Технології
Військовий безпілотник отримав модернізовану версію
В Україні розробили модернізовану версію безпілотника ACS-3 (Raybird-3), що використовується у Повітряних Силах ЗС України.
Про це повідомляє Оборонно-промисловий кур’єр.
ACS-3, який здатний долати відстань у 2500 км та вести розвідку протягом 20 годин, у 2016 році був допущений до експлуатації в армії, його можливості були перевірені під час випробувань у 2017-2018 роках, включно із роботою в умовах дії засобів радіоелектронної боротьби. Постачання комплексів Повітряним Силам розпочалось з липня 2019 року.
Оновлений ACS-3M отримав новий японський інжекторний двигун, нове програмне забезпечення та можливість встановлення нового корисного навантаження – малогабаритного радара з синтезованою апертурою. Всі ці оновлення забезпечують нові конкурентні переваги.
Зазначається, що новий двигун більш економічний та надійний. Тож висота польоту збільшилася з 3000 м до близько 4500 м. Він також має автоматичну корекцію подачі палива – економія близько 15%. Літальні апарати з новим двигуном вже були поставлені до Об’єднаних Арабських Еміратів – одного з закордонних замовників компанії.
Ще одне оновлення в модернізованому ACS-3M – з нуля написане програмне забезпечення для наземної станції управління. Його ключова «фішка» – клієнт-серверна архітектура.
Раніше у безпілотника ACS-3 було одне робоче місце, яке взаємодіяло з одним літальним апаратом. Тепер до наземної станції управління можна під’єднати будь-яку кількість літаків і навпаки – до одного літака може будь-яку кількість користувачів. Якщо до одного літака під’єднано кілька користувачів, то програма вміє розмежовувати їхні права. Так, один оператор може лише спостерігати за діями безпілотника, а інший – керувати ним.
Читайте також: Одяг без статі: 7 українських унісекс-брендів
Також в модернізованому ACS-3M інтегровано повноцінне управління камерою – для цього у користувача є додаткове вікно, на яке можна перемикатися за потреби. Тож оператору стало простіше керувати безпілотним літальним апаратом завдяки повністю графічному інтерфейсу без жодних таблиць на польотне завдання.
За словами розробника, час перебування БПЛА у повітрі залежить від маси та типу корисного навантаження. Так, з фотоапаратом безпілотник літатиме понад 30 годин, з камерою цей показник залежатиме від інтенсивності її використання та становитиме біля 20 годин.
Сьогодні компанія Skyeton готує модернізований безпілотник ACS-3M до проходження державних випробувань і прийняття на озброєння Збройних Сил України.
Читайте також: Купують і в Америці, і в ПАР. Як українські ляльки-мотанки підкорюють світ
Нагадаємо, українcька армія випробовує новий мобільний пункт управління.
Як ми писали раніше, Львівські прикордонники отримали нове обладнання.
Усі фото: armyinform.com.ua.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі