Суспільство
«Вбивця бухарів»: маріуполець рятує алкозалежних, від яких усі відвернулися (ВІДЕО)
Маріуполець у Дніпрі рятує алкозалежних, а себе називає «убивцею бухарів». За зухвалою назвою проєкту стоїть людина з гарячим серцем, яка подає руку тим, від кого решта давно відвернулася.
Неймовірну історію розповідає ШоТам.
Артур Хісраєв рятує алкозалежних українців, підсаджуючи їх… на спорт. Свій проєкт він назвав «Вбивця бухарів».
Мета Артура — допомогти тим, кого здолав алкоголізм, і змінити ставлення суспільства до них.
Сам він родом із Маріуполя. Незадовго до повномасштабної війни переїхав до Дніпра. Мав бурхливе дитинство: сварився з батьками, втікав із дому.
Але спорт, який полюбив змалечку, допоміг не впасти на соціальне дно. Сьогодні Артур має власний бізнес і проєкт «Вбивця бухарів», у який вкладає душу.
Читайте також: Бджоляр зі смартфоном? Це ноу-хау від українських інженерів. Яка вона – перша у світі IT-пасіка
А почалося все випадково. До нього підійшов нетверезий чоловік і попросив грошей.
«Я запропонував дати йому 100 гривень, якщо він підтягнеться 10 разів. Якщо б ви бачили його очі, вони засвітилися. Він думав, що зараз усе зробить дуже легко. Коли почули, що є дивак, який роздає гроші за підтягування, їх одразу стало дуже багато.», — Артур Хісраєв, організатор клубу «Вбивця бухарів».
Зустрічі на спортмайданчику стали регулярними. Артур мотивував до спорту грошима та їжею. А потім завів канал у TikTok, і заняття переросли в дещо більше.
Панда, Людина-Мураха, Капітан Америка… Раніше їх цуралися, а тепер вони улюбленці соцмереж. Люди почали донатити, аби допомогти добрій справі. Одним із перших, хто змінився, був Костя «Пузир».
«Перші два-три тижні нам було весело, прикольно. По соточці взяли, потім далі пішли, пропили, і так щодня! Потім я якось побачив себе, подивився відео про себе, подивився на себе зі сторони. Думаю: “Стоп, Костю, годі”», — Костя Пузир, учасник клубу «Вбивця бухарів».
Ще цієї зими Костя пив і тинявся вулицями, а сьогодні вже має роботу і не торкається чарки. Павло, відомий у клубі як Каха, теж ще кілька місяців тому пив без просипу.
«Спочатку ми всі просто ходили приколювалися. Сміялися, хапали гроші і йшли далі бухати. А потім втягнувся потроху. І зрозумів, що більше не хочу ходити і бухати», — Павло Каха, учасник клубу «Вбивця бухарів».
Читайте також: «Вітаємо! Ви виграли автівку, подробиці – за лінком». Знайомі з правилами кібербезпеки? Час перевірити свої знання (ТЕСТ)
Зміни не давалися легко. Хлопці зривалися, потрапляли до лікарень, мали купу проблем. Але поруч був Артур і його друзі, вони допомагали з лікуванням, документами, пошуком роботи.
«Я побачив, що я потрібен людям, чужим людям, яких я ніколи не знав. Які просто так, безкорисно взяли й побачили, що я пропадаю. Взяли, підійшли й підняли. За волосся витягли!», — Павло Каха, учасник клубу «Вбивця бухарів».
Стрімкий прогрес почався, коли Каха отримав у подарунок смартфон і побачив коментарі з підтримкою. Проєктом зацікавилася і молодь! Артур і серед них пропагує здоровий спосіб життя та залучає до занять спортом.
«Сюди приходить велика армія дітей різного віку. Буває, між ними проводимо змагання, буває кожен по-своєму», — Артур, організатор клубу «Вбивця бухарів».
За 8 місяців існування клубу Артур поставив на ноги чотирьох людей. Ще десятеро – на шляху до змін. Після повної реабілітації підопічні Артура хочуть долучитися до волонтерського руху.
Дивіться відео: Як раптове кохання під час війни перетворилося на потужну допомогу ЗСУ
Чоловік пишається своїми вихованцями. І бажає допомогти більшій кількості людей. Тому відкритий до пропозицій партнерства та допомоги від різних компаній і проєктів.
«Ми хочемо їздити по містах, влаштовувати змагання з призами, заохочувати людей. Ніколи не пізно в житті щось змінювати», — Артур Хісраєв, організатор клубу «Вбивця бухарів».
«Життю радію! Сонечко світить, пташки співають, супер! Я назад не хочу повертатися взагалі!», — Костя Пузир, учасник клубу «Вбивця бухарів».
«Грандіозні плани! Хочу родину і доньку. Це мої плани», — Павло Каха, учасник клубу «Вбивця бухарів».
Нагадаємо, український журналіст після полону навчає колег документувати воєнні злочини.
Також ми розповідали про харків’янина, який вирвався з окупації, щоб стати на захист України.
Суспільство
Куди приносити речі
- контакти: Київ, Шарлай Русана, +380509078957;
- маленькі посилки: поштомат №7863;
- середні посилки: НП №337;
- вантажні посилки: НП №5.
Коментарі
Суспільство
Обладнання авто
Діяльність волонтера в Нідерландах
Коментарі
Суспільство
Для чого створили цей каталог
Які дані можна отримати на платформі
- потужності виробництва;
- регіон та місцезнаходження;
- контактні особи (в тому числі англомовні);
- асортимент продукції;
- наявність сертифікатів відповідності.
Коментарі