Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“В інтернаті мені забороняли вступати до вишу – і я втекла”. Як біглянці з ДНР вдалось отримати вищу освіту та престижну роботу в “Кока-Кола”

У свої 14 років Христина Бехер втекла з інтернату, бо їй забороняли навчатись. В окупованому Сніжному дівчина навіть мріяти не могла про навчання в Україні

Партнерський матеріал

Опубліковано

У свої 14 років Христина Бехер втекла з інтернату, бо їй забороняли навчатись. В окупованому Сніжному дівчина навіть мріяти не могла про навчання в Україні, тому наважилась втекти до “Смарагдового міста” у Святогірську, Донецької області. Їй пощастило, адже тут вже працювала Програма розвитку соціально незахищеної молоді започаткована у 2015 році компанією “Кока-Кола Беверіджиз Україна” спільно з Громадською спілкою “Освіторія” за підтримки Пакту заради молоді – 2020. Ця ініціатива допомагає дітям з інтернату отримати бажану вищу освіту та повірити у світле майбутнє.

Христина Бехер

Христина Бехер

Студентка Києво-Могилянської академії факультету комп’ютерних технологій. Христина була однією з кращих учасниць Програми розвитку молоді #YouthEmpowered, яку компанія “Кока-Кола Беверіджиз Україна” реалізує спільно з ГС “Освіторія” за підтримки Пакту заради молоді – 2020. З березня 2020 року Христина працює в компанії “Кока-Кола” на посаді бухгалтера.

Довідка.
Український Пакт заради молоді-2020 – це ініціатива, що об’єднує зусилля компаній, держави та освіти заради працевлаштування молоді. Ініціативу заснували Центр “Розвиток КСВ”, Міністерство молоді та спорту України та Фонд ООН у галузі народонаселення у 2016 році в рамках Європейського пакту заради молоді. За 4 роки роботи Пакту до нього приєдналось 146 компаній з 20 міст України, такі як lifecell, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, АШАН, Coca-Cola, Reikartz. Роботодавці спільно зобов’язались до 2020 року сприяти створенню мінімум 700 партнерств між бізнесом та освітнім сектором, забезпечити 50 000 місць для стажування та першої роботи молоді, а також створити умови для забезпечення 1000 молодих людей менторською підтримкою з питань побудови кар’єри. За чотири роки роботи Пакту було забезпечено 42282 місць для стажування та першої роботи молоді, 2783 молодих людей заручились менторською підтримкою та створено 667 партнерств між бізнесом та освітнім сектором.

В інтернаті сказали, що моє місце в ПТУ, і  я втекла

У 2014 році, коли на схід України прийшла війна, близько 500 дітей з 8 дитячих будинків Донецької області привезли у Святогірськ, в “Смарагдове місто”. Я теж виховувалась у дитячому будинку у місті Сніжне. Нас везли в табір у Кривий Ріг, але по дорозі розвернули автобус та попрямували в Ростов. Вже звідти відправили у Святогірськ, куди ми їхали спочатку.

Я дуже сумувала за домом, друзями і школою. Там ми були великою родиною і навчались в загальноосвітній школі. А тут для мене було все дико. І я наважилась втекти і помандрувала лісом до Сніжного. Та й багато хто тікав.

Христина Бехер
На фото: Христина Бехер

Але тут вже все було по іншому та панували закони так званої “ДНР”. Та й люди стали якійсь жорстокі, не всі, але директор виконувала якісь ненормальні накази. І намагались перетягнути на свою сторону. Знаєте, нестерпне життя тут змусило мене знову тікати. І останньою краплею стало те, що я захотіла вступити в Київ і попросила працівників допомогти мені перенаправити документи. Коли про це дізналась директорка, то дуже розізлилась, винесла догану тим, хто мені допомагав, і забрала мої документи собі в стіл. А також додала: “Нікуди ти не поступиш, не поїдеш звідси. Підеш в якесь ПТУ навчатись”. І я втекла вже через блок-пости на територію України, де була оголошена в розшук, до “Смарагдового міста” (центр соціальної реабілітації “Смарагдове місто” м. Святогірська). 

Тут мене прийняли та дали шанс на краще майбутнє. Я продовжила тут навчатись і мріяла про те, що колись зможу поїхати на навчання до Києва. Знала про те, що невеликий відсоток вихованців інтернатів вступають до вишів. Але мені пощастило і я змогла достойно підготуватись завдяки програмі підтримки молоді, яка стартувала три роки тому у “Смарагдовому місті”.

Програма дає шанс вихованцям інтернату на краще майбутнє

“Проєкт #YouthEmpowered запустила компанія “Кока-Кола” разом з ГО “Освіторія”. Він спрямований саме на те, щоб підтримати соціально незахищену молодь та дати їм шанс на рівний доступ до освіти. Коли в “Смарагдове місто” привезли дітей з інтернатів, ми вирішили підтримати саме цей центр. І якщо в перший рік допомагали медикаментами, одягом та напоями, то потім вирішили піти далі. Ми побачили, що діти зовсім не мають уявлення про своє майбутнє, не мріють про професію та не вірять, що можуть скласти ЗНО та вступити у ВНЗ”.

Ольга Кудіна

Ольга Кудіна

кураторка проєктів в компанії  “Кока-Кола”

Програма включає проведення мотиваційних тренінгів волонтерами компанії, а також проходження міжнародного тесту з профорієнтації “Magellano University”, який показує сильні сторони дитини, її здібності, допомагає обрати професію за покликанням. Потім цей тест розшифровується разом із сертифікованим консультантом, психологом чи соціальним педагогом. У мене був високий результат, який показав схильність у різних сферах. І справді так, бо мені подобалось і мистецтво, і точні науки.

Читайте також: Де знайти роботу без досвіду? Історія студентки, яка стала економісткою у головному офісі UKRSIBBANK

Школи-інтернати повністю укомплектовані комп’ютерами, тому учні та учениці мають можливість підготуватись до ЗНО на онлайн-платформі iLearn. Тут є лекції і вебінари з різних предметів – українська мова та література, історія України, математика, англійська мова, біологія. Все що нам було потрібно – лише прийти у конкретний час у клас та ввімкнути комп’ютер. Програма допомогла мені структурувати своє навчання. Я багато часу витрачала на підготовку і зосередилась на трьох предметах — українська мова, англійська та математика. І ця програма, насправді, дає багато.

Пам’ятаю, коли тільки приїхали в інтернат, то зіштовхнулись з недовірою з боку керівництва, мовляв, що це за люди такі з Києва приїхали. А діти сприйняли добре. Та зараз все змінилось і нам завжди раді. Коли перший рік ми запустили програму в “Смарагдовому місті”, то отримали позитивні результати – 52% випускників вступили до ВНЗ. Це були учні, які на рік старші за Христину. А сьогодні за цією програмою ми працюємо з 19-ма інтернатами. Минулого року 88% учасників вступили до ВНЗ.

Ольга Кудіна

Ольга Кудіна

кураторка проєктів в компанії  “Кока-Кола”

Здала ЗНО на максимальні бали та вступила до Могилянки

Я довго не могла вирішити, ким хочу стати. Думала і про перекладачку, і про юристку. Але тоді всі навколо говорили про програмування і я подумала, а чому б і ні. Хоч математика мені не легко давалась, але я ніколи не шукала легких шляхів.

ЗНО склала добре – 194 бали з української мови, 189 з англійської і 159 з математики. Я подавала документи на навчання у кілька вишів. Було дуже страшно, що я взагалі нікуди не вступлю. А так хотілось саме в Київ, хоча намагалась вступити і в харківські ВНЗ. Університет сам мене обрав. За день до оголошення результату мені зателефонували з Києво-Могилянської академії і сказали, що хочуть зарахувати мене на перший курс. І я вступила сюди. Хоча потім телефонували і з інших університетів.

Христина Бехер проєкт Youth
Христина закінчила школу-інтернат у 2017 році та вступила до Києво-Могилянської академії

Зараз я ще продовжую навчання і збираюсь вступати на заочку на економічний факультет, тобто на таку ж спеціальність, де я зараз працюю (посада бухгалтерки, – авт.). І це все має відбутись ефективніше, бо одна справа навчатись, а інша — вивчати все на практиці. Буду вступати в університет в Черкасах, бо там працює моя знайома, яка й запропонувала такий варіант. Спочатку я хотіла з 1 вересня повертатись на очне навчання, але тут є ряд мінусів — гуртожиток, життя за стипендію. А я такого не хочу.

Проявила себе і отримала місце в компанія “Кока – Кола”

Зараз я працюю в компанії “Кока-Кола” на посаді бухгалтерки. Але я проходила співбесіду на загальних умовах і здавала такі ж тести, як і інші. Мені було складно знайти роботу, але Оля запропонувала спробувати влаштуватись до них. І в мене вийшло.

Христина була однією з найкращих учениць програми. І вже тоді показала свою старанність та відповідальність. Тому і змогла влаштуватись на роботу в “Кока-Кола”.

Ольга Кудіна

Ольга Кудіна

кураторка проєктів в компанії  “Кока-Кола”

Христина Бехер працює за комп`ютером
“Я займаюсь підготовкою документів, перевіряю їх. Загалом, можу підготувати документ з початку і до кінця”. – Христина Бехер

Я потроху всьому навчаюсь і вмію шукати потрібну інформацію, щоб розібратись в роботі. Але працюю в компанії ще недовго, адже влаштувалась тільки в березні і карантин вніс свої корективи. Колеги мені дуже допомагають. От моя начальниця теж з Донбасу і відчувається такий особливий зв’язок з земляками.

Співпраця з Пактом

Компанія “Кока-Кола” є підписантами Пакту заради молоді з 2016 року. Тема розвитку, освіти та працевлаштування молоді дуже близька нам. Це один зі стратегічних напрямків, тому, по факту, наші проєкти та цілі дуже збігаються з тим, що робить Пакт.

Головною умовою Пакту є працевлаштування молоді та співпраця з навчальними закладами. Ми ці цілі виконуємо, але в кожної компанії свої програми. Ми працюємо з середніми навчальними закладами, а саме — зі школами-інтернатами. Інші компанії працюють з університетами і акцент ставлять саме на працевлаштуванні. Ми вважаємо, що з молоддю потрібно працювати раніше, тому намагаємось зробити так, щоб ті діти, які не мають змогу вступити до вишу, зробили це. А потім вже можна говорити про працевлаштування.

Ольга Кудіна

Ольга Кудіна

кураторка проєктів в компанії  “Кока-Кола”

Мета Пакту — об’єднувати роботодавців та показувати молоді, що всі можливості для неї відкриті. Ми віримо що лише спільно бізнес, держава та громадськість можуть формувати сприятливе середовище для молодих людей та їх професійної реалізації

Тарас Деркач

Тарас Деркач

координатор Пакту заради молоді, Центр “Розвиток КСВ

“Ініціатива Пакту дуже важлива для України, адже 49% української молоді працюють не за фахом і близько половини саме через відсутність вакансій. За 4 роки, протягом яких UNFPA Україна підтримує Пакт, вдалося створити більше 42 тис місць для стажування і першого працевлаштування молоді. І ми раді, що все більше відповідальних компаній приєднуються і стають більш дружніми до молоді” – Людмила Шевцова, радниця з питань молоді та ВІЛ в UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення.

Суспільство

У небі над Сумщиною зафіксували рідкісне полярне сяйво (ФОТО)

Опубліковано

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.

Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.

Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.

Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.

Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.

Фото: Анастасія Братуха

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам

Опубліковано

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.

Про це повідомили в UAnimals.

Що додали на платформу

На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.

Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.

До проєкту долучилися:

  • підприємець Андрій Федорів;
  • комік Василь Байдак;
  • військовий та письменник Остап Українець;
  • засновники гурту Tember Blanche;
  • лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.

Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.

Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)

«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.

Про UAnimals

Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.

За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.

Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: UAnimals

Читати далі

Суспільство

Прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО)

Опубліковано

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.

Про це повідомили ДПСУ.

Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.

Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.

Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)

Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ

Читати далі