Економіка
Гарбузи з Вінниччини експортуватимуть до ЄС
На Вінниччині цього року почали вирощувати гарбузи для експорту за кордон. Фермери переконують – вінницька ягода цілком органічна та здатна пройти перевірку будь-якої світової лабораторії, повідомляє сайт Vinbazar.com.
Як виникла ідея?
Зазначається, що контракт на поставку гарбузів отримало підприємство Organic-D із Сутисок. Основний напрям агропідприємства – вирощування борщового набору: моркви, столового буряка, картоплі, цибулі, капусти, але цьогоріч наважилися на нову культуру.
“Ідея виникла досить просто. До нас приїхали хлопці з торгового дому “Аврора”, що в Хмельницькому. Вони займаються сушінням гарбузів для поставок у Європу, мають власні переробні потужності. Шукали надійних партнерів, які можуть вирощувати для них продукцію, та запропонували контракт,” – розповідає директор підприємства Вадим Кричковський.
Для проєкту закупили насіння у Польщі. Обрали гібрид Тіана, тому що він має значну плодову частину та мало зернят. За словами бізнесмена, планують зібрати урожай в розмірі 40 тонн з одного гектара. В 2020 році всього висадили ділянку в 3 га. За договором один кілограм продадуть за ціною у 8 евроцентів.
Читайте також: Українське підприємство виробляє 13 видів напоїв з гарбузового соку
“Цьогоріч трохи не сприятливі умови були для гарбуза. Розумієте, це теплолюбива культура, а весна виявилася холодною. Через це на місяць затяглася вегетація, тому збирати плануємо наприкінці вересня, – каже підприємець. – Щоб виростити гарбузи максимально органічними, ми доглядали за рослинами вручну. Встановили крапельний полив. Крім води і сонця, він практично нічого не отримував”.
Вінницькі гарбузи після переробки поїдуть до Німеччини, Чехії та Польщі. Подібні домовленості на вирощування Тіани отримали ще три підприємства з Львівщини, Тернопільщини та Івано-Франківщини.
Гарбузове борошно
Як розповів директор торгового дому “Аврора” Олександр Майстер, за сезон вони переробляють близько 600 тонн гарбузів. Після висушування у продукті залишаються більшість корисних речовин та вітамінів. З 10 кг м’якоті виходить близько одного кілограму готової продукції. Реалізують її у вигляді борошна.
“Продукцію експортуємо до Євросоюзу. Її широко застосовують у кондитерській справі, випікають хліб, додають у каші або млинці. Висушений гарбуз зберігає чимало бета-каротину та вітамінів. Ми це перевіряли у лабораторії. Також гарбузове борошно додає стравам смаку”, – розповідає Олександр Майстер.
Підприємство у Хмельницькому займається подібним напрямом вже 4 роки. Частину продукції також реалізують в Україні під брендом “Гарбузяка”.
Вадим Кричковський зауважує, що в планах також продавати гарбузи споживачам в Україні. Сьогодні ведуться переговори з супермаркетами про роздрібну торгівлю. Завдяки власному овочесховищу на 3 тисячі тонн в Organic-D здатні зберігати продукт свіжим протягом року.
Якщо реалізація гарбуза виправдає себе, то в наступному році планують збільшити площі посівів вдвічі.
Економіка
Парки, що отримають підтримку
- «Захід-Ресурс» (Львівська область);
- «Хмельницький» (Хмельницька область);
- «Ковель Порто» (Волинська область);
- «Біла Церква 1» (Київська область).
Мета інвестицій
Коментарі
Економіка
Про uResidency
Коментарі
Економіка
Що таке фонд D3?
Які результати?
Нові інвестиції у 2024 році
- Flightmind — українська компанія, що розробляє навігацію для дронів;
- Guardian — американський стартап, що створює системи для виявлення та знищення безпілотників№
- Neros — дроновий стартап.
Коментарі