Технології
В Україні запустили перший космічний симулятор
У Житомирі у Музеї космонавтики запустили унікальний зореліт «Еней», аналогів якому немає в Україні. Про це повідомляє Укрінформ.
У чому особливість?
Як зазначається, це перший космічний симулятор в Україні. Вартість зорельоту – 1 млн грн. Ці кошти виділили з обласного бюджету. Він унікальний тим, що це не лише віртуальна реальність в окулярах, тому що тут є екран, а також кабіна для двох пілотів.
“Людина за один раз може дізнатися лише 10-15% з того, що тут є”, – розповів розробник проєкту, головний конструктор компанії «Лінкстар» Євген Корольов.
Він додав, що для його компанії це перший досвід роботи над космічним напрямком, адже раніше вона виготовляла авіаційні тренажери. Зореліт «Еней» створили упродовж пів року і в майбутньому його планують вдосконалювати як у технічному, так і в програмному плані.
Читайте також: Скільки коштує доставка на Місяць, або Як українець підкорює космос
Що відбувається у кабіні?
Принцип дії зорельоту – дати базову інформацію про польоти в космос і вигляд космічних об’єктів.
“У нас вже продумана програма для відвідувачів, яка базується на простих речах, а переходить до складних. Наприклад, що треба робити, аби злетіти, яка відстань до Місяця чи іншої планети. Це дозволить, щоб людина за 5-10 хвилин перебування в зорельоті знала діаметр Землі, відстань до інших планет. Усе доповнено інтерактивною дією, таким чином краще сприймається інформація. На якомусь рівні себе навіть можна відчути космонавтом”, – додав Корольов.
Як повідомлялося, на Житомирщині 2020-й оголосили роком Музею космонавтики ім. Корольова з нагоди відзначення 50-річчя від дня створення закладу.
Коментарі