Суспільство
Як фармацевт почав виготовляти тактичні сорочки-вишиванки (ВІДЕО)
Ці круті бойові сорочки з вишивкою носять українські захисники. А створив убакси з українським орнаментом фармацевт і шанувальник вишиванок Сергій Курочкін. Про виробництво сорочок розповідає ШоТам у новому відео.
У його сорочках наші захисники найкрасивіші у світі. Його убакс із вишивкою вподобав музикант і воїн ЗСУ Павло Вишебаба. Така краса — для всіх, хто любить українське й береже наші традиції.
Сергій Курочкін — фармацевт, який із перших днів вторгнення займався ліками в київській ТрО. А ще в Сергія завжди перехоплювало подих від вишиванок.
«Мені чомусь особливо подобались фотографії в бойових сорочках — тактичних убаксах, і я не розумів, чому? І в якийсь момент я зрозумів, що ось цей комір-стійка за фасоном дуже нагадує вишиванки. І я такий в якийсь момент подумав, що це точно мав би хтось уже зробити — взяти і до убакса додати вишиванку», — Сергій Курочкін, засновник проєкту «Вишив убакс».
Вишив убакс — на 100% український проєкт
Сергій хотів подарувати бойову сорочку з українським орнаментом другу.
«У мене якраз тоді друг мобілізувався в ЗСУ, і він збирався до відправки. Я думаю, було б прикольно зробити йому такий подаруночок. Дуже символічний, дуже красивий. Погуглив, чи продає хтось такі штуки. Нікого немає», — Сергій Курочкін, засновник проєкту «Вишив убакс».
Читайте також: Від орнаментів і традицій до сучасності. Що ти знаєш про українські вишиванки? (ТЕСТ)
Тоді Сергій і вишив убакс. Він знайшов партнера, який шиє військову форму, та почав виробництво.
«”Вишив убакс” — 100 відсотків український, його роблять із української тканини. Мій виробник замовляє ту саму тканину, яку затверджує Міністерство оборони за всіма технічними параметрами», — Сергій Курочкін, засновник проєкту «Вишив убакс».
Вишиванка з липучками для шефронів
«Вишивка орнаменту виконана хрестиком. Небагато виробництв в Україні, які можуть зробити вишивку в такій якості. На бойовій сорочці є всі деталі, які мають бути на офіційній бойовій сорочці ЗСУ. А саме — регулятор нижнього рукава, кишеня на блискавці. І липучка для шевронів», — Олег Загребной, партнер «Вишив убакс».
Першу сорочку з вишивкою Сергій подарував другові-захиснику. Ідея сподобалась українцям — уже продано більш ніж сто сорочок за кілька місяців.
30% із кожного замовлення Сергій віддає на ЗСУ та має одну велику мрію.
«Мені хочеться, щоб на параді Перемоги, який у нас буде, як мінімум, одна коробочка, щоб була наших військових у цих сорочках. Це було б прямо супер символічно, як на мене», — Сергій Курочкін, засновник проєкту «Вишив убакс».
Читайте також: Вишиванки, якими захоплюється світ. Як Etnodim збирає мільйонні донати на ЗСУ та боронить культурний фронт
Нагадаємо, у Львові запустили виробництво вишиванок Bayraktar.
Також ми розповідали, як дизайнерка з Луцька виграла грант для розвитку свого бізнесу вишиванок.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі