Суспільство
Як росіяни привласнили українського художника Казимира Малевича (ВІДЕО)
Казимир Малевич – геній українського авангарду, який став черговою жертвою російського колоніалізму. Митець, який у радянські часи потерпав від тортур та наклепів, після смерті отримав «російську прописку». РФ привласнила не лише художника, а й більшу частину його робіт.
ШоТам разом із Локальною історією розповідає, як росіяни намагалися зробити «своїм» українця Малевича.
Казимир Малевич народився у Києві. Його батько – поляк, директор цукрових заводів. Мати була українкою. Дитинство і юність Казимир провів на Поділлі, Харківщині та Чернігівщині. Саме українське село сформувало у Малевича художнє бачення світу. Та й першим вчителем художника також був українець – Микола Пимоненко.
Згодом, після переїзду до Росії, самоук започатковує новий напрям у мистецтві та шокує світ своїм «Чорним квадратом». Мистецтвознавці відзначають: геометричні фігури, які Малевич поєднував у своїх роботах, нагадують візерунки подільських хат, які художник бачив в Україні. Звідси й основні кольори на його полотнах: білий, червоний та чорний.
Радимо після перегляду відео: Вкрадений Малевич. Як український геній авангарду отримав «російську прописку»? (ТЕСТ)
Утім невдовзі радянська влада взялася за переслідування української інтелігенції. Дісталося тоді й Малевичу. Його на кілька місяців кинули до в’язниці за вигаданими звинуваченнями та намагались вибити потрібні слідству свідчення. Не вдалося. Малевич вийшов на свободу і зобразив на своїх полотнах один із найбільших злочинів радянського режиму.
Здавалося б, митець мав стати ворогом для всього тодішнього СРСР та майбутньої Росії. Та замість цього наші «сусіди» в найкращих традиціях колоніалізму перетворили його на… «свого». Нахабно вкрали і самого Малевича, і більшість його робіт. А найвідомішу з них – «Чорний квадрат» – викупили буквально за безцінь.
Чому російський колоніалізм не зміг приховати справжню ідентичність Казимира Малевича та як визначав себе сам геній авангарду – дивіться у нашому відео. А після перегляду пропонуємо пройти тест, аби закріпити знання та дізнатися ще більше про нашу боротьбу з колоніальною політикою росіян.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі