Суспільство
Військові спалили найсучасніший російський танк Т-90 «Прорив» на Донеччині (ВІДЕО)
Сили оборони України на Донеччині «мінуснули» найсучасніший російський танк Т-90 «Прорив».
По це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Також наші бійці уразили танк Т-80, броньовану машину, артилерійську систему, дві вантажівки з особовим складом та боєприпасами. Це результати ударної роти БпЛА 24 ОМБр «Рарог» за дві доби на Донецькому напрямку.
Федоров розповів, що ворожу техніку знищили за допомогою безпілотників «Вампір» і R-18. Ці літальні комплекси військовим нещодавно передали від Армії дронів.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
Про танк Т-90М
Т-90М «Прорив» — це найтехнологічніший і боєздатний танк в арсеналі російських військ. Першу партію танків відправили до складу 2-ї гвардійської Таманської мотострілецької дивізії та 1-ї гвардійської танкової армії навесні 2020 року. А на озброєнні армії перебуває приблизно 100 танків.
Танк розробляли у межах проєкту «Прорив-3». Він є модернізацією базового Т-90, який зі свого боку є модернізацією Т-72.
Танк оснастили новою вежею, потужнішим двигуном, а також багатоканальним прицілом, що дозволяє вести вогонь у будь-який час доби. Також на танк встановлюють протикумулятивні екрани та систему динамічного захисту «Релікт». Зброя — 125-мм.
Про 24 ОМБр
24-та окрема механізована бригада імені короля Данила — військове з’єднання у складі Сухопутних військ ЗСУ. Влітку 2014 року бійці бригади брали участь у боях за Красний Лиман, Лисичанськ. Із 2017 року бригада має назву короля Данила — правителя Королівства Русі, видатного державного діяча і полководця Середньовіччя.
Нагадаємо, ЗСУ знищили три групи диверсантів на човнах у гирлі Дніпра.
Також ми розповідали, як 14 бригада спалила бойовий танк окупантів Т-90М «Прорив».
Фото: Михайло Федоров.
Суспільство
Артисти Одеської національної опери з 19 вересня по 2 жовтня виступали на сценах Греції.
Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
Артисти представляли балетні вистави «Жизель» Адольфа Адана, «Баядерка» Людвіга Мінкуса та «Червону шапочку» на музику композиторів 18-20 сторіччя в знаменитій концертній залі «Мегарон».
«Масштабний гастрольний тур Одеського національного академічного театру опери та балету у Греції є наочним доказом культурного зв’язку України зі світовою цивілізацією», — зазначають у міністерстві.
Читайте також: Капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі
А 2 жовтня Одеська опера поставила сценічну кантату Карла Орфа «Carmina Burana». Під керівництвом заслуженого артиста України Ігоря Чернецького виступили майже 150 артистів. Солісти опери Аліна Ворох, Богдан Панченко та Олександр Прокопович. Вони провели виставу в одному з найстаріших театрів світу — «Іродіум».
Нагадаємо, що на Венеційській бієнале представлять оперу українських композиторів про підрив Каховської ГЕС.
Фото: вебсайт Одеської національної опери
Коментарі
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі