Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/4ejbfDARBX4?si=kSJWzY_H4u5qcnQ7SSSSSS

Суспільство

Військові з найскладнішими ампутаціями отримують сучасні біонічні протези (ВІДЕО)

Опубліковано

Український мільйонер В’ячеслав Запорожець урятував тисячі людей з-під обстрілів, а зараз допомагає військовим з найскладнішими ампутаціями. Зазвичай захисникам з високою чи подвійною ампутацією складно прилаштуватися до звичайного механічного протеза. Тому їм потрібне протезування методом остеоінтеграції — це коли імплант вживлюють у саму кістку, а далі на нього фіксують надсучасний біонічний протез. Такі операції роблять у Центрі складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки. Одне таке протезування коштує близько 25 000 євро.

Детальніше у матеріалі ШоТам!

Український мільйонер спочатку рятував цивільних, а тепер безоплатно протезує військових.

“Я всім кажу, якщо ти допомагаєш військовому, який захищає державу. І ти його не знаєш, він не твій родич, не знайомий – ось це стовідсоткова насолода. Я всіх запрошую цим займатися”, – розповідає директор Центру складного ендопротезування остеоінтиграції та біохімії В’ячеслав Запорожець.

Читайте також: 9 бізнесів з Харкова, які продовжують роботу попри обстріли

В’ячеслав у мирні часи будував торгівельні мережі в Україні та Казахстані. Коли ж росія напала у повну міць, на своїх “Лексусі” та “Нісані” вивозив людей із Бучі, Чернігова та Краматорська. А свій маєток перетворив на прихисток для переселенців.

Коли ж вперше віз людей з ампутацією, це глибоко вразило В’ячеслава.

“Перший ампутант у мене, це цивільний із Чернігова, тяжко поранені Катя, Анатолій, Сашко. Це був березень 2022 року – я вперше побачив ампутацію. А Катю я відправив у Німеччину. Після цього ми почали займатися протезуванням”, – згадує В’ячеслав.

Чоловік сконцентрувався на допомозі пораненим захисникам. Побачив, що найважче воїнам з короткими куксами, адже їм не підходять класичні протези. Разом із лікарями написав листа топовому світовому хірургу Рікарду Бранемарку. Батько Рікарда винайшов метод остеоінтеграції – коли протез вживляють прямо у кістку.

Це є порятунком при високій ампутації, але технологія складна і унікальна. В Україні такого ще не було.

“Через 10 днів приходить відповідь: “Я згоден приїхати до вас у травні 2023 року”. Ми були дуже здивовані”, – ділиться В’ячеслав.

Рікард приїхав до України не лише навчити хірургів остеоінтеграції, він також привіз три протези, які встановив безкоштовно! І сьогодні продовжує допомагати В’ячеславу та його центру.

Олександр став першим, кому в Україні зробили остеоінтиграцію лівої руки та встановили біонімічний протез. Він захищав Україну з 2015 року, і в боях за Дебальцево зупиняв собою ворожий танк. Вижив дивом, але це коштувало йому руки. Вісім років Олександр носив механічний протез, а потім його звела доля з В’ячеславом.

І тепер він має не лише надсучасну біонічну руку, а й працює у лабораторії центру біоінженером.

“Ми дивимося різні типи протезів. У нас є визначена комбінація таких протезів. Є кілька таких класних кистей рук, які мають багато функцій і ми хочемо, щоби ветерани мали найкраще”, – розповідає ветеран Олександр Зозуляк.

Антон – ще один пацієнт центру, який став його працівником і керує лабораторією біоніки. Важке поранення він отримав під Бахмутом – у нього потрійна ампутація. На Антона також чекає остеоінтеграція.

За рік існування центру більше сотні військових отримали протези. Тут провели 31 операцію такого типу. Усю допомогу – операції, підбір протезів, реабілітацію – надають безкоштовно.

“Ми з державою працюємо, де можливо по державних програмах на протезування. У нас є три постійні донори, але вони перекривають 10-20% існування. Усе інше – це франдрейзинг, соцмережі, це на жаль, банки, збори”, – ділиться В’ячеслав.

Наразі чоловік займається розширенням центру. Всі сили скеровує на пошуки коштів для цього. Бізнес він поки поставив на паузу, адже найголовніше зараз – допомога військовим.

“Зараз війна, і зараз ми можемо не заробляти. Не треба думати про комерційну складову – треба робити добро й волонтерити”, – підсумовує чоловік.

Долучайтеся до Центру В’ячеслава, адже окрім коштів потрібні реабілітологи!

Нагадаємо, Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури.

Фото: ШоТам!

Суспільство

Пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах

Опубліковано

Завдяки пасажирам, які купували «Бойовий чай» у потягах «Укрзалізниці», вдалося акумулювати 6 550 000 гривень. У межах проєкту УЗ «Залізно поруч» зібрали на три нові автомобілі для евакуації поранених з фронту.

Про це повідомили в УЗ.

Про результати збору

Нові авто отримала 54-та окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи. Ці спеціалізовані автомобілі використовуватимуть для евакуації поранених з лінії бойового зіткнення до стабілізаційних пунктів, а далі — до медичних потягів УЗ.

Передачу авто провели на території мультимодального залізничного термінального комплексу, символічно поєднавши підтримку фронту зі стратегічною логістикою. Загалом завдяки цій ініціативі військові отримали вже 12 машин.

Читайте також: Канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО)

Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

У Києві на ВДНГ створюють терапевтичний сад: що в ньому буде

Опубліковано

На території ВДНГ у Києві з’явиться терапевтичний сад — простір для зцілення, реабілітації та соціалізації людей, які постраждали від війни. Над проєктом працюють команди Big City Lab та PUPA.

Про це повідомила CEO Big City Lab Вікторія Тітова.

Для чого створюють сад

Сад стане місцем для внутрішнього відновлення через взаємодію з природою, адаптивний спорт, творчість і спільні практики. Простір створюють насамперед для ветеранів, людей із ПТСР, пацієнтів реабілітаційних центрів та їхніх родин.

Команда розробляла концепцію саду протягом п’яти місяців за участі психологів, психотерапевтів, ботаніків, ландшафтних архітекторів з ЄС і Великобританії, працівників шпиталів, волонтерів, ветеранів і членів їхніх сімей.

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі встановили останній відреставрований хрест (ФОТО)

Новий сад складатиметься з:

  • майданчика для тілесних практик, ерготерапії та адаптивного спорту;
  • зони садівничої терапії;
  • простору для арттерапії, лекцій, майстер-класів і групової роботи;
  • індивідуальних зон відпочинку;
  • окремої зони для дітей.

Проєкт реалізує ВДНГ спільно з Міністерством у справах ветеранів у межах Національної стратегії створення безбар’єрного простору за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Вікторії Тітової

Читати далі

Суспільство

13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Опубліковано

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.

Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.

Вчинок хлопця

Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.

Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.

Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу

Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.

Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Фото: фейсбук-сторінка Сумської міської ради

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка

Читати далі

Шопочитати

Культура22 години тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес1 день тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....

Суспільство4 дні тому

Писанкарка з Тернополя продає великодні набори, щоб підтримати чоловіка та його побратимів

Перед Великоднем світло у вікні квартири Ксенії горить до пізньої ночі. Жінка вкладає двох маленьких...

Суспільство7 днів тому

Плете понад 40 років: це майстер з Волині, який робить великодні кошики

«Цього мене навчив батько, якого в селі всі називали майстром, адже він мав золоті руки...