Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вийшов перший епізод мультсеріалу «Дивосвіт» за мотивами творчості Марії Примаченко

Опубліковано

Презентували перший епізод мультсеріалу «Дивосвіт», створений за мотивами творчості легендарної мисткині Марії Примаченко.

Про це ШоТам повідомили автори анімації.

Для зйомки 10-хвилинної серії було створено вручну понад 4000 малюнків, більшість з яких намалювала режисерка Марина Медвідь, а решту — аніматор Михайло Титов. 

Читайте також5G та зміна ДНК. Чи вмієш ти відрізняти фейки про вакцинацію від правди? (ТЕСТ)

Мультсеріал має на меті популяризувати творчість видатної української художниці серед дітей, але творці кажуть, що він також буде цікавий і дорослим глядачам.

Відомі художні образи — чудернацькі звірі, казкові птахи, дивні лісові створіння — оживають у мультсеріалі й розкривають багатий та неповторний світ Марії Примаченко. Творці прагнули відтворити не тільки її візуальний стиль, а й емоційну атмосферу творів — анімація передає веселий настрій глядачам, який відчувається і в більшості картинах Примаченко.

Деякі герої «Дивосвіт» майже повністю повторюють свій оригінальний художній образ з картин, але є й такі, що зазнали певних змін. Для повного розкриття сюжету були створені і нові персонажі. Все це вже можна на власні очі побачити у першому епізоді.

Читайте також: Створюють мультсеріал за мотивами творчості Марії Примаченко: представили перші кадри

Сценарій мультсеріалу писала Марина Меднікова, яка надихалась не тільки картинами художниці, а й текстами, що Примаченко залишила у підписах до картин.

«Дивосвіт» показує дітям світ Марії Примаченко, він може стати для них інтерактивним посібником із відповідями на непрості етичні питання: на чому базується дружба, як проявляти повагу до іншого, не схожого на себе тощо. Відповіді на ці питання глядач буде отримувати через історії головного героя Левика. Кожна серія присвячена окремій темі, щоб допомогти дітям зорієнтуватися у складних ситуаціях.

До творчої команди анімаційного проекту долучилися: режисерка Марина Медвідь, аніматор Михайло Титов, сценаристка Марина Меднікова, композитор Петро Тихонов, продюсер Євген Татарінов, а також відомий український художник-постановник Едуард Кирич.

Ролі озвучували: Олеся Чечельницька, Катерина Сергеєва, Роман Чупіс, Анастасія Жарнікова. Перший епізод знято за підтримки Українського культурного фонду.

Читайте також«Червоні рюкзаки». Як створювали проєкт для підлітків, що розповідає про рідкісних тварин України

Нагадаємо, український мультфільм «Хоробрі Зайці» запустили на італійському телебаченні.

Як ми повідомляли раніше, школярі створили першу онлайн-мапу міфів і легенд України.

Суспільство

Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Опубліковано

На 26 квітня, у 38-му річницю Чорнобильської катастрофи, Національний банк України представив пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”. Ця монета є четвертою у серії, яка присвячена відродженню дикої природи в Чорнобильському заповіднику.

Про це повідомили на офіційній сторінці Нацбанку України в фейсбуці.

Про памʼятну монету

На зворотному боці монети зображено чорну лелеку на фоні природного пейзажу, зверху якої розташовано пташенят у гнізді. На передньому боці у центрі виділяється символічне колесо життя, що символізує відродження природи, обведене листям міжнародного знаку “Радіаційна загроза”.

фото: НБУ

Читати також: У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Навколо нього розташовані тварини, які розмножуються в зоні відчуження на 30 кілометрів від Чорнобильської АЕС: чорна лелека, кінь Пржевальського, рись, зубр, лось та бурий ведмідь.

Номінал пам’ятної монети становить 5 гривень. Вона виготовлена з нейзильберу. Тираж складає 40 тисяч екземплярів.

Придбати монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний” можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ

Також ми повідомляли, що в Житомирі ботанічний сад перейменували на честь Героїв-десантників.

Фото: НБУ

Читати далі

Суспільство

У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Опубліковано

Пригодницька комедія української режисерки Ольги Ряшиної — “Я, Побєда і Берлін” розпочинає кінотеатральний прокат в Польщі.

Про це повідомляє ДержКіно.

фото: постер фільму

Про фільм

За сюжетом фільму, звичайний хлопець, музикант-початківець Кузьма, за три дні до запланованого концерту вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій “Побєді”.

Там він хоче обміняти у відомого колекціонера цю раритетну автівку на омріяний шестисотий “Мерседес”. Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на крутій тачці, а хлопцям з гурту – обов’язково встигнути на виступ. Але вже з перших хвилин подорожі стає зрозуміло – усе пішло шкереберть. Це історія про становлення музиканта, пошуки себе, дружбу та шлях до мрії, сповнений карколомними пригодами.

Читати також: В Києві відновили купол Будинку вчителя

Особливою родзинкою картини є культова музика Скрябіна – улюблені всіма 16 пісень Кузьми переспівали спеціально для фільму найвідоміші українські виконавці. Релізи деяких треків відбулися на музичних майданчиках раніше, прем’єру інших заплановано найближчим часом. Згодом усі композиції планують об’єднати й випустити в складі спеціального музичного альбому.

З розкладом можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, що “Миколайчук Open” оголосив національний короткометражний конкурс: у програмі 27 фільмів.

Також ми повідомляли, що “Лісова пісня” Лесі Українки вийшла італійською.

Фото: скрін з фільму

Читати далі

Суспільство

В Києві відновили купол Будинку вчителя

Опубліковано

Вже зараз процес відновлення купола історичного Будинку вчителя, символу незалежності України, знаходиться на завершальній стадії.

Про це повідомив директор музею Олег Стешук pragmatika-медіа.

Читати також: Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Історія споруди

У жовтні 2022 року будівля, яка несе велике значення для історії незалежності України, постраждала від ракетного обстрілу. В січні 2024 року розпочалася реставрація завдяки фінансовій підтримці Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) та Посольства США в Києві.

Реставрація

“Ми провели низку консультацій із потенційним підрядником, з експертами, з Департаментом освіти і науки КМДА, який відповідає за цю пам’ятку, щодо того, які, власне, заходи потрібні і як було б краще їх вжити. Вся конструкція купола залишилась аутентичною, по суті, саме такою, якою була спроєктована Павлом Альошиним”, – відзначає Олег Стешук.

Як повідомляє Стешук, кожен з елементів скління – унікальний, створений за визначеними розмірами на заводі. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали.

Нагадаємо, що МКІП започаткує премії для авторів, які пишуть про безбар’єрність.

Фото: Юрій Ферендович

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: