Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де подорожувати в Україні? 6 містичних замків та фортець

Опубліковано

Ви вже запланували, куди хочете поїхати цього літа? Поки ситуація з карантином у світі не стабілізувалась, це чудовий час відкривати для себе нові місця нашої прекрасної країни. І сьогодні ми хочемо розказати вам про фортеці й замки, адже подорожі у такі місця залишають неповторні спогади. Монументальні споруди несуть в собі не тільки історію, а й колорит кожної культури та показують, як розвивались різні періоди на території країни. Пропонуємо вам підбірку 6-ти найкрасивіших та найцікавіших фортець та замків України від порталу Vmandry.

Довідка. V-mandry – портал, який пише про популярні туристичні місця України. Засновником є Артем Євтушенко. Хлопець раніше працював в IT, а зараз поєднує роботу з тим, що розповідає українцям про нові маршрути для подорожей. “Ми хочемо описати всі туристичні точки в Україні. Не всі мають можливість подорожувати Європою, але це не привід не подорожувати зовсім”, – каже Артем.

1. Фортеця Тустань – одна з найстаріших в Україні

Знаменита фортеця Тустань розташована у Львівській області Сколівського району. Її особливість в розташуванні. Вона збудована і міцно тримається на скелях сотні років. Унікальність місцевості навколо Тустані полягає і в тому, що серед всіх скель, які є на території Карпат, саме тут знайшли найбільше наскельних зображень. Найунікальнішим з них вважають людське обличчя, яке викуте на камені і сягає 2 метрів. Фортеця створена в середині 9 ст. племенами Білих Хорватів. Завдяки цьому місцю охороняли кордони Київської Русі, а пізніше Галицько-Волинського князівства. Також фортецю використовували як митний кордон в Карпатському краї.

Біля укріплення ходить багато легенд. За однією з них, це місце пов’язане з Велетнями, які населяли цю територію. Вони мали можливість говорити з нечистою силою. Один із велетів попросив у диявола створити для них величезний палац. Той погодився і виконав прохання, але попередив, що за це потрібно буде дорого заплатити. Так і сталося: як тільки вранці з‘явилися перші промені сонця, і сам велетень, і замок перетворились на великі кам‘яні скелі.

 

Читайте також: Страшно красиво: 9 містичних місць в Україні

Сьогодні цю місцевість дуже люблять туристи, адже мають змогу подивитись на рештки стін і коридорів, давні печери, криницю. В самому селі можна відвідати стару дерев’яну церкву та музей, присвячений фортеці Тустань.

Найцікавішим та наймасштабнішим видовищем цих місць являється фестиваль “ТуСтань”, де вам розкажуть про фортецю у різні періоди.

Як дістатись до фортеці? Від Львова через Східницю. Протяжність такого маршруту – 110 км. Ті, хто їхатимуть трасою Київ-Чоп, подолають 118 км. Їм потрібно доїхати до повороту на Дубину й проїхати до селища Урича ще 20 км. Скелі фортеці можна спостерігати при виїзді з с. Уричі, з лівої сторони. Курсує також громадський транспорт з м. Стрий, але виїхати можна і з Трускавця, Східниці, Сколе.

2. Аккерманська фортеця — місце, що бачило Олександра Македонського

Якщо почитати історію Аккерманської фортеці, то можна подумати, що мова йде про Рим, Пекін чи Єреван. Адже їй майже 2500 років. Сюди доходили війська Олександра Македонського та проходив “Шовковий шлях”.

За легендою, фортецею керував правитель Молдовського князівства Олександр Добрий. У нього була донька Тамара, яка окрім своєї краси, відрізнялась жорстокістю – грабувала і знущалась з свого народу, влаштовувала розбої. І якось на гроші батька дівчина побудувала вежу в мурах фортеці, з якої вела розбійні напади на своє населення. Коли батько приїхав і дізнався про її дії, то прокляв доньку. Як тільки прокляття торкнулося до її вух – вона заснула. Під час того як дівчина спала, її принесли у вежу, яку вона ж і побудувала та замурували заживо. Зараз місцеві розповідають про те, що інколи бачать Тамару в цій вежі. Кажуть, що її дух назавжди залишиться серед мерців старої фортеці.

Сьогодні це місце дуже популярне серед туристів. На території Аккерманської фортеці проводяться лицарські турніри та яскраві театральні вистави. Тут можна відчути славне героїчне минуле та неповторну атмосферу. Фортеця завжди відкрита для відвідувачів. В літній період музей в фортеці працює з 8:00 до 20:00.

Як дістатись? Дістатися до Білгород-Дністровського можна на власному авто (віддаленість від Одеси – 80 км.) по трасі Е87. Від Одеського залізничного вокзалу в Білгород-Дністровський ходить громадський транспорт.

3. Тараканівський форт — найзагадковіше місце в Україні

Якщо ви любитель загадок та містики, то вам точно варто відвідати Тараканівський форт. Побудували його у 1890 році для захисту залізничної колії Львів – Київ. Але форт став воєнним складом та в’язницею для полонених. Рівно через 10 років, у 1900 році російська влада вирішила, що ця споруда немає ніякого сенсу і залишила її. Деякий час форт просто стояв і не приносив жодної користі. А згодом австрійські та польські війська забрали його під власний контроль. Зрозуміло, що росіянам це не сподобалось і вони вирішили повернути Тараканівський форт.

Тепер біля цього місця витає багато легенд. Місцеві кажуть, що тут легко можна зустріти привидів. Бо душі австрійських військових не можуть заспокоїтись.

Читайте також: Подорож під землю: 8 українських печер, які варто відвідати

Є багато цікавих фактів про форт. Під час війни в підземеллях німці проводили тут експерименти над людьми. У той час тут безслідно зник не один десяток людей. А ще сюди приходять вмирати тварини. Вони лежать, як правило, в покинутих арках форту.

Як дістатись? Вам потрібно доїхати до містечка Дубно. Тут зупиняються електрички і потяги, що їдуть з Києва. Далі краще взяти таксі або попросити місцевих, щоб “підкинули”.

4. Олеський замок – найстаріший замок України

Це один із найдавніших замків в нашій країні. Ймовірно, був збудований князем Галицько-Волинської держави Юрієм І. Зараз ця місцина фактично заново відроджена з попелу, проте до сьогодні зберігає дух старовини. Олеський замок уперше згадується у літописах із 1327 року.

Існує цікава розповідь про народження майбутнього короля Польщі Яна ІІІ Собеського. Він народився під час грози, коли на Олеський замок здійснило напад татарське військо. Коли новонародженого поклали на мармуровий стіл, то з’явився сильний грім і стіл розколовся на дві частини. Тоді з’явилось пророцтво, яке свідчило про те, що новонароджений хлопчик буде неординарною людиною. А ще ходять легенди, що у стінах замку був захований скарб, який випадково замурували в одній з кімнат.

Як дістатись? З Львова до замку краще всього вирушати з автостанції №2. Звідси автобуси у потрібному напрямку вирушають досить часто.

5. Замок Любарта — місце, де ллється джаз

Цю твердиню було побудовано на місці дерев’яних укріплень руських князів. Розпочав будівництво литовський князь Любарт (саме тому замок і має його ім’я), а продовжували Вітольд і Свидригайло.

Сьогодні замок Любарта відносять до 7 чудес України. На його території є музей дзвонів, книги, друкарства і Луцький художній музей. А ще тут часто проводять джазові фестивалі. Кажуть, що атмосфера цього замку сприяє тому, що джаз тут просто ллється рікою. На території є інструмент, на якому може зіграти кожен охочий.

Якщо хочете отримати неймовірні краєвиди та краще оглянути замок – підніміться на його мури. Зараз Луцький замок є лише маленькою частинкою укріплення,  яке стояло тут в середньовіччі. Якщо подивитись на замок з висоти пташиного польоту ви побачите рівносторонній трикутник, а відстань між його вежами 100 метрів.

Як дістатись? Замок Любарта знаходиться за адресою вул. Кафедральна, 1A.

6. Підгорецький замок: кажуть, що тут живуть привиди

Історія Підгорецького замку сягає своїми коренями XVI століття. Саме тоді тут існували укріплення. Коронний гетьман Станіслав Конєцпольський придбав замок у 1633 році у родини Підгорецьких. У часи лихоліть Другої світової війни будівля постраждала. З 1949 року аж до проголошення незалежності України тут розташовувався протитуберкульозний диспансер. Лише у 1997 р. приміщення замку було передане Львівській картинній галереї. Нині в ньому тривають реставраційні роботи. Відкрито лише кілька зал.

Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

Легенди Підгорецького замку вражають своєю містичністю. Одна з них про Северина Жевуського. У нього було неймовірне захоплення – алхімія. У своїй таємній лабораторії він займався виготовленням містичного еліксиру, який би забезпечував довголіття. Також тут він працював над пошуками так званого філософського каменю, з якого можна добувати золото.

Не можна не згадати і про привид Білої пані. Її постать виринає з темряви підземелля під музику, від якої холоне кров. Виникнення цієї легенди Підгорецького замку пов’язують із драматичною історією, що дійсно мала місце. Молода дружина уже немолодого господаря замку була жертвою ревнощів чоловіка. За його наказом вона була живою замурована в стінах. Її душа ніяк не могла знайти прихисток, тому блукала коридорами та алеями.

Як дістатись? Якщо бажаєте потрапити до замку на власному авто, слід їхати по дорозі Київ–Чоп, автошлях М 06. Біля міста Броди буде поворот на Золочів. Можна дістатися і громадським транспортом.

21.06.2020
Реклама

Суспільство

На Львівщині збудують Центр діалогу українсько-польської культури

Опубліковано

На Львівщині у м. Рава-Руська за підтримки Європейського Союзу збудують низку дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та Центр діалогу українсько-польської культури. 

Про це розповіли у департаменті міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.

Що відомо про будівництво?

Зазначається, що роботи виконують в межах проєкту міжнародної технічної допомоги  «Монастирі близнюки: Венгрув та Рава-Руська – використання потенціалу історичної спадщини закону Реформаторів для розвитку туризму та соціально-культурного життя в Польщі та Україні» Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

У межах проєкту плануються будівельні роботи в Монастирському комплексі отців Реформаторів – Храмі св. Михаїла та монастирі. Будівлі адаптують для проживання та будівництва Центру діалогу культур, а також дитячих будинків сімейного типу.

 

Читайте також: 150-річний дуб у Львові стане ботанічною пам’яткою природи

Яким буде Центр діалогу культур

У Центрі діалогу культур передбачено низку приміщень: історичне, спортивне, тренінгово-освітнє та рекреаційно-інтеграційне.

Зокрема, проєкт передбачає створення туристичного маршруту Постреформацьких монастирів, що дозволить збільшити туристичну привабливість прикордонних територій. Будівництво Центру Діалогу Культур дозволить м. Раві-Руській стати осередком розвитку діалогу польсько-українських культур через обмін молоддю, наукових конференцій, культурних та інші заходів. 

Читайте також: На Львівщині майже за 20 млн гривень відреставрують пам’ятку архітектури

Як повідомив начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис, реставрація Монастирського комплексу отців Реформаторів розпочалася ще у 2015 році з ремонту даху. Його зробили за кошти Міністерства інвестицій та розвитку Республіки Польща.

«У ході домовленостей було досягнуто згоди про передачу споруди колишнього монастирського комплексу отців Реформаторів у м. Рава-Руська безоплатно у власність Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви за умови будівництва на його базі дитячого будинку сімейного типу, що складатиметься з чотирьох сегментів для чотирьох сімей по 10-12 осіб», – розповів Володимир Лис.

Читайте також: Реставратори розпочали консервацію залишків Високого муру в середмісті Львова

Як повідомив координатор проєкту Маркіян Стефанишин, станом на сьогодні виконано значну частину ремонтно-реставраційних робіт, зокрема: утеплено дах, залита стяжка на горищі, прокладена каналізація та водовідведення, проведено демонтажні роботи.

«Окремо, реконструйовано котельню, що працюватиме на твердому паливі. На виконання зазначених заходів використано понад 260 тис євро гранту та 535 тис гривень власного внеску Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви», – повідомив Маркіян Стефанишин.

Фото: facebook.com/departmentofITAandIC

Читати далі

Суспільство

Українці можуть безкоштовно приєднатися до онлайн-фестивалю французького кіно MyFrenchFilmFestival

Опубліковано

Протягом місяця З 15 січня до 15 лютого в онлайн-форматі триває фестиваль французького кіно MyFrenchFilmFestival.

Про це повідомляє kyiv.media.

У цей час на сайті кінофестивалю будуть доступні 33 новітні авторські фільми французького виробництва. Частина з них вже була відзначена нагородами на різних міжнародних кінофестивалях, а інші будуть показані вперше.

Читайте також: Український фільм отримав нагороду на фестивалі у Санта-Моніці

 

Українці можуть подивитися усі фільми безкоштовно.

“Для жителів України, Вірменії, Грузії та кількох країн Африки, Латинської Америки та Азії доступ до фільмів є безкоштовним. Для цього достатньо зареєструватися на сторінці фестивалю”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, MyFrenchFilmFestival відбувається вже 11-й рік поспіль. Його метою є просування авторського французького кінематографа за кордоном.

Читайте також: Українська стрічка перемогла на кінофестивалі у Барселоні

Що пропонують дивитися?

Фільми, що увійшли до програми фестивалю 2021 року розбиті на тематичні категорії:

  • Forever Young – ініціативне подорож про молодість і переході від юності до дорослого життя.
  • Crazy Loving Families — нотки гумору, ніжності і складні сімейні ситуації.
  • True Heroines — через приголомшливі, вибухові і незвичайні портрети прославляє жінок і молодих дівчат, які є видатними особистостями і господинями своєї долі.
  • French Ghost Stories — пропонує огляд декількох історій про привидів на французький лад.
  • On the road — воскрешає в кіно міграцію жінок і чоловіків, що рятуються втечею від міжнародних конфліктів.
  • Love is love — дозволить вам відкрити для себе один документальний фільм і три короткометражні, в яких любов піддається сумніву в усіх відношеннях.
  • Kids Corne — дозволить вам розділити вашу любов до кіно з найменшими з ваших близьких завдяки програмі короткометражних німих мультфільмів для юних глядачів.
  • New Horizons — запрошує відкрити для себе нові форми зображень, творчого почерку і експериментів французького кінематографа.

Читайте також: Оголосили прийом проєктів документалок на Ukrainian Doc Preview: що пропонують

Фільми доступні безкоштовно на платформі MyFrenchFilmFestival і на більш ніж 60-ти партнерських  по всьому світу.

Фото: informator.ua

Читати далі

Суспільство

В Україні на дорогах встановлять 600 камер фото- та відеофіксації

Опубліковано

У Міністерстві внутрішніх справ плавнують встановити по всій країні 600 камер автофотовідеофіксації протягом трьох-чотирьох років.

Про це повідомляє Укрінформ.

Навіщо це потрібно?

Як йдеться у повідомленні, щороку в Україні фіксують до 150 тис. дорожньо-транспортних пригод, в яких гинуть 3,5 тис. українців. За інформацією МВС України, 30% ДТП відбуваються через перевищення швидкості. Ще приблизно 20% ДТП на українських автошляхах — через порушення правил маневрування. Ще 10% — через водіїв у стані алкогольного сп’яніння.

Українські правоохоронці за зразок беруть досвід Польщі, де на дорогах встановлено понад 400 відеокамер, і на третину зменшилася кількість ДТП.

 

Читайте також: У Харкові встановлять 1000 камер на дорогах

“Ми встановили 55 камер в Києві та Київській області. В перспективі — встановлення по всій країні 600 камер протягом 3-4 років”, — розповіли у МВС.

Раніше повідомлялося, що 21 грудня 2020 року Кабінет Міністрів затвердив нову Державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року, розроблену на основі раніше схваленої Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2024 року.

Читайте також: У Житомирі встановлять ще 150 відеокамер для безпеки міста

У 2021 році на реалізацію Держпрограми передбачено 2,4 млрд грн, за які заплановано побудувати нові розв’язки кільцевого типу та освітлені пішохідні переходи зі світлофорами на вимогу; влаштувати нові демпферні системи, комплекси “Зважування у русі” для автоматичного габаритно-вагового контролю та майданчики для зупинки і зважування; розширити систему автофотовідеофіксації, встановивши ще 125 комплексів автоматичної фіксації; придбати фантоми і спецавтомобілі для перевірки поліцією стану вулично-дорожньої мережі та техстану транспортних засобів.

Нагадаємо, в електричках з’являться камери відеоспостереження та “червоні” кнопки.

Фото: nv.ua

Читати далі