Економіка
Мільйони молюсків: як на Харківщині створили найбільшу в Європі равликову ферму
З Харківщини до Франції та Іспанії експортують сотні тонн равликів. Тут, у селі Циркуни, працює найбільша равликова ферма в Європі. На 30 гектарах “випасають” близько 150 мільйонів молюсків. Наразі ферму хочуть включити до туристичного маршруту, пише agroreview.com з посиланням на 24 канал.
Як все починалось?
Власник ферми Валерій Ігнатов розповів, що все почалося з невеликих ділянок, і щороку додавали. Валерій і Дар’я працювали в будівництві. Життя змінила вечеря в Іспанії – 8 років тому вони пробували равликів. Подружжя стало першими в Україні фермерами, які розводять молюсків. Кілограм таких в Європі коштує від 3 до 7 євро.
М’ясо, слиз, ікра і навіть панцирі – у равликах корисне все. Із Циркунів тільки у 2020 році до Європи відправили 10 тонн равликів. До кінця сезону буде ще 20 тонн живого товару.
“Кінцеве місце – це Франція й Іспанія”,– зазначив власник ферми равликів.
Читайте також: Як відкрити равликову ферму? Темна сторона равлика.
Ідея – привабити туристів
Зараз у Циркунах равликовою фермою неабияк пишаються, але у перші роки сусіди приходили з вилами – перевіряти, що ж ховається за парканом ферми. Тепер сюди планують спрямувати потік туристів.
Голова Харківської РДА Артур Товмаян повідомив, що зараз розробляється туристичний маршрут, в якому є ця равликова ферма.
“Можна було б ще розглянути відкриття і трюфельної ферми та виноградників, щоб весь цикл замкнути на такій французькій темі”, – зауважив він.
Щоб вивести бізнес на експорт, родині знадобилося багато часу та сил. Зі свого поля господарство “Укрравлик” може зібрати до 700 тонн. Восени на зборі працюють півтори сотні людей. Цьогоріч ферму мали збільшити вдвічі – до 60 гектарів, але завадив карантин.
За словами власника ферми, невеличке равликове господарство відкрити може будь-хто. Потрібні: ділянка з травою, дерев’яні піддони, мальки.
Фото: pravda.com
Економіка
Підсумки після тестування
Як отримати кешбек
- Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. До програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро.
- Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки, і надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток в магазинах-учасниках програми.
- Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек.
- У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат.
Програма «Національний кешбек»
Коментарі
Економіка
Коментарі
Економіка
Україна до кінця року отримає нове обладнання, яке забезпечить додаткові потужності розподіленої генерації на більш ніж 1 ГВт.
Про це повідомляє Міністерство енергетики.
Деталі
- Енергетики вже працюють над тим, щоб швидко змонтувати і підключити це обладнання до мережі.
- Хоча не все обладнання встигнуть підключити до кінця року, планується додати не менше 1 ГВт нових потужностей.
Читати також: Іноземні благодійники залучили 1,75 мільярда доларів для підтримки українських фермерів
До цього процесу долучені як приватні компанії, так і державні підприємства. Уряд створив сприятливі умови для інвестицій та спростив дозвільні процедури, щоб прискорити розвиток розподіленої генерації.
Нагадаємо, що Україні передали 435 мільйонів доларів на покращення зв’язку та інтернету.
Фото: Freepik.
Коментарі