Економіка і бізнес
В Україні запустили експериментальний проєкт із розвитку марикультури
В Україні запустили експериментальний проєкт з розвитку марикультури, який діятиме 2 роки.
Про це повідомили на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства.
Відзначимо, що марикультура – це промислове розведення та вирощування риб, безхребетних чи водоростей у спеціальних господарствах у морських акваторіях.
Наголошується, що Україна має значний потенціал для розвитку національної марикультури. У результаті розвитку галузі на внутрішній ринок постачатимуться цінні харчові і доступні для громадян морепродукти, також це підвищить зайнятість населення, забезпечить розвиток малого і середнього бізнесу та економічний розвиток.
Читайте також: Вертикальна ферма, або Як виростити 600 кг салату без землі та пестицидів? Кейс успішного родинного бізнесу з Вінниці
Крім того, широкомасштабне впровадження такої діяльності дозволить підвищити загальну продуктивність екосистем та розширити біологічне розмаїття.
Про проєкт
Такий експериментальний проєкт з розвитку марикультури – прецедент для України. Вперше представники бізнесу зможуть орендувати частину акваторії моря для розвитку марикультури.
У Міністерстві презентували акваторії, у яких можна буде вирощувати молюсків та ракоподібних.
Раніше в законодавстві не було визначено чіткого алгоритму надання бізнесу в користування частин акваторії моря. Тепер же ухвалена відповідна постанова Уряду.
Для бізнесу почнуть проводити аукціони на оренду акваторій внутрішніх морських вод шляхом електронних торгів.
Нагадаємо, в Україні набув чинності закон про вдосконалення держрегулювання в галузі рибного господарства. Документ запускає масштабні зміни в рибній галузі і дає старт риболовній реформі.
Також ми розповідали, як український мандрівник Віктор Стинич показав ферму у селищі Буштин на Закарпатті, де вирощують найдавнішу рибу на Землі, а саме форель та осетрів.
Фото: Getty image.
Економіка і бізнес
Люксембург та Україна підписали Меморандум про взаєморозуміння, за яким сторони втілять проєкт «Підтримка відновлення Криворізького району».
Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України.
За словами віцепрем’єра Люксембургу Ксав’є Бетеля, цей проєкт підвищить якість управління процесом відновлення на місцях. Разом із тим співпраця передбачає створення нових робочих місць та стимулюватиме економічний розвиток району.
У межах меморандуму Люксембург допомагатиме Кривому Рогу в тому, аби забезпечити дітям безпечну та якісну освіту та покращити професійно-технічну освіту.
Читайте також: Швеція відновлює село на Херсонщині, яке в 1782 році заснували шведи
«Новий етап співробітництва спрямований на розбудову регіональної та місцевої стійкості, створення передумов для подальшої відбудови та розвитку Криворізького району та міста Кривий Ріг. Меморандум надасть можливість будувати надійну та розвинену інфраструктуру, покращувати умови життя для місцевих жителів. Ця співпраця також є черговим кроком інтеграції України в європейську спільноту», — сказав міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Нагадаємо, що документальний фільм «20 днів у Маріуполі» отримав дві нагороди на премії Grierson.
Фото: Unsplash
Коментарі
Економіка і бізнес
Що відомо про оновлення?
- новий інтер’єр і екстер’єр з покращеним лакофарбовим покриттям та сучасними табло;
- вдосконалену систему кондиціювання;
- вакуумні туалети для комфорту пасажирів;
- маркування шрифтом Брайля для зручності людей з порушеннями зору;
- нове освітлення з індивідуальним керуванням;
- стандартні розетки та порти USB і Type-C для зарядки пристроїв біля місць пасажирів.
Загалом, з початку повномасштабного вторгнення, «Укрзалізниця» вже відновила 33 плацкартні вагони, забезпечивши більш комфортні умови для пасажирів.
Нагадаємо, що виставка Укрзалізниці зібрала рекордну кількість відвідувачів (ФОТО).
Фото: «Укрзалізниця».
Коментарі