Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Вінниця VS Венеція, або звідки гондоли на Південному Бузі?

Опубліковано

Золотисті відблиски вечірніх вогнів над Бугом заходяться рябизною. Ні, то не рибальський човен порушив водну гладь. Придивіться і зрозумієте – перед вами найсправжнісінька гондола. Он парочка закоханих сидить всередині  на червоних подушках – милуються і роблять селфі, намагаючись спіймати у кадр і гондольєра у білому кептарі і червоно-білій сорочці. Ось він-то нам і потрібен: знайомтесь, це вінницький підприємець Віталій Гуменюк.

Читайте також: Вінниця планує купити катери і відновити транспортну інфраструктуру на Південному Бузі

Віталій Гуменюк

Віталій Гуменюк

вінницький підприємець і за сумісництвом гондольєр

Тричі розпочинав свій бізнес. Зараз він співвласник пабу “Вінницька реберня”, ресторану “Грузинський дворик” та агентства з працевлаштування “Украинско-польский центр”.
Гондола дісталась йому від діда з Дніпра. Зараз планує налагодити серійне виробництво гондол та відкрити школу гондольєрів.

Зробити Вінницю столицею романтики

Думаю, що зупинюсь на цифрі у 10-15 гондол. У Венеції кількість ліцензій на роботу гондольєром жорстко обмежена – лиш 425. У Вінниці ми будемо робити нові човни по мірі необхідності, але більше 15 тут не треба.

Зараз Вінниця нічим не відрізняється від інших українських міст – Хмельницького,Тернополя, Житомира. Ну гарне містечко – і гарне собі. Я ж хотів би, щоб з усієї України з’їжджалися люди подивитись на цю красу.

Якщо Одеса – це столиця гумору, хочу, щоб Вінниця була столицею романтики.  

Віталій Гуменюк прагне із допомогою гондоли зробити Вінницю впізнаваною серед інших міст

У Вінницю приїхав з однією сумкою

У 2008 році криза вигнала мене з Вінниці до Києва. А в 2014 році знесли мій ларьок із шаурмою на палаці “Україна”.

У той же місяць пограбували зйомну квартиру, я пробив двигун свого автомобіля, а дружина пішла, не витримавши всього цього.

Читайте також: Для розчистки Південного Бугу придбали техніку за 6 млн гривень

З таким тягарем на серці приїхав до Вінниці і хотів тікати до Польщі – не звідси, а від себе. Але друг дав мені місце і комп’ютер у себе в конторі, сказав – он там робиш копії, тут вариш каву. Гроші  – навпіл.

Далі у мене стався Українсько-польський центр – і понеслося. Зараз у мене є паб “Вінницька реберня”, будівельна бригада, ресторан “Грузинський дворик” та Українсько-Польський центр.

Заклад на воді – і без човна?

Мій заклад “Вінницька реберня” відкрився кілька років тому. Це був невеличкий корабель, що стоїть на причалі вже років 10 – не менше.

Треба було оформити стоси документів і зробити просто купу реконструкцій для того, щоб зробити на цій баржі плавучий заклад.

В рамках цих реконструкцій ми зробили великий літній майданчик, альтанки і причал – наче “МакДрайв”, тільки для катерів. А потім я подумав – у нас все є: заклад на воді, причал, літні майданчики. Бракує своїх плавальних засобів.

Зараз гондолу часто арендують не тільки для романтичних прогулянок Бугом, але і для фотосесій та промороликів. Фото з проекту “На висоті”

Навіщо купувати, думаю, адже мати розповідала, що у покійного діда десь човен зберігся.

От і поїхав у Дніпро, знайшов людину, яка той човен зберігала, і заплатив їй символічні відступні.

Думав, Запорожець – натрапив на Роллс Ройс

Це було років із 60 тому, це був Дніпро – і річка, і місто. Тому причин для створення гондоли у мого діда, думаю, було дві: для романтичного моменту – зробити пропозицію бабусі, ну і для риболовлі – дід цю справу любив.

Він помер від раку, коли я був маленьким, і всю цю історію я чув з розповідей від мами і бабусі.

Поїхав дивитися на човник, а побачив гондолу!

Уявіть, це якщо б ти чув, що тобі у спадок від діда дісталася машина, і очікував побачити “Запорожець” – а тут раритетний “Роллс Ройс”!

Коли емоції стихли, зрозумів – мені це якраз і потрібно було.

Романтичний підприємець у керма гондоли

Гондола “Джульєтта” була на плаву – доглянута, але стара. Не розвалена, але видно, що пожована життям.

Як тільки привіз її додому, витратив десь 25 тисяч гривень – на флаєри та рекламу, щоб розбурхати ажіотаж навколо теми. Ну і на косметичний ремонт пішли десятки тисяч гривень.

Від самого початку гондолою керував я. Навіть в рекламі на радіо завершував своє запрошення покататись фразою “Гуменюк-романтик”.

Люди веселились – а мені тільки того й треба: зреагували – отже запам’ятали.

Спочатку я використовував гондолу як човен – катав на ньому друзів, своїх працівників – а у мене їх більше 100. Далі долучились журналісти зі статтями “Ого, у нашому місті є гондола”.

Потім став брати за це гроші – 200 гривень за годину. І якось так вийшло, що навколо мене почали виникати люди, яким це теж цікаво. Ведучі, приміром, яким в кайф проводити на гондолі заходи, фотографи усілякі з романтичними фотосесіями.

Зараз веду активні переговори з РАЦСом, як юридично зробити так, щоб у мене на причалі була можливість офіційного розпису людей.

Так що це вже не рекламний хід для гондоли, це початок нового проекту в проекті – весільна частина.

Так само провів переговори з місцевим туристичним центром і в минулому році під кінець сезону вони включили гондолу у туристичні маршрути.

Сам одружився прямо у човні

Пропозицію своїй коханій за родинною традицією також зробив у гондолі. А потім прямо у цьому човні проходила моя весільна церемонія.

Я зробив проморолик зі свого весільного відео для гондоли – ну, я бізнесмен, вибачте. Але я бачу його постійно цілий рік – і це гріє мені душу

Запитайте своїх друзів – як часто вони переглядають своє весільне відео? Я от зробив весільне відео рекламним. Воно хоч і маленьке, хоч і комерційне, але я його бачу з певною регулярністю уже цілий рік після нашого одруження. І це донині мені гріє душу.

Серійне виробництво гондол

Коли привіз човен з Дніпра, ми зробили тільки косметичний ремонт. А реставрувати човен я буду, коли отримаю європейський сертифікат. Для цього потрібно буде її більш якісно скопіювати з венеціанського оригіналу.

Ця ідея з’явилася поступово: коли я сам катав людей, коли зробив пропозицію на гондолі своїй дружині.

Читайте також: У Вінниці розробили онлайн-мапу незручних вулиць: як це працює?

Із місяць тому до Вінниці спеціально приїжджав чеський інспектор суден та плаваючих засобів. Саме він повинен прийняти рішення про надання сертифікату на масове виробництво.

Для цього треба привести у відповідність стандартам нашу гондолу. Багато часу це не займе.

Парк гондол та школа гондольєрів

Поки що школа гондольєрів та парк гондол – це тільки ідея.

Але ми вже порахували вартість створення однієї – десь 5 тисяч доларів.

Тепер замість мене гондольєром став мій тесть, я навчив його всього, що знав сам.

Він все життя був актором оригінального жанру – клоуном, якщо по-простому.

При цьому у нього є досвід керівництва школами акторської майстерності. Тож коли ми запустимо серійне виробництво гондол, у мене уже буде людина з педагогічним досвідом, яка навчить азів професії майбутніх гондольєрів.

У Венеції кількість ліцензій на роботу гондольєом жорстко обмежена – лиш 425. У Вінниці ми будемо робити нові човни по мірі необхідності, але не більше 15.

Думаю, мої гондоли зроблять Вінницю столицею романтики і стануть туристичним магнітом для закоханих.

Коментарі

Економіка

У Ніжині побудують модульну лікарню за підтримки Франції: деталі проєкту

Опубліковано

У Ніжині, Чернігівська область, планується будівництво сучасної модульної лікарні вартістю 35 мільйонів євро. Фінансування проєкту забезпечить Уряд Франції.

Про це повідомила заступниця Ніжинського міського голови Ірина Грозенко Суспільному.

Підготовка до проєкту

Протягом двох років Ніжинська міська рада шукала можливості для модернізації місцевої лікарні, звертаючись до різних грантових програм. Французька делегація неодноразово відвідувала лікарню, щоб оцінити можливості для реалізації проєкту.

Місце під будівництво вже визначено, і перед початком робіт будуть знесені три старі корпуси лікарні, які майже не використовуються.

Читати також: У застосунку «Київ Цифровий» запустили Мапу ментальної турботи

Законодавча підтримка

Процес передачі коштів був ускладнений через значний обсяг фінансування. Однак 2 серпня 2024 року міжурядову угоду було підтримано Верховною Радою України. А 17 вересня український парламент ратифікував рамкову угоду між урядами України та Франції, що дозволяє реалізувати проєкт модульних лікарень.

Термін реалізації

За словами Ірини Грозенко, французька сторона взяла на себе зобов’язання завершити будівництво та оснащення лікарні протягом 24 місяців, забезпечивши повну готовність об’єкта до експлуатації.

Нагадаємо, що лайфгарди Києва врятували майже 80 людей за сезон: результати роботи.

Фото: Суспільне.

Коментарі

Читати далі

Економіка

У Тернополі військовий з дружиною відкрили сокарню з інноваційним підходом до переробки фруктів

Опубліковано

У Тернополі військовий Василь Мартюк разом зі своєю дружиною заснували унікальну сокарню, де кожен охочий може переробити власні овочі та фрукти на свіжий сік. Працюють на Сокарні Павло Гуня та Ігор Велиган, демобілізовани ветерани.

Про це йдеться на сайті виробництва.

Фото: Сокарня

Сучасне обладнання та технології

Сокарня оснащена обладнанням, яке здатне переробляти до 800 кг сировини на годину, пастеризуючи до 600 кг. Перед початком виробництва сировину автоматично миють і подрібнюють. Продуктивність обладнання – до 15 кг фруктів за хвилину, що дозволяє отримати до 75% соку, залежно від сорту та стиглості фруктів.

Під час пастеризації сік швидко нагрівають до 80°С, що зберігає корисні мікроелементи та вітаміни.

Читати також: У Канаді відкрили крамницю з українськими хендмейд виробами

Пакування та зберігання

Готовий сік фасують у сучасні пакети Bag-in-Box або SuperPouch ємністю 3, 5, 10 або 20 літрів. SuperPouch виготовляється з багатошарового ламінованого матеріалу, що забезпечує міцність і зручність у використанні.

Сік можна зберігати до 1 року при температурі від 0 до 20°С, а після відкриття – 1 місяць у холодильнику.

Змішування різних сортів фруктів надає соку унікального смаку. З твердіших яблук виходить прозоріший напій, тоді як з перезрілих чи м’яких фруктів – менший вихід соку та гірша якість.

Нагадаємо, що у Києві пройде всеукраїнський фестиваль ветеранської культури.

Фото: Сокарня.

Коментарі

Читати далі

Економіка

Три українські проєкти потрапили на європейську карту відновлюваної енергетики

Опубліковано

Три українські проєкти стали частиною європейської карти успішних рішень у відновлюваній енергетиці, яку запустила коаліція громадських організацій Beyond Fossil Fuels.  

Інтерактивна платформа «Рішень для місцевої енергетики» (Local Energy Solutions, LES) пропонує понад 250 прикладів з усієї Європи для швидкого пошуку ідей проєктів у сфері відновлюваної енергетики. 

Фото: Local Energy Solutions, LES

Серед представлених проєктів є три успішні приклади з України: 

Проєкт у Горенці

Амбулаторія на Київщині стала прикладом зеленого відновлення. Це проєкт, реалізований Greenpeace CEE у співпраці з “Екодією” та благодійним фондом “Перемога України”. Будівля була суттєво пошкоджена під час наступу російських військових на Київщину в 2022 році.  

Після реконструкції у 2023 році там запрацювали тепловий насос та гібридна сонячна електростанція з акумулятором. Це дозволило суттєво підвищити енергоефективність амбулаторії та знизити витрати на опалення на 43%. 

Сонячна електростанція забезпечує 55% повсякденного споживання електроенергії будівлі і може покрити до 150 днів роботи на рік лише завдяки сонцю.   

Читати також: Німеччина виділить 100 мільйонів євро для України

Проєкт у Вознесенську

Перша в Україні сонячна електростанція потужністю 50 кВт, встановлена на місцевому комунальному водоканалі. Цей проєкт, реалізований за підтримки ГО “Екоклуб”, допомагає підприємству бути більш енергонезалежним, знижуючи витрати на електроенергію та скорочуючи викиди вуглецю.  

Проєкт у Звягелі

Завдяки Екоклубу у місцевій лікарні встановили сонячну електростанцію. Це рішення забезпечує безперебійне енергопостачання медичного закладу навіть в умовах війни. 

Як потрапити на карту зі своїм проєктом? 

Інші українські громади також можуть долучитися до цієї платформи, подавши власні проєкти на сайт Beyond Fossil Fuels. 

Це важливо, оскільки Україна вже має чимало прикладів успішного впровадження відновлюваної енергетики — від сонячних станцій у приватних будинках до муніципальних програм із підвищення енергоефективності. 

Щоб долучитися до розширення бази даних, достатньо заповнити форму зворотного зв’язку на сайті.  

Це стане корисним ресурсом для фахівців у сфері енергетики, громадських організацій, місцевих лідерів та всіх, хто прагне зробити свій внесок у розвиток чистої енергії в Україні. 

Що пропонує карта?  

На інтерактивній карті користувачі можуть фільтрувати проєкти за такими категоріями:  

  • Технології: вітрова, сонячна енергетика, системи зберігання енергії, теплові насоси, енергоефективність тощо.  
  • Локації: від громадських будівель, таких як школи чи лікарні, до промислових об’єктів і парковок.  
  • Учасники: державні установи, приватні компанії, громадські ініціативи та кооперативи.  
  • Ключові особливості: підвищення енергетичної безпеки, економія коштів та створення робочих місць.  

Цей інструмент спрямований на те, щоб зробити перехід на альтернативну енергетику доступним для всіх. Карта дозволяє користувачам знаходити проєкти, які можна легко адаптувати та масштабувати, а також використовувати як приклади для натхнення.  

Нагадаємо, що в Україні створять електронний перелік легальних автостанцій: що це змінить.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі