

Суспільство
В Україні збираються поділити вулиці, як у Європі
Мінрегіонбуд запропонував ввести класифікацію вулиць в Україні за функціональним призначенням. Нова норма вноситься до проекту змін до Державних будівельних норм (ДБН) “Вулиці та дороги населених пунктів”, повідомляє “Сьогодні”.
Це забезпечить ефективну роботу громадського транспорту і безпечні умови для пішоходів. У світовій практиці вулиці часто класифікують за функціональним призначенням – тобто, в залежності від того, на кого вони розраховані: на пішоходів, велосипедистів, громадський транспорт, автомобілі або суміжний рух.
“За таким принципом організовані вулиці в багатьох містах Європи. Саме тому вони є комфортними та зручними для проживання і пересування людей”, – вважають у Мінрегіонбуді.
Читайте також: Відтепер можна будувати парковки на дахах громадських будівель
Зараз в Україні діє лише класифікація вулиць і доріг залежно від групи населених пунктів: загальноміські, районні, житлові тощо. У новому проекті змін до ДБН запропоновано ввести такі категорії вулиць і доріг:
- пішохідна доріжка – з рухом виключно пішоходів і можливим суміжним рухом велосипедистів. Основне призначення – безпечний рух пішоходів;
- велосипедна доріжка – з рухом тільки велосипедистів; також допускається епізодичний рух пішоходів за відсутності тротуару або пішохідної доріжки. Основне призначення – окремий рух тільки велосипедного транспорту.
- магістральна вулиця загальноміського значення – регульований рух з широкими тротуарами, регульованими наземними пішохідними переходами, обов’язковими велодоріжками. На цих вулицях курсує громадський транспорт і допускаються стоянки поза основною проїзною частиною.
Цей список зараз допрацьовується, крім того, відповідно до категорій вулиць за функціональним призначенням будуть встановлюватися вимоги і рекомендації до ширини кожної з цих функціональних зон.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються при проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів тощо.
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»