Суспільство
Українець продав Infinity, аби купити тисячі масок. Що він збирається з ними робити?
Як звичайному киянину сколихнути київські ЗМІ новиною про продаж машини? Це вдалось Олексію Вихренко наприкінці березня.
19 березня в Tiktok він влаштував аукціон для продажу своєї Infinity 2006 року випуску. А на виручені гроші купив близько 6 тисяч захисних медичних масок.
“Думаєте, навіжений? Ні, просто чищу карму”, – написав чоловік на сторінці в Тікток.
За його вчинком стоїть не піар і не розрахунок, як писали йому в соцмережах “доброзичливці” (один з акаунтів – у Facebook – навіть довелось видалити). Але що тоді?
Олексій Вихренко
Продав Infinity заради масок
19 березня виставив Infinity 2006 року випуску на аукціон зі стартовою ціною у 1000 доларів. І все для того, аби потім придбати масок на виручені з продажу гроші та безкоштовно роздати їх українцям.
Просить називати себе “гарною людиною”, і ніяк не ідентифікувати його вчинок з місцем роботи.
“Не хочу нікого піарити, важлива сама ідея творити добро, а не те, хто саме його робить”
Першочергова мета – знизити градус паніки
Я, як і всі, страждаю від того, що доводиться очікувати і нічого не робити. У мене, наприклад, зараз “заморожені” три великих проекти на роботі.
Тому першочергова мета мого вчинку – знизити градус паніки, допомогти тим, хто цього потребує. Люди думають, що їх кинули. Це, звичайно, не так. Просто держава не може одночасно за потребами 38 мільйонів громадян слідкувати.
Не хочу, аби казали, що роблю це через піар. Коли можна думати, що на світі є просто хороші люди, а не хтось попіаритися вирішив – так же крутіше, еге ж? Ось тоді швидше відбудуться позитивні зрушення в нашій свідомості. А, може, ми навіть врятуємо Землю.
Продав задешево, бо за маски треба було чимось розраховуватись
За годину до аукціону мені подзвонив чоловік і сказав, що готовий викупити мою машину за 15 тисяч доларів, якщо її не викупить хтось дорожче. Машина приблизно стільки ж і коштує.
Я собі підрахував: якщо це будуть відмінні багаторазові маски, це вийшло б рівно 13-15 тисяч штук.
Але потім угода зірвалась – з особистих причин покупця.
Кілька потому днів я все-таки мою Інфініті продав, але набагато дешевше від її реальної ціни. Адже паралельно з оголошенням аукціону я, переконаний, що машину куплять, замовив і маски, А на той момент, коли вони приїхали, потрібно було чимось розраховуватися.
В результаті вдалось купити 5-6 тисяч масок. І видалити акаунт у Фейсбуці: люди почали писати мені, що піарюсь. Могло б бути образливо, але я відразу дистанціювався від образ.
Більша частина масок залишилась в Павлограді. Колись містяни мене врятували
Спершу, коли карантин був не такий суворий, думав: буду роздавати маски на вулицях. Але потім подумав ще раз і переформатував ідею, вирішивши розподілити їх між установами, які найбільше їх зараз потребують. Звісно, безкоштовно.
Частина масок – десь 500 штук – поїхала до фонду “Життєлюб”. Там є проблема: зараз волонтери фонду розвозять людям похилого віку кошики з їжею, але от масок у бабусь та дідусів немає. І справа навіть не в тому, що немає грошей – їх ще досі не так легко купити. Хлопці будуть класти по дві маски в кожен пакет.
Більша частина захисних масок залишиться в моєму Павлограді (Дніпропетровська область).
Вісім років тому мене тут рятували від свинячого грипу і на моє лікування тоді збирало гроші все місто. А тепер і я не пройду повз, коли місту потрібна моя допомога.
Тут я завіз частину масок в першу та четверту лікарні, також дитяче інфекційне відділення. І в швидку. Уявіть, ситуація: фельдшери на виклики їздять в масках, а водії – ні. Абсурд!
Днями друзі ще передали частину масок в “Червоний хрест”.
І в Полтаву поїхало зовсім трохи масок – близько 150 штук. Небагато, але це вже щось.
Кажу друзям: “Не треба продавати машину, зшийте собі маску”
На жаль, гроші мають погану властивість – закінчуватися. От і з моїми точно так само. Але усім, хто готовий хоч якось в цьому взяти участь, я кажу: найважливіший внесок ви зробите, купивши або виготовши маску самостійно.
Всі зараз або на удальонці, або без роботи. Час є, тож дістали собі тканину, зробили 3-4 шари, прихопили по боках нитками – і маска готова. Це ж дуже просто.
Я попросив кожного, хто говорив “Давай, допоможу” – запостити статтю про те, як зробити маску. Чорну, з блискітками, з малюнком. Найкраща допомога!
Сидіть вдома, одягайте захисні маски і не панікуйте. Шанс заразитися є завжди – але його можна мінімізувати.
Люди шукають підступ у безкорисних діях
Я скажу чесно – не завжди брав близько до серця чужі проблеми. Але так вийшло, що на початку цього року я переглянув власні цінності і ставлення до оточуючих.
І я не казав усім навколо “треба починати з себе”, а просто взяв і почав.
Хоча, спершу було складно: люди шукають підступ у безкорисливих діях. І не завжди готові прийняти допомогу безкоштовно.
А от людину, яка допомагає від щирого серця, легко зламати словами “Ой, та ти це не просто так робиш. Певно, якийсь зиск з цього матимеш”.
Моєму батькові, коли він просто приніс на роботу маски і роздав своїм співробітникам, сказали “Так твій син же підприємець! Роздає маски, щоб податки не платити?”
Аукціон переріс в соціальний експеримент
Після експерименту з машиною я замислився: наскільки люди готові підтримати одне одного в ці скрутні часи?
Наприклад, я на цьому карантині без грошей (зарплата та проекти заморожені, пам’ятаєте?). П’ять років я вчасно сплачував платежі, але тепер такі часи, коли у працівників креативного бізнесу нема зарплати. І я не виключення.
Вирішив попросити орендодавця відтермінувати платежі за оренду квартири. Знаєте що? Це спрацювало! І коли друзі почали брати з мене приклад – в них це спрацювало також.
До мене в особисті повідомлення навіть писали люди з подяками, що підкинув ідею. Не соромтеся, спробуйте попросити допомоги. Зараз той момент, коли ми повинні згуртуватися.
Я не кажу “Робіть, як я”, але, можливо, мій приклад вас на щось надихне.
Продаж машини – тільки початок
Зараз в мене на думці є кілька проектів, які б допомогли людям, що залишились без роботи, пережити скрутні часи. Поки деталей не розкриватиму, скажу тільки, що реалізую проект для початку на базі мого рідного Павлограда.
Але найголовніше в мене в цьому житті вже є.
Не завжди люди готові зрозуміти, що коли у них на місці руки-ноги-голова, і вони здорові – це головне.
Я ж якось заробив на мою машину, правильно? Зароблю ще на одну. Але потрібно в будь-якій ситуації залишатися людьми.
Як то кажуть, ми прийшли в цей світ без нічого – і так само підемо. Без машин та будинків. Жити, радіти, любити – ось що справді важливо. Я от для себе це зрозумів.
Суспільство
Екологічний проєкт зі встановлення пунктів із велосипедами для пересування містом ініціював студент Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА.
Про це повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.
Як вказують в агенції, ця ініціатива сприятиме зменшенню автомобільних викидів і поліпшенню якості повітря, а також популяризуватиме активний та екологічний спосіб життя. Також установа планує розробити нові веломаршрути по місту.
«Цей проєкт є яскравим прикладом того, як завдяки співпраці громади, освітніх закладів та міжнародних партнерів ми разом робимо наше місто кращим! Дякуємо молоді, партнерам та кожному, хто долучився до цього важливого кроку. Разом ми створюємо екологічно чисте та комфортне майбутнє для Миколаєва!» — написали в агенції.
Читайте також: Дві найбільші бібліотеки України та Канади стали партнерами
Проєкт підтримала та профінансувала організація Bloomberg Philanthropies Youth Climate Action Fund у співпраці з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Агенції розвитку Миколаєва
Коментарі
Суспільство
Комікс «Серце бачить більше, ніж очі» презентували в Києві в межах одноденного буткемпу «Спілкування без БАР’ЄРІВ». До створення видання долучилися фахівці «Науково-дослідного інституту соціально-економічного розвитку міста».
Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації.
Презентація видання
Комікс створили для того, аби долати упередження та виховувати в дітях усвідомлення, що всі люди є рівними у правах і можливостях.
Під час презентації виступила Олександра Паскаль — дівчина, яка стала прототипом головної героїні коміксу. Олександра втратила ногу внаслідок удару російської ракети по Одещині у травні 2022 року. Після цієї події дівчина не покинула займатися художньою гімнастикою.
«Історія Олександри — це приклад мужності, сили духу та віри у власні можливості. Тому саме він ліг в основу коміксу, адже розказана історія у такій доступній для дітей формі — це дієвий інструмент, який допомагає через художнє слово сформувати у молоді неупереджене ставлення та цінність людини за фактом свого народження, незалежно від її фізичного стану та життєвої історії», — зазначив директор науково-дослідного інституту Сергій Павловський.
Читайте також: В одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО)
Створення коміксу для дітей
Комікс представили в межах програми UPSHIFT, яку в Україні реалізує ГО «СКЦ Задзеркалля» за підтримки ЮНІСЕФ Україна та Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW.
Видання представили під час буткемпу «Спілкування без БАР’ЄРІВ» — спеціальної платформи для популяризації цінностей інклюзії та толерантності серед молоді. Ця ініціатива є частиною ширшої програми підтримки молоді та інклюзивної освіти, яку реалізують за підтримки міжнародних організацій.
Нагадаємо, що фахівці зі Львівщини виготовили 3346 протезів за 2024 рік.
Також ми писали, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото: Любов Голуб’ятнікова, КМДА
Коментарі
Суспільство
Регіональний потяг №824/823, який курсує між Дніпром та Харком, їздитиме на 40 хвилин швидше в обох напрямках.
Про це повідомили в УЗ.
Новий розклад
Потяг №824 Дніпро – Харків курсує щоденно, крім середи. З Дніпра поїзд відправляється о 16:09, а з 21 січня прибуватиме до Харкова о 20:03 (замість 20:46).
Поїзд №823 між Харковом та Дніпром курсує щоденно, крім четверга. З 22 січня він вирушатиме з Харкова о 09:33 (замість 09:42) і прибуватиме до Дніпра о 13:22 (замість 14:11).
На маршруті їздить електропоїзд ЕПЛ2Т, який капітально відновили. Він має вагони другого класу, місця для пасажирів із інвалідністю, а також два вагони з кріпленнями для перевезення велосипедів.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запустить ретропотяг на найстаршій та найдовшій вузькоколійці в Європі.
Також ми писали, що у 2024 році «Укрзалізниця» евакуювала понад 30 тисяч пасажирів.
Фото обкладинки: сайт RailGalleryUa
Коментарі