Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відпочинок в Україні: 8 незвичайних місць на Чернігівщині

Опубліковано

Чернігівщина. Незвичайний край з давньою історією та прекрасними краєвидами. Чернігівська область славиться красою і зачарованою Десною. І мова не тільки про повість Олександра Довженка. Десна є справжньою перлиною області. І хоча Чернігів знаходиться всього за 150 км від столиці, про унікальність цієї області мало хто знає. Але тут є багато незвичайних місць, куди варто поїхати кожному цього літа. Тож, сідайте зручніше і знайомтесь ближче з Поліським краєм.

1. Еко-готель на хуторі Ворона

Тут можна відпочити тілом та душею, тут панує справжня природна гармонія – чисте повітря, озеро Ворона, у якому можна покупатись і порибалити, місця для прогулянок у лісі та багато іншого.

Еко-готель побудований в Чернігівській області Борзнянського р-ну, на хуторі Ворона. Це 130 км. від Чернігова та 150 км. від Києва. Готель розташований на березі о. Ворона (7 км. довжину, середня глибина 6-7м.) З іншої сторони готель оточений лісом і лугом.

І тут вас зовсім не будуть тривожити інші люди – на хуторі залишилось всього дві хати. Відсутність людей та парканів створює неповторне єднання з природою.

 

Читайте також: Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області

Крім цього, на хуторі є господарство, тому тут можна насолодитись екологічно чистими продуктами

Як дістатись: краще їхати власним автомобілем до села Сидорівка, а звідти ще пройти 6 км. по луговій дорозі. 

2. Парк природи Беремицьке

Якщо хочете чудово відпочити, то далеко їхати не потрібно, тому що справжній парк дикої природи, де мешкають тарпани, косулі, зайці та олені, знаходиться зовсім поруч від столиці. Йдеться про молодий парк “Беремицьке”, розташований в Козелецькому районі Чернігівської області.У 2017 році тут почали відтворювати рослинність і тваринний світ на принципах поширеного в Європі так званого “ревайлдингу” (природоохоронна ідеологія, що популяризує створення природних парків, де відбувається повне відновлення природної екосистеми).

На території парку можна побачити таких тварин як тарпаноподібні коні, лосі, дикі кабани, олені, козулі, сайгаки і багато інших тварин. Відвідувачі парку мають змогу зупинитись у будиночку та наметовому кемпінг-парку, приготувати їжу в зоні для пікніків, відвідати зоопарк міні тварин та музей диких котів.

Як дістатись: найкраще їхати своїм авто – тоді на дорогу піде трохи більше години з Києва, потрібно буде їхати трасою Т1008.

3. Кар’єр у Путивську 

У Новгород-Сіверському районі розташоване невелике село Путивськ, якому вже більше півстоліття. Саме тут є мальовничий крейдяний кар’єр. Він утворився в результаті розмиву породи дощами, талими та ґрунтовими водами. Путивський крейдяний кар’єр лежить в межах одного із найпотужніших в Україні пластів крейди, товщина якого сягає 40-45 метрів, а об’єм крейдяних порід – 6 мільйонів тонн.

Кажуть, що кілька років тому тут був океан, у якому жили морські істоти. Вони відмирали, а рештки опускалися на дно і кам’яніли. Тепер туристи постійно знаходять у крейдяних породах цих морських істот і беруть їх собі як сувенір. У краєзнавчому музеї Новгород-Сіверського є навіть скелети, зуби та бивні мамонтів. Їх знаходили біля кар’єру, ближче до поселення юхнівської культури.

Читайте також: Де провести вихідні? Сім незвичайних місць Рівненщини, про які ви не чули

Якщо ми справді хочете відпочити від міського шуму та метушні, то їдьте саме сюди. Крім неймовірних краєвидів, тут ви можете насолодитись парним домашнім молоком та запашним медом з тутешньої пасіки. Трохи південніше знаходиться ботанічний заказник, площа якого становить 150 гектарів. На його території росте понад півтори сотні видів різних рослин.

Як дістатись: дорога на автобусі з Києва до Новгорода-Сіверського забере у вас близько п’яти годин. Далі до села Путивськ можна дістатися на рейсових автобусах або попутних автомобілях.

4. Озеро Підкова, або Підкова щастя

У Коропському районі є незвичайне озеро Підкова. Свою назву воно отримало завдяки цікавій формі – підкові. А ще це озеро називають Підкова щастя. Кажуть, що якщо скупатися в ньому, то це приверне щасливі події у ваше життя.

Озеро Підкова розташоване в межах Мезинського національного природного парку. Він став відомим на всю країну після того, як у його межах було знайдено стоянку первісних людей.

Тут можна чудово відпочити та покупатись у річці Десна. А ще це чудове місце для риболовлі і мальовничий куточок для сплаву на байдарках.

Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

Мезинський парк є справжнім природним зоопарком. Тут можна зустріти їжаків, зайців, борсуків, горностаї, косуль, лелек.

Як дістатись: Найкраще їхати в Мезинський парк власним транспортом, зі сторони Чернігова (траса Р12 Київ-Чернігів-Новгород Сіверський) або через смт Короп.

5. Готичний міст садиби Галаганів

Чернігівщина здавна славиться своїми архітектурними пам’ятками. У селі Сокиринці є одна з небагатьох збережених частин садиби Галаганів – руїни кам’яного мосту. Міст знаходиться в заростях старовинного парку і колись вів прямо з садиби до берега великого ставка.

Міст був побудований на початку XIX століття за проєктом відомого в ті часи архітектора Дубровського. У ті часи прилуцький полковник Галаган володів цими землями і саме він замовив будівництво палацового комплексу. Сам палац і навколишні його будівлі побудовані в стилі класицизму. А ось при зведенні моста архітектор скористався канонами готичного стилю. Міст виконаний з каменя. Він має три арки і спирається на чотири триярусних пілонів. Від палацу залишились лише руїни, проте і вони дозволяють відчути всю велич тогочасної архітектури.

Як дістатись: з Києва в селище Сокиринці треба їхати по трасі Київ – Суми (Н-07) через Прилуки. Далі по трасі ще близько 30 км до повороту на село Сокиринці.

6. Місце для відпочинку душею – село Радуль

Ще одна перлина Чернігівщини – село Радуль, яке знаходиться на відстані трохи більше ніж 200 кілометрів від Києва, 55 – від Чернігова.

Це місце називають краєм землі, бо до нього веде всього одна дорога. Навколо ліси, болота та Дніпро, а за ними Білорусь. Тут навіть місцеві спілкуються на власному діалекті, вкраплюючи у побутову розмову слова країни-сусідки.

Кажуть, що назва села Радуль походить від слова “радість”. Саме це відчували першопоселенці старовіри коли знайшли тихе місце і врятувалися від переслідувань царської влади.

Читайте також: Страшно красиво: 9 містичних місць в Україні

Так, село сьогодні занепадає і молодь звідси виїжджає. Але тут можна відчути справжній спокій та затишок і повне злиття з природою як вдень, так і вночі. За 60 км від Радуля є село Олешня, яке славиться своїми Голубими Озерами. Тому можна заїхати на відпочинок і сюди.

Як дістатись: їхати краще власним автомобілем автошляхом М01 та Т2561.

7. Макошине – поселення древніх слов’ян

Селище Макошине належить до стародавніх слов’янських поселень.У стародавні часи тут було велике місто-укріплення Хоробор. Кажуть, що свою назву селище отримало на честь богині родючості і достатку Макош, якій поклонялись жінки.

Селище має багато місць історичного значення. Під час Другої світової війни Макошине було важливою станцією, на якій розміщується міст через Десну. Колись тут знищили ціле єврейське поселення і велась жорстока боротьба з загарбниками.

Проте, насамперед, відвідати це селище варто через незвичайну природу та неймовірну Десну. Тут є кілька пляжів, куди щороку з’їжджаються сотні відпочивальників з різних міст. Білий пісок, річка та прекрасні пейзажі – те, що треба для відпочинку якомога далі від міської метушні. Радимо їхати сюди саме з наметами, щоб чудово провести свій час.

Як дістатись: власним авто потрібно доїхати до районного центру Мена, а звідти проїхати ще 10 км. Якщо їхати громадським транспортом, то з Києва ходять електрички у Бахмач, звідки можна пересісти на ще одну електричку, яка довезе прямо до селища.

8. Батурин – остання гетьманська столиця

Чи знали ви про те, що Батурин був столицею України при 4- гетьманах? Саме тут творили українську історію Дем’ян Многогрішний, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Кирило Розумовський. Тому, якщо ви хочете проникнути в атмосферу тих часів, вам варто відвідати місто Батурин.

Тут є багато архітектурних пам’яток, які мають величезне значення для історії Україні. Одна з таких – Батуринський палац запорізького гетьмана Кирила Розумовського. Збудований в середині XVIII століття Квасовим і повністю перебудований в 1799-1803 роках за проєктом Камерона. На початку 21 століття напівзруйнований палац реконструювали як унікальну спадщину української державності.

Читайте також: Де подорожувати в Україні? 6 містичних замків та фортець

А ще тут є дерев’яна фортеця, де з 1669 по 1708 роки розташовувалася укріплена резиденція Многогрішного, Самойловича, Мазепи. Тут був кам’яний гетьманський будинок і дерев’яна Воскресенська церква, в’їзні ворота і три вежі. Цитадель Батуринської фортеці межує з великим парком. Однією з головних його пам’яток вважають Пам’ятний Хрест жертвам Батуринської трагедії, знайдений при розкопках і встановлений 2004 року

Як дістатись: найкраще їхати своїм автомобілем одразу до Батурина. Але є варіант дістатись і громадським транспортом: з Києва чи Чернігова можна доїхати електричкою до Бахмача чи Конотопа, а звідти – автобусом до Батурина.

09.07.2020
Реклама

Суспільство

Українська біатлоністка здобула срібло на Кубку світу

Опубліковано

Українська біатлоністка Юлія Джима виборола для нашої збірної першу медаль у гонці Кубка світу, пише kyiv.media.

Зазначається, що у четвер, 21 січня, в італійському Антгольці під час жіночої індивідуальньої гонки Джима здобула срібло.

Читайте також: Українка стала найкращою дзюдоїсткою світу

30-річна спортсменка закрила всі 20 мішеней і посіла друге місце. Вона програла тільки австрійці Лізі Терезі Гаузер, яка здобула дебютну перемогу в кар’єрі. Замкнула трійку призерок француженка Анаіс Шевальє-Буше.

 

Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»

“Джима – єдина біатлоністка в цій гонці, яка обійшлася без промахів. Гаузер і Шевальє-Буше заробили по хвилині штрафу, але були швидшими на лижні. Срібна медаль Джими – перша нагорода збірної України в цьому сезоні на Кубку світу”, – зазначено у повідомленні.

Завдяки успішному виступу Юлія Джима пройшла кваліфікацію до гонки з масовим стартом, що відбудеться у суботу, 23 січня.

Нагадаємо, Львівський велосипедний клуб потрапив у п‘ятірку найкращих у Європі.

Як ми повідомляли раніше, українка потрапила в трійку найкращих футбольних арбітрів світу.

Усі фото: kyiv.media.

Читати далі

Суспільство

Київські лісівники показали, як підгодовують диких козуль (ФОТО)

Опубліковано

У КП «Дарницьке лісопаркове господарство» в Києві триває підгодівля диких тварин, працівники лісництва проводять викладку кормів у спеціально відведених місцях.

Про це пише Вечірній Київ.

Зазначається, що найчастіше до годівниць приходять козулі. Їх «впізнають» за слідами на снігу, а от фотографій тварин немає — надто вони полохливі. Наближення людини чують здалека, і тікають.

Фото: facebook.com/dlpg.kyiv.ua

Найбільшу (до 70%) частку в кормовому раціоні сарни (так ще називають цих маленьких оленів) складають трав’янисті рослини. З дерев і чагарників найчастіше об’їдає осику, вербу, горобину, липу, березу, дуб, ясен. Взимку іноді годується хвоєю молодих сосен, але на відміну від оленя й лося не їсть кору, тому із задоволенням пригощаються «віниками», які для них готують люди. Цікаво, що козулі, які приходять до годівниць Дарницького лісництва, більше люблять саме березові віники.

 

Читайте такожЧитати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart

Також для копитних тварин залишають штучні солонці — використовують спеціальну брикетовану сіль-лизунець для того, щоб копитні могли поповнити дефіцит натрію та кальцію.

Фото: facebook.com/dlpg.kyiv.ua

Про диких тварин на Київщині

Екологи стверджують, що фауна у місті і довколишніх лісах почуває себе досить непогано. Русанівку й Гідропарк уподобали хазяйновиті бобри, а Воскресенські сади та місцевість поблизу проспекту Свободи — лосі та косулі.

У Національному природному парку «Голосіївський» повідомляють, що у них основна концентрація великих тварин — у Конча-Заспі, на території Лісниківського відділення парку. Тут живуть лосі, кабани, борсуки, козулі, лисиці, зайці та кабани.

Читайте такожЯк один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»

Нагадаємо, на Тернопільщині сфотографували стадо плямистих оленів.

Як ми повідомляли раніше, у Києві в локдаун тварин із притулку привозитимуть новим господарям безкоштовно.

Головне фото: shostka-flora.in.ua.

Читати далі

Суспільство

Судноплавна компанія запускає в Україні контейнерні поїзди

Опубліковано

Судноплавна компанія Hapag-Lloyd запускає блок-поїзди в Україні, які курсуватимуть з Одеси до Києва, Дніпра і Харкова.

Про це пише ЦТС з посиланням на повідомлення комерційного директора підрозділу Hapag-Lloyd AG Med Agents Катерини Ковиляєвої.

Читайте такожКілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном

Згідно з опублікованою інформацією, з Одеського порту поїзди вирушатимуть тричі на тиждень. Блок-поїзд матиме від 30 до 45 платформ.

 

Довідка

У 2020 році територією України перевезли понад 425 тис. TEU ( TEU – двадцятифутовий еквівалент), що на 10,7% більше показників 2019 року. При цьому в складі контейнерних поїздів було транспортовано 230 тис. TEU – на 41% більше, ніж роком раніше.

Читайте такожЯк заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка

Нагадаємо, Укрзалізниця торік придбала 28 нових пасажирських вагонів.

Як ми повідомляли раніше, Донецька залізниця відремонтувала 133,16 км колії.

Усі фото: cfts.org.ua.

Читати далі