Суспільство
14 бригада спалила бойовий танк окупантів Т-90М «Прорив» (ВІДЕО)
Князівські воїни 14-ї механізованої бригади спалили бойовий танк окупантів Т-90М «Прорив».
Відео опублікували на фейсбук-сторінці 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.
Відзначимо, що Т-90М – це найновіша версія основного російського бойового танка, якою росіяни люблять хизуватися.
Читайте також: «Нас вважають героями, а ми просто готуємо». Як харківська піцерія Daddy’s Pizza під час війни годує містян, військових та медиків
Про 14 ОМБр
14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого — з’єднання Сухопутних військ. Підрозділи бригади були залучені до зимових боїв 2015 року за Дебальцеве. 14 жовтня 2019 року бригаді було присвоєно почесне найменування «імені князя Романа Великого». 8 березня 2022 року у бою за визволення від російських окупантів селища Макарів Київської області бійці бригади підбили шість російських танків.
Про танк Т-90М
Т-90М «Прорив» — це найтехнологічніший і боєздатний танк в арсеналі російських військ. Першу партію танків відправили до складу 2-ї гвардійської Таманської мотострілецької дивізії та 1-ї гвардійської танкової армії навесні 2020 року. А на озброєнні армії перебуває приблизно 100 танків.
Танк розробляли у межах проєкту «Прорив-3». Він є модернізацією базового Т-90, який зі свого боку є модернізацією Т-72.
Дивіться відео: Польський пекар виготовляє хліб у Бучі на Київщині
Танк оснастили новою вежею, потужнішим двигуном, а також багатоканальним прицілом, що дозволяє вести вогонь у будь-який час доби. Також на танк встановлюють протикумулятивні екрани та систему динамічного захисту «Релікт». Зброя — 125-мм.
Нагадаємо, танк 30 бригади ЗСУ влучним пострілом розгромив замасковану позицію протитанкового ракетного комплексу окупантів.
Також ми розповідали, як ЗСУ ударом Excalibur знищили рідкісний російський комплекс РЕБ «Палантин».
Фото: wikimedia.org.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі