка на низ і знову у піч. Після цього я одягаю іграшку – наліпляю светр, сорочку або костюм. І останнє, найважче, це обличчя. Бо воно має розмір 10-12 міліметрів, а на такій ділянці важко передати образ людини. Це доволі клопітка праця – потрібно промалювати дрібненькі очі, брови. У мене навіть є колекція облич, які не вийшли. За шість років голів 30-40 назбиралось. Я ліплю, запікаю, розумію, що воно не схоже, відриваю голову і перероблюю. 

Загалом одна мініатюра може робитись до 5 годин. Якщо це нова колекційна фігура, то може і два дні. Буває, що за день можу одну мініатюру зробити, буває – дві. Все залежить від складності роботи. 

Політики в лахміттях, роздягнені співаки та письменники в образах богів

За шість років вже вийшло 10 колекцій Теплих іграшок, присвячених різним темам. У кожній колекції по 10 героїв. Про першу я вже розповідав – це були Гуцулики. Вона у мене найулюбленіша, бо це моя “перша ластівка”. Вони стоять у мене в кімнаті на видному місці і я тішуся нею. Потім була колекція Вояків УПА. В Україні їх особливо ніхто не популяризував, тож я подумав, чому б не виготовити іграшки. З ними навіть зняли два мультики – “Воїни лісу” та “Воїни лісу 2”. 

Одна з колекцій – це герої української добровольчої армії. Ми зібрали добірку з 10 реальних людей, які воюють на Сході, і реалізували такий проєкт. Під президентські вибори у мене вийшла колекція Обідранці – наші політики в лахмітті. Я їх порівнював з бідними прошарками населення. 

Теплі іграшки
Іграшка з колекції “Літературна чота”, де класики української літератури порівняні з воїнами, що боронять слово.

Але найбільше галасу наробили Серцеїди 18+. Це така сатиричні мініатюри на галицький шлягер. Кожна мініатюра по пояс оголена і розрахована на повнолітніх вовчиць, тигриць, левиць та муркотливих киць. Пригадую, тоді і Павло Зібров, і Віктор Павлік себе репостили. Людям зайшло. У нашому інфопросторі дуже багато сумних новин і всілякого гіркого. А тут трошки гумору.

Остання, дебютна колекція – Олімп. Це сучасні українські письменники в образах богів, як ті, що претендують на безсмертя. Карпа тут Афродіта, Шкляр – Борей, а Андрухович – Зевс.

Ця колекція довго чекала свого часу. Я планував презентувати її на Київському Арсеналі, потім на Львівському книжковому форумі, але через коронавірус не  складалось. Тому вона приурочена до Миколайки. Всім письменникам я подарував їхні мініатюри. Ірена Карпа навіть репостила себе на сторінку, тішилась.

Пам’ятники за життя

Колекційні іграшки – це спосіб популяризації майстерні. Але 95% замовлень – це все ж таки іграшки по фото. Пам’ятники за життя. Замовляють зазвичай себе або своїх близьких. Люди дуже тішаться, коли отримують Теплі іграшки у подарунок. 

Але виготовити їх не легко. Я прошу фото людини у різних ракурсах, щоб зробити її максимально схожою. Бо іноді дівчата себе люблять фотографувати трошки боком і ти не розумієш, яку форму обличчя ліпити. Я намагаюсь вивідати максимально багато інформації про людину – її колір очей, волосся, форму носа, все. Бо часом скинуть інстаграмне фото, де у дівчини темно-русе волосся. Я обираю коричневу глину, вже дороблюю роботу, а потім дивлюсь інше фото, а вона виявляється світленька. 

Читайте також: Флейти для медитації: як майстер з України підкорив своїми виробами Європу та Тибет

Є люди, які вдаються з першого разу “на ура”. Зазвичай це залежить від колориту людини – хтось має  характерну зачіску, вуса, сережку, тощо. А якщо у людини типова зовнішність, тут складніше. Ти ліпиш і не знаєш, чи схожа вона буде на себе. 

Марки для Укрпошти та прихильники з усього світу

Замовлення частіше всього приходять з великих міст. Я це пов’язую з ціновою політикою, бо  мініатюра вартує як одна купюра зі Сковородою. Для деяких людей це дорого. Багато замовляють з Франківська, бо тут мене знають і я можу у руки передати роботу. З-за кордону теж купують. Багато діаспорян замовляло з Канади, Італії, США, з Польщі часто пишуть. Ось нещодавно іспанець зацікавився роботами. Але я практикую передавати через знайомих, поштою не пересилаю, бо іграшка може пошкодитись дорогою. 

За час моєї діяльності є й своєрідні фанати, які колекціонують фігурки. У Києві є хлопчина років восьми – Козак Михайлик. Він знімався у фільмі Захар Беркут. У нього найбільша колекція моїм мініатюр – десь 130-140 фігурок. Дитина цікавиться історією, літературою – маленький талант. Батьки ще три роки тому почали замовляти у мене різних історичних постатей – Скоропадського, Петлюру. Він складає з них свої пригоди, домашні мультики знімає. 

Теплі іграшки
Теплі іграшки зображені на колекційних марках Укрпошти, приурочених до Дня закоханих.

А минулого року зі мною зв’язалась Укрпошта. Вони запитали, чи можна використати фотографії з моїми мініатюрами на марках. Ми погодили й тепер я є автором марок Укрпошти. Там зображені козаки з серії Закохані. 

Бувало, що я відмовлявся виконувати замовлення. Наприклад, якось жінка замовляла у мене мініатюру Козловського. Але ж у нас війна, а він виступає у Москві. Тож я пояснив, що такого не ліплю. 

Як оживають Теплі іграшки

Окрім того, що я ліплю іграшки, я ще займаюсь відеороботою, яка також приносить мені багато задоволення. Я оживляю своїх персонажів, даю їм чіткіший характер. Це також допомагає не вигоріти. Наприклад, з початком карантину справи йшли не дуже, пропали замовлення, але у мене все одно є якісь ідеї, я втілюю їх вжиття і це дозволяє не падати духом. 

Читайте також: Втратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому місті

Сценарій, режисура – це все пишу самостійно. Знімаються ці роботи у стилі stop-motion – робиться багато фотографій, десь 12 на секунду, а при монтажі виходить, що фігурки рухаються. 

Дві частини “Воїнів лісу” – це мультики, які показують історичні фрагменти про воїнів УПА. Я хотів показати, що упівці не такі вже й злі, як багато хто думає. А якщо ще й подати це в мультяшному форматі, це може трошки полегшити конфлікт західників і східників на цю тему.

І, знаєте, в Україні цей мультик став популярним. Навіть в Росії його “сприйняли” – їх це так зачепило, що вони купу гнівних коментарів на  YouTube залишили. Але ми з друзями вирішили, якщо вже в Росії про нас говорять – це успіх. Друга частина мультику навіть отримала приз глядацьких симпатій на міжнародному кінофестивалі Бруківка. 

Кліпи для українських музикантів

А потім був досвід знімання кліпів на пісні. Якось я подарував мініатюри українському гурту Kozak Sustem, а вони мені написали: “Слухай, є така пісня, треба зняти кліп”. Я написав сценарій, їм сподобалось і ми почали знімати. Трохи побавились і вийшла хороша відеоробота. Якщо у мультиках фігурки майже не рухались, то у кліпі ми вже зробили там ліпсинг – коли співав Іван Леньо, то у нього відкривався рот. І ще більш професійно вийшов кліп на пісню Братів Гадюкіних. Ми вже виготовляли для нього фігурки не з полімерної глини, а з пластиліну і вони активно рухались.

Мініатюри франківця стали головними героями кліпу на пісн Фарисейська українського гурту Kozak Sustem.

У майбутньому, звісно, будуть ще нові ролики. Але зараз на першому плані моя дебютна книжка. Пригодницький роман “Орден місяця”, який щойно вийшов. Та Теплі іграшки й надалі розвиватимуться. Натхнення приходить в процесі – я читаю, ліплю, щось дивлюсь і у мене виникають нові ідеї, які потім втілюються у життя.

Суспільство

Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

Опубліковано

“Постільна білизна, що робить дім затишнішим, а світ добрішим”, – каже Юлія Бігун, засновниця бренду Ohra Home. Це унікальний проєкт, адже постіль створена незвичайними жінками – мамами особливих дітей. Зазвичай, їм складно знайти роботу, адже більшість часу потрібно проводити з малечею. Ohra Home розв’язує цю проблему. Тепер мами мають можливість працювати та створювати стильну постільну білизну. А кошти від продажу йдуть на медичну допомогу дітям з інвалідністю.

Юлія Бігун розповіла нам про те, як вдалось заснувати проєкт, особливості соціального бізнесу та допомогу мамам дітей з інвалідністю.

Мами дітей з інвалідністю не можуть знайти хорошу роботу

Історія почалась два роки тому. Я завжди любила та вміла шити, але ніколи не мала швейної машинки. Та якось друзі здійснили мою мрію і подарували її. Спочатку я почала шити одяг для храму, де служить мій чоловік. Адже церковна продукція дуже дорога, тому я створювала її сама. Але згодом подумала, що можна було б зайнятись пошиттям постільної білизни на продаж.

Юлія Бігун разом з чоловіком

Чотири роки тому я заснувала фонд “Твоя любов”, де ми допомагаємо дітям з інвалідністю з Фастівського реабілітаційного центру. За час роботи ми побачили, що 70% сімей з такими дітками є неповними та  малозабезпеченими. Є величезна проблема – мами не можуть влаштуватись на роботу зі звичайними графіками, адже потрібно постійно доглядати за малечею. Тому вони зазвичай працюють прибиральницями, або взагалі сидять вдома. Їм дуже складно.

 

І якось ми з чоловіком сиділи біля храму і я розповіла про свою ідею шити постільну білизну. Тоді він і каже, що можна спробувати навчати цих мам дітей з інвалідністю шити і дати хорошу роботу. І у цей же момент мені написала знайома волонтерка з Німеччини, мовляв, знайшла грант, давай щось вигадаємо і подамося. Їй сподобалась моя ідея і ми подали заявку. Так отримали 3 500 євро від Partnerschaft Ost-Bistum Magdeburg на обладнання, машинки та перші тканини.

Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»

Я почала навчатись та читати багато інформації, бо зовсім не розумілась на веденні бізнесу. Спочатку навіть не уявляла, як це все працюватиме – було лише бажання допомогти цим мамам.

Зарплата вище ринкової та можливість реалізації

Зі своєю ідеєю я звернулась до директора Фастівського реабілітаційного центру, де ми з фондом допомагаємо сім’ям. Там почали запитувати мам чи хотіли б вони попрацювати у нас. Знайшлося вісім жінок, які погодились. Але потім зіштовхнулись з новою проблемою – навчити їх шити. Довгий час ми шукали технолога, а потім виявилось, що одна з мам дітей з інвалідністю професійна швачка. Зараз вона працює у нашому проєкті та навчила всіх інших шити. Це зайняло близько пів року, адже почати з нуля працювати на машинці важко.

Спочатку долучитись до проєкту погодилось вісім мам, а залишилось п’ять. Було декілька критеріїв відбору – бажання вчитись, відповідальність та акуратність. Деякі мами прямо казали, що це не для них.

Зараз ми ще навчаємо двох мам – одна буде шити, а інша – пакувати продукцію. Всі працівниці мають вільний графік роботи, але є  чіткі терміни виконання 1-3 дні. Кожна мама саме бере в роботу стільки комплектів, скільки може зробити – хтось може 10, а хтось і 20. Але обов’язково потрібно здати продукцію у чіткі терміни. Звичайно, ми зважаємо і на складні ситуації жінок. Наприклад, якщо у дитини з синдромом Дауна стаються приступи, то звісно мама може не працювати в цей час.

Зараз наші працівниці отримують хорошу зарплату – вищу за ринкову на 20-30%. Я спеціально дізнавалась ціни на різних фабриках. Наш проєкт розв’язує головну проблему – мами дітей з інвалідністю можуть працювати та отримувати за це гідну оплату.

Люди повертаються за новими комплектами

Перші продажі постільної білизни у нас почались лише місяць тому, але підготовка до запуску бренду зайняла майже два роки. Спочатку ми виграли грант, а потім навчання мам припало на мою вагітність. У мене був сильний токсикоз, тому я не могла повноцінно керувати процесами. Планували запуститись у березні 2020 року, але через карантин все відклали.

Читайте також: Сім українських брендів текстилю з льону

Але найбільша пауза була пов’язана з пошуком тканин. Знайти дійсно якісну однотонну бавовну в Україні дуже складно. Багато постачальників пропонують щось на кшталт 7-го кілометра, якусь тканину у квіточки чи поганої якості. Також пропонували матеріал 50 на 50 з поліестером, але ми одразу вирішили, що нашу постіль будемо шити тільки з 100% бавовни без ніяких домішок. Зараз закуповуємо тканину в Азербайджані, Молдові, Польщі та Білорусі. Поки в асортименті лише однотонна постіль, але ми плануємо співпрацювати з художниками та робити унікальні принти. Та на все потрібні ресурси. Грантові кошти давно закінчились, а щоб втілити ідею в життя потрібно докладати чимало своїх грошей.

Поки прибутку проєкт не має, коштів вистачає тільки на оренду приміщення, тканину та зарплату працівникам. Але хоч ми і працюємо лише місяць, проте вже маємо багато клієнтів, яким подобається і колір, і якість продукції.  Але найбільше мене радує те, що вони повертаються за другим, третім комплектом. Це неймовірно.

Постіль від Ohra Home створена зі 100% бавовни. Ціни на комплекти від 800 до 1600 гривень.

Поки ми продаємо постіль тільки онлайн. Скоро будемо представлені на “Куражі” і “Всі. Свої “. Крім того, плануємо вийти на міжнародну платформу Etsy. 

Особливі мами з особливими історіями

Знаєте, от часто у мене бувають важкі моменти, коли щось йде не по плану і опускаються руки. Тоді мені здається, що проєкт взагалі нікому не потрібний і ми робимо все даремно. У такі моменти мене заспокоюють мої працівниці. Я радію від того, що вони щасливі працювати у нас, можуть собі заробляти на життя та стають незалежними від чоловіків.

Також ми ще й намагаємось допомагати дітям. От у нас є мама з інвалідністю і у її сина вади слуху. Минулого року ми купили для Назарчика слуховий апарат. Емоції дитини, коли вона починає чути, просто не передати словами. Так само і мама розцвіла. Вона має ще трьох дітей, жила в селі, ніде не могла працевлаштуватись і сиділа вдома. А тепер заробляє на життя. Я розумію, що проєкт справді корисний.

Читайте також: Проєкт «не про жалість». Як працює інклюзивна кондитерська «ФіолЄтово»

Всі наші працівниці особливі жінки з власними історіями. Я планую зібрати історію кожної, щоб розказати про них людям.

От у нас ще є мама, яка всіх навчила шити. Алла справжня бджілка – налаштовує процеси, перевіряє якість та дає настанови іншим. У неї хлопчик з інвалідністю, його звати Андрійко. У нього вроджена вада серця. Алла часто приводить його в майстерню і він нам охоче допомагає – то тканину перенесе, то щось подасть. Я взагалі хочу облаштувати якийсь куточок у майстерні, де б діти змогли проводити час, поки мами працюють. Адже дуже часто мамам немає з ким залишити малечу навіть на кілька годин.

На фото зображені мами, які працюють в Ohra Home, разом зі своїми дітками

Ще одна мама зараз навчається і скоро буде у нас працювати. Її старший син має ДЦП. Вони живуть в селі у дуже старому будинку, де стеля була повністю вкрита пліснявою. Ми вирішили їм допомогти. Мій чоловік до свого дня народження зібрав кошти і ми повністю утеплили будинок та перекрили дах. Тому такими маленькими кроками допомагаємо сім’ям і в проєкті Ohra Home, і у фонді “Твоя любов”.

Кошти від продажу – на допомогу дітям з інвалідністю

У центрі “Твоя любов” є 152 родини, якими ми опікуємось. Основний прибуток від продажу постільної білизни плануємо віддавати на реабілітацію дітей, оплату ліків та операцій. Адже були такі моменти, коли терміново за добу треба зібрати 25 000 гривень. Це дуже складно, тому потрібно, щоб кошти були завжди для таких випадків.

З цього і вийшла ідея соціального бізнесу з двома основними цілями – забезпечити роботою та реалізацією мам дітей з інвалідністю, а також допомогти цим дітям вчасно.

Читайте також: Інклюзивні теплиці: як на Вінниччині люди з інвалідністю стають аграріями

Наш фонд “Твоя любов” ми заснували ще 4 роки тому. Його створення – це такий поклик душі. На той час я познайомилась зі своїм майбутнім чоловіком і він мені сказав, що мріє усиновити 10 дітей, дати їм освіту та реалізувати у житті. І каже, що було б чудово створити якийсь фонд зараз, щоб можна було допомагати дітям. Тоді я познайомилась з мамою хлопчика, у якого був рак. Я допомагала родині знайти донорів та кошти на лікування. Відтоді ми почали шукати людей, для яких можемо щось зробити. Одразу почали звертатись у дитячі будинки, але там нам відповіли, що їм допомога потрібна тільки фінансова. Тому зараз ми допомагаємо тільки малозабезпеченим родинам і таким центрам, як у Фастові.

Уже 4 роки ми допомагаємо людям. Все почалось з бажання і переросло у велику справу – фонд “Твоя любов” та бізнес “Ohra Home”. Ти розумієш, що ти потрібний і робиш хорошу справу. Я навіть не думала, що ми зможемо врятувати стільки родин.  Ще на початку я не розуміла як допомогти 20-м дітям з інвалідністю. Для мене це було неможливо. А зараз вже є в центрі 152 родини.

Читати далі

Суспільство

В Україні створили інтерактивну мапу місцями Лесі Українки

Опубліковано

Українці створили інтерактивну мапу місцями життя і творчості Лесі Українки – там відображено понад 20 міст світу, де відбулися переломні події у житті письменниці з описами цих подорожей.

Розробила мапу команда журналу «Локальна історія». Переглянути карту можна за посиланням.

«Ми знаємо її як Українку. І часто замикаємо у кордонах України. Ще частіше шкодуємо через хворобу, яка вбила її молодою. Попри те, Лариса Косач за свої 42 роки не мала меж. Ані географічних, ані літературних. Озеро Нечимне на Волині надихнуло її на «Лісову пісню», а «Камінного господаря», дії якого відбуваються в Іспанії, завершила у Грузії», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

 

Зазначається, що мапа розповідає про те, як Леся Українка вийшла далеко за межі України, при цьому України не втратила.

Нагадаємо, вийшов тизер-трейлер анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня».

Як ми повідомляли раніше, підлітки з Ужгорода зачитали реп-біографію Лесі Українки.

Головне фото: bbc.com.

Читати далі

Суспільство

Вийшов тизер-трейлер анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» (ВІДЕО)

Опубліковано

До 150-річного ювілею Лесі Українки студія Animagrad представила новий тизер-трейлер повнометражного анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня».

Зазначається, що реліз мультфільму відбудеться в 2022 році.

Про мультфільм

«Мавка. Лісова пісня» – повнометражний анімаційний фільм української студії Animagrad, заснований на образах із драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та древніх міфів. Це історія про чудодійну силу любові, яка здатна об’єднувати, рятувати і дарувати життя. У проєкті переплітаються безліч елементів традиційної та сучасної української культури: міфології, літератури, музики і танцю.

Персонажі

Сценарій анімаційної стрічки «Мавка. Лісова пісня» засновано на класичному сюжеті драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та на образах із української міфології.

 

У новому тизері-трейлері розгортаються захопливі події! Головна героїня Мавка приходить на допомогу наляканим зубрам. Вона – Берегиня й Душа Лісу, тонко відчуває настрої лісових жителів і здатна долати їхні страхи. Її магічна сила заспокоює і спрямовує стривожених мешканців Лісу на рятівний шлях.

Ця сцена відображає екологічну місію мультфільму – привернути увагу до захисту тварин, що знаходяться на межі зникнення: зубра, чорного лелеки, євразійської рисі та бурого ведмедя, а також рослин і метеликів. Про цю важливу тему в тизері-трейлері нагадує і зворушливий епізод із риссю та рисеням. Партнером проєкту в цій місії став Всесвітній фонд природи WWF-Україна.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

Поряд із реальними тваринами у відео можна побачити й міфічних лісових створінь з давніх українських легенд. А ще вперше глядачі побачать коханого Мавки – талановитого музику Лукаша.

Також вперше в українській анімації для роботи над пластикою та рухами 3D-героїні Мавки було запрошено приму-балерину Національної опери, народну артистку України Катерину Кухар. На знімальному майданчику вона відтворювала дії головної героїні, їй навіть довелося виконати кілька трюків. Результат цієї кропіткої, технічно складної роботи можна побачити у сцені з зубрами.

Музика фільму

Також особливу увагу в мультфільмі приділено музиці. До створення саундтреку тизера-трейлера залучили українських музикантів, серед яких – відомий фольклорний мультиінструменталіст Максим Бережнюк. Спільно з італійським композитором Даріо Веро була розроблена концепція об’єднання кінематографічної оркестрової музики та українських народних інструментів.

Читайте також“Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix

Унікальний та самобутній образ Мавки, зітканий із древніх легенд та елементів живої природи, доповнює низку сильних жіночих характерів, створених студією Animagrad, серед яких – героїні мультфільмів «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (2018) та «Роксолана».

Чарівність слов’янської автентики, сюжет, сповнений пригод, багатогранні характери героїв і добрий гумор роблять цей мультфільм привабливим для дітей і дорослих у всьому світі.

Нагадаємо, у Львові стартували зйомки кіносеріалу за романом української письменниці.

Як ми повідомляли раніше, до лонг-листа премії «Оскар» потрапили два українські фільми.

Читати далі