Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як на лавандове поле заманити Джамалу. Кейс від Юлії Блях

Лавандовий прованс з озером і неймовірною атмосферою розкинувся у 38-ми кілометрах від Києва.

Опубліковано

Лавандовий прованс з озером і неймовірною атмосферою розкинувся у 38-ми кілометрах від Києва. В селі Порадівка Васильківського району можна провести фотосесію не гіршу, ніж на півдні Франції. Локація вже встигла причарувати українську співачку Джамалу.

Проте це ще не все. На лавандовому полі можна заробити тричі: здаючи його, як фотолокацію для естетів, робити олію, а також додавати квіти в мило власного виробництва. Ідея заснувати незвичайний бізнес належить Юлії Блях.

Юлія Блях

засновниця бренду “Лавандовий гай”

За освітою інженер. На початку 2000-х розвивала флагманські інтернет проекти. У 2012 році в Донецьку створила артель з виготовлення домашнього текстилю за малюнками старовинних італійських голчастих мережив. Але вся робота була зруйнована з початком війни. Проте у 2015 вирішила реалізуватися в новій для себе ніші.

У бізнесі: прагматика + творчість

Мене завжди вабили ароматні трави і ефірні олії. Обожнюю вдихати чисті природні запахи на повні груди. 

Тож перебуваючи в декреті, у 2015 році вирішила засадити 20 соток землі лавандою. Але спершу це був агротехнічний експеримент. Спершу був агротехнічний експеримент. Відслідковувала, як змінюються клімат і температура. Вивчала питання переробки, шукала виробничі косметичні компанії. Коли все проаналізувала, зрозуміла, що лаванда в нашій місцевості має гарно себе почувати. Але було відкрите питання – чи перезимують кущі.

У селі Порадівка фотоестетів чекає локація “Лавандовий гай” та її власниця – Юлія

Бізнес не будувала навмання. Поєднала творчий і прагматичний підхід. Розрахунок був, що квіти перероблятиму на ефірні олії, а саму локацію в період цвітіння перетворю на фотозону для туристів. План спрацював повністю. Зараз цей бізнес для мене трамплін перед наступним етапом розвитку.

950 гривень за годину зйомки на полі

Із середини червня по 7 липня можна завітати на лавандове поле для фотозйомки. За сезон 2018 року локацію відвідало 1500 туристів. Протягом трьох тижнів цього року на полі побуває 1900 відвідувачів. До кінця сезону все заброньовано.

Читайте також: Зірки Бродвею у райцентрі: як Тульчин став українською столицею опери

Година перебування на полі коштує від 750 до 950 грн. Всередньому, щогодини на локації присутні 5 людей. Для відвідувачів поле відкрите з 4:30 ранку і до 21. Щоб потрапити на поле, необхідно заздалегідь забронювати час на сайті.

У сезон розписана кожна хвилина

Період зйомок триває три тижні. Протягом цього часу мені допомагають рідні і друзі. Жити в темпі марафону, коли розписана кожна хвилина – складно. Часу не вистачає катастрофічно. Бо крім модерування фотозони, є магазин косметики, куди весь час надходять замовлення. 

Три тижні лавандового сезону заброньовані туристами

Мої подруги приїздять, мінімум, раз на тиждень, допомагають зі справами, а найголовніше – готують їжу. Через шалений ритм і лише чотиригодинний сон, ще й доводиться сидіти на “дієті” із сосисок і хліба. Немає часу на готування. На цей період своїх дітей відправляємо в табори, або до бабусь.

На локацію приїздила Джамала

Лавандове поле облюбували блогери. Поле часто використовують для зйомки реклами. Найчастіше це одяг, текстиль і взуття.

А ще якось приїздили Джамала, блогерки Аревік Арзуманова та Яна Станішевська. Часто приїздять публічні особи. Але намагаюсь не акцентувати на цьому увагу, зберігаючи їхнє право на приватність і відпочинок. Локація заточена під те, аби відвідувачі тут релаксували. Думаю, що клієнти це цінують.

Урожай збирають, як на Цейлоні

Левову частку роботи роблю сама, без найманих працівників. Оскільки бізнес не починала з валізою грошей, то й не можу зараз взяти помічника на зарплату. З роботами на полі допомагають наймані працівники.

Читайте також: Вінниця VS Венеція, або звідки гондоли на Південному Бузі?

Проте лаванду потрібно збирати вручну, зрізати серпами. Цього року великий об’єм квітів – планую зібрати 500 кілограмів. Тому на роботи запрошую волонтерів. Це буде гарна можливість релаксу на лавандовому полі і серед людей.  

Урожай лаванди збирають вручну. Цьогоріч бізнес-леді планує отримати 500 кг квітів

Якщо працюватиму одна на плантації, це розтягнеться на понад тиждень. А якщо залучити 4-5 людей, зробимо все за два дні. 

Читайте також: Святі на сушеній рибі. Як херсонці відродили чумацький іконопис

Просто збирати лаванду та скидати її на купу не можна, бо сировина дуже нагрівається і може зіпріти. Щоб не допускати процес гниття, свіжозрізану лаванду одразу переробляю в дистиляторі. 

Частину одразу відправляю на сушку, а потім з квітів роблю ароматичні саше. І там теж є певна специфіка із правильною закладкою сировини.

Натуральна косметика

У лінійці натуральної косметики 8 товарів: два сорти твердого мила, тонік, ефірна олія, бельді та убтани. Щоб отримати 10 мл лавандової олії, вартістю 340 гривень, потрібно переробити 1 кілограм квітів.

Чим можу похизуватися, що відрізняє від інших виробників – частина сировини все-таки вирощена власноруч і вона високої якості. Маю клієнтку, яка приїздить з Німеччини і купує мою косметику літрами. Думаю, це визнання.

Мило за рецептом Північної Африки

Це не якийсь хендмейд вдома, в каструльці. Сама із сумнівом ставлюся до продуктів кустарного виробництва. Тому рецепт мила бельді розробляли разом з професійним технологом, підбирали вдвох компоненти.

Бельді – м’яке мило родом з Морокко, але з додаванням наших інгредієнтів для живлення, лікування, та очищення шкіри. Коштує 180 гривень за 100 гр. За основу взятий рецепт з Північної Африки, де переробляють багато олійної сировини. Тамтешні жителі з давніх давен використовували шрот оливок, який лишався після пресування, для виробництва пастоподібного мила.

Читайте також: Психологія успіху: 9 порад для бізнесмена-початківця

Чим воно цікаве – м’яке, не змиває весь наш захисний шар зі шкіри, не пересушує її і не викликає дерматитів. Підходить тим, хто має проблемну шкіру.

Фішка – відкритість до клієнтів

У Порадівці маю свою маленьку лабораторію. Відео, як я там працюю і якісь робочі моменти, часто показую клієнтам у соцмережах. Навіть просто відвідувачі локацій можуть зазирнути на виробництво. 

10 мл лавандової олії коштує 340 гривень. Але щоб отримати стільки ефіру, потрібно переробити один кілограм квітів

Нещодавно показувала, як закладаю і переробляю мускатну шавлію. У Instagram можна переглянути не лише цей процес, а ще й як зливала гідролат і олію. Вважаю, що відкритість до клієнтів сприяє довірі. Я не з тих виробників, які ховаються.

Як дістатися та де купити?

У Києві маю точку продажу косметики на Михайлівській 24. Також роблю доставки поштою по Україні.

А щоб приїхати на лавандову локацію наступного року, потрібно їхати до села Порадівка, вул. Запорізька 13. Проте цього року сезон вже завершився. Також за деталями і маршрутом можна завітати на офіційний сайт, Facebook, Instagram.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі