Суспільство
Вийшов трейлер комедійного українського серіалу «Сусіди назавжди»
Презентували трейлер українсько-польського двомовного комедійного серіалу «Сусіди назавжди» від режисера Олексія Комаровського.
Трейлер опублікували на ютуб-каналі кінокомпанії IdeaFilms.
За сюжетом історія відбувається в найближчому майбутньому після перемоги України. В основі проєкту лежать комедійні добросусідські взаємовідносини між українською та польською сім’єю, які стали жертвами афери і купили один і той самий будинок у прикордонному містечку Веселе і тепер змушені жити разом, поки не буде знайдено афериста. Пройшовши різні побутові непорозуміння, вони стають великою дружньою європейською родиною.
«Цей двомовний проєкт нової епохи, з новими героями, новим вектором руху нашого суспільства, який сприяє зменшенню мовного бар’єра. За допомогою гумору ми допомагаємо нашим націям зблизитися, посміятися над власними стереотипами та помилками, слухати і розуміти один одного та звичайно змінюватися. Взаємовідносини між сусідами проходять різні етапи, але ми точно знаємо, хто є наші добрі і надійні друзі і сусіди», – зазначає автор, продюсер і режисер проєкту Олексій Комаровський.
Читайте також: У кіно не лише чоловіки. «Стрімголов», «Стоп-Земля» та «Співає ІФТКЕ». 12 фільмів від українських режисерок
Зйомки, підготовка та репетиції стрічки відбувалися протягом весни-літа 2023 року у Києві на базі конгресно-виставкового центру «Парковий».
Головні ролі в серіалі виконали: Наталка Денисенко, Катерина Варченко, Олексій Череватенко, Валентина Вовченко, Вероніка Мішаєва, Демʼян Шиян та інші українські актори.
«”Сусіди назавжди” – це дружній, комедійний, легкий проєкт. Працювати над двомовним проєктом – це новий акторський досвід для мене, було важко і водночас цікаво, особливо переозвучувати себе польською мовою, це був виклик для мене, тому що я ніколи не говорила польською. Я вважаю такі міжнародні проєкти відкривають перед українськими акторами нові можливості», – коментує акторка Наталка Денисенко.
Автор, продюсер і режисер кінокартини – Олексій Комаровський, виконавчий продюсер – Віра Сердечкіна, оператор-постановник – Костянтин Пономарьов. Стрічку створено українською кінокомпанією IdeaFilms за приватні кошти.
Нагадаємо, вийшла стрічка про бійця «Омеги», який ціною власного життя зупинив російське ГРУ.
Також ми розповідали, що вийшов другий трейлер кримінальної драми «Королі репу» з Ірмою Вітовською та Wellboy.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі