Суспільство
Рух Veteranka запустив новорічний проєкт для об’єднання українців з усіх куточків світу
Рух Veteranka запустив новорічний проєкт «Україна на зв’язку», покликаний об’єднати українців з усіх куточків світу. Проєкт задуманий у вигляді флешмобу в соцмережах, завдяки якому організатори хочуть зібрати 2 млн грн для 35 бригади морської піхоти ім. контрадмірала М.Остроградського.
Про це ШоТам повідомили організатори проєкту.
Зазначається, що війна руйнує зв’язки між рідними людьми, містом, країною, але українці їх зміцнюють. Зв’язок важливий для наших захисників та захисниць – він в буквальному сенсі є основою виживання. «++» мовою військових означає «все нормально». Часто це означає «Я живий».
Щоб кожен з нас на зимові свята мав можливість відчути свій зв’язок із тими, кого любить та зі своєю домівкою, а наші військові мали якісний зв’язок при виконанні завдань, започатковано флешмоб-збір «Україна на зв’язку».
Мета проєкту
Мета проєкту — придбати 26 портативних радіостанцій, 15 автомобільних радіостанцій та технічне забезпечення для 35 бригади морської піхоти.
Підтримати проєкт можна приєднавшись до флешмобу в соціальних мережах із фото та відео привітаннями з кожного міста України та світу під хештегом #українаназвязку або просто зробити донат на будь-яку суму за цим посиланням.
Докладна інструкція на сторінці організаторів – рух Veteranka або за цим посиланням.
Кожен донат із будь-якої точки України та світу буде відображено зіркою на інтерактивній карті, якщо вказати в коментарях до платежу ваше місто чи країну.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
«Наша мета, в котре довести, не дивлячись на російську пропаганду, що українці всього світу сьогодні – єдині. Найголовніше – це передати тепло нашої турботи військовим, які боронять Україну на фронті. Кожну гривню, отриману від вас ми витратимо на придбання рацій для 35 ОБр морської піхоти ім. контрадмірала М.Остроградського, щоб забезпечити якісний зв’язок для військових та показати, як ми їх підтримуємо та чекаємо», — підкреслює очільниця руху Veteranka Катерина Приймак.
Проєкт продовжиться до 22 січня 2024 року і завершиться у День Соборності України.
Про організаторів
Громадська організація «Жіночий ветеранський рух» Veteranka – це перша та єдина спільнота жінок України з військовим досвідом. Рух сьогодні – найбільше ком’юніті, що налічує близько тисячі ветеранок та новобраниць України, проактивних цивільних жінок-волонтерок, які підсилюють одна одну. За майже 2 роки повномасштабного вторгнення організація передала на фронт допомоги на 70 млн грн та закрила колективні та індивідуальні запити військових та цивільних.
Нагадаємо, рух Veteranka провів гру для забезпечення військовиць на фронті та зібрав 5,8 млн грн.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі