Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
49329083 2401004489926951 5092456857881018368 n 49329083 2401004489926951 5092456857881018368 n

Суспільство

7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі

Опубліковано

Кількість відходів росте величезними темпами і з’являється все більше ініціатив пов’язаних з другим життям старих речей. Таке поняття як upcycling становить філософію багатьох закордонних брендів, які створюють одяг, аксесуари, домашній текстиль та інші речі з вторинної сировини. До них вже приєдналися і українські виробники. Те, що ми викидаємо на смітник, тим самим забруднюючи довкілля, для дизайнерів є джерелом натхнення на створення нових речей.

Пропонуємо вам почитати підбірку українських брендів, які дарують старим речам нове життя.

RCR Khomenko – сорочки з старого одягу та штор

RCR Khomenko – еко-марка, заснована київською дизайнеркою Ясею Хоменко. Дівчина пропагує тему етичної моди, використовує у роботі виключно вінтажні тканини і щиро захоплюється світом секонд-хенду, часто називаючи його джерелом свого натхнення.

Речі з колекції бренду RCR Khomenko виготовлені із старого одягу, меблевої оббивки і штор. Дизайнерка блукає по “блошиному ринку” чи секонд хендам і шукає там речі, які потім пускає у хід.

Кожна річ бренду RCR Khomenko є справді унікальною, тому що існує в одному єдиному екземплярі. Речі зроблені якісним друком і є екологічними, тому що дизайнерка не працює зі шкірою та хутром.

У асортименті магазину є сорочки з яскравими принтами-ілюстраціями, вартістю 1980 та 1480 гривень, а також сорочки з коротким рукавом, які можна придбати за 2500 гривень.

Щось Цікаве – підсвічники з використаних пляшок

Це Львівський творчий простір. Тут можна не тільки купити посуд, домашній декор із скла, а й насолодитись філіжанкою кави та подивитись цікавий фільм.

А ще майстри пропонують речі з лінійки “ArtRecycling”. Це підсвічники, серветниці, тарілки, ємності для зберігання круп, які зроблені зі старих пляшок та банок.  

Коли використані пляшки потрапляють у майстерню, то проходять кілька етапів дезінфекції, при високій температурі вироби “печуться” у спеціально обладнаній муфельній печі, після чого майстри формують з них той чи інший предмет.

Майстри попереджають: «Кожен раз, викидаючи пляшку, – згадайте, що арт-майстерня «Щось цікаве» може зробити з неї щось нове!».

Ціна таких виробів стартують від 100 гривень за спечену пляшку, яка може послужити як посуд чи декор, та до 650 гривень за світильник.

Zelenew – декор для дому з пластику

Zelenew – це “recycling-лабораторія”, яка дає друге життя пластику, шляхом його вторинної переробки. З цього матеріалу майстри створюють мильниці, горщики для рослин, вази, підставки і різні ємності.

Майстерня Zelenew також створює обладнання, яке допомагає одноразовому пластику знову служити людям. Це невелике виробництво переробляє пластикові відходи у нові продукти одразу, минаючи складні і затратні технологічні процеси.

Автори позиціонують Zelenew, як соціально відповідальний бізнес, об’єднуючи позитивний вплив на довкілля та можливість розвивати свою власну справу.

На сторінці бренду у Facebook можна купити мильницю за 50 гривень, контейнер для канцелярії за 120 гривень, плетені миски від 200 до 480 гривень.

PAPINARUBASHKA – блокноти зі старої сорочки

Це upcycling-майстерня, де створюються вручну авторські, дизайнерські блокноти з вінтажних тканин.

В основі блокнота лежить вручну зшитий блок з якісного паперу та обкладинка з тканини, яка раніше слугувала для інших цілей: сорочки, штори, скатерть та інший текстиль. Ці речі майстри знаходять на барахолках, секонд хендах або горищах. І з старої “папіної рубашки” можна створити новий унікальний блокнот.

Таким чином кожен тираж і серія блокнотів є першою і останньою. З однієї вінтажної речі можна створити 4-5 блокнотів і в подальшому серії ніколи не повторюються.

Такі блокноти з вашої старої сорочки можуть коштувати в середньому 450 гривень.

Armchairity – нові меблі на благодійність

Armchairity – це проект реставрації старих крісел від київської дизайнерки Насті Жеребецької. Дівчина шукає вінтажні крісла, повністю їх переробляє, залишаючи тільки дерев’яний каркас, і дає їм нове життя.

Дизайнерка шукає переважно крісла, які були виготовлені не пізніше 80-х років,  бо після вже почався масовий промдизайн, а у 60-70-х роках можна знайти щось особливе, що справді варте уваги.

Настя шукає крісла по всій Україні та на різних сайтах. Якщо люди розуміють, що їх меблі підуть на реконструкцію, то, за словами дизайнерки, ставлять ціни 5000 гривень. А у когось крісла просто збирають пил у гаражі, тому продають за 200-300 гривень.

25 % від продажу реставрованих крісел дівчина жертвує у фонд Starenki, який забезпечує людей похилого віку продуктами харчування та послугами з догляду.

UliUlia – сумки з вторинної сировини

Цей бренд виготовляє аксесуари з матеріалів, що вже були в ужитку. Це можуть бути клатчі, сумки, рюкзаки з так званої “вінтажної” шкіри.

У UliUlia переконані, що використання старих речей, як сировину дозволить більш раціонально використовувати природні ресурси та знизити шкідливі викиди у атмосферу.

Бренд UliUlia використовує шкіру, замшу, вовну, льон, денім, які уже були використані раніше. Кожен екземпляр аксесуару робиться вручну, і орієнтується на деталі, тому сумки бренду мають унікальну підкладку з натуральних матеріалів.

Сумки та клатчі від бренду UliUlia можна придбати за 600- 1200 гривень залежно від моделі, рюкзак – від 670 до 2000 гривень, а поясні сумки – за 690 гривень.

Hi! Legs – реставрація старого взуття для нужденних

Український взуттєвий бренд Hi! Legs (створений на базі українського бренду вишитого одягу Etnodim) обмінює старе жіноче та чоловіче взуття будь-якої марки на нову пару зі знижкою 25%.  Команда бренду збирає та реставрує старе взуття і віддає безкоштовно людям, які цього потребують: студенти з малозабезпечених сімей або працівники з низьким рівнем доходу, які не мають можливості придбати якісне взуття.

Взуття може бути як новим, так і ношеним, мати незначне пошкодження, або вклеєну підошву. Головне, щоб воно було з якісного матеріалу, яке можна відреставрувати та віддати, зробивши трохи щасливішим іншу людину.

Для обміну не підійде взуття з неякісного шкірозамінника, високі підбори, домашні капці, в’єтнамки та інше дешеве взуття, яке не придатне для реставрації.

Охочі отримати безкоштовне взуття повинні заповнити анкету на сайті та пояснити, чому саме вам воно потрібно. Основна ідея бренду полягає в тому, щоб заохотити людей допомагати один одному. Hi! Legs надає можливість не тільки придбати новеньку пару зі знижкою, а й долучитись до гарної справи.

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі