Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Одяг без статі: 7 українських унісекс-брендів

Опубліковано

Унісекс-бренди — це не тільки про однаковий одяг для жінок і чоловіків. Це про вихід за рамки, позбавлення від стереотипів, толерантність та про боротьбу за рівні права. Українські бренди крокують у ногу з часом і все більше випускають колекції унісекс-одягу. Ці речі прикрасять гардероб як жінок, так і чоловіків. Так, найголовніше — одяг вільний від стереотипів і виходить за рамки. Тому пропонуємо вам познайомитись з 7-ма гендерно-нейтральними виробниками.

Who is it? – проти дискримінації

Бренд Who is it? щодня кидає виклики суспільству і підіймає теми дискримінації та обмеження прав і свобод. Дизайнери наголошують, що їхній одяг немає статті, а тому підійде як для чоловіків, так і для жінок.

Who is it? заснований у 2014 році. І за кілька років з маленького шоу-руму перетворився на відомий на всю Україну бренд. Він – переможець конкурсу «Design It. 2016» від Vogue Ukraine та конкурсу «Design It. 2017» в категорії «Кращий молодий бренд» від Mercedes-Benz Kiev Fashion Days.

Читайте також: Де купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів

У бренду можна знайти тільки жіночі і тільки чоловічі речі. До nogender Collection увійшли базові речу унісекс: футболки, худі, світшоти, сукні та тренчі.

Де купити: сайт

Ціни: в середньому, 1500 грн.

Одяг для кожного у Your Way

“Your Way – це одяг для всіх та кожного. Неважливо якої ти статі, скільки тобі років, який розмір ти носиш, що, чи кого ти любиш і які твої вподобання, важливо лише те, ким ти є насправді”, – кажуть засновники бренду.

Бренд займається виробництвом якісного та стильного дорослого та дитячого одягу. Цікаво, що тут є величезний вибір розмірів –  з XS до 4XXL. 80% одягу Your Way – це унісекс. Тут можна придбати стильні куртки, костюми, худі та пальта. Моделі бренду однаково пасують як жінкам, так і чоловікам. В одязі, який створює бренд зручно як на роботі, так і на відпочинку. Він помітний в мегаполісі та дуже зручний у подорожах.

Де купити: Інстаграм

Ціни: в середньому, 2000 грн.

HARD KYIV – головний по жесті

“HARD – головний по жесті”, – так називає свій бренд засновник Іван Ішутін. Цей київський бренд створює жіночий, чоловічий та унісекс-одяг по унікальним лекалам з використанням якісних матеріалів та фурнітури. HARD KYIV заснований у 2014 році. З того часу асортимент бренду значно збільшився. Тут можна придбати худі, футболки, костюми, дощовики, светри та навіть білизну. Унікальні стильні моделі, яскраві принти прикрасять і жіночий, і чоловічий гардероб.

Читайте також: Кинула роботу в Лондоні та створила бізнес в Україні. Історія Марії Бондарєвої

Бренд акцентує увагу на базових універсальних моделях, які мають невеликі, але важливі модифікації. Наприклад, світшоти мають подовжені рукави з прорізами для великих пальців, щоб було тепліше в холод. У поло вкорочений жорсткий комірець, який не буде згинатися та падати, якщо носити його стійкою. У худі патч на липучці, а не пришитий, що дозволяє в будь-який момент змінити один патч на інший в залежності від уподобань.

Де купити: сайт

Ціни: футболки – 600 грн, худі – 1200 грн, дощовики – 850 грн.

Métrique натхненний нічним життям

Це український бренд, який надихається нічним життям, вулицями, мистецтвом та коміксами. Métrique відомий своїми унісекс футболками, худі та світшотами. Тут є як базовий одяг, так і моделі з іронічними та зухвалими принтами. Склад – 100% бавовна.

У колекціях переважають ексклюзивні написи і малюнки, створені вручну. А ще Métrique випустив колекцію стильних окулярів.

Де купити: сайт

Ціни: футболки – 800 грн, світшоти – 1600 грн.

Chakshyn – антистереотипний одяг

Це модний український бренд, який створили Дмитро Чаюн та Антон Якшин. Вони регулярно випускають одяг, який підходять як для жінок, так і для чоловіків. А також Chakshyn презентував антистереотипні футболки з написами «No gender anymore!», «No beauty anymore!», «No seasons anymore!».

Дизайнери шиють куртки, пальта, светри, штани, які сміливо можна назвати гендерно-нейтральними. Саме предмети верхнього одягу є найбільш впізнаваними у всій лінійці, натуральні пуховики на гусячому пуху декоровані оригінальними принтами, пальто, плащі та тренчі мають приталений силует зі складними конструкціями у верхній частині. Трикотажне полотно є основною базою для багатьох серій. Сукні і топи від Chakshyn запам’ятовуються вставками з грубого матеріалу, а око милують геометричні візерунки і квіткові малюнки. Кожна лінійка відрізняється своєрідним настроєм і емоціями. Одяг, на думку дизайнерів, повинен розкривати суть і характер людини. Нещодавно фірма Chakshyn отримала престижну нагороду World Fashion Awards, обійшовши багатьох сильних конкурентів.

Де купити: сайт

Ціни: 2000 грн.

Екосвідомий бренд RCR Khomenko

Бренд RCR Khomenko є не тільки гендерно-нейтральним, а й екосвідомим. Київська дизайнерка Яся Хоменко пропагує тему етнічної моди, використовує у роботі виключно вінтажні тканини. А також дівчина захоплюється світом секонд-хенду, часто називаючи його джерелом свого натхнення.

У RCR Khomenko можна придбати речі, які виготовлені зі старого одягу, меблевої оббивки і штор. Дизайнерка блукає по “блошиному ринку” чи секонд-хендам і шукає там речі, які потім пускає у хід. Кожна річ бренду RCR Khomenko є справді унікальною, тому що існує в одному єдиному екземплярі. Речі зроблені якісним друком і є екологічними, тому що дизайнерка не працює зі шкірою та хутром.

Читайте також: Стильно та екологічно: 7 eco-friendly брендів одягу

У асортименті магазину є сорочки з яскравими принтами-ілюстраціями, світшоти, сукні та футболки. Такий унікальний та креативний унісекс-одяг з задоволенням купують як жінки, так і чоловіки

Де купити: сайт

Ціни: сорочки – 1900 грн, світшоти – від 2000 грн, футболки – 1200 грн.

YULIA YEFIMTCHUK+ – мода часів СРСР

Речі з мотивами СРСР 1920-Х І 1980-Х років? Так, саме такий одяг створює молода дизайнерка Юлія Єфімчук. YULIA YEFIMTCHUK+ – це незалежний бренд концептуального жіночого та унісекс одягу, який відрізняється мінімалізмом, строгим кроєм та алюзією на робочу уніформу радянських трудящих. В її колекціях завжди є суворі лаконічні речі – сукні, тренчі, спідниці, куртки та комбінезони зі щільної бавовни та плащової тканини. Дизайнерка вважає, що незабаром ми взагалі не будемо акцентувати увагу на тому, чи це жіночий одяг, чи чоловічий: людству сьогодні важлива людяність.

Нещодавно бренд представив першу цифрову колекцію — капсулу “МИР”. Це сім цифрових аутфітів: жакети червоного, чорного і синього кольору, біле і чорне плаття, яке являє собою стилізацію захисного робочого халата, а також червоний плащ. Капсула, як і всі колекції української марки, сповнена відсилань до радянської естетики та ретро футуризму. Головна мета колекції – заклик до МИРУ – фізичного та духовного.

Де купити: сайт

Ціни: від 2000 грн.

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі