Суспільство
В Україні запустили грантову програму підтримки жіночих ініціатив з бюджетом ₴5 млн
В Україні стартує освітня грантова програма підтримки жіночих ініціатив «Сила жінок» з обсягом фінансування 5 млн грн.
Про це ШоТам повідомили організатори проєкту – Інститут партнерства та сталого розвитку
Зазначається, що програма спрямована на налагодження взаємодії громадянського суспільства із місцевою владою та бізнесом в нових умовах, вирішення нагальних гуманітарних потреб в громадах, розвиток компетенцій і сприяння згуртованості жінок з різних сфер, підвищення стійкості цивільного населення в Україні.
«Основними компонентами програми є освітня, консультаційна та фінансова підтримка місцевих жіночих ініціатив для визначення та адресування наявних криз та потреб у гуманітарній допомозі цивільному населенню, а також забезпечення ефективного відновлення України», – розповідають організатори проєкту.
Що передбачає програма
Освітня програма складається з 9 онлайн-тренінгів протягом листопада, 2022 – березня, 2023. Програма буде коригуватися відповідно до запиту учасниць та доповнена індивідуальними експертними консультаціями та менторськими сесіями, онлайн-нетворкінгом та обміном досвідом між учасницями програми, онлайн-зустрічами з лідерками України та світу. Тематичні блоки освітньої програми:
Сила жінок:
- Жіноче лідерство в часи війни. Знайомство.
- Виснаження. Перезавантаження. Відновлення (як стабілізувати свій психологічний та фізичний стан та бути спроможними допомогти оточуючим).
- Налагодження роботи команди в нових умовах.
Сила партнерства:
- Методи аналізу потреб громади/спільноти. Аналіз роботи місцевих гуманітарних програм/штабів.
- Механізми та інструменти задоволення потреб. Нові можливості для організації роботи на місцевому рівні.
- Адвокація та належне врядування. Налагодження взаємодії громадянського суспільства з місцевою владою та бізнесом.
Сила ініціативи:
- Організаційне стратегування в нових умовах. Проєктний менеджмент.
- Фандрейзинг. Програми фінансування для розвитку ініціатив/громад.
- Ефективна комунікація та промоція.
Що отримають учасниці?
150 жінок та їх команд отримають освітню, експертну підтримку з фокусом на розвиток власного потенціалу для стабілізації та адаптації роботи до умов воєнного часу, налагодження існуючих та побудови нових партнерств, координацію спільної діяльності з місцевими волонтерськими групами, органами влади, бізнесом, міжнародними донорами для забезпечення ефективного реагування на виклики, пов’язані з російською агресією проти України та об’єднання зусиль для відбудови та розвитку.
До 100 гуманітарних ініціатив учасниць програми отримають фінансування обсягом до 100 тисяч гривень. Середній розмір міні-гранту на закупівлю товарів першої необхідності становить 50 тисяч гривень. Загальний обсяг фінансування ініціатив – 5 мільйонів гривень.
Хто може взяти учать
Заявки на участь приймаються від:
- активісток, волонтерок, громадських діячок;
- представниць органів місцевого самоврядування;
- соціально-відповідальних підприємиць, які надають гуманітарну допомогу цивільному населенню.
Подати заявку можна за цим посиланням. Кінцевий термін подачі: 20 листопада 2022. Участь безкоштовна, згідно відбору.
Фінансування гуманітарних ініціатив учасниць відбувається паралельно з навчанням у вигляді цільової допомоги на закупівлю товарів першої необхідності для цивільного населення. Перевага надається запитам, які водночас підтримують закупівлями місцевих малих виробників, жінок-підприємиць та фермерок. Допомога не виділяється на закупівлю товарів та послуг для військових.
Більше про програму можна дізнатися за цим посиланням.
Нагадаємо, Український ветеранський фонд повторно запустив нову програму для фінансування ветеранського бізнесу «Варто 2.0».
Крім того, українські підприємці отримали мікрогранти на майже 150 мільйонів гривень у межах програми «Власна справа».
Коментарі