Суспільство
Як Тернопіль починає заробляти на смітті
Сміттєсортувальну лінію, що приймає до 150 тис. тонн відходів щодня, запустили у Тернополі. Відтак місто не лише позбавилося загрози сміттєвої кризи, а й починає заробляти на ньому, повідомляє ecotown.com.ua з посиланням на TeNews.
Кількість сміття зменшилася на третину
Зазначається, що сміттєсортувальна лінія запрацювала на Малашовецькому полігоні. За допомогою бульдозерів та катка-компактора на полігоні ущільнюють і зменшують об’єм сміття. А сортування дозволяє повторно переробляти до 40% відходів. Як наслідок – кількість сміття зменшилася на третину, а термін використання полігону збільшиться.
Сміттєсортувальна лінія приймає 120-150 тонн відходів щодня, Крім того, у Тернополі запроваджується європейська практика повторного використання сировини для виробництва корисних товарів таких, як каналізаційні люки, папір, водовідливи і багато іншого. У підрядній компанії «ЕКО-ЛІДЕР Т», яка займається сортуванням та переробкою сміття, вивчили європейську практику і впровадили технології переробка відходів на нові товари.
Читайте також: Розпочали дегазацію Грибовицького сміттєзвалища у Львові
Безпечний полігон
Також повідомляється, що полігон став значно безпечнішим – там встановлено контроль за тим, хто завозить відходи. Відвантажувати відходи зможуть лише компанії, з якими укладено договори.
Додатково проводиться радіологічний контроль, щоб уникнути забруднення радіоактивними відходами. Також запланована дегазація полігону. Це запобігає виникненням пожеж, адже газ на полігонах твердих побутових відходів є небезпечним та може спричинити загоряння в будь-яку пору року.
Газ метан, що виникає внаслідок ущільнення сміття використають для виготовлення електроенергії. Уже найближчим часом на полігоні планують встановити біогазові установку, а вироблену електроенергію продавати в мережу за «зеленим» тарифом.
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі