

Суспільство
В Україні запустили грантову програму підтримки жіночих ініціатив з бюджетом ₴5 млн
В Україні стартує освітня грантова програма підтримки жіночих ініціатив «Сила жінок» з обсягом фінансування 5 млн грн.
Про це ШоТам повідомили організатори проєкту – Інститут партнерства та сталого розвитку
Зазначається, що програма спрямована на налагодження взаємодії громадянського суспільства із місцевою владою та бізнесом в нових умовах, вирішення нагальних гуманітарних потреб в громадах, розвиток компетенцій і сприяння згуртованості жінок з різних сфер, підвищення стійкості цивільного населення в Україні.
«Основними компонентами програми є освітня, консультаційна та фінансова підтримка місцевих жіночих ініціатив для визначення та адресування наявних криз та потреб у гуманітарній допомозі цивільному населенню, а також забезпечення ефективного відновлення України», – розповідають організатори проєкту.
Що передбачає програма
Освітня програма складається з 9 онлайн-тренінгів протягом листопада, 2022 – березня, 2023. Програма буде коригуватися відповідно до запиту учасниць та доповнена індивідуальними експертними консультаціями та менторськими сесіями, онлайн-нетворкінгом та обміном досвідом між учасницями програми, онлайн-зустрічами з лідерками України та світу. Тематичні блоки освітньої програми:
Сила жінок:
- Жіноче лідерство в часи війни. Знайомство.
- Виснаження. Перезавантаження. Відновлення (як стабілізувати свій психологічний та фізичний стан та бути спроможними допомогти оточуючим).
- Налагодження роботи команди в нових умовах.
Сила партнерства:
- Методи аналізу потреб громади/спільноти. Аналіз роботи місцевих гуманітарних програм/штабів.
- Механізми та інструменти задоволення потреб. Нові можливості для організації роботи на місцевому рівні.
- Адвокація та належне врядування. Налагодження взаємодії громадянського суспільства з місцевою владою та бізнесом.
Сила ініціативи:
- Організаційне стратегування в нових умовах. Проєктний менеджмент.
- Фандрейзинг. Програми фінансування для розвитку ініціатив/громад.
- Ефективна комунікація та промоція.

Що отримають учасниці?
150 жінок та їх команд отримають освітню, експертну підтримку з фокусом на розвиток власного потенціалу для стабілізації та адаптації роботи до умов воєнного часу, налагодження існуючих та побудови нових партнерств, координацію спільної діяльності з місцевими волонтерськими групами, органами влади, бізнесом, міжнародними донорами для забезпечення ефективного реагування на виклики, пов’язані з російською агресією проти України та об’єднання зусиль для відбудови та розвитку.
До 100 гуманітарних ініціатив учасниць програми отримають фінансування обсягом до 100 тисяч гривень. Середній розмір міні-гранту на закупівлю товарів першої необхідності становить 50 тисяч гривень. Загальний обсяг фінансування ініціатив – 5 мільйонів гривень.
Хто може взяти учать
Заявки на участь приймаються від:
- активісток, волонтерок, громадських діячок;
- представниць органів місцевого самоврядування;
- соціально-відповідальних підприємиць, які надають гуманітарну допомогу цивільному населенню.
Подати заявку можна за цим посиланням. Кінцевий термін подачі: 20 листопада 2022. Участь безкоштовна, згідно відбору.
Фінансування гуманітарних ініціатив учасниць відбувається паралельно з навчанням у вигляді цільової допомоги на закупівлю товарів першої необхідності для цивільного населення. Перевага надається запитам, які водночас підтримують закупівлями місцевих малих виробників, жінок-підприємиць та фермерок. Допомога не виділяється на закупівлю товарів та послуг для військових.
Більше про програму можна дізнатися за цим посиланням.
Нагадаємо, Український ветеранський фонд повторно запустив нову програму для фінансування ветеранського бізнесу «Варто 2.0».
Крім того, українські підприємці отримали мікрогранти на майже 150 мільйонів гривень у межах програми «Власна справа».
Суспільство

Киян запрошують до громадської робочої групи, яка розробить проєкт відновлення Житнього ринку. В ініціативі «Житній буде жити» прагнуть об’єднати містян навколо ідеї відродження пам’ятки Подолу.
Про це редакції повідомили ораганізатори громадської ініціативи.
Громада вирішує, як виглядатиме ринок
Ідеологом ініціативи виступив архітектор Павло Пекер. Він запропонував використати принцип гіпер-демократичної архітектури, у якому громада стає повноцінним замовником проєкту, а архітектор — експертом та фасилітатором процесу.
«У світі вже існує досить багато кейсів, коли громада, а не девелопери, мала вирішальний голос у питанні, та яким має бути той чи інший простір, фактично створюючи ТЗ для архітектурного проєкту. Такі приклади є у Копенгагені, Берліні, Едінбурзі та, навіть, у Івано-Франківську», — розповідає Павло Пекер.
Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором
До громадської робочої групи вже долучилися архітектори, урбаністи, історики, фудексперти та жителі Подолу. Також ідею Павла підтримав і Євген Клопотенко, який виступає за збереження Житнього ринку, а фірма цифрових продуктів Formworks на партнерських засадах розробила лендінг проєкту.
За словами Павла, глобальна мета громадської робочої групи — сформувати спільне бачення розвитку Житнього ринку у відкритому діалозі з громадою — на основі реальних потреб мешканців, цінностей простору та майбутнього району.
Зустрічі громадської робочої групи проводитимуть у Києві. У проєкті запланували 4 обговорення. Перша із зустрічей відбудеться 21 червня. Реєструйтеся на зустріч за посиланням.
Раніше ми писали, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).
Фото надали орагнізатори ініціативи «Житній буде жити»
Суспільство

Звільнений з полону захисник дізнався, що в нього народився син. Це сталося під час другого етапу обміну пораненими та важкохворими полоненими.
Відео з телефонною розмовою поширив омбудсман Дмитро Лубінець.
У слухавці захисник почув, що його сина назвали Артуром. Військовий повідомив своїй коханій, що вже повернувся в Україну.
«Повернення з полону стало для Захисника подвійною радістю — на нього чекала не лише довгоочікувана свобода, а й новина про народження сина Артура. Життя перемагає», — прокоментував омбудсман.
Фото обкладинки: скриншот з відео омбудсмана Дмитра Лубінця
Суспільство

У Малині на Житомирщині розробили проєкт відновлення центральної площі. У березні 2022 року внаслідок влучання авіаційної бомби її було пошкоджено та частково зруйновано.
Про це повідомили в організації «U-LEAD з Європою».
Відремонтують та покращать
Малинська громада у співпраці з «U-LEAD з Європою» розробила проєкт, у якому площу Соборну відновлять та зроблять зручнішою для містян.
Планують не лише реконструкцію, а й:
- зміну організації дорожнього руху у бік пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту;
- збільшити в 5 разів озеленення;
- облаштувати паркомісця, у тому числі, для осіб з інвалідністю;
- відновити та покращити вуличне освітлення.
Читайте також: Київські студенти презентували концепцію відновлення річки Либідь
Про Соборну
Соборну оточують вулиці з інтенсивним рухом як транспорту, так і пішоходів, тут є і велосипедний рух. Через центральну площу проходять усі маршрути міського громадського транспорту, а також проміські та міжміські маршрути. Активними користувачами площа є не тільки мешканці міста Малина, чисельністю — 27 тис. особи, а ще додатково 7,5 тис. осіб населення громади.

Нагадуємо, що в Києві створили мобільну копію мозаїки Алли Горської. Панно повезуть в турне.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «U-LEAD з Європою»