Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де подорожувати в Україні? 6 містичних замків та фортець

Опубліковано

Ви вже запланували, куди хочете поїхати цього літа? Поки ситуація з карантином у світі не стабілізувалась, це чудовий час відкривати для себе нові місця нашої прекрасної країни. І сьогодні ми хочемо розказати вам про фортеці й замки, адже подорожі у такі місця залишають неповторні спогади. Монументальні споруди несуть в собі не тільки історію, а й колорит кожної культури та показують, як розвивались різні періоди на території країни. Пропонуємо вам підбірку 6-ти найкрасивіших та найцікавіших фортець та замків України від порталу Vmandry.

Довідка. V-mandry – портал, який пише про популярні туристичні місця України. Засновником є Артем Євтушенко. Хлопець раніше працював в IT, а зараз поєднує роботу з тим, що розповідає українцям про нові маршрути для подорожей. “Ми хочемо описати всі туристичні точки в Україні. Не всі мають можливість подорожувати Європою, але це не привід не подорожувати зовсім”, – каже Артем.

1. Фортеця Тустань – одна з найстаріших в Україні

Знаменита фортеця Тустань розташована у Львівській області Сколівського району. Її особливість в розташуванні. Вона збудована і міцно тримається на скелях сотні років. Унікальність місцевості навколо Тустані полягає і в тому, що серед всіх скель, які є на території Карпат, саме тут знайшли найбільше наскельних зображень. Найунікальнішим з них вважають людське обличчя, яке викуте на камені і сягає 2 метрів. Фортеця створена в середині 9 ст. племенами Білих Хорватів. Завдяки цьому місцю охороняли кордони Київської Русі, а пізніше Галицько-Волинського князівства. Також фортецю використовували як митний кордон в Карпатському краї.

Біля укріплення ходить багато легенд. За однією з них, це місце пов’язане з Велетнями, які населяли цю територію. Вони мали можливість говорити з нечистою силою. Один із велетів попросив у диявола створити для них величезний палац. Той погодився і виконав прохання, але попередив, що за це потрібно буде дорого заплатити. Так і сталося: як тільки вранці з‘явилися перші промені сонця, і сам велетень, і замок перетворились на великі кам‘яні скелі.

Читайте також: Страшно красиво: 9 містичних місць в Україні

Сьогодні цю місцевість дуже люблять туристи, адже мають змогу подивитись на рештки стін і коридорів, давні печери, криницю. В самому селі можна відвідати стару дерев’яну церкву та музей, присвячений фортеці Тустань.

Найцікавішим та наймасштабнішим видовищем цих місць являється фестиваль “ТуСтань”, де вам розкажуть про фортецю у різні періоди.

Як дістатись до фортеці? Від Львова через Східницю. Протяжність такого маршруту – 110 км. Ті, хто їхатимуть трасою Київ-Чоп, подолають 118 км. Їм потрібно доїхати до повороту на Дубину й проїхати до селища Урича ще 20 км. Скелі фортеці можна спостерігати при виїзді з с. Уричі, з лівої сторони. Курсує також громадський транспорт з м. Стрий, але виїхати можна і з Трускавця, Східниці, Сколе.

2. Аккерманська фортеця — місце, що бачило Олександра Македонського

Якщо почитати історію Аккерманської фортеці, то можна подумати, що мова йде про Рим, Пекін чи Єреван. Адже їй майже 2500 років. Сюди доходили війська Олександра Македонського та проходив “Шовковий шлях”.

За легендою, фортецею керував правитель Молдовського князівства Олександр Добрий. У нього була донька Тамара, яка окрім своєї краси, відрізнялась жорстокістю – грабувала і знущалась з свого народу, влаштовувала розбої. І якось на гроші батька дівчина побудувала вежу в мурах фортеці, з якої вела розбійні напади на своє населення. Коли батько приїхав і дізнався про її дії, то прокляв доньку. Як тільки прокляття торкнулося до її вух – вона заснула. Під час того як дівчина спала, її принесли у вежу, яку вона ж і побудувала та замурували заживо. Зараз місцеві розповідають про те, що інколи бачать Тамару в цій вежі. Кажуть, що її дух назавжди залишиться серед мерців старої фортеці.

Сьогодні це місце дуже популярне серед туристів. На території Аккерманської фортеці проводяться лицарські турніри та яскраві театральні вистави. Тут можна відчути славне героїчне минуле та неповторну атмосферу. Фортеця завжди відкрита для відвідувачів. В літній період музей в фортеці працює з 8:00 до 20:00.

Як дістатись? Дістатися до Білгород-Дністровського можна на власному авто (віддаленість від Одеси – 80 км.) по трасі Е87. Від Одеського залізничного вокзалу в Білгород-Дністровський ходить громадський транспорт.

3. Тараканівський форт — найзагадковіше місце в Україні

Якщо ви любитель загадок та містики, то вам точно варто відвідати Тараканівський форт. Побудували його у 1890 році для захисту залізничної колії Львів – Київ. Але форт став воєнним складом та в’язницею для полонених. Рівно через 10 років, у 1900 році російська влада вирішила, що ця споруда немає ніякого сенсу і залишила її. Деякий час форт просто стояв і не приносив жодної користі. А згодом австрійські та польські війська забрали його під власний контроль. Зрозуміло, що росіянам це не сподобалось і вони вирішили повернути Тараканівський форт.

Тепер біля цього місця витає багато легенд. Місцеві кажуть, що тут легко можна зустріти привидів. Бо душі австрійських військових не можуть заспокоїтись.

Читайте також: Подорож під землю: 8 українських печер, які варто відвідати

Є багато цікавих фактів про форт. Під час війни в підземеллях німці проводили тут експерименти над людьми. У той час тут безслідно зник не один десяток людей. А ще сюди приходять вмирати тварини. Вони лежать, як правило, в покинутих арках форту.

Як дістатись? Вам потрібно доїхати до містечка Дубно. Тут зупиняються електрички і потяги, що їдуть з Києва. Далі краще взяти таксі або попросити місцевих, щоб “підкинули”.

4. Олеський замок – найстаріший замок України

Це один із найдавніших замків в нашій країні. Ймовірно, був збудований князем Галицько-Волинської держави Юрієм І. Зараз ця місцина фактично заново відроджена з попелу, проте до сьогодні зберігає дух старовини. Олеський замок уперше згадується у літописах із 1327 року.

Існує цікава розповідь про народження майбутнього короля Польщі Яна ІІІ Собеського. Він народився під час грози, коли на Олеський замок здійснило напад татарське військо. Коли новонародженого поклали на мармуровий стіл, то з’явився сильний грім і стіл розколовся на дві частини. Тоді з’явилось пророцтво, яке свідчило про те, що новонароджений хлопчик буде неординарною людиною. А ще ходять легенди, що у стінах замку був захований скарб, який випадково замурували в одній з кімнат.

Як дістатись? З Львова до замку краще всього вирушати з автостанції №2. Звідси автобуси у потрібному напрямку вирушають досить часто.

5. Замок Любарта — місце, де ллється джаз

Цю твердиню було побудовано на місці дерев’яних укріплень руських князів. Розпочав будівництво литовський князь Любарт (саме тому замок і має його ім’я), а продовжували Вітольд і Свидригайло.

Сьогодні замок Любарта відносять до 7 чудес України. На його території є музей дзвонів, книги, друкарства і Луцький художній музей. А ще тут часто проводять джазові фестивалі. Кажуть, що атмосфера цього замку сприяє тому, що джаз тут просто ллється рікою. На території є інструмент, на якому може зіграти кожен охочий.

Якщо хочете отримати неймовірні краєвиди та краще оглянути замок – підніміться на його мури. Зараз Луцький замок є лише маленькою частинкою укріплення,  яке стояло тут в середньовіччі. Якщо подивитись на замок з висоти пташиного польоту ви побачите рівносторонній трикутник, а відстань між його вежами 100 метрів.

Як дістатись? Замок Любарта знаходиться за адресою вул. Кафедральна, 1A.

6. Підгорецький замок: кажуть, що тут живуть привиди

Історія Підгорецького замку сягає своїми коренями XVI століття. Саме тоді тут існували укріплення. Коронний гетьман Станіслав Конєцпольський придбав замок у 1633 році у родини Підгорецьких. У часи лихоліть Другої світової війни будівля постраждала. З 1949 року аж до проголошення незалежності України тут розташовувався протитуберкульозний диспансер. Лише у 1997 р. приміщення замку було передане Львівській картинній галереї. Нині в ньому тривають реставраційні роботи. Відкрито лише кілька зал.

Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

Легенди Підгорецького замку вражають своєю містичністю. Одна з них про Северина Жевуського. У нього було неймовірне захоплення – алхімія. У своїй таємній лабораторії він займався виготовленням містичного еліксиру, який би забезпечував довголіття. Також тут він працював над пошуками так званого філософського каменю, з якого можна добувати золото.

Не можна не згадати і про привид Білої пані. Її постать виринає з темряви підземелля під музику, від якої холоне кров. Виникнення цієї легенди Підгорецького замку пов’язують із драматичною історією, що дійсно мала місце. Молода дружина уже немолодого господаря замку була жертвою ревнощів чоловіка. За його наказом вона була живою замурована в стінах. Її душа ніяк не могла знайти прихисток, тому блукала коридорами та алеями.

Як дістатись? Якщо бажаєте потрапити до замку на власному авто, слід їхати по дорозі Київ–Чоп, автошлях М 06. Біля міста Броди буде поворот на Золочів. Можна дістатися і громадським транспортом.

21.06.2020

Суспільство

Причина №25, чому варто підтримати #ШоТам: ми розповідаємо вам про нову, чесну еліту

Опубліковано

Українці власним прикладом доводять, що будь-які зміни на краще можливі, варто лише мати бажання, наполегливість та проявляти ініціативу. Ми у #ШоТам розповідаємо, що нову Україну творить нова еліта – молоді люди, які знають, чого хочуть, і як цього досягти.

В Україні роками триває так званий “відтік мізків”. Ми намагаємося запобігти цьому. Тому у своїх публікаціях показуємо, що побудувати справжнє європейське суспільство можна навіть у маленькому селі. І зробити це можуть молоді талановиті люди. #ШоТам розповідає про них, щоб надихнути інших до змін. Якщо ти поділяєш наші цінності – підтримай нас за цим посиланням. Завдяки такій підтримці ми продовжимо розповідати історії успіху українців, які ведуть за собою громаду. 

Читайте також: Причина №24, чому варто підтримати #ШоТам: ми про тих, чия хата не скраю

Герої наших публікацій – це українці, які самотужки реформують село, місто, свою громаду. Це вже нове покоління. Вони не повстали у 90-ті на руїнах радянщини. Вони сформувалися вже у вільній та демократичній Україні. Їм вистачає сил, знань і вміння вести за собою інших до кращого життя. 

Микола Чайкін – наймолодший директор школи в Україні. Не терпить панібратства, використовує інноваційні сервіси на уроках і планує дати учням можливість самостійно визначати, що за предмети вони хочуть вивчати.

Олександра Ізуїта впроваджує ініціативи в маленькому місті Кремінна. Вона проводить всі свята в районі зі своєю арт-групою “Фабрика праздника”, дає роботу молоді, а ще будує розважальний комплекс, щоб дітям Кремінної було де проводити час. 

А ця переселенка Оксана Дядюнова перетворила село на місто. Зараз між усіма селами Решетилівської ОТГ, що на Полтавщині,  курсує автобус. Збудовано три ігрових майданчика для дітлахів. 

Станіслав Гайдер – начальник відділу інформаційних технологій та аналізу Дрогобицької міської ради. Завдяки йому тепер можна подивитись, скільки грошей дрогобичан чиновники витратили на відрядження минулого року, записати дитину до школи за допомогою технології блокчейн і оформити онлайн-декларацію з лікарем, не виходячи з дому.

Молодий сільський голова розвиває село на Городенківщині. Івану Вережаку 33 роки, він не пішов у айтішники, тому що відчув своє покликання у громадській роботі. 

Ця жінка зробила зі свого села маленьку Німеччину. Селяни тут не виїжджають на заробітки та пристойно заробляють на молочарстві.

Як підтримати ШоТам?

Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів: 

  • 29.99 гривень
  • 49.99 гривень
  • 99.99 гривень.

Це щомісячний платіж, який стягується автоматично. 

Просто перейдіть за посиланням –  “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.

Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед. Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші. Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, FacebookYouTube!

Читати далі

Суспільство

У Житомирі вийшли на маршрути нові тролейбуси (ФОТО)

Опубліковано

Нові тролейбуси білоруського виробництва  почали курсувати Житомиром, обслуговуючи населення на маршрутах №2 і 3.  Також  нові одиниці транспорту запустять також на маршрути № 1-А та 1-Б, повідомили у міськраді.

Які переваги тролейбусів?

Новий рухомий склад оснащений низкою сучасних функцій, зокрема, має пандус, автономний хід на випадок об’їзду аварійних ділянок, зарядку USB для гаджетів, електронну інформаційну систему, кондиціонування в салоні тролейбуса та кабіні водія та ін.  

«Тролейбус безшумний, зручний для пасажирів та водія, – ділиться  своїми враженнями від  кермування  новим тролейбусом водій Сергій. –  Система кондиціювання є не тільки в салоні тролейбуса, а й в кабіні водія».

Читайте також: Ще один український завод розробив свій перший тролейбус з автономним ходом

Серед переваг нового рухомого складу також відмічено комфортність та безпечність для пасажирів, економність та зручність для маломобільних груп населення. Транспорт ефективний та простий  в експлуатації.

Зазначимо, що в місто тролейбуси білоруського виробництва «Белкоммунмаш» надходять партіями: до кінця року житомирське ТТУ поповниться ще 45 тролейбусами білоруського виробництва.

Читати далі

Суспільство

Замість смітника на Полтавщині висадили унікальний дубовий ліс

Опубліковано

На Полтавщині на місці колишнього сміттєзвалища висадили 2 тисячі штук дубів. Крім того, дуби посадили на місці зрубу в одному зі лісів Полтавського району – заліснили близько гектара. Про це повідомляє kolo.news.

Зазначається, що величезний смітник поблизу сіл Малий Тростянець та Вища Вільшана у Полтавському районі, утворився ще за радянських часів. З роками кількість сміття лише збільшувалася, доки в цьому році в Щербанівській ОТГ, до складу якої входять ці села, не вирішили його ліквідувати. А щоб там знову не утворилося сміттєзвалище, вирішили посадити ліс.

“З пропозицією звернулися до лісівників Розсшенського лісництва, які запропонували посадити сіянці дуба із закритою кореневою системою. Це новаторський метод вирощування дерев перейнятий полтавськими лісівниками у колег з Вінниччини”, – йдеться у повідомленні.

Унікальна висадка 

Висаджували дерева особливим методом. Насіння для вирощування сіянця закладється в спеціальний контейнер та заповнюється субстратом й індивідуально виростає.

“У землю висаджується деревце висотою від 20 до 30 сантиметрів. У ґрунт поміщається разом із субстратом. У такого дерева вже сформована коренева система, тому вірогідність того, що воно приживеться та не буде хворіти дуже висока. За таким деревом легше доглядати”, – розповідає Олександр Глушко, головний лісничий Полтавського лісгоспу. 

Унікальність такого методу ще в тому, що вирощені дерева можна садити не лише весною та восени, а і в період вегетації дерев, тобто влітку.

Поки що на Полтавщині дерева таким методом вирощують лише в Полтавському лісгоспі.

Фото: kolo.news

Читати далі

Суспільство

Українська вчителька перемогла в міжнародному конкурсі на кращий урок

Опубліковано

Учителька вінницької школи-гімназії №6 Тетяна Лучицька перемогла у міжнародному конкурсі на найкращий дистанційний урок. Про це повідомив міський голова Сергій Моргунов.

“Сучасний вчитель повинен йти в ногу з часом і бути інноваційним, і це добре продемонструвало онлайн-навчання під час карантину.  Знаю, що чимало батьків скептично ставляться до дистанційного навчання, але добре, що маємо і такі позитивні приклади”, – написав мер у фейсбуці.

Конкурс «Найкращий дистанційний урок» спільно провели Світовий Конґрес Українців та Конґрес Українців Канади. Перемогу вінничанці у номінації присудили її ж колеги-вчителі з різних країн світу.

Фото: facebook.com/SAMorgunov

Читати далі

Суспільство

На Херсонщині відновлюють музей-садибу Остапа Вишні

Опубліковано

На Херсонщині у селі Кринки Олешківського району відсьогодні стартувала робота над відновленням музею-садиби українського письменника-гумориста Остапа Вишні. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

Зазначається, що будинок, у якому постійно зупинявся для відпочинку Остап Вишня, не ремонтувався понад два десятиліття. Крім того, він розташований на території, яка перебуває у віданні Міністерства оборони України, тому доступ до нього значно обмежений. Найперше, що планують зробити, – перенести споруду на іншу ділянку, неподалік.

«Ми сьогодні виїжджатимемо безпосередньо на місце і оцінюватимемо об’єми робіт, які треба виконати. Наше головне завдання – зберегти автентичність музею-садиби. Для цього плануємо відновити один з головних його символів – криницю, та висадити на прилеглій ділянці вишневий сад. Крім того, облаштуємо інфраструктуру для туристів», –  розповіли в ОДА.

Читайте також: Бабуся розмалювала хатину на згадку про свого чоловіка (ВІДЕО)

Наразі у Козачелагерській сільській раді, до складу якої входять Кринки, уже визначено комунальне підприємство, яке опікуватиметься музеєм, відведено ділянку для його розміщення, вирішується питання щодо підведення комунікацій.     

У Кринках новину про початок відбудови музею сприйняли з великою радістю. Тепер місцеві жителі з нетерпінням чекають на його відкриття, яке попередньо заплановане на осінь цього року. Вони також сподіваються, що незабаром до Кринок повернуть й цінні експонати, передані для збереження до музею райцентру понад десятиліття тому. Згодом на території відновленої садиби планують проводити спільні святкування та навіть влаштовувати фестивалі на честь гумориста.

Фото: zruchno.com.ua

Читати далі

Суспільство

Коли завершать ремонт мосту через Хаджибейський лиман (ФОТО)

Опубліковано

Вже у вересні цього року завершать ремонт на трьох смугах мосту через Хаджибейський лиман у Одеській області. Про це повідомили в Укравтодорі.

Як зазначається, в травні 2021 планується повністю завершити капітальний ремонт.

Йдеться не лише про оновлення дорожнього покриття, але й суттєве розширення дороги: замість 4-х смуг руху отримаємо повноцінний 6-ти смуговий маршрут.

Також на мосту буде встановлено майданчик зважування-в-русі, який дозволить в автоматичному режимі фіксувати порушників габаритно-вагових обмежень.

Що відомо про ремонт?

Міст розташований на 445 км автомобільної дороги М-05 Київ-Одеса. На початку року Уряд виділив 100 млн грн на продовження робіт з капітального ремонту мосту.

«Міст через Хаджибейський лиман є частиною траси М-05 Київ – Одеса, яку Укравтодор планує оновити у рамках співпраці із ЄБРР та ЄІБ. Наразі проводяться тендери на розробку технічної документації. Як і на всіх ключових об’єктах Великого будівництва – розглядається можливість влаштування на підходах до мосту системи зважування-в-русі (WiM)», – передає пресслужба Укравтодору.

Читайте також: На київській трасі збудували новий пішохідний міст (ВІДЕО)

Заплановано встановити монолітну залізобетонну плиту по правому проїзду, а також підйом та ремонт вже існуючих прольотів мосту, після чого буде влаштовано дорожній одяг, тротуари, освітлення, перильне та бар’єрне огородження.

Чому це важливо?

Міст є складовою дороги міжнародного значення М-05 Київ – Одеса, яка з’єднує великі промислові, адміністративні й культурні центри України з морськими портами та зонами відпочинку на Чорноморському узбережжі, а також забезпечує міжнародні транзитні автотранспортні перевезення.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.