Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вийшов документальний фільм про підрозділ аеророзвідки «Карлсон»

Опубліковано

Як підрозділ аеророзвідки «Карлсон» допомагає звільняти Херсонщину від російських окупантів показали у короткометражному документальному фільмі «Південний фронт. Дрони в повітрі. Специ в бою».

Мініфільм вийшов на ютуб-каналі Центрального Громадського Телебачення.

Спецпідрозділ «Карлсон» — формування добровольців, частина з яких до війні не знала армійської справи. Від 24 лютого вони об’єдналися заради перемоги. За 118 днів війни бійці «Плейбой», «Колега», «Оператор», Тарас та інші стали асами сучасної війни, спецами нових технологій і можливостей. Нині спецпідрозділ напрацьовує нові види бойових дій, щоб довести вогневу самодостатність до абсолютних можливостей. 

Дивіться відео: В Україні створили дронарню, де звичайні БПЛА переробляють на бойові

Дії відбуваються на кордоні Херсонської та Дніпропетровської областей. Підрозділ аеророзвідки «Карлсон» — це добровольці, які згуртувалися і самотужки себе забезпечували всім необхідним. Згодом їм почали допомагати волонтери.

«Ми будемо працювати на правому березі річки Інгулець. Ця територія перебуває під контролем ЗСУ, але одразу за річкою знаходяться позиції росіян», — розповідає військовий з позивним «Плейбой».

«Ми — кращий підрозділ розвідки на Херсонщині»

«У перші місяці ми працювали у Запорізькій і Харківській областях, а вже коли зайшли сюди, то почали працювати по Херсонщині. Перші два-три тижні ми ще працювали із бійцями Сил спеціальних операцій, зачищали селища. А потім все трансформувалося, ми всі «літали» (працювали операторами дронів — ред .), це було обов’язковим. І за кілька місяців ми перетворилися на один із кращих підрозділів на Херсонщині, який займається розвідкою, збором розвідувальних даних і плюс коригування артилерії», — військовий ЗСУ Тарас.

Херсонський напрямок надзвичайно важливий і складний, оскільки там відбуваються контрнаступальні дії наших захисників.

Читайте також«Російські бомби влучають у заклади культури не випадково». Хто рятує українські музеї під час війни

«Основне завдання нашої групи — це розвідка, дорозвідка і коригування вогню. Ми дивимося, де яка техніка заїхала, де яка виїхала, яке перегрупування пройшло. Ми працюємо на Matrice 300. Це дрон, розроблений для пошуку під час форсмажорних обставин, зокрема пожежі, рятувальні операції. Ми використовуємо ці дрони для військових дій, для розвідки територій. У нього гарний і далекий зум. Фактично зараз ми знаходимося за 3 км до лінії, де стоять війська супротивника», — ділиться військовий із позивним «Колега».

Коли аеророзвідники ЗСУ визначають координати, потім передають їх артилеристам, які за цими координатами відкривають вогонь.

«Робота оператора безпілотних літальних апаратів доволі небезпечна з того погляду, що РЕБ ворога все відстежує, зокрема точку зльоту, точку посадки», — каже «Колега».

Оператор у цивільному житті — аеророзвідник на війні

«Я 12 років займаються відеозйомкою. Щойно почали виходити дрони, одразу почав на них літати. Коли сталися перші “приходи”, мої друзі зібралися разом і вирішили йти воювати.  Це навіть не обговорювалося. Дружина сказала, що я ідіот, що йду на війну, однак всі мої друзі зібралися і всі поїхали воювати. Специфіка моєї роботи на війни в тому, що в мене інші замовники — це артилеристи і вони завжди задоволені», — розповів оператор із позивним «Оператор».

На війні російські загарбники ведуть розвідку переважно за допомогою безпілотників «Орлан-10»  

«Ворожий безпілотник «Орлан-10» літає до 2 км. У повітрі може триматися до 10 годин. У нього бензиновий двигун і в принципі хоч і кажуть, що в них погані камери, окупантам цього вистачає, щоб дивитися наші позиції. Небезпечна штука. Останнім часом вони літають у парі: один основний, а інший — супроводжуючий. Це для того, щоб на випадок збиття супроводуючий безпілотник був як приманка, щоб не збили основний. Наші РЕБи теж працюють добре. Щоб ви розуміли, сьогодні на нашому напрямку один Орлан зачикрижили», — каже «Колега».

Дивіться відеоАеророзвідка показала, як NLAW палить ворожі танки

Військовий ЗСУ Тарас розповів, що підрозділу багато допомагають українській підприємці, друзі та знайомі.

«Мені багато допомагають одногрупники. Мабуть першу значну підтримку надали одногрупники з Києво-Могилянки. Це були перші джипи, дрони, бронежилети, каски», — каже військовий ЗСУ Тарас.

Нагадаємо, українці створили розвідувальний дрон «Бучанська пташка».

Як ми повідомляли раніше, волонтери передали військовим надсучасний БПЛА-розвідник VECTOR за 7,1 млн грн.

Фото: t.me/aerokarlson.

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: