Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Український бізнес отримав мікрогранти на 150 млн грн. Як подати заявку

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські підприємці отримали мікрогранти на майже 150 мільйонів гривень у межах програми «Власна справа».

Про це повідомили на сайті Мінекономіки.

За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, загалом українці подали вже майже 15 тисяч заяв на різні грантові програми єРобота.

«На сьогодні українці подали понад 14,7 тисячі заяв. Понад 13 тисяч заяв з них – на отримання мікрогрантів за програмою “Власна справа”. Успішною визнана вже 2131 заява. І нині вже виплачено понад 200 мільйонів гривень отримувачам грантів, зокрема мікрогрантів – на майже 150 мільйонів гривень», – розповіла посадовиця.

Окрім того, за урядовою програмою релокації в більш безпечні регіони України за підтримки держави переміщено 770 підприємств. 599 із яких вже відновили свою роботу, зауважили в Мінекономіки.

Про програму «Власна справа»

«Власна справа» – це урядова програма підтримки підприємців, у межах якої можна отримати 250 тисяч гривень на створення або розвиток власного бізнесу. Аби подати заявку та отримати грант:

  • зареєструйтеся або авторизуйтеся в кабінеті на порталі diia.gov.ua;
  • заповніть онлайн-заявку;
  • прикріпіть бізнес-план за формою. З прикладом заповненого бізнес-плану ви можете ознайомитися тут;
  • підпишіть електронним підписом та відправте;
  • якщо вам потрібна консультація щодо програми, зверніться до найближчого відділення Ощадбанку.

Крім гранту на власну справу, українці також можуть подати заявку на отримання гранту під сад, теплицю, переробне підприємство. Ознайомитись із повним переліком програм сервісу єРобота можна за цим посиланням.

Нагадаємо, на Рівненщині молода компанія Glamping UA налагодила виробництво глемпів – це дерев’яні будівельні шатра, які можна використовувати як житло, кафе чи для розширення номерів готелю.

Крім того, український виробник професійних систем безпеки Ajax Systems виходить на ринок Уругваю.

Фото: istockphoto.com.

Економіка

Норвегія виділила $23 млн на продовольчу безпеку в Україні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Норвегія передала 250 млн норвезьких крон (приблизно 23,18 млн доларів) на продовольчу безпеку в Україні.

Про це повідомив уряд Норвегії.

Зазначається, що на Другому міжнародному саміті з продовольчої безпеки, що відбувся 30 листопада, Норвегія оголосила про виділення Україні 250 мільйонів норвезьких крон у межах 5-річної програми підтримки України. Із цих грошей:

  • приблизно $4,6 млн піде на програму «Зерно з України» (Grain from Ukraine), яку адмініструє Всесвітня продовольча програма;
  • ще $4,6 млн буде виділено до Трастового фонду допомоги Україні, відновлення, реконструкції та реформ (URTF) Світового банку;
  • $13,9 млн будуть передані Всесвітній продовольчій програмі у відповідь на її екстрений запит щодо України.

Читайте також: «Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

На сайті уряду Норвегії йдеться, що, крім надання продовольчої допомоги поблизу лінії фронту, виділені гроші скерують на розмінування сільськогосподарських земель. Це своєю чергою дозволить фермерам якомога швидше повернутися до роботи.

Про Grain From Ukraine

Grain From Ukraine — гуманітарна продовольча програма, започаткована Києвом у листопаді 2022 року. В рамках ініціативи збираються кошти на експорт зерна з України до найбідніших країн світу. До програми приєдналися понад 30 країн та міжнародних організацій.

Допомога Україні від Норвегії

Норвегія є одним із союзників України, який з початку повномасштабного вторгнення регулярно надає нашій країні допомогу, щоб протистояти російські агресії.

13 листопада Уряд Норвегії виділив близько 84 мільйонів євро гуманітарним організаціям, які допомагають українцям.

Нещодавно стало відомо, уряд Норвегії додатково виділив 200 мільйонів норвезьких крон (близько $18,5 млн) на розмінування в Україні.

У серпні Норвегія пообіцяла надати Україні системи для захисту від безпілотників і ракети для IRIS-T.

Також Норвегія передала Україні близько 50 гусеничних транспортерів.

Фото: schengenvisainfo.com.

Читати далі

Економіка

В Україні побудують перший комплекс теплиць на геотермальній енергії

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Львівщині збудують тепличний комплекс, який працюватиме з використанням геотермального тепла надр Землі. Тут вирощуватимуть помідори, огірки, салат та перець. Інвестиції в проєкт становлять близько 70 млн євро.

Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

За його словами, в Україні такий проєкт реалізують вперше, а у всьому світу їх лише декілька.

«У тепличному комплексі вирощуватимуть томати, огірки, перець та салат. Оскільки основні постачальники з Херсонської та Запорізької областей перебувають в тимчасовій окупації і є дефіцит тепличних овочів в Україні, це дуже актуальний проєкт», — зазначив Козицький.

Він повідомив, що площа тепличного комплексу становитиме 15 га. Роботою забезпечать 180 людей. Інвестують у проєкт близько 70 млн євро.

Читайте також: «Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Будівництво планують розпочати наступного року, у 2025 році – запустити в роботу першу чергу.

«Використання геотермальних ресурсів дозволить теплицям не залежати від газопостачання. Зокрема економія газу на рік становитиме 8 млн кубометрів. Таким чином буде можливість постачати овочі за доступними цінами», — наголосив Козицький.

Він додав, що реалізує проєкт компанія «Тріосан Холдинг Україна», а Львівська ОВА та Львівська облрада сприятимуть у цьому. Як повідомив Козицький, відповідний Меморандум про співпрацю підписали 28 листопада. Витрати покриє «Тріосан Холдинг Україна», підприємство вже уклало договір із американською фінансовою компанією.

Нагадаємо, у Вінниці стартувало будівництво двох заводів: виготовлятимуть обладнання та металоконструкції.

Також ми розповідали, що у Львівській області запустили кооперативний молокозавод.

Фото: loda.gov.ua.

Читати далі

Економіка

Нова пошта запустила друге відділення у Румунії: у якому місті

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська компанія «Нова пошта» відкрила відділення Nova Post у місті Брашов в Румунії. Це вже друге румунське відділення Нової пошти, а до кінця року в планах відкриття ще у румунському місті Констанца.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Відділення працює щодня за адресою: м. Брашов, Str. Brânduselor 72.

Клієнти можуть отримувати та відправляти документи, посилки до 30 кг в Україну та у Молдову.  Термін доставки в Україну від 5 днів, в Молдову – від 3 днів.

Для клієнтів Nova Post у Румунії також є можливість викликати кур’єра, щоб забрати відправлення з адреси та доставити на будь-яку адресу по всій країні.

Читайте також: Володимир Поперешнюк. Торгівельна війна – це помилка

Відомо, за пів року роботи в Румунії  компанія доставила посилки майже для 8 000 людей.

Про компанію

«Нова Пошта» — українська компанія з логістики. Заснована у 2001 році. Є лідером експрес-доставки за кількістю перевезених посилок в Україні — за 2020 рік доправила 327 млн посилок та вантажів.

«Нова пошта» у 2022 році почала працювати у країнах ЄС, де перебуває близько 6 млн біженців з України. Угорщина стала дев’ятою країною ЄС, де з’явились відділення Nova Post, після Польщі, Литви, Чехії, Румунії, Німеччині, Словаччини, Латвії та Естонії.

До кінця 2023 року компанія планує відкрити відділення в Мілані й Парижі, а у наступному році – ще 16 відділень за кордоном.

Фото: facebook.com/novapostro.official.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство21 годину тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

Суспільство2 дні тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство2 дні тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

РЕКЛАМА: