Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Як поліпшити роботу компанії в умовах нестабільності – поради Володимира Малічевського

Опубліковано

У 2008 році я був членом ради директорів досить великої компанії і ми на неформальних зборах в березні 2008 року обговорили те, що буде відбуватися в США, говорить власник і головний виконавчий директор ICPM Consulting Володимир Малічевський. 

«Ми точно спрогнозували, що пік кризи в Україні припаде на жовтень-листопад 2008 року, і дружно разом з усією країною побачили, що «зима настала випадково, несподівано». Мало знати і передбачити, потрібна управлінська сміливість, щоб свої рішення реалізовувати. Ми все спрогнозували, але нічого не зробили », – говорить він.

Чому на одному ринку і в одному сегменті зі схожим продуктом і цінами одні бізнеси досягають успіху, а інші – ні. Різниця лише в одному – ефективності управління, яка дає дві ключові переваги – зниження собівартості продуктів і підвищення продуктивності процесів і персоналу. І той, хто налагодить у себе в компанії цей процес, тобто зможе управляти компанією краще, ніж конкурент, той і отримає ключову перевагу. Зберігши ціну на рівні з іншими компаніями, він буде виробляти більше продукції і отримувати більший прибуток.

Як цього досягти, особливо в умовах нестабільності. Можна почати з вирішення чотирьох важливих завдань, які дозволять «зробити стрибок». 

Володимир Малічевський
Володимир Малічевський

Власник і головний виконавчий директор ICPM Consulting (Консалтинговий центр інституту професійної сертифікації менеджерів), кандидат психологічних наук, власник диплому MBA, бізнес-тренер

Змусити кожен підрозділ працювати як окремий бізнес

Підприємці звикли, що в бізнесі функціонує певна організаційна схема з певними функціями. Ми знаємо, чим займається бухгалтерія, фінансисти, маркетологи та ін. Але коли виникає питання, як вони працюють, як розуміють бізнес, то виникають складнощі.

Наприклад, компанія говорить своєму юридичному відділу, що ви будете працювати так, як і будь-яка аутсорсингова компанія. Що буде з результатом її роботи? Ми встановили, що відділ буде погоджувати договори всього на один день швидше, ніж робили це раніше. І тільки це дозволить збільшити приплив коштів на 5%.

Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix

Якщо кожен договір аналізується на основі чек-листа з 10 пунктів, то кількість судів скоротиться на 10%. Ефективність роботи зростає і в тому випадку, коли замість вимог до співробітника самостійно подумати над умовами договору, юридичний відділ радить, що потрібно прописати, що виправити в документі. Незалежно від того, займається підрозділ продажем або виробництвом, у нього завжди є чіткий опис продукту, яке він надає всередині компанії, кількісні показники та стандарти роботи.

Коли подібні перетворення тільки починаються, як правило, компанія стикається зі складнощами на перших етапах. Але коли співробітники розуміють, що вони можуть пишатися тим, що допомагають бізнесу, робота йде інакше.

Узгодити між собою організаційну структуру і бізнес-процес

Ми знаємо, що бізнес-процеси – лінійні. Компанія виробила товар, потім його доставила, обслужила клієнта тощо. Процес побудований горизонтальним чином. Але історично склалося так, що в менеджменті структуру управління ми малюємо вертикально. І тут з’являються складнощі.

Директор з маркетингу або фінансовий директор часто не може відповісти, що саме він робить на кожному конкретному етапі, щоб цей процес тривав. Коли компанія чітко визначає, які процеси необхідні для досягнення результату, «відвалюється» багато зайвого. (Наприклад, в супермаркетах встановлюється автоматична система обліку продукції, яка дозволяє в автоматичному режимі робити замовлення постачальникам в тому випадку, якщо товар закінчується. Це ефективніше, ніж одним співробітникам перераховувати кількість товарів на полицях, іншим – формувати замовлення і третім – передавати його постачальникам – ШоТам). Співробітники починають менше працювати, але роблять в основному те, що потрібно для досягнення результатів. Тобто для заробітку грошей.

Чому важливо швидко приймати рішення

Щоб швидко приймати рішення, потрібні структуровані процеси та  алгоритми, які пояснюють співробітникам, що потрібно робити в тих чи інших ситуаціях.

Наприклад, можна використовувати системи документообігу, звіти виконання завдань. У багатьох компаніях вони і так є. Але немає контролю тривалості прийняття рішень керівником. І тут виникають проблеми. Якщо клієнт просить змінити щось в договорі, ці рішення узгоджуються дуже довго. Це, як мінімум, призводить до більш тривалого процесу отримання коштів в цьому місяці або за певний період. Як максимум – до втрати клієнтів. Тому дуже важливо відслідковувати, з якою швидкістю приймаються рішення.

Як тільки керівники починають швидко узгоджувати питання, а наради стають продуктивними, співробітникам подобається їх відвідувати, вони стають більш активними. Клімат у колективі поліпшується і залученість команди зростає.

Як впровадити в практику прогностичні метрики

Щодо метрики прогнозування зараз багато говорять, але ця технологія поки ще не поширена. Керівники компаній звикли користуватися статистичними даними, коли результати праці співробітників оцінюються за фінансовими показниками, визначеними процесами. Але, як правило, основна частина наших показників – про те, що вже відбулося.

І зараз, приймаючи рішення, керівник компанії оцінює ситуацію, яка була місяць або квартал тому. А ще гірше – рік тому. У цьому часто і є проблема. Сучасний бізнес вкрай потребує правильного прогнозування. Тому важливо побудувати якусь технологію контролю за змінами.

Читайте також: Укрзалізниця для охорони використовуватиме квадрокоптери

Дуже проста ознака, яка не вимагає окремої статистики. Два висококласних співробітника написали заяву про звільнення з незрозумілих причин. Вони скажуть про особисті обставини або про щось подібне. Але якщо з вашого корабля йдуть кращі співробітники, знайте, скоро за ними підуть середні. Залишаться тільки найслабші. Потрібно шукати реальну причину того, що відбувається.

Якщо ваші клієнти почали цікавитися іншими продуктами або закуповувати товар у інших компаній, це перша ознака, що через місяць-квартал ситуація змінитися в гіршу сторону. Я був свідком, коли з такою ситуацією зіткнулася національна компанія, лідер ринку. Рятувати бізнес в такій ситуації складно.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура12 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...