Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відеопроєкт «Звучить!». Як співавтор Tember Blanche та головред Лірум пішли в YouTube

Опубліковано

Наприкінці 2023 року в українському YouTube з’явився новий канал — «Звучить!». Його запустили Влад Лагода, співзасновник і продюсер гурту Tember Blanche, та Олексій Бондаренко, головний редактор медіа про нову українську культуру Лірум. За два місяці канал налічує уже понад 5000 підписників, а найпопулярніше відео — понад 100 тисяч переглядів.

Навіщо музикант і журналіст пішли в YouTube? Яким чином відбувається процес зйомок? Та які плани у «Звучить!» в майбутньому?

Фото: Влад Лагода

Читати також: Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Едютеймент як задача

Ідея робити щось разом у Влада й Олексія з’явилася ще рік тому. Вони познайомилися на святкуванні Нового року 2022 у спільного друга. Обидва знали про існування одне одного: Лірум брав у Tember Blanche одне з перших інтерв’ю, а Влад читав це медіа задовго до того. Після знайомство виявилося, що у Влада й Олексія купа спільних тем для обговорення.

Влад мав навички роботи з відео, раніше він працював motion-дизайнером. Олексій мав досвід написання текстів, а також часто ходив на радіо та телебачення як запрошений експерт. Тож базові навички говорити на камеру були присутні. Перша ідея була робити спільний подкаст. Але потім друзі зійшлися на тому, що українському ютубу не вистачає едютеймент контенту. А про українську й світову музику занадто мало каналів.

Фото: Влад Лагода

“Перша спроба зробити канал про музику і музичний бізнес в мене була ще в 2016 році, але досвіду було мало, та й робив я це неправильно. Я постійно споживаю якийсь навколомузичний контент: інтерв’ю, детальні розбори пісень, лекції про те як працює індустрія – все, переважно англійською. В якийсь момент я задумався про те, що такий контент українською переважно є тільки на «жовті» теми, все обмежується скандалами і реакціями на музику від людей, які до неї, окрім самих реакцій, не мають ніякого відношення.

Ми з Олексієм настільки багато говорили про музику, що наші друзі почали казати щось на кшталт: «Та скільки можна про одне і те ж, заведіть собі подкаст і там обговорюйте»‎. Я люблю створювати контент, а тут зійшлися всі зірки: особистий інтерес, талановитий Олексій, вільна ніша і бажання показати людям, що навколомузичним контентом можуть бути не тільки плітки й підбірки пісень. Плюс, у нас є фішка у вигляді компетенції Льоші як журналіста і моєї як продюсера музичного гурту який досяг усього сам”, — розповідає Влад Лагода.

Фото: Влад Лагода

Для Олексія це було логічним продовженням роботи Лірума. Але з іншим фокусом.

«Ми 12 років пишемо про українську музику. Але формати змінюються і попит на відеоконтент зараз очевидний. Мені хочеться розповідати про музику якомога більшій кількості людей і популяризувати класних українських артистів. Мені здається, це вдалий варіант для цього», — розповідає Олексій Бондаренко.

Ще від початку прийняли рішення запускати новий канал, а не робити на базі YouTube Лірума. Таке рішення через те, що, по-перше, нові канали легше розкачувати, ніж уже існуючі. А по-друге, друзі вирішили, що персональні бренди й блогери зараз привертають більше уваги, ніж традиційні медіа. Тому «Звучить!» будується на співпраці двох окремих особистостей.

Назву ж придумала співавторка Влада, фронтвумен гурту Tember Blanche, Саша Ганапольська. 

Студія, камера, мікрофон

Для того, щоб почати знімати відео багато чого вже було. Завдяки підтримці Media Development Foundation Лірум ще раніше зміг придбати фотоапарат та світло, для того, щоб у майбутньому записувати відео. Влад же — чинний музикант і саундпродюсер, відповідно має студію для запису та хороші мікрофони.

Фото: Влад Лагода

На початку прийняли рішення знімати окреме приміщення, яке буде слугувати “ютубарнею”. Там були записані два перших відео. Пізніше, призвичаїлися робити запис у різних умовах і на різних студіях.

Бюджет на запуск проєкту вдалося виграти на пітчингу проєктів Mediengeist від Гете-інституту і медіа «Куншт» по протидії дезінформації. Серед членів журі, що приймали рішення, були Богдан Логвиненко (Ukrainer), Анатолій Остапенко (Телебачення Торонто) та культурна менеджерка Юлія Федів. Серед трьох переможців опинився і проєкт «Культреальність» від Лірум, в межах якого профінансовано й «Звучить!». Менеджеркою проєкту, яка виграла грант, була Марія Кравченко. Сумарно на запуск проєкту було виділено 5 тисяч доларів.

«Коли ідея “Культреальності” отримала визнання як один з переможців акселератора медійної грамотності “Mediengeist”, це для нас стало ще одним підтвердженням того, що шлях протистояння ворожим наративам, дезінформації та спробам посягання на наші цінності та ідентичність саме через культуру може працювати дуже добре, нестандартно та ефективно. Адже якщо розвінчувати міфи навколо історії та культури, завжди потрібно говорити й про те, що ми можемо протиставити», — каже Марія Савелова, представниця Goethe-Institut в Україні. 

Фото: Влад Лагода

Отримані кошти вклали у створення візуальних елементів, оплату роботи Влада й Олексія та команди Лірум, яка інформаційно підтримує проєкт. 

Читати також: Співачка Юля Юріна спалила свій російський паспорт в новому кліпі на пісню “Чорна хмара” (ВІДЕО)

Тейлор Свіфт як локомотив контенту

На відміну від Лірум, який фокусується майже виключно на українській культурі, «Звучить!» задуманий як канал про музику загалом, без географічних обмежень. Теми генеруються відповідно до інфоприводів та того, що цікаво самим авторам. Перше відео вийшло під Різдво і було про українські колядки, а також радянську спадщину, яка намагалася винищити все українське. 

Друге — про історію виживання української музичної індустрії в умовах тотальної русифікації нульових. Третє розмова-подкаст про учасників українського національного відбору на Євробачення. 

Фідбек був майже суцільно позитивний. Карколомного росту каналу не було, але цифри перевищували очікування. Кожне з відео набрало понад тисячу переглядів і це за умови відсутності платного промо. 

Після цього Влад і Олексій вирішили записати відео-експлейнер про феномен Тейлор Свіфт, яка якраз отримала статус «Людини року» за версією TIME, де обійшла, серед інших, Володимира Зеленського. Відео «залетіло» в рекомендації, і зараз має понад 100 тисяч переглядів, які щодня ростуть.

«Чесно кажучи, я не думав, що саме Тейлор Свіфт так залетить, каже Олексій. — Я виношував матеріал про неї ще з 2019 року і слідкував за тим, що відбувається. Але було зрозуміло, що це радше американський феномен. У нас її знають погано і не так активно слухають. Але станом на сьогодні пані Свіфт — настільки величезна персона для світової культури, що закривати очі на цей феномен — уникати слона в кімнаті. Відповідно, все більше українців цікавляться хто ж вона така і чому настільки популярна. Ми попали в запит».

Популярність відео про Тейлор Свіфт привела за собою нових підписників та перегляди й на інших відео. А в коментарях підказали багато ідея для наступних розборів.

Звучить далі

Автори каналу мають на нього багато планів. Серед основних: випускати щонайменше одне відео на тиждень і робити це протягом року. Допомога від Mediengeist дала можливість запустити проєкт. А далі треба працювати над його самоокупністю.

Уже після трьох відео до проєкту звернулися перші рекламодавці. Правда, домовитися з ними поки що не вийшло. Утім уже зараз автори проєкту шукають бренди й компанії, з якими було б цікаво співпрацювати. Паралельно працює монетизація самого YouTube.

«Ми розуміли, що заходити в YouTube по гроші — провальна ідея. План — грати в довгу. Але перші успіхи з’явилися раніше, ніж очікувалось. Тому амбіції ростуть паралельно з ростом каналу. Є ідеї як це розвивати, але це все з часом. Спочатку ціль — покривати операційні витрати, а далі подивимось», — розповідає Влад.

Фото: Влад Лагода

«Звучить!» притримується свого плану. Наразі там є відео про те, скільки і як заробляють українські музиканти, подкаст про різницю між естрадою та попмузикою і аналіз українських музикантів, які балотувалися у Верховну Раду. У планах — розповісти про феномен інших зірок світової сцени, розібратися в тому як працює музична індустрія і продовжити аналіз поточних тенденцій. А також розвинути інші соцмережі, зокрема інстаграм, телеграм і тікток.

«Мені би хотілося свій досвід як журналіста використати для збільшення якості блогерського контенту. Ми стараємося до кожного відео підходити відповідально, розділяти факти й оцінні судження, перевіряти інформацію. Як на мене, цього не вистачає в українській блогосфері. Ми хочемо робити контент, за який не соромно, і який ми би самі дивилися», — пояснює Бондаренко.

Нагадаємо, що сторик опублікував архівне фото мрійливої галичанки.

Фото: Влад Лагода

Суспільство

У Харкові можуть з’явитися вулиці на честь Олени Пчілки, Тичини й Гребінки

Опубліковано

У Харкові розпочалися громадські обговорення щодо перейменування ще 161 топоніма, серед яких провулок Боткіна, вулиця Вавилова, в’їзд Челюскінців 3-й і вулиця Валдайська.

Про це повідомили у Харківській міській раді.

«Харків’янам пропонують перейменувати низку вулиць, назви яких пов’язані з країною-агресором», — зазначили у Харківській міській раді.

Серед пропозицій з перейменування наявні такі:

Читайте також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

  • провулок Боткіна хочуть перейменувати на провулок Олени Пчілки;
  • вулицю Вавилову планують назвати на честь Ісмаїла Гаспринського;
  • в’їзд Челюскінців 3-й запропонували перейменувати на в’їзд Євгена Гребінки;
  • вулицю Валдайську хочуть назвати на честь Павла Тичини.

З повним списком пропозиції можна ознайомитись за посиланням.

Свої пропозиції чи підтримку щодо перейменувань можна надіслати на пошту rename@city.kharkiv.ua або за номером (057) 760-79-68

Нагадаємо, у Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: Харківська міська рада

Читати далі

Суспільство

У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

Опубліковано

В історичній Софії Київській на Великдень, 5 травня, відбудеться святкове дійство. Проєкт має на меті відродити давні українські традиції святкування Великодня та показати мистецьку, пісенну, інструментальну, танцювальну й обрядову культуру цього свята

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«5 травня з 12:00 до 20:00 в історичній Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство. Це спільна ініціатива Національного заповідника «Софія Київська», Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та київських митців, зокрема фольклорних гуртів й ансамблю стародавньої музики «Хорея козацька», – йдеться в повідомленні.

У програмі дійства будуть представлені давні зразки пісень та хороводів, що побутували в різних регіонах України. Для цього учасники проєкту дослідили архіви й здійснили реконструкції близько 20 унікальних великодніх та весняних танків разом з молодіжними та дитячими фольклорними гуртами: Вільце, Стодивниця, Роксоланія, Щука Риба, Володар, Шум’я, Серпанок, Михайлове Чудо, Будимир, Орелі, Правиця.

Читайте також: Як надати першу психологічну допомогу: в Україні проведуть майстерклас

Дійство розпочнеться Великоднім дзвоном на дзвіниці Софійського собору, що є пам’яткою кінця 17 століття та одним з національних символів України.

Крім того, у Софійському соборі відбудеться Великодній концерт Хореї Козацької «Христос Воскрес! Воскресне Україна!». Ансамбль виконає пісні на Воскресіння Христове 17-18 століть, піснеспіви з рукописних ірмолоїв, гімни доби Української революції 1917-1921 років, твори авторів, які співали на Софійській площі (Богданівському майдані) під час велелюдних мітингів та маніфестацій доби Українського Відродження поч. 20 ст. та в стінах самої Софії Київської.

У МКІП поінформували, що під час святкування також прозвучать сучасні твори на пошану Новітніх Лицарів – Героїв російсько-української війни, які жертовністю, любов’ю та високими чинами Духу наближають Воскресіння України.

У дворі заповідника за участі фольклорних гуртів протягом дня триватимуть весняні ігри, хороводи, звучатимуть весняні та великодні пісні, будуть представлені традиційні ігри з крашанками, відбудеться спільна трапеза.

Студенти Київського інституту імені Бориса Грінченка класу Ірини Рябчун зіграють Великодній карильйонний концерт на мобільному карильйоні братів Ботвінко.

На святі запланована низка благодійних ініціатив спільно зі скаутською організацією Пласт та БО «Гуркіт» з метою збору коштів на підтримку українського війська.

Нагадаємо, на честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

У Львові проведуть фестиваль кави: де та коли

Опубліковано

У Львові 11 і 12 травня у !FESTrepublic відбудеться четвертий фестиваль Coffee, Books & Vintage. Організатори обіцяють цікаву програму, де відбудуться національні кавові чемпіонати, зокрема з обсмажки кави, лате-арту та приготування в джезві, а також захід «кава й алкоголь».

Про це пише видання village.

Переможці цих змагань матимуть можливість представляти Україну на міжнародному рівні.

Фестиваль також пропонує дискусії та читання з авторами від видавництва «Старий Лев», 12 навкололітературних івентів, а також книжковий і вінтажний ярмарок. Організатори обіцяють кав’ярні, кондитерські, фудкорт, музику та стендапи, анонсують учасників заходу на пізніший час.

Читайте також: Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

На фестивалі також відбудуться благодійні аукціони, а також буде можливість приносити або купувати на ярмарку українські сучасні книги, які потім передадуть до бібліотеки в селі Благодатному на Херсонщині, що було окуповане протягом дев’яти місяців на початку конфлікту.

Організатори також закликають долучитися до збору коштів на FPV-дрони та приходити плести маскувальні сітки в приміщення офісу !FEST. Квитки вже можна придбати за посиланням, проте їх вартість поступово зростатиме.

Нагадаємо, у Львові відкрилася бібліотека, яка об’єднує літературу про моду та майстерню для шиття.

Фото: village

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: