Суспільство
Як в Україні творять громадянське суспільство: позитивні історії від ШоТам
Без політики, брехні та негативу – такі новини ви зазвичай читаєте на Шотам. А ще ми розповідаємо про те, що не варто сидіти, склавши руки. Бо ніхто вам не принесе на блюдечку безбідне життя і розвинену багату державу.
Ми показуємо приклади, коли маленькі українці об’єднуються і самотужки творять у своїй країні громадянське суспільство. Прості справи, які змінюють життя усіх навколо. Адже те, якою буде Україна завтра, залежить від кожного з нас. Бо ми сильні тільки разом.
Зараз просимо вас підтримати ШоТам фінансово, щоб ми й надалі могли виконувати свою роботу, а ви – читати такі новини.
Читайте також: Реклама на ШоТам за 29.99 гривень
А ще сьогодні зробили підбірку історій про простих українців, які своїм прикладом надихають наше громадянське суспільство на згуртованість і дію.
- Ганна Геращенко з української діаспори Нідерландів покинула життя у Європі та повернулась, аби вдихнути нові сили у свою маленьку занедбану Батьківщину на Харківщині. Її довгий час називали “чужою”, виступали проти неї і закликали повертатись назад. А вона попри все боролась з людським невіглаством та запроваджувала європейські стандарти в своєму рідному селі, де всі звикли жити за принципом моя хата скраю.
- На Кіровоградщині три активістки створили унікальний проект “Баба Єлька”, мета якого дослідити культурну спадщину їхнього краю. Етно-виконавиця Світлана Буланова, редакторка “Нової газети” Інна Тільнова, журналістка та піарниця Вікторія Семененко об’єднались, аби шукати автентичні пісні Кіровоградщини.
- Віталій Андрієць, переселенець з Луганська, вирішив безкоштовно допомагати хлопчикам переживати важкі часи і заснував курси теслярства.
- Тетяна Кулеша, у сина якої рідкісне невиліковне захворювання, вже понад 10 років б’ється у всі двері та бореться за те, аби держава давала фінансування на лікування орфанних хворих.
- Киянин Олексій Вихренко влаштував аукціон для продажу своєї Infinity 2006 року випуску. А на виручені гроші купив близько 6 тисяч захисних медичних масок.
Щоб дізнаватись більше про людей, які змінюють свою громаду і цілу країну – підписуйтеся на ШоТам!
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі