

Суспільство
Яблука з Буковини відправлять у Бангладеш та Саудівську Аравію
У Недобоївцях Хотинського району запустили сортувальну лінію для яблук, звідки фрукти відправлять на експорт до Бангладеш та Саудівської Аравії.
Про це розповів підприємець із села Недобоївців, що в Чернівецькій області, Вячеслав Тодосійчук, пише АСС.
За словами В’ячеслава Тодосійчука, наразі у холодильних камерах його складу зберігається шість тисяч тонн цьогорічного врожаю яблук.
“Такі логістичні центри або хаби є по всьому світу. У наших холодильних камерах свій урожай зберігають 37 малих фермерів та одне велике господарство на 180 га саду. Тут є 32 камери приблизно по 200 тонн кожна”, – пояснює підприємець.
Для Бангладеш – яблука “близнюки”
При температурі 0,5 – 1,5 градуса яблуко зберігатиметься тут до травня, коли ціни на цей фрукт найвищі. Після збереження настає продаж, а перед продажем має бути сортування і пакування. Для цього закупили і вперше запустили лінію для сортування яблук. Нові ринки мають свої вимоги до сортування.
Читайте також: Із Житомирщини експортували в Європу тисячу тонн лохини
“Для Бангладеш всі яблука повинні бути одного кольору, однієї форми та одного розміру, вони маленькі хочуть. Для Саудівської Аравії замовляють трохи більші”, — додає В’ячеслав Тодосійчук.
За його словами, нова сортувальна лінія відбирає яблука одразу за 14 різними показниками: колір, вага, форма, розмір, округлість тощо. Увесь процес сортування автоматизований: від миття яблук до пакування в коробки. Людське втручання – мінімальне.
Читайте також: Україна експортувала сушених овочів на півмільйона доларів
Цей комплекс буковинський підприємець будує вже п’ятий рік поспіль. Кожного року здають нову чергу будівництва. У найближчих планах господаря запустити виробництво картонних коробок для пакування яблук за європейськими технологіями та розширити потужності зберігальних камер до 10 тисяч тонн.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.