Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

У двох школах на Київщині, що постраждали у 2022 році, встановили сонячні електростанції

Опубліковано

У Лютізькому ліцеї та ліцеї №1 Гостомельської селищної ради, які постраждали внаслідок російської агресії на початку 2022 року, встановили гібридні сонячні електростанції.

Про це повідомили у пресслужбі БФ Energy act for Ukraine.

Робота СЕС під час відключень світла

Ці школи стали енергонезалежними в межах реалізації проєкту «100 сонячних шкіл». СЕС установив благодійний фонд Energy act for Ukraine.

Завдяки системам накопичення енергії школи зможуть працювати безперебійно протягом кількох годин навіть під час можливих блекаутів. Це дозволить забезпечити стабільне освітлення та живлення для навчального процесу.

Фото: БФ Energy Act for Ukraine  

Встановлені гібридні сонячні станції допоможуть ліцеям у Лютіжі та Гостомелі працювати 3-4 години при відключенні світла, залежно від потреб в електроспоживанні.

Читайте також: ЮНІСЕФ виділить понад 200 млн гривень на ремонт українських шкіл

Характеристики сонячних панелей

На даху Лютізького ліцею встановили 114 фотоелектричних модулів загальною потужністю 51,3 кВт та акумулятором на 41,6 кВт-год. 

Ліцей №1 Гостомельської селищної ради обладнали 54 сонячними панелями потужністю 24,3 кВт та системою зберігання енергії на 41,6 кВт-год. 

Зменшення витрат на електрику

Крім енергонезалежності встановлення, СЕС допоможе навчальним закладам економити на електропостачанні, а також зменшити рівень викидів CO2. Сонячна станція в ліцеї №1 Гостомельської селищної ради допоможе економити близько 3000 євро на рік та зменшити рівень викидів CO2 на 382 тони за 25 років.

Лютізький ліцей щорічно економитиме понад 4700 євро на електроенергії та за 25 років зможе на 524 тони зменшити рівень викидів CO2.

І в Лютіжі, і в Гостомелі гібридна сонячна електростанція живить усю школу, окрім їдальні. Класи матимуть освітлення для забезпечення безперервності освітнього процесу, також працюватимуть розетки – персонал школи зможе за потреби заживити необхідне обладнання для навчання.

Читайте також: З 2025 року військові отримуватимуть інклюзивні сухпайки: халяльні, кошерні та рослинні

Школи в Гостомелі та Лютіжі у 2022 році

Ліцей у Гостомелі на початку повномасштабного вторгнення став прихистком для людей, які не змогли виїхати з міста перед окупацією. Згодом у навчальний заклад зайшли окупанти, які завдали значних пошкоджень школі: нищили двері, класи, парти, викрадали техніку та спалювали навчальну літературу, зокрема підручники з історії України та української мови і літератури.  

У лютому 2022 року Лютізький ліцей опинився на межі окупованих територій. Попри те, що сам навчальний заклад не був під окупацією, він значно постраждав від обстрілів та бойових дій, які відбувалися буквально поруч. Місцеві жителі знаходили захист у шкільному укритті, ховаючись там під час атак.  

Фото: БФ Energy Act for Ukraine  

«Коли ми бачимо, як після всіх труднощів, руйнувань і втрат наші школи стають світлими острівцями енергонезалежності, — це неймовірне відчуття. Кожна панель, кожен акумулятор — це не просто технологія, це щит і надія для наших дітей. Ми вкладаємо у ці проєкти віру в те, що наша країна знову стане процвітаючою, а школи — місцем безпеки, навчання та мрій», — зазначила засновниця та директорка фонду Energy Act for Ukraine Foundation Юліана Оніщук. 

Читайте також: Фастів першим в Україні запровадив європейську модель управління відходами

Втілення проєкту

Реалізація цього проєкту стала можливою завдяки тому, що БФ отримав підтримку від Стабілізаційної платформи, програми створеної на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Ця підтримка є частиною зусиль з відновлення та зміцнення стійкості в Україні в рамках імплементаційних програм Німецького уряду, таких як Stabilisation Platform та GIZ Renewables for Resilient Ukraine (R2U).   

Octopus Energy також є партнером фонду Energy Act for Ukraine Foundation, підтримуючи проєкти встановлення систем відновлювальної енергії та систем зберігання енергії у школах і лікарнях по всій Україні. 

Про Energy Act for Ukraine Foundation

Благодійний фонд Energy Act for Ukraine Foundation надає рішення з відновлюваної сонячної енергії для шкіл та лікарень, що постраждали внаслідок російської агресії в Україні, у межах кампаній «100 сонячних шкіл» та «50 сонячних лікарень».  Фонд встановлює гібридні сонячні електростанції з системами зберігання енергії для об’єктів соціальної та критичної інфраструктури.

Нагадаємо, що Київську багатоповерхівку обладнали генератором та сонячною електростанцією.

Фото: БФ Energy Act for Ukraine  

Коментарі

Економіка і бізнес

В Україні відбудеться Business Women Summit для жінок-підприємиць

Опубліковано

21 листопада у Києві 300+ топ-підприємиць України зберуться разом на UKRAINIAN BUSINESS WOMEN SUMMIT, щоб поділитися ідеями, мотивацією та формулами успішного бізнесу.

Про це повідомляють організатори саміту HŌLDERS та «Бізнес-Конструктор».

Кому буде корисна подія

Якщо ви підприємиця та стикнулися з тим, що: 

  • не розумієте, як вести бізнес в поточних умовах; 
  • не знаєте, як досягти work–life balance в умовах постійних змін; 
  • хочете подолати страхи і сумніви, повʼязані із запуском власної справи; 
  • шукаєте якісного нетворкінгу в колі однодумиць.

Про івент

Організатори UKRAINIAN BUSINESS WOMEN SUMMIT обіцяють для підприємиць велику кількість інсайтів для розвитку бізнесу, відпочинок з користю та безліч нових знайомств офлайн.

Серед спікерок — кращі практики галузі, власниці та СЕО успішних компаній: 

  • Ірина Пістрюга;
  • Анастасія Кириленко;
  • Тетяна Вовк;
  • Анна Баум;
  • Анастасія Журавель; 
  • Яна Коломієць;
  • Антоніна Кроливець;
  • Інна Дубровіна та інші.

Підприємиці говоритимуть, як закохати в себе аудиторію і продавати на високі чеки, як турбуватись про ментальне здоровʼя, систематизувати й масштабувати бізнес та інші максимально практичні теми. 

Після виступів спікерок одразу на локації учасниць чекає афтерпаті живий виступ вокалістки Юлії Кочерги. Організатори обіцяють невимушену атмосферу для нетворкінгу та спілкування.

Читати також: В Україні стартує унікальний проєкт з переробки будівельних відходів: від руїн до екологічних матеріалів

Як зареєструватися на Business Women Summit

Саміт відбудеться в Pochayna Event Hall з 10:00 до 19:00.

Є 4 пакети участі — BUSINESS, PREMIUM, VIP i SUPERVIP. А якщо йти з подругою, то вийде ще вигідніше. Адже ви отримаєте знижку до 20% на категорії квитків Business та Premium при купівлі від 2-х квитків. 

Для участі потрібно зареєструватися за посиланням.

Читайте також: В Україні відбувся масштабний бізнес-форум: збирали на модульний будиночок для родини з Київщини

Фото обкладинки: організатори саміту

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

В Україні стартує унікальний проєкт з переробки будівельних відходів: від руїн до екологічних матеріалів

Опубліковано

Україна разом із Великою Британією та Нідерландами запускає новаторський проєкт з переробки будівельного сміття, що утворилося внаслідок війни, на енергоефективні матеріали для відбудови.

Про це повідомляють організатори проєкту.

Фото: (S3)

Про проєкт

Ініціатива під назвою «Safe, Sustainable, and Swift Reconstruction of Ukraine» (S3) об’єднала експертів із провідних університетів Великої Британії, українських закладів освіти та міжнародних компаній.

Читати також: Майже половина київських шкіл вже перейшла на сучасну систему харчування

Ключовою інновацією стане мобільна виробнича лінія для перетворення вторинного бетону на матеріали з низьким вмістом вуглецю. Це зменшить викиди CO2, сприятиме енергоефективності та круговому використанню ресурсів.

Фото: (S3)

Проєкт передбачає тестування новітніх технологій, інформування громадськості про переваги екологічного підходу та вирішення проблеми поводження з азбестом. Спільно з міжнародними партнерами Україна прагне зробити відбудову не лише швидкою, а й сталою.

Він є переможцем конкурсу InnovateUkraine, що фінансується Міністерством Великої Британії з міжнародного розвитку та підтримується Посольством Великої Британії в Україні.

Нагадаємо, що в Україні розпочинається студентський конкурс IT-проєктів.

Фото: (S3).

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Україна отримала грант у 1,35 мільярда доларів від США для гуманітарних та соціальних програм

Опубліковано

Україна отримала грант у розмірі 1,35 мільярда доларів від США. Ці кошти спрямують на фінансування пріоритетних гуманітарних і соціальних програм.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Уряд США надав фінансування через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та у координації з Міністерством фінансів США й Державним департаментом США. Вдячні нашим американським партнерам за цю підтримку», — підкреслив прем’єр.

Кошти допоможуть Україні продовжити реалізацію критично важливих програм, спрямованих на підтримку громадян, які постраждали від наслідків війни.

Нагадаємо, що Фінляндія надасть Україні до 50 мільйонів євро на відбудову: деталі співпраці.

Фото: Конгрес США.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура6 днів тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство2 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство3 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес3 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...