

Суспільство
14 бригада спалила бойовий танк окупантів Т-90М «Прорив» (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Князівські воїни 14-ї механізованої бригади спалили бойовий танк окупантів Т-90М «Прорив».
Відео опублікували на фейсбук-сторінці 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.
Відзначимо, що Т-90М – це найновіша версія основного російського бойового танка, якою росіяни люблять хизуватися.
Читайте також: «Нас вважають героями, а ми просто готуємо». Як харківська піцерія Daddy’s Pizza під час війни годує містян, військових та медиків
Про 14 ОМБр
14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого — з’єднання Сухопутних військ. Підрозділи бригади були залучені до зимових боїв 2015 року за Дебальцеве. 14 жовтня 2019 року бригаді було присвоєно почесне найменування «імені князя Романа Великого». 8 березня 2022 року у бою за визволення від російських окупантів селища Макарів Київської області бійці бригади підбили шість російських танків.
Про танк Т-90М
Т-90М «Прорив» — це найтехнологічніший і боєздатний танк в арсеналі російських військ. Першу партію танків відправили до складу 2-ї гвардійської Таманської мотострілецької дивізії та 1-ї гвардійської танкової армії навесні 2020 року. А на озброєнні армії перебуває приблизно 100 танків.
Танк розробляли у межах проєкту «Прорив-3». Він є модернізацією базового Т-90, який зі свого боку є модернізацією Т-72.
Дивіться відео: Польський пекар виготовляє хліб у Бучі на Київщині
Танк оснастили новою вежею, потужнішим двигуном, а також багатоканальним прицілом, що дозволяє вести вогонь у будь-який час доби. Також на танк встановлюють протикумулятивні екрани та систему динамічного захисту «Релікт». Зброя — 125-мм.
Нагадаємо, танк 30 бригади ЗСУ влучним пострілом розгромив замасковану позицію протитанкового ракетного комплексу окупантів.
Також ми розповідали, як ЗСУ ударом Excalibur знищили рідкісний російський комплекс РЕБ «Палантин».
Фото: wikimedia.org.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Унаслідок вибухів у місті Джанкой, що на півночі тимчасово окупованого Криму, було знищено російські крилаті ракети «Калібр».
Про це повідомили в телеграм-каналі Головного управління розвідки Міноборони.
Зазначається, що крилаті ракети було знищено під час транспортування залізницею.
«Вибух у місті Джанкой на півночі тимчасово окупованого Криму знищив російські крилаті ракети “Калибр НК” під час їхнього транспортування залізницею», – йдеться в повідомленні.
У розвідці уточнили, що знищені крилаті ракети призначені для пусків з надводних кораблів російського чорноморського флоту. Дальність ураження такої зброї – понад 2500 тисячі кілометрів по наземних цілях та 375 кілометрів – по морських.
«Загадкова “бавовна” продовжує процес демілітаризації росії та готує український півострів Крим до деокупації», – додали в ГУР.
Напередодні заяви ГУР у мережі з’явилися відео, ймовірно, з роботою російських систем протиповітряної оборони.
Про знищені ракети
Калібр – це сімейство крилатих ракет, розроблених російським конструкторським бюро Новатор. Публіці ракети сімейства Калібр були вперше представлені на Міжнародному авіаційно-космічному салоні в 1993 році (МАКС-93), який проходив у РФ.
Ракети розроблялися переважно як озброєння для підводних човнів та кораблів. Однак існують і варіанти пуску ракет з бойових літаків (Калібр-А) та наземних пускових установок.
Читайте також: «Кримом усе почалося, Кримом має й закінчитися». Дев’ять років спротиву окупації півострова в історіях киримли
Згідно з інформацією із відкритих джерелах, дальність стрільби ракетами Калібр по морських цілях досягає 375 км, а по наземних – 2 600 км. Особливістю крилатих ракет Калібр є можливість польоту на малих висотах, що ускладнює роботу для протиповітряної оборони (ППО).
Нагадаємо, країни Європейського Союзу закуплять 1 млн снарядів для України.
Фото: forbes.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська студія ZikZak Architects показала проєкт реконструкції школи для українських дітей у передмісті Варшави, в Польщі.
Про це компанія повідомила на своїй сторінці у фейсбук.
Архітектори зазначають, що їхнє головне завдання – створити максимально комфортний інноваційний простір для навчання й дозвілля майбутніх школярів.

«Перед нами стоїть велика відповідальність, адже дизайн інтер’єру освітнього закладу безпосередньо впливає на ефективність навчання та зацікавленість учнів у здобутті знань», – кажуть у компанії.
Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA

Відомо, що наразі команда архітектори замірюють приміщення й формують концепцію внутрішнього середовища школи.
Ремонтні роботи планують завершити до вересня 2023-го. У ZikZak зазначають, що дизайн інтерʼєру над яким вони працюють, безпосередньо впливатиме на ефективність навчання і зацікавленість школярів.
Нагадаємо, у Києві на Оболоні стартувало будівництво приватної школи з поглибленим вивченням IT-наук.
Також ШоТам розповідав, як учитель із Донеччини облаштував школу в себе вдома.
Фото: facebook.com/ZIKZAKarchitects
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Агентство ООН у справах біженців поновило реєстрацію на отримання грошової допомоги для переселенців і людей, які постраждали від війни проти України.
Про це повідомили на сайті агентства ООН у справах біженців.
Зазначається, що українці зможуть отримувати 2200 гривень на місяць. Гроші впродовж трьох місяців виплачуватимуть кожному з членів родини, яка подала заявку.
Для кого
Подати заявку на отримання грошової допомоги можуть:
- ВПО після 24 лютого 2022-го;
- люди, які постраждали після початку повномасштабного вторгнення у Дніпропетровській, Полтавській, Одеській, Запорізькій, Кіровоградській, Черкаській, Харківській, Чернігівській і Сумській областях;
- родини, де є одна чи декілька людей з інвалідністю;
- сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками.
Читайте також: «Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини?
Повідомляється, що допомогу можуть отримати люди, які раніше не отримували грошові виплати від міжнародних організацій і мають дохід на місяць, менший за 5400 гривень. Пріоритетно розглядатимуть заявки найбільш незахищеним верств населення.
Як подати заявку
Заявку потрібно подати офлайн. Це можна зробити або в пунктах збору даних в областях, або ж звернутися до мобільної групи. Повний список адрес можна знайти на сайті.
Із собою потрібно мати: документ, який посвідчує особу; ідентифікацій код; свідоцтво про народження дітей (які також отримуватимуть допомогу); номер банківської картки; будь-які документи, які підтверджують приналежність до категорії вразливості.
Під час реєстрації мають бути присутні всі члени родини, єдиним виключенням є люди, які не можуть приїхати через стан здоровʼя.
Нагадаємо, у Чернівецькій області організаціям, які безоплатно прихистили переселенців, з обласного бюджету будуть частково виплачувати витрати на комунальні послуги.
Крім того, в Івано-Франківській громаді виділили приблизно 80 соток землі на будівництво соціального житла для переселенців. На них планують збудувати 12 п’ятиповерхівок.
Фото: facebook.com/UNHCRKyiv