Суспільство
«Вуглик». Історія найбільшого в Україні притулку для свійських тварин
Олександра та її чоловік прогулювалися Трускавцем, коли почули плач кошеняти з підвалу будинку. Родина не змогла пройти повз маленьку беззахисну тварину та забрала її до себе. Кошеня назвали Вугликом, а через певний час на честь врятованого кота сім’я назвала свій притулок.
Спочатку Олександра з чоловіком розглядали допомогу безпритульним тваринам як тимчасову волонтерську діяльність, аж поки, за словами жінки, в родині не з’явилася «собака, ще один кіт, потім ще одна собака і так далі», які вже потребували більше простору та заважали сусідам. Родина вирішила переїхати до села, тож знайшла будинок під Львовом та переселилася зі своїми улюбленцями на нове місце.
Зараз «Вуглик» — найбільший притулок для свійських тварин в Україні, філіали якого є у різних регіонах країни. Про те, як родина, що рятувала котів та собак почала допомагати фермерським тваринам, Олександра поділилася з «Відкритими клітками» під час прямого ефіру.
Одного дня Олександра зустріла дорогою чоловіка, який вів лоша. Перехожий запропонував жінці викупити в нього тварину. Власник пояснив: якщо не зможе знайти лошаті новий дім, то буде змушений здати його на м’ясо. Родина Олександри вирішила врятувати скакуна та викупила його в чоловіка. Нового улюбленця згодом назвали Немі та побудували для тварини невеличку стайню. Всі навколо дивувалися рішенню сім’ї, адже, як виявилося, лоша мало непростий характер, через який його ніхто не хотів брати. Проте Олександра не здавалася, читала книжки, дивилася різні відео на тему виховання скакунів, радилася з працівниками місцевої ДЮСШ та шукала підхід до лошати. За два роки Немі стала надзвичайно слухняною та вихованою кобилою, яка дуже полюбила обійми, яблука та моркву.
Саме з Немі почалася історія порятунку Олександрою та її чоловіком фермерських тварин. Відтоді «Вуглик» став домом для тварин, які були врятовані від смерті. За час війни кількість мешканців закладу значно зросла. Попри те, що Олександра та працівники закладу готувалися до бойових дій завчасно та запаслися кормами, перші місяці для «Вуглика» видалися складними. Тварини були налякані, а через влучання ворожої ракети згоріло сіно в одного з постачальників. Працівники притулку лишалися на місцях та продовжували роботу, якої з часом ставало все більше.
Так, за час бойових дій до «Вуглика» привезли врятоване з харківських лісів однооке теля. Його разом з іншими тваринами колишні власники покинули напризволяще. Через постійні обстріли та голод багато телят загинуло, але травмованого малюка без одного ока у «Вуглику» змогли виходити. Притулок також став домом для курочок, яких команда «Відкритих кліток» евакуювала з Дніпровщини, та для тварин харківського «Фельдман Екопарку». Серед колишніх жителів парку був і віслючок Яша, історія якого розлетілася новинами. Нога тварини була важко травмована уламком ворожого снаряду та почала гнити. Яша був складним випадком, проте «Вуглик» взявся за його порятунок. Віслючка оперували близько 6 годин, а потім він проходив реабілітацію кілька місяців.
Олександра любить кожну тварину без винятку. За словами власниці «Вуглика», всі вони — особливі та унікальні. Цікаво, що багато працівників притулку настільки прив’язалися до своїх підопічних, що з часом відмовилися від споживання м’яса та перейшли на вегетаріанство.
Кількість щасливих та врятованих тварин у «Вуглику» вражає, адже зараз 3 філіали притулку налічують близько 1200 тварин! Самовіддача та турбота працівників надихає. Попри розташування віх філіалів у гарячих точках, притулки продовжують утримувати, годувати та лікувати своїх підопічних.
Як підтримати притулок
ГО «Відкриті клітки Україна» підтримуємо притулок з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Влітку ми, завдяки нашим підписникам, зібрали понад 50 000 грн для закупівлі харчів для мешканців притулків. Закликаємо й вас допомогти.
Через обстріли інфраструктури, критичним стає питання доступу до електроенергії й тепла. Без нашої допомоги тварини, які мешкають у притулках, можуть не дожити до весни. Саме тому ми відкрили збір на 3 генератори та дві буржуйки для «Вуглика». Наша мета – зібрати 100 000 грн.
Якщо ви хочете підтримати притулок, то це можна зробити у кілька способів:
- стати волонтером закладу, написавши Олександрі у соцмережах;
- долучитися до кампанії «Відкритих кліток» з закупівлі генераторів та буржуйок через наш сайт (для переказів з-за кордону використовуйте це посилання);
- задонатити на PayPal: contact@opencages.com.ua (коментар Вуглик).
Генеруймо добро для тварин, даруймо свою любов та турботу тим, хто найбільше цього потребують, наближаймо разом світ, вільний від страждань та жорстокості!
Авторка статті: Настя Рашевська,
активістка ГО «Відкриті клітки Україна»
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі