Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де подорожувати в Україні? 6 містичних замків та фортець

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Ви вже запланували, куди хочете поїхати цього літа? Поки ситуація з карантином у світі не стабілізувалась, це чудовий час відкривати для себе нові місця нашої прекрасної країни. І сьогодні ми хочемо розказати вам про фортеці й замки, адже подорожі у такі місця залишають неповторні спогади. Монументальні споруди несуть в собі не тільки історію, а й колорит кожної культури та показують, як розвивались різні періоди на території країни. Пропонуємо вам підбірку 6-ти найкрасивіших та найцікавіших фортець та замків України від порталу Vmandry.

Довідка. V-mandry – портал, який пише про популярні туристичні місця України. Засновником є Артем Євтушенко. Хлопець раніше працював в IT, а зараз поєднує роботу з тим, що розповідає українцям про нові маршрути для подорожей. “Ми хочемо описати всі туристичні точки в Україні. Не всі мають можливість подорожувати Європою, але це не привід не подорожувати зовсім”, – каже Артем.

1. Фортеця Тустань – одна з найстаріших в Україні

Знаменита фортеця Тустань розташована у Львівській області Сколівського району. Її особливість в розташуванні. Вона збудована і міцно тримається на скелях сотні років. Унікальність місцевості навколо Тустані полягає і в тому, що серед всіх скель, які є на території Карпат, саме тут знайшли найбільше наскельних зображень. Найунікальнішим з них вважають людське обличчя, яке викуте на камені і сягає 2 метрів. Фортеця створена в середині 9 ст. племенами Білих Хорватів. Завдяки цьому місцю охороняли кордони Київської Русі, а пізніше Галицько-Волинського князівства. Також фортецю використовували як митний кордон в Карпатському краї.

Біля укріплення ходить багато легенд. За однією з них, це місце пов’язане з Велетнями, які населяли цю територію. Вони мали можливість говорити з нечистою силою. Один із велетів попросив у диявола створити для них величезний палац. Той погодився і виконав прохання, але попередив, що за це потрібно буде дорого заплатити. Так і сталося: як тільки вранці з‘явилися перші промені сонця, і сам велетень, і замок перетворились на великі кам‘яні скелі.

Читайте також: Страшно красиво: 9 містичних місць в Україні

Сьогодні цю місцевість дуже люблять туристи, адже мають змогу подивитись на рештки стін і коридорів, давні печери, криницю. В самому селі можна відвідати стару дерев’яну церкву та музей, присвячений фортеці Тустань.

Найцікавішим та наймасштабнішим видовищем цих місць являється фестиваль “ТуСтань”, де вам розкажуть про фортецю у різні періоди.

Як дістатись до фортеці? Від Львова через Східницю. Протяжність такого маршруту – 110 км. Ті, хто їхатимуть трасою Київ-Чоп, подолають 118 км. Їм потрібно доїхати до повороту на Дубину й проїхати до селища Урича ще 20 км. Скелі фортеці можна спостерігати при виїзді з с. Уричі, з лівої сторони. Курсує також громадський транспорт з м. Стрий, але виїхати можна і з Трускавця, Східниці, Сколе.

2. Аккерманська фортеця — місце, що бачило Олександра Македонського

Якщо почитати історію Аккерманської фортеці, то можна подумати, що мова йде про Рим, Пекін чи Єреван. Адже їй майже 2500 років. Сюди доходили війська Олександра Македонського та проходив “Шовковий шлях”.

За легендою, фортецею керував правитель Молдовського князівства Олександр Добрий. У нього була донька Тамара, яка окрім своєї краси, відрізнялась жорстокістю – грабувала і знущалась з свого народу, влаштовувала розбої. І якось на гроші батька дівчина побудувала вежу в мурах фортеці, з якої вела розбійні напади на своє населення. Коли батько приїхав і дізнався про її дії, то прокляв доньку. Як тільки прокляття торкнулося до її вух – вона заснула. Під час того як дівчина спала, її принесли у вежу, яку вона ж і побудувала та замурували заживо. Зараз місцеві розповідають про те, що інколи бачать Тамару в цій вежі. Кажуть, що її дух назавжди залишиться серед мерців старої фортеці.

Сьогодні це місце дуже популярне серед туристів. На території Аккерманської фортеці проводяться лицарські турніри та яскраві театральні вистави. Тут можна відчути славне героїчне минуле та неповторну атмосферу. Фортеця завжди відкрита для відвідувачів. В літній період музей в фортеці працює з 8:00 до 20:00.

Як дістатись? Дістатися до Білгород-Дністровського можна на власному авто (віддаленість від Одеси – 80 км.) по трасі Е87. Від Одеського залізничного вокзалу в Білгород-Дністровський ходить громадський транспорт.

3. Тараканівський форт — найзагадковіше місце в Україні

Якщо ви любитель загадок та містики, то вам точно варто відвідати Тараканівський форт. Побудували його у 1890 році для захисту залізничної колії Львів – Київ. Але форт став воєнним складом та в’язницею для полонених. Рівно через 10 років, у 1900 році російська влада вирішила, що ця споруда немає ніякого сенсу і залишила її. Деякий час форт просто стояв і не приносив жодної користі. А згодом австрійські та польські війська забрали його під власний контроль. Зрозуміло, що росіянам це не сподобалось і вони вирішили повернути Тараканівський форт.

Тепер біля цього місця витає багато легенд. Місцеві кажуть, що тут легко можна зустріти привидів. Бо душі австрійських військових не можуть заспокоїтись.

Читайте також: Подорож під землю: 8 українських печер, які варто відвідати

Є багато цікавих фактів про форт. Під час війни в підземеллях німці проводили тут експерименти над людьми. У той час тут безслідно зник не один десяток людей. А ще сюди приходять вмирати тварини. Вони лежать, як правило, в покинутих арках форту.

Як дістатись? Вам потрібно доїхати до містечка Дубно. Тут зупиняються електрички і потяги, що їдуть з Києва. Далі краще взяти таксі або попросити місцевих, щоб “підкинули”.

4. Олеський замок – найстаріший замок України

Це один із найдавніших замків в нашій країні. Ймовірно, був збудований князем Галицько-Волинської держави Юрієм І. Зараз ця місцина фактично заново відроджена з попелу, проте до сьогодні зберігає дух старовини. Олеський замок уперше згадується у літописах із 1327 року.

Існує цікава розповідь про народження майбутнього короля Польщі Яна ІІІ Собеського. Він народився під час грози, коли на Олеський замок здійснило напад татарське військо. Коли новонародженого поклали на мармуровий стіл, то з’явився сильний грім і стіл розколовся на дві частини. Тоді з’явилось пророцтво, яке свідчило про те, що новонароджений хлопчик буде неординарною людиною. А ще ходять легенди, що у стінах замку був захований скарб, який випадково замурували в одній з кімнат.

Як дістатись? З Львова до замку краще всього вирушати з автостанції №2. Звідси автобуси у потрібному напрямку вирушають досить часто.

5. Замок Любарта — місце, де ллється джаз

Цю твердиню було побудовано на місці дерев’яних укріплень руських князів. Розпочав будівництво литовський князь Любарт (саме тому замок і має його ім’я), а продовжували Вітольд і Свидригайло.

Сьогодні замок Любарта відносять до 7 чудес України. На його території є музей дзвонів, книги, друкарства і Луцький художній музей. А ще тут часто проводять джазові фестивалі. Кажуть, що атмосфера цього замку сприяє тому, що джаз тут просто ллється рікою. На території є інструмент, на якому може зіграти кожен охочий.

Якщо хочете отримати неймовірні краєвиди та краще оглянути замок – підніміться на його мури. Зараз Луцький замок є лише маленькою частинкою укріплення,  яке стояло тут в середньовіччі. Якщо подивитись на замок з висоти пташиного польоту ви побачите рівносторонній трикутник, а відстань між його вежами 100 метрів.

Як дістатись? Замок Любарта знаходиться за адресою вул. Кафедральна, 1A.

6. Підгорецький замок: кажуть, що тут живуть привиди

Історія Підгорецького замку сягає своїми коренями XVI століття. Саме тоді тут існували укріплення. Коронний гетьман Станіслав Конєцпольський придбав замок у 1633 році у родини Підгорецьких. У часи лихоліть Другої світової війни будівля постраждала. З 1949 року аж до проголошення незалежності України тут розташовувався протитуберкульозний диспансер. Лише у 1997 р. приміщення замку було передане Львівській картинній галереї. Нині в ньому тривають реставраційні роботи. Відкрито лише кілька зал.

Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

Легенди Підгорецького замку вражають своєю містичністю. Одна з них про Северина Жевуського. У нього було неймовірне захоплення – алхімія. У своїй таємній лабораторії він займався виготовленням містичного еліксиру, який би забезпечував довголіття. Також тут він працював над пошуками так званого філософського каменю, з якого можна добувати золото.

Не можна не згадати і про привид Білої пані. Її постать виринає з темряви підземелля під музику, від якої холоне кров. Виникнення цієї легенди Підгорецького замку пов’язують із драматичною історією, що дійсно мала місце. Молода дружина уже немолодого господаря замку була жертвою ревнощів чоловіка. За його наказом вона була живою замурована в стінах. Її душа ніяк не могла знайти прихисток, тому блукала коридорами та алеями.

Як дістатись? Якщо бажаєте потрапити до замку на власному авто, слід їхати по дорозі Київ–Чоп, автошлях М 06. Біля міста Броди буде поворот на Золочів. Можна дістатися і громадським транспортом.

Підтримай ШоТам

Суспільство

Вийшов тизер українського фільму про виноробів «Якими ми можемо бути»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Вийшов тизер мелодраматичної історії «Якими ми можемо бути» режисера Едуарда Георгадзе, що розповідає про молодого чоловіка, який повертається у рідне село, щоб продати виноградну плантацію батька, та події починають розгортатися зовсім неочікувано.

Про це пише Нове українське кіно.

Уже завершено написання сценарію повнометражної стрічки.

Сюжет стрічки

Життя Єгора змінюється, коли його відстороняють від роботи в компанії з розробки відеоігор і він дізнається про смерть свого батька винороба. Єгор повертається у рідне село, щоб продати виноградну плантацію. Єгор зустрічає танцівницю Єву, яка впізнає в ньому свого друга дитинства. Разом вони знаходять цілу серію загадок-листів, які залишив батько Єгора.

Читайте також: Зі сцени – на війну, з війни – на сцену. Актор Олег Шульга про театр, кіно та реабілітацію українських бійців через вистави

Тим часом нотаріус повідомляє, що за умовою заповіту продати виноробню неможливо. Події починають розгортатися ще стрімкіше, коли загадкова покупниця пропонує спосіб, як Єгор може продати їй виноробню. Тим часом він починає підозрювати, що в будинку батька буває хтось ще, окрім нього.

Наскрізною темою фільму є виноробство, проте сюжет стрічки зачіпає актуальні питання сучасного суспільства: стосунків дітей і батьків, сімейних цінностей, подолання власних упереджень, а також важливості позитивних і глибоких емоційних зв’язків у сучасному світі, який невпинно змінюється.

У ролях: Мішіко Кобалія, Валерія Пенова, Андрій Данильченко, Сергій Поляков, Наталія Байдак, Антон Целовальник, Ігор Кузіляк, Поліна Савченко, Діана Кашина.

У рамках розробки проєкту автори сценарію Даріна Алєксєєва та Едуард Георгадзе працювали разом із консультантами, психологами, коучами та виноробами. Планується показ фільму потенційним партнерам, подача на міжнародні сценарні конкурси та пошук фінансування на зйомки стрічки.

Продюсерами картини виступають Олексій Кашин («Чунгул», «Синевір») і Костянтин Степаненко. Проєкт фільму – серед переможців цьогорічної програми Українського культурного фонду «Розвиток кінопроекту».

Нагадаємо, вийшов перший трейлер українського історичного екшену «Довбуш».

Фото: cinema.in.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

У Львові будують перший в Україні акустичний концертний зал

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Львові заклали капсулу будівництва першого акустичного концертного залу в Україні.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації.

Зал буде розташований у приміщенні Львівського державного музичного ліцею ім. Соломії Крушельницької, що на вул. Зеленій, 10.

Зал буде двоповерховим, у ньому розміститься 260-290 глядачів. Для його облаштування проведуть реконструкцію навчального корпусу та гаража з додатковою прибудовою та надбудовою.

«В Україні є небагато концертних залів, всі вони збудовані 150-200 років тому. Проте саме акустичного концертного залу немає. У чому полягає акустика? У тому, що коли музиканти виступатимуть на сцені, ця акустика заповнить кожен куточок залу», – пояснив директор Львівського державного музичного ліцею ім. Крушельницької Лев Закопець.

Читайте такожЯк відкрити бізнес у 18 років? Історія студентки з Івано-Франківська, яка в розпал пандемії почала готувати корисні смаколики

Проект розробила ще у 2019 році. Кошторисна вартість державного інвестиційного проекту – 43,8 млн грн. Концертний зал планують збудувати до кінця 2022 року.

Нагадаємо, у Києві на Оболоні повністю відремонтували аварійний дитсадок.

Фото: loda.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Як наші Сили спецоперацій тренуються на міжнародних маневрах Combined Resolve 16 (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Один із підрозділів Сил спеціальних операцій України приймає участь в багатонаціональних навчаннях «Combined Resolve 16», повідомили на фейсбук-сторінці Командування Сил спеціальних операцій ЗС України.

Відповідно до сценарію навчань група від Сил спеціальних операцій ЗС України відбула в район виконання спеціальних дій за допомогою двох вертольотів UH-60 Black Hawk, які водночас прикривала пара гелікоптерів AH-64 Apache.

Українські спецпризначенці виконають низку тактико-спеціальних дій в інтересах сил #BLUFOR. Разом з операторами ССО ЗС України участь в «Combined Resolve 16» беруть литовські та американські спецпризначенці.

Читайте такожЗі сцени – на війну, з війни – на сцену. Актор Олег Шульга про театр, кіно та реабілітацію українських бійців через вистави

Планування та загальне керівництво діями всіх підрозділів спеціальних операцій на цих навчаннях здійснюють українські офіцери.

Нагадаємо, на Херсонщині відбулися навчання протитанкових резервів.

Як ми повідомляли раніше, винищувачі України відпрацювали пуски керованих ракет Р-73.

Фото: facebook.com/usofcom.

Підтримай ШоТам

Читати далі