Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Як українському бізнесу стати доступним та безбар’єрним? Тест на прикладі роботи VETERANO COFFEE KYIV

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Світлана Шевченко — дружина військового, який боронить Україну з перших місяців російського нападу у 2014 році. Після демобілізації чоловіка у 2016 подружжя вирішило відкрити власну справу, щоб допомогти Володимиру швидше повернутися до цивільного життя. 

До того Світлана працювала у Греції у сфері готельно-ресторанного бізнесу, а Володимир обожнював каву. Тому вони вирішили заснувати ветеранський кавовий бізнес. 

Тепер VETERANO COFFEE KYIV є доступним безбар’єрним бізнесом і має 7 закладів у Києві та Вишневому. З початку 2022 року Світлана керує справою сама, тому що чоловік повернувся до війська.

Як бізнесу стати доступним і безбар’єрним? Дізнайтеся в тесті від ШоТам, побудованому на досвіді та порадах VETERANO COFFEE KYIV.

1. Одним із завдань безбар’єрного бізнесу може бути допомога людям з інвалідністю в адаптації до життя. Яку мету для себе поставили у VETERANO COFFEE?

Співзасновниця бренду VETERANO COFFEE Світлана Шевченко. Фото надала підприємиця
Правильно! Неправильно!

Співвласниця мережі VETERANO COFFEE Світлана каже, що від початку повномасштабної війни метою ветеранського бізнесу є допомога людям з інвалідністю почуватися гідно, де б вони не були.

2. У безбар’єрних закладах мають бути пандуси, спеціальні туалети та широкі двері, аби люди, які користуються кріслом колісним, мали вільний доступ. А з чого треба почати облаштування закладу, який має стати безбарʼєрним?

Тримач для милиць і тростин в одному з закладів. Фото надала Світлана Шевченко
Правильно! Неправильно!

За словами Світлани, починати облаштовувати безбарʼєрний заклад варто з виділення паркувальних місць для людей з інвалідністю. На кожній парковці їх має бути щонайменше 10% від загальної кількості. Такі паркомісця треба позначити спеціальною розміткою та зробити паркування для людей з інвалідністю безкоштовним.

3. Яку ініціативу впровадили власники VETERANO COFFEE як безбар’єрний бізнес з початку його існування?

Співзасновник мережі кав'ярень VETERANO COFFEE Володимир Шевченко. Фото надала дружина Світлана
Правильно! Неправильно!

Від початку свого існування й дотепер VETERANO COFFEE у всіх закладах своєї мережі проводить безкоштовне навчання для військових, ветеранів і їхніх родин. Після такого навчання ветеран Олексій Кельт відкрив у рідному Маріуполі мережу піцерій Veterano Pizza. Зараз чоловік знову воює, але мріє відновити бізнес після перемоги.

4. Як у мережі безбар’єрних закладів можна підтримати військових?

Благодійний концерт в одному із закладів. Фото з соцмереж бренду
Правильно! Неправильно!

Що більше варіантів підтримки, то краще. Від початку свого існування VETERANO COFFEE постійно допомагає військовим, зокрема, дає можливість «підвісити каву» для воїнів — люди купують її, а отримані кошти заклад донатить на фронт. Також заклад проводить різні розіграші за донати.

5. Що може зробити заклад, аби створити безбарʼєрне середовище не тільки для клієнтів, а й для своїх працівників?

Сенсорна вбиральня у VETERANO COFFEE. Фото надала Світлана Шевченко
Правильно! Неправильно!

У VETERANO COFFEE внутрішній психолог уже працює та консультує команду. Також в одній з кав'ярень зробили сенсорну вбиральню. Тепер Світлана планує створити навчальний центр, аби команда знала, як правильно облаштувати комфортні та безбарʼєрні робочі місця.

6. Яка ініціатива відбулася цьогоріч у співпраці бренду VETERANO COFFEE з «Новою поштою»?

Кав'ярня VETERANO COFFEE. Фото надала Світлана Шевченко
Правильно! Неправильно!

Цьогоріч у Києві «Нова пошта» відкрила перше в Україні інклюзивне відділення та запросила там розташуватися кав'ярню мережі VETERANO COFFEE.

7. Що може допомогти підприємцям вдосконалити свої навички з ведення безбар’єрного бізнесу?

Співзасновниця мережі кав'ярень VETERANO COFFEE під час виступу на Grand Pitch Day нового сезону візійного жіночого акселератора «Відважна. 2 Масштабування та диджиталізація». Фото надала Світлана Шевченко
Правильно! Неправильно!

Заповнити прогалини у знаннях з ведення бізнесу та розвитку власної справи Світлані допомогло навчання у візійному жіночому акселераторі «Відважна 2. Масштабування та диджиталізація», про яке їй розповіла бухгалтерка закладу VETERANO COFFEE. Отримавши нові знання, підприємиця зрозуміла: щоб бізнес приносив дохід, його треба масштабувати. Ресурс для цього Світлана також здобула завдяки акселератору. Показавши найкращий результат в категорії «Безбар’єрний бізнес-проєкт», жінка отримала пів мільйона грантових коштів від організаторів на розвиток власної справи.

Новий сезон візійного жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація» впроваджує мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту й за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)», глобальної ініціативи She’s Next Empowered by Visa.

Коментарі

Економіка і бізнес

Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Опубліковано

154 920 нових ФОПів цьогоріч в Україні зареєстрували жінки — це 61% від усіх нових підприємств у 2024 році. Така частка стала рекордною, адже у 2023 році цей показник складав 57%, а до початку повномасштабного вторгнення не перевищував 51%.

Про це повідомляє Опендатабот.

Лідери серед регіонів

Найактивніше підприємниці відкривають справи на Сумщині (63.3% нових ФОПів), Полтавщині (63.2%), Хмельниччині (63.1%), Одещині (63.1%) та Київщині (62.6%).

Найнижчі показники реєстрації ФОПів жінками зафіксовано у прифронтових та окупованих областях: Луганській, Донецькій, Запорізькій і Херсонській. Тут частка варіюється від 50% до 57.8%.

Популярні напрямки підприємництва

Більшість нових ФОПів, які реєструють жінки, належать до сфери надання індивідуальних послуг — 89%. Найпоширеніші напрями:

  • Перукарні та салони краси — 94%.
  • Масажні салони, солярії, SPA та лазні.

Серед інших популярних галузей:

  • Виробництво одягу — 85%.
  • Освіта — 82.3%.
  • Соціальна допомога — 81.5%.

Варто зазначити, що один ФОП може працювати одразу у кількох сферах.

Читати також: В Україні зняли документальний фільм про жінок-рятувальниць (ВІДЕО)

Жінки-директори: зростання показників

У 2024 році зросла і частка жінок-директорів у нових компаніях — до 34%. Жовтень став рекордним місяцем із показником 38.8%.

Найбільше жінок очолюють бізнес у Чернігівській (38.8%), Донецькій (37.4%) і Дніпропетровській (37.2%) областях.

Нагадаємо, що в в Україні запустили соціальну акцію «Таємний Санта для стареньких з притулків».

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Опубліковано

Україна робить крок у цифрове енергетичне майбутнє. Холдинг «ДТЕК Мережі» презентував масштабний проєкт «Мережі майбутнього», спрямований на оновлення електромереж у Києві, Київській, Дніпропетровській та Одеській областях. Презентація відбулася на міжнародній виставці Rebuild Ukraine у Варшаві.

Про це ДТЕК повідомляє на своєму сайті.

Що таке Smart Grid?

Центральний елемент проєкту — технології Smart Grid («розумна мережа»), які змінюють застарілу енергетичну інфраструктуру на сучасну цифрову систему.

Ці технології дозволять:

  • забезпечити високу надійність енергопостачання;
  • зменшити втрати електроенергії;
  • інтегрувати українські мережі в європейську енергосистему.

Читати також: На Харківщині будують підземне укриття для лікарні на 430 людей (ФОТО)

10-річний план модернізації

Масштабний план передбачає поступове оновлення електромереж протягом наступного десятиліття. Одним із перших етапів стане створення «цифрового двійника» мережі 110–35 кВ на Київщині.

Цей інноваційний підхід уже довів свою ефективність: час аварійних відключень вдалося скоротити у сім разів після впровадження відповідних заходів.

Ключ до енергетичної незалежності

Проєкт «Мережі майбутнього» — це не лише про технології, а й про енергетичну стійкість країни. Він створює основу для розвитку інфраструктури, яка відповідатиме європейським стандартам і потребам сучасного світу.

Україна робить важливий крок до енергонезалежності, і цей процес розпочинається з міст та регіонів, які готові змінюватися разом із часом.

Нагадаємо, що як отримати грант і започаткувати власний бізнес: в Україні запустили новий освітній курс.

Фото обкладинки: ДТЕК.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Опубліковано

У Київській області стартувала програма підвищення енергоефективності «ГрінДІМ». Перші об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) вже отримають компенсацію витрат на встановлення сонячних електростанцій і теплових насосів.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Перший досвід програми

У Бучі на Київщині розпочався монтаж сонячної електростанції в одній із дев’ятиповерхівок. Це перший будинок, який скористався можливостями програми «ГрінДІМ». Її учасники отримують часткову компенсацію витрат на обладнання від державного Фонду енергоефективності.

Хто може долучитися?

Учасниками програми можуть стати ОСББ та ЖБК, які діють згідно з чинним законодавством та представляють співвласників багатоповерхівок.

Читати також: «Таємний Санта для стареньких з притулків»: в Україні запустили соціальну акцію

Грант на великі будинки

З жовтня 2024 року будинки-учасники з площею понад 8000 квадратних метрів мають можливість отримати грант до 2 мільйонів гривень для встановлення більш потужних сонячних електростанцій.

Енергонезалежність

«ГрінДІМ» — це не лише про екологію, а й про економію та енергонезалежність. Сонячні станції та теплові насоси дозволяють знижувати витрати на опалення та електроенергію, що особливо актуально в умовах енергетичних викликів для країни.

Нагадаємо, що українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання: які професії обирали найчастіше.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес4 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...