

Суспільство
Рух VETERANKA та бренд W8LESS випустили благодійну колекцію одягу для жінок (ФОТО)
Український бренд W8LESS разом із рухом VETERANKA створили благодійну колекцію одягу, яку присвятили військовослужбовицям та ветеранкам. Кошти з продажів направлять на реабілітацію та адаптацію до цивільного життя ветеранок.
Про це повідомили в русі VETERANKA.
Ідея нової колекції
Головна мета нової колекції — підтримати захисниць під час їхньої адаптації до цивільного життя після повернення з фронту. Одяг представили до Міжнародного дня боротьби за права жінок.
«Військовослужбовицям доводиться виборювати свої права як у війську, так і в тилу. Після повернення психіка ще деякий час функціонує за правилами війни, ти не відчуваєш себе частиною цивільного суспільства. Але у жінок ще додається купа побутових проблем, які для більшості чоловіків вирішують мами або дружини. А ще засудження з боку суспільства: “Ти ж мать, на кого покинула дитину”, “Хто тебе туди кликав, тобі ще дітей народжувати”. Не у кожної вистачає сил швидко пройти цей етап повернення з війни», — розповіла очільниця руху VETERANKA Катерина Приймак.
Вона додала, що представниці руху створили систему адаптації до цивільного життя, де менторка супроводжує ветеранку, яка перебуває в складних життєвих обставинах, до кінцевої мети — знайти бажану роботу.


Читайте також: Військовому, який 67 діб боровся в оточенні росіян, присвоїли звання Героя України
Колекцію представили відеороликом, у якому розповідають історії ветеранок, як долучилися до лав Сил оборони України. Героїнями проєкту стали:
- Галина Алмазова, позивний «Вітерець» — ветеранка, віцепрезидентка Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Пирогова, яка була на фронті доброволицею з 2014 року;
- Ольга Нємцева, позивний «Дітрих» — ветеранка, мобілізувалася до ЗСУ з літа 2022 року та була командиркою відділення у взводі забезпечення танкового батальйону;
- Олександра Сахарук — військовослужбовиця полку безпілотних систем «АХІЛЛЕС», приєдналася до війська нещодавно.


Читайте також: Литовці зібрали понад 5,6 млн євро на дрони для українських військових
З чого складається колекція
«Благодійна колекція складається з 16 одиниць одягу, кожна з яких є пазлом однієї мозаїки. Закриті та водночас жіночі силуети ми підкреслили завдяки поєднанню двох видів тканини: віскоза та штучний шовк. З одного боку щільна текстура, з іншого — неймовірна текучість. Грайливості та відкритості до нового дають прозорі елементи — сіточка, яка продовжує бути трендом. Щодо кольорових рішень: чорний, (як символ бренду), бордо та мокко. Кожна з героїнь проєкту самостійно обирала для себе look, дивлячись на вподобання та емоційний стан сьогодення. В колекції ви знайдете футболки, сукні, туніки, штани та кардиган — все, щоб знов повернути собі кращу себе», — зазначила власниця та дизайнерка W8LESS Анна Шаш.
Переглянути колекцію та підтримати ветеранок можна за посиланням. 10% від продажів колекції спрямують на реабілітацію ветеранок та супровід у цивільному житті.


Довідка про VETERANKA та W8LESS
Рух VETERANKA — перша та єдина спільнота жінок з бойовим досвідом, яка захищає права військовослужбовиць з 2018 року. Організація ініціювала зміни до законодавства України та відкрила 63 бойові посади для військовослужбовиць.
За три роки повномасштабного вторгнення допомогла із забезпеченням 107 бригадам, підрозділам ЗСУ та Нацгвардії (це понад 111 мільйонів допомоги війську). Головна місія організації — захист прав військовослужбовиць, реабілітація і реінтеграція ветеранок, надання компетентної допомоги армії та стимулювання змін у суспільстві.
W8LESS — український бренд, який створює сучасний і різноманітний одяг. Мета бренду — надихати жінок на вираження власної самобутності та підкреслення своєї особистості.
Нагадаємо, що очільниця руху VETERANKA отримала Франко-німецьку премію з прав людини.
Фото: рух VETERANKA
Суспільство

Дорогою на роботу в Тернополі СММниця Оля кілька разів зустрічала дідуся, який продає саморобні дерев’яні троянди — по 35 гривень за одну.
Попри низьку ціну, торгівля просувалася повільно. Тоді дівчина вирішила розповісти в Threads про квіти, які придбала собі та подружкам. Завдяки її допису троянди з деревини почали замовляти жителі різних міст України.
«Вічні» квіти з Тернопільщини
63-річний Олександр живе в селі Горинка на Тернопільщині, де має худобу та город. Вільний від господарства час чоловік береже для хобі — створює квіти з деревини. Олександр пригадує, що цю техніку освоїв багато років тому для панно, а з часом удосконалив методи обробки матеріалу й почав робити об’ємні троянди в натуральну величину.
Навесні майстер їздить за 50 кілометрів в обласний центр продавати свої вироби. Квиток до Тернополя коштує близько ста гривень, тому таких виїздів небагато. Раніше Олександр продавав квіти по 35 — говорить, що ціну ставив символічну й не рахував собівартість.

Фото користувачки Олени в Threads
Допис про майстра з Торговиці
Оля працює в тернопільській СММ-агенції, де пише сценарії до відео й тексти, що піднімають продажі товарів. Дорогою на роботу дівчина не раз бачила на Торговиці дідуся з виробами, які той згортав і віз додому.
Напередодні 8 березня Оля купила в майстра сім троянд і роздала їх дівчатам на роботі, у той же день написала про це в Threads. Інші користувачі почали поширювати публікацію та просили надіслати квіти «Новою поштою». Наразі під дописом майже 500 коментарів від замовників зі Львова, Києва, Житомира та інших міст України.
«Ці троянди чимось нагадали мені дитинство. У нас вдома теж стояли дерев’яні квіти на підвіконні. Років десять їх ніхто й ніколи не зрушував з місця, тільки мама десь раз на рік бризкала букет лаком для волосся, аби блищав. Я думаю, людям теж відгукнулися ці вироби з дитинства, ну і, звичайно ж, вони захотіли підтримати пана Олександра», — ділиться Оля.
Після такої реакції дівчина попросила контакти майстра, аби замовники дзвонили безпосередньо йому. Чоловік має кнопковий телефон і зізнається, що точно б не займався просуванням своїх виробів в інтернеті. Олександр не виробляє квіти у великих масштабах, бо процес може тривати тижнями.
Хобі не для бізнесу
Створення троянди з деревини — це вимочування фанери, вирізання пелюсток, підготовка стебла, скручування та розфарбовування.
Усе це Олександр робить переважно взимку, коли має менше роботи по господарству. Чоловік не очікував такої кількості коментарів і замовлень з інших міст — для зв’язку він залишив контакт своєї доньки Оксани. Вона розповіла, що з початку березня вже продали близько 60 троянд — а це майже всі запаси, які її батько вирізав протягом пів року.
Пізніше про Олександра також розповіла користувачка тіктоку Олена. Вона допомогла йому відправити партію квітів «Новою поштою». Її відео на момент публікації набрало понад 3,7 млн переглядів.
@olhor.ua Одна моя покупка квітів ручної роботи привела до несподіваної та крутої реклами майстра з виготовлення дерев'яних троянд 🌹
♬ оригінальний звук – OLHOR
«Я ніколи не робив на замовлення, бо знав, що не можу продати більше, ніж виробляю. Донька розповіла мені, що переглядів багато. Це потрібно дякувати Олені та Олі за те, що вони так поставилися», — говорить Олександр.
Люди в коментарях дивувалися, що дерев’яні троянди коштують дешевше за живі квіти, які швидко зів’януть. Попри те, що Олена та потенційні замовники пропонували більші гроші, майстер відмовився піднімати ціну вище ніж 80 гривень за квітку — свій вибір пояснює тим, що не планує перетворювати хобі на бізнес і поки нових замовлень не приймає.
Суспільство

Під час будівництва метро на Виноградар у Києві фахівці зводять перший в Україні дворівневий тунель.
Про це повідомив директор з промислового та підземного будівництва Акім Хохлов в етері телеканалу «Київ 24».
Перебіг будівництва
Будівельники зводять одразу два рівні з відставанням 50 метрів. Наразі фахівці зробили понад 200 метрів тунелю.
Нижній тунель використовуватимуть для потягів від Києва до Виноградаря, верхній — у зворотному напрямку.
Також на ділянці облаштують спеціальні матеріали для звукоізоляції, позаяк тунель проходить у густонаселеному районі. Це рішення дозволить поглинати майже весь шум від потягів, а місцеві жителі не відчуватимуть сильних підземних коливань.
Читайте також: Куди піти в Києві цього тижня: лекції, фестивалі та зустрічі, які шкода пропускати
Метро на Виноградар зсередини.🚝😱Метро на Виноградар зсередини: як працюватиме дворівневий тунель? Роблять одразу два рівні з відставанням у 50 метрів. Нижній тунель буде для потяга від міста до Виноградаря, другий (верхній) — навпаки, пояснює Акім Хохлов, директор з промислового та підземного будівництва. 🔕Хохлов зазначає, що в тунелі встановлюють матеріали для звукоізоляції, які поглинатимуть майже весь шум від потягів. Мешканці навіть не відчуватимуть сильних підземних коливань. Наразі зроблено вже більш як 200 метрів тунелю, додає він.
Опубліковано Телеканал Київ24 Середа, 12 березня 2025 р.
Раніше ми писали, що на будівництві метро у Києві закладають котлован станції «Мостицька» (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Autostrada
Суспільство

Проєкт Успенської площі в Дніпрі, який розробила команда архітекторів Дмитра Воліка та Ксенії Донецької, отримав престижну нагороду Urban Design & Architecture Design Awards 2025. Премію організовує один із провідних представників архітектурної преси Architecture Press Release.
Про це повідомив засновник світлотехнічної компанії Expolight Микола Каблука, який працював над втіленням проєкту.
Проєкт площі уперше отримав цю нагороду для України. Для реалізації задуму долучилися компанії АКАМ, Expolight та KOMPAN.
«Успенська площа — один з наших улюбленіших об’єктів у рідному Дніпрі, яким ми дуже пишаємось. Завжди повторюю, що такого рівня благоустрою дійсно немає ні в Нью-Йорку, ні в Лондоні. І тут втілене дійсно супер-топове світло та унікальні рішення, які не робить ніхто у світі, наприклад, світильник з каустичним ефектом на опорі», — написав Микола Каблука.


Читайте також: Пішохідний бульвар у Дніпрі ввійшов до світової збірки найкращих проєктів (ФОТО)
Він зазначив, що структура площі нагадує переплетення ниток, і для розкриття цієї ідеї використали рішення зі світлом. Коли людина заходить на площу, датчики руху активують світло, яке супроводжує її та реагує на кожен крок. Микола Каблука пояснив, що це символізує взаємодію людини з містом та її вплив на простір.
Також проєкт вийшов у фінал ArchDaily 2025 Building of the Year Awards та став одним із п’яти фіналістів.




Нагадаємо, що українська студія здобула премію від ArchDaily за найкращий дизайн крамниці в Одесі (ФОТО).
Фото: Андрій Авдієнко, Євген Савченко та Олег Мельников