Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/6Ngz4fhuNcsSSSSSS

Суспільство

Як фармацевт почав виготовляти тактичні сорочки-вишиванки (ВІДЕО)

Опубліковано

Ці круті бойові сорочки з вишивкою носять українські захисники. А створив убакси з українським орнаментом фармацевт і шанувальник вишиванок Сергій Курочкін. Про виробництво сорочок розповідає ШоТам у новому відео.

У його сорочках наші захисники найкрасивіші у світі. Його убакс із вишивкою вподобав музикант і воїн ЗСУ Павло Вишебаба. Така краса — для всіх, хто любить українське й береже наші традиції.

Сергій Курочкін — фармацевт, який із перших днів вторгнення займався ліками в київській ТрО. А ще в Сергія завжди перехоплювало подих від вишиванок.

«Мені чомусь особливо подобались фотографії в бойових сорочках — тактичних убаксах, і я не розумів, чому? І в якийсь момент я зрозумів, що ось цей комір-стійка за фасоном дуже нагадує вишиванки. І я такий в якийсь момент подумав, що це точно мав би хтось уже зробити — взяти і до убакса додати вишиванку», — Сергій Курочкін, засновник проєкту «Вишив убакс».

Вишив убакс — на 100% український проєкт

Сергій хотів подарувати бойову сорочку з українським орнаментом другу.

«У мене якраз тоді друг мобілізувався в ЗСУ, і він збирався до відправки. Я думаю, було б прикольно зробити йому такий подаруночок. Дуже символічний, дуже красивий. Погуглив, чи продає хтось такі штуки. Нікого немає», — Сергій Курочкін, засновник проєкту «Вишив убакс».

Читайте такожВід орнаментів і традицій до сучасності. Що ти знаєш про українські вишиванки? (ТЕСТ)

Тоді Сергій і вишив убакс. Він знайшов партнера, який шиє військову форму, та почав виробництво.

«”Вишив убакс” — 100 відсотків український, його роблять із української тканини. Мій виробник замовляє ту саму тканину, яку затверджує Міністерство оборони за всіма технічними параметрами», — Сергій Курочкін, засновник проєкту «Вишив убакс».

Вишиванка з липучками для шефронів

«Вишивка орнаменту виконана хрестиком. Небагато виробництв в Україні, які можуть зробити вишивку в такій якості. На бойовій сорочці є всі деталі, які мають бути на офіційній бойовій сорочці ЗСУ. А саме — регулятор нижнього рукава, кишеня на блискавці. І липучка для шевронів», — Олег Загребной, партнер «Вишив убакс».

Першу сорочку з вишивкою Сергій подарував другові-захиснику. Ідея сподобалась українцям — уже продано більш ніж сто сорочок за кілька місяців.

30% із кожного замовлення Сергій віддає на ЗСУ та має одну велику мрію.

«Мені хочеться, щоб на параді Перемоги, який у нас буде, як мінімум, одна коробочка, щоб була наших військових у цих сорочках. Це було б прямо супер символічно, як на мене», — Сергій Курочкін, засновник проєкту «Вишив убакс».

Читайте такожВишиванки, якими захоплюється світ. Як Etnodim збирає мільйонні донати на ЗСУ та боронить культурний фронт

Нагадаємо, у Львові запустили виробництво вишиванок Bayraktar.

Також ми розповідали, як дизайнерка з Луцька виграла грант для розвитку свого бізнесу вишиванок.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі