Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як на лавандове поле заманити Джамалу. Кейс від Юлії Блях

Лавандовий прованс з озером і неймовірною атмосферою розкинувся у 38-ми кілометрах від Києва.

Опубліковано

Лавандовий прованс з озером і неймовірною атмосферою розкинувся у 38-ми кілометрах від Києва. В селі Порадівка Васильківського району можна провести фотосесію не гіршу, ніж на півдні Франції. Локація вже встигла причарувати українську співачку Джамалу.

Проте це ще не все. На лавандовому полі можна заробити тричі: здаючи його, як фотолокацію для естетів, робити олію, а також додавати квіти в мило власного виробництва. Ідея заснувати незвичайний бізнес належить Юлії Блях.

Юлія Блях

засновниця бренду “Лавандовий гай”

За освітою інженер. На початку 2000-х розвивала флагманські інтернет проекти. У 2012 році в Донецьку створила артель з виготовлення домашнього текстилю за малюнками старовинних італійських голчастих мережив. Але вся робота була зруйнована з початком війни. Проте у 2015 вирішила реалізуватися в новій для себе ніші.

У бізнесі: прагматика + творчість

Мене завжди вабили ароматні трави і ефірні олії. Обожнюю вдихати чисті природні запахи на повні груди. 

Тож перебуваючи в декреті, у 2015 році вирішила засадити 20 соток землі лавандою. Але спершу це був агротехнічний експеримент. Спершу був агротехнічний експеримент. Відслідковувала, як змінюються клімат і температура. Вивчала питання переробки, шукала виробничі косметичні компанії. Коли все проаналізувала, зрозуміла, що лаванда в нашій місцевості має гарно себе почувати. Але було відкрите питання – чи перезимують кущі.

У селі Порадівка фотоестетів чекає локація “Лавандовий гай” та її власниця – Юлія

Бізнес не будувала навмання. Поєднала творчий і прагматичний підхід. Розрахунок був, що квіти перероблятиму на ефірні олії, а саму локацію в період цвітіння перетворю на фотозону для туристів. План спрацював повністю. Зараз цей бізнес для мене трамплін перед наступним етапом розвитку.

950 гривень за годину зйомки на полі

Із середини червня по 7 липня можна завітати на лавандове поле для фотозйомки. За сезон 2018 року локацію відвідало 1500 туристів. Протягом трьох тижнів цього року на полі побуває 1900 відвідувачів. До кінця сезону все заброньовано.

Читайте також: Зірки Бродвею у райцентрі: як Тульчин став українською столицею опери

Година перебування на полі коштує від 750 до 950 грн. Всередньому, щогодини на локації присутні 5 людей. Для відвідувачів поле відкрите з 4:30 ранку і до 21. Щоб потрапити на поле, необхідно заздалегідь забронювати час на сайті.

У сезон розписана кожна хвилина

Період зйомок триває три тижні. Протягом цього часу мені допомагають рідні і друзі. Жити в темпі марафону, коли розписана кожна хвилина – складно. Часу не вистачає катастрофічно. Бо крім модерування фотозони, є магазин косметики, куди весь час надходять замовлення. 

Три тижні лавандового сезону заброньовані туристами

Мої подруги приїздять, мінімум, раз на тиждень, допомагають зі справами, а найголовніше – готують їжу. Через шалений ритм і лише чотиригодинний сон, ще й доводиться сидіти на “дієті” із сосисок і хліба. Немає часу на готування. На цей період своїх дітей відправляємо в табори, або до бабусь.

На локацію приїздила Джамала

Лавандове поле облюбували блогери. Поле часто використовують для зйомки реклами. Найчастіше це одяг, текстиль і взуття.

А ще якось приїздили Джамала, блогерки Аревік Арзуманова та Яна Станішевська. Часто приїздять публічні особи. Але намагаюсь не акцентувати на цьому увагу, зберігаючи їхнє право на приватність і відпочинок. Локація заточена під те, аби відвідувачі тут релаксували. Думаю, що клієнти це цінують.

Урожай збирають, як на Цейлоні

Левову частку роботи роблю сама, без найманих працівників. Оскільки бізнес не починала з валізою грошей, то й не можу зараз взяти помічника на зарплату. З роботами на полі допомагають наймані працівники.

Читайте також: Вінниця VS Венеція, або звідки гондоли на Південному Бузі?

Проте лаванду потрібно збирати вручну, зрізати серпами. Цього року великий об’єм квітів – планую зібрати 500 кілограмів. Тому на роботи запрошую волонтерів. Це буде гарна можливість релаксу на лавандовому полі і серед людей.  

Урожай лаванди збирають вручну. Цьогоріч бізнес-леді планує отримати 500 кг квітів

Якщо працюватиму одна на плантації, це розтягнеться на понад тиждень. А якщо залучити 4-5 людей, зробимо все за два дні. 

Читайте також: Святі на сушеній рибі. Як херсонці відродили чумацький іконопис

Просто збирати лаванду та скидати її на купу не можна, бо сировина дуже нагрівається і може зіпріти. Щоб не допускати процес гниття, свіжозрізану лаванду одразу переробляю в дистиляторі. 

Частину одразу відправляю на сушку, а потім з квітів роблю ароматичні саше. І там теж є певна специфіка із правильною закладкою сировини.

Натуральна косметика

У лінійці натуральної косметики 8 товарів: два сорти твердого мила, тонік, ефірна олія, бельді та убтани. Щоб отримати 10 мл лавандової олії, вартістю 340 гривень, потрібно переробити 1 кілограм квітів.

Чим можу похизуватися, що відрізняє від інших виробників – частина сировини все-таки вирощена власноруч і вона високої якості. Маю клієнтку, яка приїздить з Німеччини і купує мою косметику літрами. Думаю, це визнання.

Мило за рецептом Північної Африки

Це не якийсь хендмейд вдома, в каструльці. Сама із сумнівом ставлюся до продуктів кустарного виробництва. Тому рецепт мила бельді розробляли разом з професійним технологом, підбирали вдвох компоненти.

Бельді – м’яке мило родом з Морокко, але з додаванням наших інгредієнтів для живлення, лікування, та очищення шкіри. Коштує 180 гривень за 100 гр. За основу взятий рецепт з Північної Африки, де переробляють багато олійної сировини. Тамтешні жителі з давніх давен використовували шрот оливок, який лишався після пресування, для виробництва пастоподібного мила.

Читайте також: Психологія успіху: 9 порад для бізнесмена-початківця

Чим воно цікаве – м’яке, не змиває весь наш захисний шар зі шкіри, не пересушує її і не викликає дерматитів. Підходить тим, хто має проблемну шкіру.

Фішка – відкритість до клієнтів

У Порадівці маю свою маленьку лабораторію. Відео, як я там працюю і якісь робочі моменти, часто показую клієнтам у соцмережах. Навіть просто відвідувачі локацій можуть зазирнути на виробництво. 

10 мл лавандової олії коштує 340 гривень. Але щоб отримати стільки ефіру, потрібно переробити один кілограм квітів

Нещодавно показувала, як закладаю і переробляю мускатну шавлію. У Instagram можна переглянути не лише цей процес, а ще й як зливала гідролат і олію. Вважаю, що відкритість до клієнтів сприяє довірі. Я не з тих виробників, які ховаються.

Як дістатися та де купити?

У Києві маю точку продажу косметики на Михайлівській 24. Також роблю доставки поштою по Україні.

А щоб приїхати на лавандову локацію наступного року, потрібно їхати до села Порадівка, вул. Запорізька 13. Проте цього року сезон вже завершився. Також за деталями і маршрутом можна завітати на офіційний сайт, Facebook, Instagram.

Суспільство

Односельчани згуртувалися та збудували військовому дім

Опубліковано

Через важке поранення військовий був у тяжкому моральному стані, але односельчани не лишили його на самоті та вирішили збудувати для нього будинок! Уся Заліщицька громада на Тернопільщині донатила на нове житло. Вони за тиждень змогли добудувати для Степана дім, який понад 30 років стояв недобудованим. Зараз жителі села шукають можливості, як зробити ремонт всередині будинку, також волонтерів, які б могли допомогти Степану з протезуванням ніг.

Про це повідомляє ШоТам.

Історія Степана

Хлопець понад рік служив стрільцем-санітаром і вивозив з поля боя поранених та загиблих. На початку січня ворог влучив у бліндаж, де був хлопець. Той отримав важкі поранення – лікарям довелося ампотувати обидві ноги вище колін.

Степан був у пригніченому стані: відмовився віж їжі, ні з ким не хотів спілкуватися.

Читати також: У Києві з’явиться меморіал до 80-ї річниці депортації кримських татар

Небайдужість Надії

Староста села Надія поїхала до хлопця в лікарню та пообіцяла побудувати дім, який колись розпочав його батько. Чоловік передчасно помер, і аж протягом 30 років посеред поля стояли лише стіни та дах. А хлопець усе життя жив з мамою в старій глиняній хаті.

Надія кинула клич громаді, що потрібно підтримати Степана та добудувати дім. І люди почали донатити та працювати! Добудували стелю, постелили на горищі утеплювач, залили стяжку, поставили вікна та двері. Щоб підʼєднати воду з криниці, викопали рів для труби довжиною аж в 100 метрів. У той день будувати прийшли понад 70 людей — це одна третина села!

Наразі односельчани шукають можливість, як зробити ремонт у самому будинку. Потрібні газова плита, сантехніка, меблі та побутова техніка. Найбільше жителі хочуть, щоб після лікування Степан повернувся в нову затишну оселю. А ще шукають волонтерів, які б могли допомогти з якісним протезуванням хлопця. Якщо ви хочете підтримати Степана – напишіть Надії чи задонатьте на картку: 5457 0825 0657 8165.

Нагадаємо, що для ЗСУ розробили антитепловізійне пончо та саперні берці: тривають випробовування.

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явиться меморіал до 80-ї річниці депортації кримських татар

Опубліковано

Поруч з Мистецьким Арсеналом у Києві планується встановлення меморіалу на згадку про кримських татар, які були депортовані з Криму через радянський терор.

Про це повідомляє Комерсанту український.

Про проєкт

Місце для нового пам’ятника вже обране – район Художнього Арсеналу в Києві, на Печерську, неподалік від Лаври та музею Голодоморів.

Висота монумента складатиме 7 метрів, а всередині його будуть зображені “руки, колії та потяги”. Крім того, на пам’ятнику будуть вказані назви усіх селищ, звідки були депортовані люди.

Матеріали: камінь та латунь.

Спочатку планувалося, що пам’ятний знак буде заввишки до 2 метрів, але згодом проєкт зазнав змін.

Ми запропонували більше: сім метрів висота, зсунули трошки місце (розташування), перехрестя доріжок. Людина проходить і потрапляє у середину цього монументу. Три стели, дуже багато сенсів закладаємо: і руки, і колії, і потяги“, – розповідає художник, Рустем Скибін.

Читати також: Психологи пояснили, чому ми хочемо засинати під сторонні звуки

Історія депортації

Депортація кримських татар – геноцид, складовою частиною якого було насильницьке виселення кримськотатарського народу з його історичної батьківщини, Криму, здійснене упродовж кількох днів травня 1944 року.

Етнічну чистку здійснено відомством держбезпеки СРСР за наказом Йосипа Сталіна і постановою Державного комітету оборони СРСР від 11 травня 1944 року.

18 травня 1944 року – день початку депортації, коли жінок, дітей, інвалідів війни та людей похилого віку зігнали до товарних вагонів та, ущент заповнивши їх переселенцями, відправили за кілька тисяч кілометрів від рідної домівки. Цей день є днем трауру (крим. Matem künü) в історії кримськотатарського народу і днем пам’яті в Україні.

Нагадаємо, що Київрада розгляне петицію про збереження садиби Маліна.

Також ми повідомляли, що Данія побудує в Україні містечка для психологічного відновлення дітей-сиріт.

Фото: Комерсант український

Читати далі

Суспільство

Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагоду

Опубліковано

Проєкт “Community reBuilding” від аналітичного центру Cedos, який передбачає створення 10 унікальних центрів спільнототворення в 10 громадах, переміг у номінації “Висхідні зірки” на конкурсі New European Bauhaus Prizes 2024.

Про це повідомляє Хмарочос.

Про конкурс

Кожного року Єврокомісія організовує конкурс з метою виявлення інноваційних ідей у галузі архітектури, дизайну та урбаністики, спрямованих на покращення місцевих громад і суспільства в цілому. Цього року Україна вперше приєдналася до цього заходу. Із понад 500 учасників у фіналі конкурсу представлено 4 проєкти з України.

Читати також: В київській області перейменують 7 населених пунктів

Про проєкт

Проєкт Community reBuilding спрямований на розвиток центрів спільнототворення у 10 українських громадах з населенням до 100 тисяч осіб. Громади отримали гранти у розмірі 1 000 000 гривень від WNISEF та Cedos, а також менторську підтримку від експертів різних сфер для створення та розвитку цих центрів.

Центри спільнототворення – це відкриті простори, де представники різних соціальних груп можуть збиратися для спільного проведення дозвілля, розвитку громади, співпраці та реалізації свого потенціалу. Вони були організовані на базі різноманітних об’єктів, таких як бібліотеки, ветеранські центри, будинки культури, старовинні будівлі аптек і т.д.

Нагадаємо, що відкрилась реєстрація на інвестиційний саміт SelectUSA: як взяти участь.

Фото: New European Bauhaus Prizes 2024

Читати далі