Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вийшов документальний фільм ГУР МО «Збиті льотчики росії»

Опубліковано

Головне управління розвідки Міноборони України у документальному фільмі «Збиті льотчики Росії» розсекретило подробиці спецоперації «Синиця», у межах якої російський пілот передав вертоліт Мі-8АМТШ.

Спецоперацію проведи 9 серпня на Харківщині

Під час спецоперації «Синиця» було викрадено і захоплено новий російський гелікоптер Мі-8АМТШ з броньованою кабіною. Її готували кілька місяців і провели 9 серпня 2023 року на території Вовчанської громади на Харківщині.

Здобиччю українських розвідників з бортовим номером 62 стала цінна документація та секретно-технічне обладнання. Це вже завдало значної шкоди воєнній авіації Росії.

У фільмі розсекретили російського пілота, який перегнав з рф гелікоптер

Як відзначили у ГУР МО, у документальному фільмі розкривається особа російського пілота, який перегнав до України гелікоптер Мі-8АМТШ ПКС РФ. Це капітан Максим Кузьмінов, командир гелікоптера Мі-8.

28-річний російський пілот служив у 319-му окремому вертолітному полку армійської авіації держави-агресора ― в/ч 13984 із пунктом постійної дислокації у приморському краї РФ. Максим Кузьмінов сам звʼязався з представником української розвідки.

Читайте такожПротидія насильству та гендерна рівність: як документальне кіно використовують в українській системі пробації

«Я зв’язався з представниками розвідки України, пояснив свою ситуацію. Мені запропонували гарантії безпеки, нові документи, грошову компенсацію, винагороду. Обговорили деталі й почали планувати безпосередньо мій переліт», ― розповів Максим Кузьмінов.

«Летів на гранично малій висоті»

За словами льотчика, ризиковану операцію вдалося зберегти у таємниці та успішно завершити, оскільки військова розвідка України змогла організувати безпечний коридор.

«Я зрозумів, що перебуваю поруч із кордоном, тобто я передав своє місцеперебування. […] Перелетів на гранично малій висоті у режимі радіомовчання. Ніхто не знав, що зі мною. Мабуть, днів 3-4 ніхто не розумів, що сталося. Перелетів успішно, приземлився», ― сказав російський пілот.

Під час спецоперації Кузьмінов дістав поранення, але йому вчасно надали медичну допомогу. Головним мотивом свого вчинку Максим Кузьмінов називає категоричне несприйняття агресивної війни, яку розв’язала Росія проти України, а також небажання бути причетним до воєнних злочинів

«Те, що зараз відбувається ― це просто геноцид українського народу: як українського, так і російського. Основа мого вчинку у тому, щоб не сприяти цим злочинам. Я прекрасно знаю, чим це закінчиться: Україна однозначно переможе у цій війні просто тому, що народ дуже згуртувався. Увесь світ допомагає, тому що розуміє, що передусім треба цінувати людське життя… Ніхто не хоче цієї війни», ― пояснив 28-річний російський офіцер.

Максим Кузьмінов закликав інших російських пілотів наслідувати його приклад.

«Ви аніскільки не пошкодуєте. Запам’ятайте: ви просто багато чого не знаєте, ви не бачили, як живуть інші люди. Коли ви дійсно щось відкриєте, то свою думку зміните докорінно», ― наголосив російський пілот.

Нині російський вертолітник у безпеці, він надає дуже цінні свідчення про ворожу армійську авіацію, системи зв’язку та аеродромну мережу нашій розвідці.

Переглянути документальну стрічку можна за посиланням.

Нагадаємо, вийшов онлайн чотирисерійний фільм «Фортеця» про роботу ССО в Бахмуті.

Також вийшов тизер докфільму Любомира Левицького про бійців Третьої штурмової бригади.

Також ми розповідали, що вийшов документальний фільм проєкту «Культура vs війна» про Ахтема Сеітаблаєва.

Фото: ГУР МО.

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі

Суспільство

UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування

Опубліковано

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.

Про це повідомили в UNITED24.

Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.

Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:

  • Високопільська лікарня (Херсонська область);
  • Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
  • школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Фото обкладинки: сайт Міноборони

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо4 дні тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство1 тиждень тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура1 тиждень тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...