Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

В Україні запустили першу переробну лінію для упаковки типу Tetra Pak

Опубліковано

Вперше в Україні на Зміївській паперовій фабриці на Харківщині запущена інноваційна виробнича лінія, яка дозволяє здійснювати повний цикл переробки всіх компонентів упаковки Tetra Pak та її аналогів.

Про це ШоТам повідомили у відділі комунікації Tetra Pak.

Новації упаковки

Завдяки спільним інвестиціям Зміївської паперової фабрики та компанії Tetra Pak відтепер підприємство зможе переробляти не тільки паперовий компонент, а й поліетиленовий та алюмінієвий компоненти упаковки.

Завдяки модернізації на 25% збільшилася загальна виробнича потужність лінії з переробки картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування. Тепер щороку підприємство зможе переробляти до 15 тисяч тонн цього виду упаковки та виробляти понад 4 тисячі тонн високоякісної поліалюмінієвої гранули.

Вперше в Україні з’явиться повний цикл переробки всіх компонентів комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування на одному промисловому майданчику, що наблизить національну галузь поводження з відходами до стандартів ЄС.

Інвестиції проєкту

Співінвесторами проєкту стали Зміївська паперова фабрика та компанія Tetra Pak, світовий лідер у галузі виробництва упаковки й устаткування для харчової промисловості. Загальні інвестиції в проєкт склали близько 1,7 млн євро. Це партнерство підтверджує прагнення обох компаній працювати згідно з принципами економіки замкнутого циклу.

Читайте такожЯк молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka

Завдяки модернізації лінії та встановленню сучасного обладнання європейських виробників PallMann і WIPA тут, на Зміївській паперовій фабриці, із суміші поліетилену та алюмінію будуть також виробляти вторинну поліалюмінієву гранулу. Ця затребувана сировина широко використовується для виготовлення різних виробів:

  • садових меблів,
  • оздоблювальних панелей, труб, предметів домашнього вжитку,
  • як домішка в процесі виробництва полімерно-піщаних виробів (тротуарної плитки, інженерних люків, зливостоків),
  • дорожніх покриттів, що значно покращує їхні властивості.

Завдяки багатоступеневій системі очищення чистота матеріалу досягає 98%. Вироби з вторинної поліалюмінієвої гранули можуть бути перероблені повторно. Інфраструктура переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування в Україні динамічно розвивається з 2009 року, а об’єми переробки зростають щороку.

Читайте такожЗ бурштином, тропічними фруктами чи травами: вісім українських виробників чаю

Так, у 2020 році було перероблено 5950 тонн (більше 130 млн штук упаковок), що становить понад 31% від усього об’єму випущеної на ринок країни упаковки (у 2019 р. – 4670 тонн відповідно). Усього з 2009 року в Україні було перероблено більше 40 тисяч тонн комбінованої картонної упаковки Tetra Pak та аналогів.

Проєкт у Харківській області був реалізований у рекордно короткі терміни, незважаючи на пандемію COVID-19, а сучасне обладнання від європейських постачальників, встановлене на підприємстві, відповідає найвищим світовим практикам.

Про компанію Tetra Pak

Tetra Pak – світовий лідер у галузі виробництва упаковки й устаткування для харчової промисловості. У тісній співпраці зі своїми клієнтами і постачальниками компанія пропонує безпечні, інноваційні та екологічно чисті продукти, які щодня задовольняють потреби сотень мільйонів людей у більш ніж 160 країнах. Як компанія з 25 тисячами співробітників у всьому світі, Tetra Pak вірить у відповідальне лідерство в галузі та дотримується принципів сталого розвитку у веденні бізнесу. Зобов’язання компанії PROTECTS WHAT’S GOOD™ відображає її бачення того, що продукти харчування мають бути безпечними і доступними всюди.

Про Зміївську паперову фабрику

Зміївська паперова фабрика (м. Зміїв, Харківська область) виробляє кілька марок паперу з вторинної сировини. Щорічно фабрика переробляє 12 тис. тонн макулатури, включно з картонною упаковкою для напоїв та продуктів харчування. На фабриці працює близько 200 людей. У 2020 році фабрика була сертифікована лісовою опікунською радою (FSC). Наявність цього сертифіката підтверджує, що паперова продукція вироблена з лісів, у яких ведеться господарство відповідно до принципів сталого розвитку, або в її склад входить перероблена сировина. Оскільки в Змієві паперове виробництво існує понад 100 років, на фабриці за підтримки Українського культурного фонду створено Музей паперу, а на сайті підприємства представлена його віртуальна версія. Отже, Зміївська паперова фабрика є важливим майданчиком для розвитку інноваційних технологій вторинної переробки паперової сировини і значущою ланкою у становленні в Україні економіки замкненого циклу.

Нагадаємо, в Україні виготовили першу партію екологічного скотчу.

Як ми повідомляли раніше, у Києві школи безкоштовно отримають збірку “Еко-історій”.

Коментарі

Економіка і бізнес

У Миронівці з’явився новий індустріальний парк — сотий в Україні

Опубліковано

На території Миронівки Обухівського району зареєстрували індустріальний парк «МИРОНІВКА», який став першим подібним об’єктом у 2025 році та сотим в Україні.

Про це повідомило Міністерство економіки України.

Масштаб проєкту

Індустріальний парк «МИРОНІВКА» охоплює площу 30,37 га. Загальний обсяг капіталовкладень у розвиток інфраструктури сягне 1,1 млрд гривень.

Ключові напрями діяльності:

  • виробництво будівельних і металевих конструкцій;
  • виробництво готових металевих виробів і електрообладнання;
  • створення машин та іншої техніки;
  • альтернативна енергетика;
  • науково-технічні розробки;
  • інформаційні та телекомунікаційні технології;
  • виробництво харчових продуктів.

Читати також: Українська компанія відкрила новий завод у Польщі для виробництва поштоматів Royal Mail

Резиденти індустріального парку отримують низку пільг, серед яких:

  • звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання, якщо аналогів в Україні немає;
  • 10-річне звільнення від податку на прибуток із реінвестуванням у розвиток;
  • можливість отримання пільг за місцевими податками.

Нагадаємо, що в Україні запрацював електронний кабінет перевізників на міжнародних маршрутах.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Українська компанія відкрила новий завод у Польщі для виробництва поштоматів Royal Mail

Опубліковано

Українсько-польська компанія «Modern Expo» запустила другий завод у польському Любліні. На цьому майданчику виготовлятимуть поштомати для британської поштової служби Royal Mail.

Про це повідомляє Forbes Україна.

Новий завод, площею 12 500 кв. м, почав роботу у серпні 2024 року. Розширення стало відповіддю на зростання обсягів замовлень. Перший завод компанії в Любліні працює вже кілька років, але цього ресурсу стало недостатньо.

«Додатковий завод у Європі зміцнює нашу логістичну мережу та підвищує стійкість ланцюга постачання», — розповідає співвласник і генеральний директор «Modern Expo Group» Петро Пилипюк.

Читати також: Індустріальний парк у Бучі отримав рекордний грант у 150 мільйонів гривень

Основний виробничий майданчик компанії залишається у Луцьку, його площа перевищує 83 500 кв. м.

Співпраця з Royal Mail стартувала у грудні 2024 року. Перші поштомати від «Modern Expo» з’явилися біля історичного поштового центру Маунт-Плезант у Лондоні.

Нагадаємо, що у Києві стартували аукціони на місця для поштоматів: як взяти участь.

Фото: фейсбук Royal Mail.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Україна отримає 180 тисяч боєприпасів для Gepard

Опубліковано

Німецький концерн Rheinmetall поставить Україні 180 тисяч 35-мм боєприпасів для самохідних зенітних установок Gepard. Замовлення профінансує уряд Німеччини.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Боєприпаси виготовлять на заводі Rheinmetall в Унтерлюсі, де навесні 2023 року відновили виробничу лінію. Снаряди призначені для знищення повітряних цілей, зокрема безпілотників.

Українська армія активно використовує Gepard для захисту неба — Німеччина вже передала 55 таких установок. Вони стали важливою складовою системи протиповітряної оборони країни.

Нагадаємо, що в Україні запрацював електронний кабінет перевізників на міжнародних маршрутах.

Фото: Christian Charisius.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство1 тиждень тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...

Суспільство2 тижні тому

Бути зі своїми: як українки, попри обстріли, влаштовують свята на Сході України

Аліна взяла чотирирічного сина, продукти на вечерю, замовила дідуха й різдвяну зірку й проїхала на...