Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У двох лікарнях Чернігівщини встановили сонячні електростанції

Опубліковано

Електростанції працюватимуть у Корюківській центральній районній лікарні та Козелецькій лікарні інтенсивного лікування. СЕС встановив український благодійний фонд Energy Act for Ukraine Foundation разом із французькою неурядовою організацією Electriciens sans frontières.

Про це повідомили у благодійному фонді.

СЕС у Корюківській центральній лікарні

У медичному закладі встановили 60 сонячних панелей загальною потужністю 26,1 кВт. Лікарня зможе працювати автономно до чотирьох годин завдяки акумуляторним батареям ємністю 61 кВт-год.

«Важливо зауважити, що гібридна сонячна станція — це не лише екстрена допомога, завдяки її роботі заклад зможе економити більше п’яти тисяч євро щороку на рахунках за електроенергію. Також станція має важливу екологічну місію, адже завдяки її роботі за 25 років рівень викидів СО2 буде скорочено на 366 тонн»‚ — написали в Energy Act for Ukraine Foundation.

СЕС відкрили 13 грудня цього року. Наразі в лікарні працює сім стаціонарних та одне поліклінічне відділення.

Фото: Energy Act for Ukraine Foundation

Читайте також: Благодійний фонд «Твоя опора» та «Нова пошта» запустили благодійну акцію для дітей: як доєднатися

Електростанція в Козельці

У грудні також відкрили СЕС у Козелецькій лікарні інтенсивного лікування. Фахівці встановили 58 панелей потужністю 25,2 кВт, інвертор та акумулятор ємністю 61 кВт-год. За словами представників фонду, СЕС допоможе закладу:

  • економити понад п’ять тисяч євро на рік;
  • продовжувати роботу до 4,5 годин під час блекаутів;
  • за 25 років зменшити рівень викидів CO2 на 360 тонн.

Лікарня у Козельці перебувала під російською окупацією в лютому-березні 2022 року.

Детальніше про проєкт

Електростанції встановили у межах проєкту Energy Act for Ukraine Foundation «50 сонячних лікарень». Партнер фонду — компанія Octopus Energy. Також ці дві лікарні отримують підтримку від Міністерства Європи та закордонних справ Франції через його «Центр кризового реагування та підтримки» в межах проєкту Electriciens sans frontières «90 гібридних рішень для України».

Фото: Energy Act for Ukraine Foundation

Читайте також: У Києві 35 освітніх закладів отримають генератори

Довідка про Energy Act for Ukraine Foundation

Фонд встановлює гібридні сонячні електростанції з акумуляторами для об’єктів соціальної та критичної інфраструктури. БФ реалізує в Україні такі проєкти: «100 сонячних шкіл» та «50 сонячних лікарень».  

Фонд здобув відзнаку на Національному конкурсі «Благодійна Україна» в номінації «Благодійність у сфері екології та охорони навколишнього середовища» в Києві 2024 року. БФ отримав премією «Зелена ініціатива року» у Брюсселі у 2023 році, він є членом Європейської асоціації сонячної енергії Solar Power Europe, Енергетичної ініціативи Глобального договору ООН, а з початку 2024 року входить до консорціуму екологічних організацій, що реалізують проєкт «Відновлювані джерела енергії» в Україні.  

Нагадаємо, що у Львові працюють 90% світлофорів під час відключень світла.

Також ми писали про те, як забезпечити інтернет під час відключень світла: детальніше про нову технологію.

Фото: Energy Act for Ukraine Foundation

Технології

Українські інженери стали одними з переможців інноваційного хакатону НАТО

Опубліковано

Компанія DONS з України посіла третє місце на міжнародному конкурсі NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченому боротьбі з FPV-дронами на оптоволокні. Разом із двома компаніями з США, українці отримали можливість доопрацювати свої розробки у співпраці з профільними структурами НАТО.

Про це повідомили в Міноборони.

Фінал хакатону відбувся в естонському Таллінні. Участь узяли 11 команд з восьми країн: України, Данії, Італії, Канади, Литви, Польщі, США та Франції. Журі складалося з експертів Міністерства оборони України, ЗСУ, НАТО та спільного центру JATEC.

Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»

«Участь українських компаній в інноваційних хакатонах НАТО є критично важливою для прискорення розвитку мілтеку, оскільки це дозволяє синхронізувати наші технічні вимоги зі стандартами Альянсу. Через платформу JATEC ми не лише інтегруємо бойовий досвід у масштабовані рішення, але й забезпечуємо сумісність засобів для досягнення домінування на полі бою»,— зазначив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.

Цього року конкурс побив рекорд — надійшло 162 технічні пропозиції, з них 42 подали українські команди. Захід організували JATEC у партнерстві з НАТО ACT та CCDCOE.

Нагадаємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Технології

У Сумах науковці створили 3D-моделі зруйнованих обстрілами архітектурних пам’яток

Опубліковано

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.

Про це повідомили в «Суспільне Суми».

Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.

Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards

На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.

Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»

Читати далі

Технології

Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні

Опубліковано

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.

Про це пише видання Financial Times.

Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.

Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.

Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.

Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).

Фото обкладинки: AFP/Getty Images

Читати далі