Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/6Ngz4fhuNcsSSSSSS

Суспільство

Як фармацевт почав виготовляти тактичні сорочки-вишиванки (ВІДЕО)

Опубліковано

Ці круті бойові сорочки з вишивкою носять українські захисники. А створив убакси з українським орнаментом фармацевт і шанувальник вишиванок Сергій Курочкін. Про виробництво сорочок розповідає ШоТам у новому відео.

У його сорочках наші захисники найкрасивіші у світі. Його убакс із вишивкою вподобав музикант і воїн ЗСУ Павло Вишебаба. Така краса — для всіх, хто любить українське й береже наші традиції.

Сергій Курочкін — фармацевт, який із перших днів вторгнення займався ліками в київській ТрО. А ще в Сергія завжди перехоплювало подих від вишиванок.

«Мені чомусь особливо подобались фотографії в бойових сорочках — тактичних убаксах, і я не розумів, чому? І в якийсь момент я зрозумів, що ось цей комір-стійка за фасоном дуже нагадує вишиванки. І я такий в якийсь момент подумав, що це точно мав би хтось уже зробити — взяти і до убакса додати вишиванку», — Сергій Курочкін, засновник проєкту «Вишив убакс».

Вишив убакс — на 100% український проєкт

Сергій хотів подарувати бойову сорочку з українським орнаментом другу.

«У мене якраз тоді друг мобілізувався в ЗСУ, і він збирався до відправки. Я думаю, було б прикольно зробити йому такий подаруночок. Дуже символічний, дуже красивий. Погуглив, чи продає хтось такі штуки. Нікого немає», — Сергій Курочкін, засновник проєкту «Вишив убакс».

Читайте такожВід орнаментів і традицій до сучасності. Що ти знаєш про українські вишиванки? (ТЕСТ)

Тоді Сергій і вишив убакс. Він знайшов партнера, який шиє військову форму, та почав виробництво.

«”Вишив убакс” — 100 відсотків український, його роблять із української тканини. Мій виробник замовляє ту саму тканину, яку затверджує Міністерство оборони за всіма технічними параметрами», — Сергій Курочкін, засновник проєкту «Вишив убакс».

Вишиванка з липучками для шефронів

«Вишивка орнаменту виконана хрестиком. Небагато виробництв в Україні, які можуть зробити вишивку в такій якості. На бойовій сорочці є всі деталі, які мають бути на офіційній бойовій сорочці ЗСУ. А саме — регулятор нижнього рукава, кишеня на блискавці. І липучка для шевронів», — Олег Загребной, партнер «Вишив убакс».

Першу сорочку з вишивкою Сергій подарував другові-захиснику. Ідея сподобалась українцям — уже продано більш ніж сто сорочок за кілька місяців.

30% із кожного замовлення Сергій віддає на ЗСУ та має одну велику мрію.

«Мені хочеться, щоб на параді Перемоги, який у нас буде, як мінімум, одна коробочка, щоб була наших військових у цих сорочках. Це було б прямо супер символічно, як на мене», — Сергій Курочкін, засновник проєкту «Вишив убакс».

Читайте такожВишиванки, якими захоплюється світ. Як Etnodim збирає мільйонні донати на ЗСУ та боронить культурний фронт

Нагадаємо, у Львові запустили виробництво вишиванок Bayraktar.

Також ми розповідали, як дизайнерка з Луцька виграла грант для розвитку свого бізнесу вишиванок.

Суспільство

Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Опубліковано

На 26 квітня, у 38-му річницю Чорнобильської катастрофи, Національний банк України представив пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”. Ця монета є четвертою у серії, яка присвячена відродженню дикої природи в Чорнобильському заповіднику.

Про це повідомили на офіційній сторінці Нацбанку України в фейсбуці.

Про памʼятну монету

На зворотному боці монети зображено чорну лелеку на фоні природного пейзажу, зверху якої розташовано пташенят у гнізді. На передньому боці у центрі виділяється символічне колесо життя, що символізує відродження природи, обведене листям міжнародного знаку “Радіаційна загроза”.

фото: НБУ

Читати також: У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Навколо нього розташовані тварини, які розмножуються в зоні відчуження на 30 кілометрів від Чорнобильської АЕС: чорна лелека, кінь Пржевальського, рись, зубр, лось та бурий ведмідь.

Номінал пам’ятної монети становить 5 гривень. Вона виготовлена з нейзильберу. Тираж складає 40 тисяч екземплярів.

Придбати монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний” можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ

Також ми повідомляли, що в Житомирі ботанічний сад перейменували на честь Героїв-десантників.

Фото: НБУ

Читати далі

Суспільство

У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Опубліковано

Пригодницька комедія української режисерки Ольги Ряшиної — “Я, Побєда і Берлін” розпочинає кінотеатральний прокат в Польщі.

Про це повідомляє ДержКіно.

фото: постер фільму

Про фільм

За сюжетом фільму, звичайний хлопець, музикант-початківець Кузьма, за три дні до запланованого концерту вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій “Побєді”.

Там він хоче обміняти у відомого колекціонера цю раритетну автівку на омріяний шестисотий “Мерседес”. Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на крутій тачці, а хлопцям з гурту – обов’язково встигнути на виступ. Але вже з перших хвилин подорожі стає зрозуміло – усе пішло шкереберть. Це історія про становлення музиканта, пошуки себе, дружбу та шлях до мрії, сповнений карколомними пригодами.

Читати також: В Києві відновили купол Будинку вчителя

Особливою родзинкою картини є культова музика Скрябіна – улюблені всіма 16 пісень Кузьми переспівали спеціально для фільму найвідоміші українські виконавці. Релізи деяких треків відбулися на музичних майданчиках раніше, прем’єру інших заплановано найближчим часом. Згодом усі композиції планують об’єднати й випустити в складі спеціального музичного альбому.

З розкладом можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, що “Миколайчук Open” оголосив національний короткометражний конкурс: у програмі 27 фільмів.

Також ми повідомляли, що “Лісова пісня” Лесі Українки вийшла італійською.

Фото: скрін з фільму

Читати далі

Суспільство

В Києві відновили купол Будинку вчителя

Опубліковано

Вже зараз процес відновлення купола історичного Будинку вчителя, символу незалежності України, знаходиться на завершальній стадії.

Про це повідомив директор музею Олег Стешук pragmatika-медіа.

Читати також: Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Історія споруди

У жовтні 2022 року будівля, яка несе велике значення для історії незалежності України, постраждала від ракетного обстрілу. В січні 2024 року розпочалася реставрація завдяки фінансовій підтримці Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) та Посольства США в Києві.

Реставрація

“Ми провели низку консультацій із потенційним підрядником, з експертами, з Департаментом освіти і науки КМДА, який відповідає за цю пам’ятку, щодо того, які, власне, заходи потрібні і як було б краще їх вжити. Вся конструкція купола залишилась аутентичною, по суті, саме такою, якою була спроєктована Павлом Альошиним”, – відзначає Олег Стешук.

Як повідомляє Стешук, кожен з елементів скління – унікальний, створений за визначеними розмірами на заводі. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали.

Нагадаємо, що МКІП започаткує премії для авторів, які пишуть про безбар’єрність.

Фото: Юрій Ферендович

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: