Технології
«Vodafone Україна» допоможе вишам готувати спеціалістів з інтернету речей
«Vodafone Україна» розпочала впровадження навчальної програми, яка допоможе створити підґрунтя для розвитку «розумного» середовища взаємопов’язаних електронних приладів, а студентам українських вузів – отримати актуальні знання та практичні навички з побудови та управління мереж інтернету речей (IoT). Про це повідомляє прес-служба компанії, пише Mind.
Що пропонує Vodafone?
«Державний університет телекомунікацій» підписав меморандум про співпрацю з компанією, згідно якого Vodafone, як світовий лідер на IoT ринку, візьме активну участь у підготовці програми курсу, а також надасть студентам можливість долучитися до власної технічної бази, накопичених знань та досвіду.
Читайте також: “Vodafone” відкриє технохаб у Головпоштамті в Києві
Інтернет речей (IoT) – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні став можливим із запуском 4G в липні 2018 року. Для запуску IoT рішень Vodafone спеціально розгортає мережу NB-IoT на базі власної 4G мережі, яка сьогодні доступна 60% українців.
У грудні 2018 року “Vodafone Україна” підключився до глобальної IoT-платформі Vodafone, світового лідера в області IoT-рішень. Таким чином, українські клієнти Vodafone зможуть отримати доступ до кращої світової платформі, щоб системно і централізовано керувати IoT-рішеннями в своїх компаніях.
Технології Internet of Things слугуватимуть сучасному суспільству у сферах Smart City, «розумних будинків», моніторингу стану доріг, відстежуванні вантажопотоків та в агропромисловості.
Що таке інтернет речей?
Інтернет речей — це система, що об’єднує реальні речі у віртуальну мережу. Завдяки цьому ефективність їхньої роботи підвищується, а втручання людини майже не потрібне.
Гарним прикладом є Smart Home від Xiaomi:
- чайник закипить, щойно ви прокинетеся;
- очищувач повітря працюватиме, коли ви біля нього,
- робот-пилосос зробить усю роботу, поки вас немає вдома;
- світло працюватиме, лише коли хтось є у кімнаті, відстежуючи це датчиками руху.
Apple, Amazon та Google також розробляють власні екосистеми, що у майбутньому мають приємно нас здивувати.
Як це працює?
Архітектура IoT-пристроїв досить проста. Для роботи прилади мають розпізнавати один одного, отримувати інформацію з довкілля, мати мережу для зв’язку між собою та комп’ютер, який все це оброблятиме.
Пристрої розпізнають один одного завдяки інфрачервоним міткам чи QR-кодам, які дозволяють кожному приладу мати власне «ім’я». Інформацію з довкілля отримують завдяки різним датчикам, сенсорам, а також Bluetooth та Wi-Fi. Обробляє все це невеличкий вбудований комп’ютер.
Для того, аби ефективно взаємодіяти між собою, пристрої мають «спілкуватися» однією мовою. Виробники намагаються прийти до загального стандарту, але ситуація далека від остаточного вирішення. Відсутність єдиної мережі зв’язку між девайсами сьогодні найбільше гальмує розвиток інтернету речей.
Коментарі