Суспільство
Волонтерка зі Слов’янська ризикнула життям, щоб врятувати людей (ВІДЕО)
Ця дівчина мріяла про власну квартиру, але коли почалася війна, віддала всі накопичені гроші на допомогу нашим військовим.
У перші місяці війни вона була на вокзалах Слов’янська і Краматорська та цілодобово підтримувала людей, які приїжджали з гарячих точок.
Про героїчну дівчину розповідає ШоТам у межах проєкту «Ми — волонтери».
Евакуювала зі Слов’янська майже 5000 людей
23-річна дівчина евакуювала зі Слов’янська майже 5000 людей. Віддала накопичені на квартиру гроші для допомоги ЗСУ та безстрашно під обстрілами возила гуманітарну допомогу на cхід.
У 18 років Ірина Воронова покинула рідний Харків, бо хотіла бути корисною під час війни.
«Я поїхала в місто Авдіївку, тоді була потрібна допомога на вивезення, евакуацію людей з міста і облаштування в Слов’янському інтернаті місць для цих людей. І тоді я поїхала, долучилася до цієї допомоги», — розповідає Ірина Воронова, волонтерка ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця».
Дівчина оселилася у Слов’янську, де домогала людям, які рятувались від війни. Коли 24 лютого пролунали перші вибухи, вона вже добре знала, що робитиме.
Читайте також: Сльози на кордоні, сварки з митниками та шахраї. Як пригнати автівку для ЗСУ та не зійти з розуму
Ірина поїхала на вокзал зустрічати людей із Волновахи, Сєвєродонецька, Ізюма й Харкова.
«Допомагали, евакуювали людей, садили на потяги. Люди виїжджали навіть у тапках і халатах і голодні. І просто просили: “Дайте шматок хліба і води, бо ми цього 3 дні на бачили”», — Ірина Воронова, волонтерка ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця».
Через стрес та хвилювання дівчина схудла на 10 кг.
«Я не могла всунути в себе навіть шматок там якогось хліба або цукерки. І не могла спати», — Ірина Воронова, волонтерка ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця».
Тим часом обстріли у Слов’янську ставали дедалі гучнішими. У квітні Ірина зі своєю кішкою Барселоною виїхала в Дрогобич. Але продовжила допомагати Слов’янську — під обстрілами безстрашно возила туди гуманітарку.
«Навіть коли Лиман брали і Лиман стояв у вогні, і постійні зарева в квартиру на восьмий поверх. Ну, я це бачила — cтраху взагалі не було», — Ірина Воронова, волонтерка ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця».
Віддала всі гроші ЗСУ, які збирала на квартиру
А ще Ірина взяла під опіку підрозділ ЗСУ. На допомогу військовим віддала всі гроші, які накопичувала на квартиру.
«Протягом цієї війни я допомагаю їм як і закупівлею амуніції, інших речей, так і перевезенням машин, збором коштів», — Ірина Воронова, волонтерка ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця».
Тепер Ірина разом з іншими волонтерами планує відкрити у Дрогобичі молодіжний простір.
«Мета буде проста — це об’єднання місцевих і ВПО, дати простір, де вони зможуть вільно себе почувати. Зрозуміло, що тут буде активність — від неформальної освіти до якихось культурних заходів», — Ірина Воронова, волонтерка ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця».
Дівчина мріє нарешті прокинутися в мирній Україні та повернутися до Слов’янська.
Про проєкт
«Ми — волонтери» — проєкт ШоТам про історії молодих і завзятих волонтерів, які власноруч взялися змінювати країну на краще.
Нагадаємо, переселенка відкрила центр допомоги на Франківщині.
Також ШоТам розповідав, як медики врятували 11-річного харків’янина після триденної коми.
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця
Суспільство

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.
Про це повідомили в КП «Київреклама».
Що демонтуватимуть
Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:
- спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
- вивіски;
- банери, панно на фасаді будинку;
- відеоекрани на фасадах будинків;
- електронні табло з «рядком, що біжить»;
- конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
- конструкції у підземних переходах та тунелях.
Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).
Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide
Суспільство

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.
Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.
Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.
Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.
Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).
Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»