Суспільство
Вірші Костенко та пісні Павліка: п’ять брендів, які створюють одяг з крутими принтами
За запитом «купити футболку» гугл за 2 секунди пропонує 11 мільйонів результатів. Очі розбігаються: базові, у стилі 90-х, ручної роботи. Будь-якого відтінку: зеленого, жовтогарячого чи кольору ока дракона. У результаті — двадцять вісім переглянутих сайтів, і око, що тіпається. Така сама ситуація, коли потрібен чохол для телефону чи екоторбинка.
Бо часом хочеться не просто базову білу футболку і чорний чохол, а щось цікавіше. Щось таке, що буде відображати людину як особистість.
Тому пропонуємо вам добірку з 5 небанальних брендів, у яких мерч із написами українською.
1. Theytoldme_shop — поради для всіх і кожного
Як каже автор бренду: “Це банальні поради, які ти чуєш кожного разу, погоджуєшся та киваєш, а треба було роздрукувати та повісити на стіну”. Наприклад “Ніколи не здавайся! Позорся до кінця”, “Спитай себе: а нахіба?”, “Вчи історію. Як вип’єш, то треба про щось балакати” та “Слухай маму. В тебе буде менше кльових історій, але більше пальців”.
Все починалося зі сторінки в інстаграмі, де публікували поради. Потім їх почали друкувати на мерчі. Спочатку лише футболки. Потім додалися екоторби, світшоти, горнятка… І ще багато всього (навіть солодощі та трекери звичок).
Читайте також: Худі від українських брендів: 7 стильних варіантів
Також на сайті магазину є блог. Там можна прочитати 10+1 пораду від тату-майстра, що б репер порадив собі 15-річному, 16 порад про цуциків і котиків, про плагіат, патріархат — та про все-все-все.
Ціни: екоторба — 200 грн, футболка — 350 грн
Де придбати: сайт
2. Nichogo sviatogo — український андеграунд
Ще за часів Революції Гідності автор бренду, художник Віталій Дмитрук, створив ескізи перших принтів.
“Тоді принти не вписувалися в концепцію моєї основної творчості, і я відклав їх «в довгий ящик». Але в якийсь момент, кілька років тому, мені банально захотілось свіжого одягу, а нічого і близько схожого по духу в маркетах я не знайшов. Тому вирішив зробити сам. Тут і знадобились ескізи. Так все і почалося”
В асортименті є футболки, світшоти, екоторби. Також до літа в крамничці можна придбати кепку чи панаму.
“У нас є принт “ni obicyanok, ni probachen’ ”, і ми навіть трохи здружились з Віктором Павліком.” — розповідає автор бренду.
А ще в крамничці можна придбати речі із надписами “nichogo sviatogo”, “i smih, i grih”, і “Isys krutyi chuvak”. Словом, там знайдете авторські принти, відсутність табу та hardcore.
“А взагалі, наш бренд об‘єднує. Це зріз людей з певним типом мислення і здоровою самоіронією” — говорить автор бренду.
Ціни: футболка — від 350 грн, панама — 290 грн.
Де придбати: Інстаграм, Фейсбук
3. Kvartyra23 – пісні і в душі, і на мерчі
Крамничка, що доповнює інстаграм-сторінку, яка популяризує українські пісні та поезію.
“На парах малювали цитати з пісень в блокнотах, а тепер вирішили це зробити в діджитал-форматі. — говорить Дарка Самчич, співзасновниця бренду. — Виставляємо всі пісні, які знаходимо у наших спогадах. А коли закінчується свій плейлист, то є море друзів, які тобі допоможуть”
Тут можна придбати речі із цитатами з українських пісень та віршів. В асортименті є екоторби та чохли для телефону. Із одягу — футболки, худі та світшоти (утеплені або ні).
Читайте також: Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей
Тут можна придбати речі з написом “Крізь сльози сміятись”, “А що серце кохає, бо гаряче, мов жар”, “Красива жінка незаміжня”. Або світшот зі світлиною Чорновола та підписом “Бо плач не дав свободи ще нікому. А хто борець — той здобуває світ”. Тому якщо бажаєте собі, наприклад, екоторбу зі словами “Кохайтеся, чорнобриві” — вам точно треба заглянути на сторінку kvartyra23. Асортимент можна побачити в закріплених історіях на інстаграм-сторінці.
Ціни: екоторба — 270 грн, чохол для телефону — 230 грн.
Де придбати: Інстаграм
4. Marmurstore — закликають бути вільними, як Стус.
А ще мужніми, як Леся та люблячими, як Симоненко. І мудрими, як Франко. «Marmur» популяризує літературу України.
Крамниця одягу та аксесуарів із цитатами українських класиків. Це молодий бренд, якому трохи більше 2 років. Починалося все з продажу футболок та екоторб, та зараз асортимент розширився. Тепер ви можете придбати також худі або світшот. А ще чохол для телефону, наліпки, чашку, а до неї — чай. Або блокнот чи постер.
А ще можна замовити таємний бокс: ви обираєте, які речі туди покласти, але який на них буде принт — дізнаєтеся лише коли отримаєте посилку.
Також можна зробити індивідуальне замовлення. Наприклад, ви хочете футболку із цитатою Жадана «Втрачати голову розумніше в перевірених місцях», а її немає в асортименті? Для вас створять персональний принт, надрукують та надішлють.
Автори “Мармур” організували «Тур поезії Україною». Вони планують відвідати 24 міста та читати поезію на центральних площах. Також на інстаграм-сторінці бренду кожен тиждень присвячують певному діячеві літератури: публікують вірші, біографію, цікаві факти. Тож, якщо любите таке — вам до «Marmurstore»
Ціни: екоторбинка — 220 грн, футболка — 400-450 грн.
Де придбати: Інстаграм
5. Kripak.magazine — дизайн, сарказм та попкультура
Це інтернет-журнал у артформаті. Автори фантазують, що було б, якби Леонардо ді Капріо був українцем, та знімався в кіноверсії “Кайдашевої сім’ї”. Або вигадують історії про життя Ілона Маска на Львівщині чи Дедпула, який пасе ягнят за селом.
Kripak.magazine має мерч — чохли для телефонів із дизайнами з журналу. Наприклад: “Кохайтеся чорнобриві, та не з мудаками”, “Реву та стогну”, “Гуманітарії не плачуть, бо не мають сліз”. Також на чохлах друкують арти, де Ілон Маск з бандурою, ДіКапріо з вусами Шевченка та інші — їх можете побачити на сторінці журналу в інстаграмі.
Читайте також: Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів
Kripak.magazine зробили інтеграцію з Marmurstore, і в результаті асортимент розширився. Тепер ви можете обрати принт, і його надрукують на речі, яку оберете: на футболці, світшоті чи екоторбі. Для цього зайдіть на сторінку Marmurstore (посилання є в описі профілю журналу), і в закріплених історіях оберіть розділ “MRMR×KRIPAK”. У ньому — мерч, який шукали.
Ціни: чохол для телефону — 200 грн, футболка — 450 грн.
Де придбати: Інстаграм
Авторка: Анна Чулінда
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі