Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вірші Костенко та пісні Павліка: п’ять брендів, які створюють одяг з крутими принтами

Опубліковано

За запитом «купити футболку» гугл за 2 секунди пропонує 11 мільйонів результатів. Очі розбігаються: базові, у стилі 90-х, ручної роботи. Будь-якого відтінку: зеленого, жовтогарячого чи кольору ока дракона. У результаті — двадцять вісім переглянутих сайтів, і око, що тіпається. Така сама ситуація, коли потрібен чохол для телефону чи екоторбинка. 

Бо часом хочеться не просто базову білу футболку і чорний чохол, а щось цікавіше. Щось таке, що буде відображати людину як особистість.

Тому пропонуємо вам добірку з 5 небанальних брендів, у яких мерч із написами українською.

1. Theytoldme_shop — поради для всіх і кожного

Як каже автор бренду: “Це банальні поради, які ти чуєш кожного разу, погоджуєшся та киваєш, а треба було роздрукувати та повісити на стіну”. Наприклад “Ніколи не здавайся! Позорся до кінця”, “Спитай себе: а нахіба?”, “Вчи історію. Як вип’єш, то треба про щось балакати” та “Слухай маму. В тебе буде менше кльових історій, але більше пальців”. 

Все починалося зі сторінки в інстаграмі, де публікували поради. Потім їх почали друкувати на мерчі. Спочатку лише футболки. Потім додалися екоторби, світшоти, горнятка… І ще багато всього (навіть солодощі та трекери звичок).

Читайте також: Худі від українських брендів: 7 стильних варіантів

Також на сайті магазину є блог. Там можна прочитати 10+1 пораду від тату-майстра, що б репер порадив собі 15-річному, 16 порад про цуциків і котиків, про плагіат, патріархат — та про все-все-все.

Ціни: екоторба — 200 грн, футболка — 350 грн

Де придбати: сайт

2. Nichogo sviatogo — український андеграунд

Ще за часів Революції Гідності автор бренду, художник Віталій Дмитрук, створив ескізи перших принтів. 

“Тоді принти не вписувалися в концепцію моєї основної творчості, і я відклав їх «в довгий ящик». Але в якийсь момент, кілька років тому, мені банально захотілось свіжого одягу, а нічого і близько схожого по духу в маркетах я не знайшов. Тому вирішив зробити сам. Тут і знадобились ескізи. Так все і почалося”

В асортименті є футболки, світшоти, екоторби. Також до літа в крамничці можна придбати кепку чи панаму. 

“У нас є принт “ni obicyanok, ni probachen’ ”, і ми навіть трохи здружились з Віктором Павліком.” — розповідає автор бренду. 

А ще в крамничці можна придбати речі із надписами “nichogo sviatogo”, “i smih, i grih”, і “Isys krutyi chuvak”. Словом, там знайдете  авторські принти, відсутність табу та hardcore.

“А взагалі, наш бренд об‘єднує. Це зріз людей з певним типом мислення і здоровою самоіронією” — говорить автор бренду.

Ціни: футболка — від 350 грн, панама — 290 грн.

Де придбати: Інстаграм, Фейсбук

3. Kvartyra23 – пісні і в душі, і на мерчі

Крамничка, що доповнює інстаграм-сторінку, яка популяризує українські пісні та поезію. 

“На парах малювали цитати з пісень в блокнотах, а тепер вирішили це зробити в діджитал-форматі. — говорить Дарка Самчич, співзасновниця бренду. — Виставляємо всі пісні, які знаходимо у наших спогадах. А коли закінчується свій плейлист, то є море друзів, які тобі допоможуть”

Тут можна придбати речі із цитатами з українських пісень та віршів. В асортименті є екоторби та чохли для телефону. Із одягу — футболки, худі та світшоти (утеплені або ні). 

Читайте також: Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей

Тут можна придбати речі з написом “Крізь сльози сміятись”, “А що серце кохає, бо гаряче, мов жар”, “Красива жінка незаміжня”. Або світшот зі світлиною Чорновола та підписом “Бо плач не дав свободи ще нікому. А хто борець — той здобуває світ”. Тому якщо бажаєте собі, наприклад, екоторбу зі словами “Кохайтеся, чорнобриві” — вам точно треба заглянути на сторінку kvartyra23. Асортимент можна побачити в закріплених історіях на інстаграм-сторінці.

Ціни: екоторба — 270 грн, чохол для телефону — 230 грн.

Де придбати: Інстаграм

4. Marmurstore закликають бути вільними, як Стус.

А ще мужніми, як Леся та люблячими, як Симоненко. І мудрими, як Франко. «Marmur» популяризує літературу України. 

Крамниця одягу та аксесуарів із цитатами українських класиків. Це молодий бренд, якому трохи більше 2 років. Починалося все з продажу футболок та екоторб, та зараз асортимент розширився. Тепер ви можете придбати також худі або світшот. А ще чохол для телефону, наліпки, чашку, а до неї — чай. Або блокнот чи постер.

А ще можна замовити таємний бокс: ви обираєте, які речі туди покласти, але який на них буде принт — дізнаєтеся лише коли отримаєте посилку. 

Також можна зробити індивідуальне замовлення. Наприклад, ви хочете футболку із цитатою Жадана «Втрачати голову розумніше в перевірених місцях», а її немає в асортименті? Для вас створять персональний принт, надрукують та надішлють.  

Автори “Мармур” організували «Тур поезії Україною». Вони планують відвідати 24 міста та читати поезію на центральних площах. Також на інстаграм-сторінці бренду кожен тиждень присвячують певному діячеві літератури: публікують вірші, біографію, цікаві факти. Тож, якщо любите таке — вам до «Marmurstore»

Ціни: екоторбинка — 220 грн, футболка — 400-450 грн.

Де придбати: Інстаграм

5. Kripak.magazine — дизайн, сарказм та попкультура

Це інтернет-журнал у артформаті. Автори фантазують, що було б, якби Леонардо ді Капріо був українцем, та знімався в кіноверсії “Кайдашевої сім’ї”. Або вигадують історії про життя Ілона Маска на Львівщині чи Дедпула, який пасе ягнят за селом.

Kripak.magazine має мерч — чохли для телефонів із дизайнами з журналу. Наприклад: “Кохайтеся чорнобриві, та не з мудаками”, “Реву та стогну”, “Гуманітарії не плачуть, бо не мають сліз”. Також на чохлах друкують арти, де Ілон Маск з бандурою, ДіКапріо з вусами Шевченка та інші — їх можете побачити на сторінці журналу в інстаграмі.

Читайте також: Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів

Kripak.magazine зробили інтеграцію з Marmurstore, і в результаті асортимент розширився. Тепер ви можете обрати принт, і його надрукують на речі, яку оберете: на футболці, світшоті чи екоторбі. Для цього зайдіть на сторінку Marmurstore (посилання є в описі профілю журналу), і в закріплених історіях оберіть розділ “MRMR×KRIPAK”. У ньому — мерч, який шукали.

Ціни: чохол для телефону — 200 грн, футболка — 450 грн.

Де придбати: Інстаграм

Авторка: Анна Чулінда

Коментарі

Суспільство

На Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО)

Опубліковано

Гуртожиток відкрили у селі Дорогинка, що знаходиться у Фастівському районі. У ньому житимуть сім родин.

Про це повідомили на сайті Київської обласної військової адміністрації.

Родини житимуть у п’яти двокімнатних помешканнях, одному трикімнатному та одному однокімнатному. Їх обладнали меблями та побутовою технікою. У гуртожитку збудували два санвузли, кухню та зону відпочинку.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: На Київщині побудували міст за сучасними технологіями, який має сонячні панелі (ФОТО)

У нових квартирах житимуть сім’ї з таких областей:

  • Запорізької;
  • Дніпропетровської;
  • Донецької;
  • Сумської;
  • Херсонської.

У КОВА додали, що це житло надали без будь-яких термінів проживання.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

Підтримка ВПО на Київщині

Цей проєкт реалізовували за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та благодійної організації «Благодійний фонд РОКАДА».

Також у Київській області вже реалізували кілька спільних проєктів для розміщення тих, хто покинув свій дім через війну. В Ірпені, Богуславі та Сквирі реконструювали гуртожитки, а в селах Бориспільського, Бучанського та Фастівських районів переобладнали помешкання для проживання родин. На сьогодні створили 500 нових місць для поселення ВПО.

Нагадаємо, що в чотирьох громадах Київщини запрацювали соціальні хаби: що отримають відвідувачі.

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі