Суспільство
Вболіваєте за «Баварію»? Бандера не оцінить. Час дізнатися, чи змогли б ви потоваришувати з провідником ОУН (ТЕСТ)
А що, якби Степан Бандера жив у наші часи та був вашим сусідом? Чи змогли б ви знайти спільну мову з провідником ОУН? Або, можливо, навіть стати кращими друзями? Дізнайтесь, чи маєте спільні захоплення, погляди та переконання з людиною, якої досі бояться окупанти, у новому тесті від ШоТам.
Почнімо із загального. Що ви цінуєте в своїх друзях найбільше?
Бандера зневажливо висловлювався про людей, у яких не було насамперед ідеї та характеру. А ще міг образитися на друзів, які допомагали таким людям. ОУНівець Григор Мельник згадував чимало таких випадків під час студентських років: «Якось в Академічному домі у Львові у їдальні зібралася більша група товаришів. У загальній розмові один з них, що студіював право, сказав: «Я до ніякої політики не мішаюся. Я український студент – і це все!».Степан подивився на нього, іронічно підсміхнувся, встав і вийшов. Коли ж цей хлопець наступного дня підійшов з витягненою рукою до Степана, той відвернувся і заложив свої руки в кишені».
А як у вас із гумором?
Степан Бандера полюбляв пожартувати в компанії друзів, був веселим та говірким. Історик Володимир Гінда припускає, що саме це вміння призвело до того, що з 1928-1930 рр. він став одним із дописувачів щомісячного гумористичного журналу «Гордість нації». Свої сатиричні статті підписував псевдонімом «Матвій Пардон».
Слідкуєте за футбольним світом? Матч за участю якого з цих клубів ви б переглянули?
Під час життя в Мюнхені Бандера частенько ходив на футбольні матчі «Мюнхена-1860». Ось, як про це згадує його зять, Андрій Куцан: «Він любив ходити на футбол. Але не вболівав за "Баварію", а за маленький клуб "Мюнхен-1860". Завжди казав, що за них цікавіше вболівати. Бо це не настільки комерціоналізована історія, як "Баварія". Він взагалі не любив масову культуру, а був прихильником індивідуальної культури. Де можна було підкреслити свою індивідуальність».
Виберіть одне з двох: шахи чи шашки?
Якщо ваш вибір шахи – ви б точно знайшли спільну мову з Бандерою, адже він просто обожнював цю гру. Ба більше, міг одночасно грати по 5-6 партій, і почав робити це ще з часів навчання у Стрийській гімназії. У музеї навчального закладу, до речі, збереглися дошка та фігури, якими грав Степан разом із друзями.
Бандера обожнював автівки, швидку їзду та перегони. І, звісно ж, мав улюблений автомобільний бренд. Вгадаєте, який саме?
Степан Бандера неабияк любив свою автівку, завжди ремонтував її самостійно та ніколи не довіряв цю справу іншим майстрам. А їздив він на улюбленому Opel Kapitän.
Книги кого з цих авторів точно є у вашій домашній бібліотеці?
Насправді Бандера читав чимало, і почалося це ще з дитинства. Але його улюбленими авторами були Франко, Шевченко та Українка. А однією з улюблених книг – «Кобзар».
Літню відпустку ви б провели…
Бандера обожнював мандрувати, але найбільше цінував не витончену архітектуру, а природу. Насамперед – ліс. Ще пластуном майбутній провідник проводив безліч часу в Карпатах, влаштовував походи та навіть збирав гриби.
Уявіть, що на вечерю до вас завітають друзі. Який алкоголь візьмете в супермаркеті?
Бандера не оцінив би ані вино, ані шампанське, адже не вживав алкогольні напої та не курив. По-перше, він дбав про своє здоров’я, а по-друге, це було під забороною для пластунів. «Провідник ніколи не пив і не курив. Ми дуже часто бували на святах у Бандерів, але жодного випадку не пригадую, щоб ми колись пили щось спиртне. Ми не пили жодного вина, коньяку, жодної горілки», – згадують сучасники Бандери.
Поділіться своїми результатами:
Ще більше тестів від ШоТам
- Вкрадений Малевич. Як український геній авангарду отримав «російську прописку»?
- Перший український хіпі та майже веган. Що ви знаєте про життя та творчість Григорія Сковороди?
- Кава, суперечки та безсонна ніч. Чи знаєш ти, як народжувалася Конституція України?
- Репресований Миколай. Як «совєти» боролися зі святим та до чого тут Дід Мороз
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі